Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:05 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1556 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz paź 23, 2014 2:02 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Rafii . nigdy nie byles w tym rejonie to nie zabieraj glosu.
Ale do rzeczy w Jomson turystow jak na lekarstwo. hotel puste. dzisiaj juz w Kalopani


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 23, 2014 4:41 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Za to Ty byłeś wielu rejonach i zostawiasz wszędzie problemy.


Podejrzewam że masz problem do mnie za zeszłoroczne Himalaje iż na forum zostałeś trochę zbesztany lekko pisząc

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 24, 2014 7:30 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
raffi79. napisał(a):
Podejrzewam że masz problem do mnie za zeszłoroczne Himalaje iż na forum zostałeś trochę zbesztany lekko pisząc

Mylisz się Raffi. Nie mogę się z Tobą zgodzić. Jeśli dobrze pamiętam został zmieszany z błotem delikatnie rzecz ujmując.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 28, 2014 4:32 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Właśnie, Viking, to jak już się pojawiłeś, to może skończysz rozmowę z zeszłego roku?

Kaytek - 20 listopad 2013 8:02 am napisał(a):
viking59 napisał(a):
A może ty masz rację, ja tam wcale nie byłem, a wszystko mi się przyśniło.

To tak dla jasności: w końcu byłeś czy nie byłeś na tym Island Peak???? Bo rozumiem, że na Labouche nie byłeś????


viewtopic.php?f=13&t=15733&p=647338#p647338

Byłeś przed zabraniem głosu w powyższej dyskusji na Island Peak i Labouche? Bo jeśli nie, to sam rozumiesz... robisz się mało wiarygodny... I jeszcze innym mówisz, żeby nie zabierali głosu jeśli nie byli...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 29, 2014 8:24 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 17, 2012 6:30 pm
Posty: 268
Lokalizacja: 413km
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html

Pewnie nie ten dział, ale nie wiem gdzie indziej to zamieścić. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 29, 2014 3:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Pawel1988 napisał(a):
Pewnie nie ten dział, ale nie wiem gdzie indziej to zamieścić. :mrgreen:


Gdzieś słyszałem, że w okolicach Geiranger jest analogiczna sytuacja. Prędzej czy później wszystko dupnie i fiord diabli wezmą.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 29, 2014 4:01 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Zombi (gavagai) napisał(a):
Nowa ekstremalna droga na północnej ścianie Hagshuja (6657 m) w indyjskich Himalajach autorstwa Słoweńców Luki Lindiča, Marko Prezelja i Aleša Česena.
Obrazek
Zawsze imponował mi fakt, że tak niewielki w skali europejskiej naród wydaje z siebie tylu znamienitych alpinistów i wspinaczy i od kilku już dekad nie doświadcza żadnych tzw. luk pokoleniowych. I po tej wyprawie widać, że rośnie nowy, obiecujący narybek słoweńskich alpinistów. Brawo chłopaki! Bravo, fantje!
Więcej info (polecam translatora googla) i zdjęć -> http://pzs.si/novice.php?pid=9675


Ściana wygląda grubo. To pewnie musiała być nie lada wspinaczka! :roll: :o

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 30, 2014 11:29 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
m__s napisał(a):
Ściana wygląda grubo. To pewnie musiała być nie lada wspinaczka! :roll: :o
Jestem ciekawy, czy doczekamy się takich zawodników jak Słoweńcy... Niewielkie, ale są szanse. Adam Pustelnik z Andreasem Klarströmem wytyczyli świetną drogę na Lofotach 8a 950 m
http://brytan.com.pl/adam-pustelnik-i-a ... -lofotach/
Obrazek

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 31, 2014 12:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
http://turystyka.wp.pl/gid,16999405,kat ... leria.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 31, 2014 1:34 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
kilerus napisał(a):
http://turystyka.wp.pl/gid,16999405,kat,1036545,title,Most-Peak-Walk-nowa-atrakcja-Szwajcarii,galeria.html
Coś okropnego. Wjechać kolejką, przejść się mostem, wejść na szczyt ogrodzony barierkami. Jeszcze niech każdy przy wejściu dostanie termos z herbatą i kanapkę za darmo. Żenujące.

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 01, 2014 12:31 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Bo co?
W Alpach, w przeciwieństwie do Tatr, jest na szczęście ciągle dużo miejsca na wszystko, jak szukasz dzikich gór bez mostów zwyczajnie nie jedź na Peak-Walk.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 02, 2014 5:15 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
grubyilysy napisał(a):
Bo co?
Bo ingerencja w krajobraz, która mi się nie podoba.

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 02, 2014 10:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Ci ludzie tam żyją, w środku między górami.
Nie podoba mi się, jak 7 wsi traktuje Chochołowską jako swoją własność, ale Polska to kraj nizinny i Tatry są ewenementem.
A że Szwajcarzy zbudowali sobie na jednym ze swoich trzytysięczników mostek dla pieszych? Jakby mieli nie ingerować w krajobraz to by się musiali wyprowadzić z kraju.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 02, 2014 10:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Ja nie wiedzę nic złego że wybudowali most. Popatrzmy z innej perspektywy wiele jest osób które chcą zobaczyć krajobraz z 3000mnpm a nie mogą wejść bo im kondycja nie pozwala.
Osoby niepełnosprawne. Czemu mamy im zabronić podziwiania piękna przyrody z dużej wysokości ?
Kolejki są dla ludzi. Most też jest dla ludzi. A że szpeci? W Tatrach jest wiele rzeczy które szpecą i trzeba przymknąć na to oczy.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 02, 2014 11:46 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
raffi79. napisał(a):
wiele jest osób które chcą zobaczyć krajobraz z 3000mnpm a nie mogą wejść bo im kondycja nie pozwala.
Osoby niepełnosprawne.

Teraz to żeś dopiedrolił maksymalnie. Wiele jest też osób, które chcą zobaczyć krajobraz z 8000 m n.p.m. ale im kondycja nie pozwala, nie mówiąc już o niepełnosprawnych. Czyli twierdzisz, że tylko dlatego że ktoś nie ma kondycji żeby wejść na 3, 5 czy 8 tysi to należy dla niego budować kolejki i przystosowywać góry dla niepełnosprawnych ?

Jeśli chodzi o ten mostek na 2-tysięczniku to w sumie on aż tak bardzo nie szpeci krajobrazu i ogólnie jak na wielkie Alpy to nie byłoby w nim nic złego gdyby nie fakt że do tego mostku zapierdala też kolejka, a dojście do niego wygląda jak właśnie dla niepełnosprawnych. Zresztą ten mostek to wybudowali po to żeby zwiększyć ilość turystów wjeżdżających właśnie tą konkretną kolejką. Tak to wygląda w Alpach. Ja mam tylko nadzieję że nikt tego nie będzie chciał naśladować w polskich Tatrach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 03, 2014 7:11 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
trekker napisał(a):
Wiele jest też osób, które chcą zobaczyć krajobraz z 8000 m n.p.m. ale im kondycja nie pozwala


Mówmy o wysokościach realnych a nie kosmicznych.
Byliśmy na szkoleniu w Davos i bardzo duża uwagę przywiązują dla osób niepełnosprawnych. Turysta o bardzo dobrej kondycji nie potrzebuje udogodnień.


trekker napisał(a):
Ja mam tylko nadzieję że nikt tego nie będzie chciał naśladować w polskich Tatrach


Zapomnij że u nas takie coś powstanie. Z naśnieżaniem Kasprowego mają problem czy modernizacja archaicznej kolejki w goryczkowej a nie inwestycja warta prawie 2mln euro

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 03, 2014 1:09 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
trekker napisał(a):
Teraz to żeś dopiedrolił maksymalnie. Wiele jest też osób, które chcą zobaczyć krajobraz z 8000 m n.p.m. ale im kondycja nie pozwala, nie mówiąc już o niepełnosprawnych. Czyli twierdzisz, że tylko dlatego że ktoś nie ma kondycji żeby wejść na 3, 5 czy 8 tysi to należy dla niego budować kolejki i przystosowywać góry dla niepełnosprawnych ?
Przecież istnieje dobre rozwiązanie, prosto z Polski. Mi się marzy transport konny na Annapurnę! 8) :wink: Ale rozumiem o co Ci chodzi.

Poważnie mówiąc - dla mnie taka ingerencja w naturę jest naganna, nie zmienia tego fakt, że wiele osób nie może podziwiać takich widoków ze względu na swoją niepełnosprawność. Pytanie czy ta ingerencja (jakkolwiek słuszna i uargumentowana potrzebami niektórych grup) nie jest zbyt duża względem potrzeb. No ale to już nie mi rozstrzygać. Mi się po prostu nie podoba.

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 03, 2014 2:16 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
mpap napisał(a):
wiele osób nie może podziwiać takich widoków ze względu na swoją niepełnosprawność

Wiele osób nie może podziwiać takich widoków nawet mimo swojej sprawności.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 05, 2014 9:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3046
Patrząc realnie to te wszystkie budowle powstają tylko po to by na tym zarobić a nie by udogodnić cokolwiek komukolwiek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 05, 2014 9:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
krank1 napisał(a):
Patrząc realnie to te wszystkie budowle powstają tylko po to by na tym zarobić a nie by udogodnić cokolwiek komukolwiek.


Jedno chyba nie wyklucza drugiego.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 05, 2014 9:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3046
_Sokrates_ napisał(a):
Jedno chyba nie wyklucza drugiego.

Oczywiście że nie, ale strona która wykłada pieniądze, nawet wpisując w status swej działalności darmowe usługi dla niepełnosprawnych, ma na głównym celu zysk niż pomoc tym osobom.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 05, 2014 10:32 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Everest mnie nie kręci, ale czekam na jakąś ścieżkę dla niepełnosprawnych na K2, wypożyczę se elektryczny wózeczek, wezmę kilka browarków i wjadę żeby się nie przemęczać 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 07, 2014 11:11 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
Przesadzacie. Tak jak pisał Gruby z Łysym: Szwajcaria ma akurat tyle trzytysięczników, że taki most to dla nich jak u nas np. wieża widokowa na Mogielicy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 08, 2014 8:46 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
comb napisał(a):
Szwajcaria ma akurat tyle trzytysięczników, że taki most to dla nich jak u nas np. wieża widokowa na Mogielicy

Dokładnie. Albo jak np na Czantorii, Baraniej Górze, Ślęży, Wielkiej Sowie czy też Biskupiej Kopie :)

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 20, 2014 8:59 am 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
Fragment wywiadu z A. Bieleckim:
Cytuj:
Może wtedy [za rok] Denis będzie już obywatelem polskim (stara się bowiem o to) – PHZ będzie miał wtedy mocne wsparcie. Zastanawiam się jednocześnie, czy „prawo działa wstecz” i w związku z tym do Polaków będą należały wszystkie ośmiotysięczniki zdobyte zimą :)


ciekawa sprawa:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 20, 2014 10:20 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Nie widzę w tym nic ciekawego. Taki sam bezsens jak ściąganie do reprezentacji polski obcokrajowców.

O ile kiedyś Polacy organizowali międzynarodowe wyprawy ze względu na to że zagraniczniacy wnosili większość twardej waluty, o tyle obecnie nie widzę sensu zapraszania na narodowe polskie wyprawy obcokrajowców.

Co do Urubki to on chyba oprócz gór zaczyna też kolekcjonować paszporty. Ma już Kazachski, Rosyjski, mieszka we Włoszech to pewnie i o włoski się będzie starał, a teraz jeszcze Polski :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 20, 2014 10:36 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Kto bogatemu zabroni.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 20, 2014 11:56 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Już ogarniam o co chodzi, Włosi mu jednak nie chcą dać obywatelstwa, a paszport kraju UE jednak dużo upraszcza wszelkiego rodzaju formalności przy podróżach, a że polscy politycy rozdają paszporty na lewo i prawo każdemu kto tylko się zgłosi to i Urubko zapragnął "być Polakiem".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 20, 2014 2:21 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
HAŃBA! Jakbyśmy tak rozdawali polskie obywatelstwo każdemu tylko dlatego, że ma pierwsze wejście zimowe na trzy ośmiotysięczniki, to mielibyśmy MILIONY nowych "Polaków"!!!11

Polecam:

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 20, 2014 4:41 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
Ta maść to dla kogo? Trekker ma rację, w innych krajach (takie przynajmniej odnoszę wrażenie), jest ciut trudniej uzyskać paszport, niż w Polsce.

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1556 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 52  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL