Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:16 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lis 22, 2014 11:26 am 
Nowy

Dołączył(a): So lis 22, 2014 11:18 am
Posty: 2
czy ktos z Was był w Dolomitach z biurem podrozy , które typowo zajmuje się organizacja wyjazdow na narty? Słyszałam o bfc. Ktos?coś wie?warto?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 15, 2015 11:12 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt kwi 17, 2012 6:47 am
Posty: 21
Hey, w sobotę wybieramy się w Dolomity na 4 dni (4 realne dni w górach, dojazdy poza). Na pierwszy rzut pójdzie Marmolada (1 dzień). Mogę prosić o sugestie z tego rejonu na pozostałe 2-3 dni. W miarę możliwości chcieliśmy pochodzić feratami. Zupełnie nie znamy tego terenu. Dzięki za wszelkie sugestie. Doświadczenie zimowe jest, podobnie jak Blanki, Kazbegi i inne Alpy Julijskie. Sprzęt również.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 30, 2015 11:51 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1227
Lokalizacja: Warszwa
http://www.fassa.com/EN/Lifts-opening-times-and-prices/

Jakby ktoś poszukiwał ceny i godziny kursowania kolejek

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 16, 2015 12:22 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 15, 2008 7:48 pm
Posty: 122
Hej.
Pod koniec sieprnia wybieram sie na wyprawe w Brente. Planujemy wyjscie od schroniska Vallesinella i tu pytanie czy warto dojezdzac samochodem pod sam parking przy schronisku gdzie (doczytalem) de facto jest dosyc drogo a w poznych godzinach rannych zamykaja droge dla ruchu samochodowego czy lepiuej zostawiac samochod gdzies w centrum Madonny dI Campiglio i dojechac autobusem miejskim? Jesli macie jakies namiary na fajne, w miare tanie i bezpieczne parkingi w Madoonnie to bede wdzieczny za wszelkie informacje. Dzieki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 24, 2015 8:57 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Ja mam bardziej ogólne pytanie :)
Narobiłam szumu na wątku o Julijskich, ale rodzina mnie przegłosowała i postanowili jechać w Dolomity.
To jedziemy trekkingowo - nie wspiamany się, nie mamy sprzetu ani pojęcia, jak go używać.

Plany wycieczkowe mamy na nasze możliwości - znajomi byli z dziecmi mniejszymi, niż nasze, to wiemy, że my damy radę. Wiele propozycji tras alternatywnych mamy. Okolice Cortiny na zachód - mniej więcej.

Jak pogoda dopisze - to wyjeżdżamy za 3 dni. Jak nie dopisze, to nie jedziemy wcale. Na razie się wypogadza w Cortinie.

Pytanie mam: - jak pogoda o tej porze roku?
Czy ma 2000 n.p.m. to już o tej porze będzie padał śnieg? Bedą oblodzenia? Jak to wygląda w Dolomitach?
W takiej sytuacji będziemy chodzić niżej :)

I niesmiałe drugie pytanie - jakąś kwaterkę w okolicach Cortiny macie sprawdzoną?
Siedzę na Booking.com, ale z polecenia lepiej :)

Kwaterka, nie namiot. Potem mamy objazdówkę po Włoszech i namiot etc. już nam nie wejdzie do bagażnika (serio, bagażnik mamy niewielki, a box-a nie chcemy zabierać).
Z góry dziękuję!

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 24, 2015 9:12 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Jak my byliśmy we wrześniu to padało białym ale ten rok jest jakiś dziwny, hgw.
Testowałem tylko pole namiotowe.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 24, 2015 9:23 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
No my na styk sierpnia i września jedziemy.
Zabierzemy po polarku więcej :) Dzięki!

edit: pogoda szykuje się bajka! Mam nadzieję, że się utrzyma taka prognoza...

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 24, 2015 1:15 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
anninred napisał(a):
Na razie się wypogadza w Cortinie.

Pytanie mam: - jak pogoda o tej porze roku?

jakąś kwaterkę w okolicach Cortiny macie sprawdzoną?

Od 15.08. do 22.08. pogoda była słaba, słońca niewiele, temperatury niskie, bez dobrego stretcha, puchówki i kurtki przeciwdeszczowej ani rusz, mimo to bez opadów śniegu.
Natomiast regularnie, codziennie opady deszczu, mniej lub bardziej intensywne.
Prognozy zmieniają się z dnia na dzień. Z zapowiadanej na pojutrze lampy na cały dzień, gdy przychodzi pojutrze to przychodzi razem ze zlewą o 14. Radzę z prognozami zwłaszcza dłuższymi niż kolejny dzień ostrożnie.

Kwatery nie polecę żadnej, co to jest kwatera? :lol:

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 24, 2015 2:08 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
:lol: co to jest kwatera :) Mroczny - po zbalansowaniu bagażnika i cen wyszło nam, że kemping nijak.

Dzięki za info o trendach pogodowych! Bierzemy zatem cieplejsze rzeczy, peleryny etc. Byle nie lało całe 3 dni - to będzie dobrze :)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 24, 2015 7:51 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Ceny kwaterek przyprawiają o marszczenie się portfela :/
Nocleg w Rzymie ze śniadaniem wyszedł tańszy.
Na drugi raz (jesli będą Dolomity - a zapowiada się, że będą) - to z przyczepą :)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 26, 2015 9:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Karimat pod stół na parkingu przy szosie i już.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 27, 2015 6:29 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 04, 2010 5:34 pm
Posty: 419
Lokalizacja: Rybnik / Piding
Do wtorku powinno być upalnie, raczej bezburzowo, a potem ochłodzenie. Więc wykorzystujcie pogodę, póki się da :)
Tego lata to ja nawet kurtki w Alpy nie zabieram. Na ewentualne burze mam gdzieś tam w plecaku pelerynę, ale praktycznie na wszystkie szczyty (6 trzytysięcznych weekendowych wycieczek) wchodziłem w krótkim rękawku, a polar tylko na wieczór w schronisku.

Wspaniałych wrażeń życzę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 27, 2015 9:48 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Z dziecmi jade. Karimaty pod stolem to nie bardzo :) Ja to od razu widze deszcz, mokre rzeczy i zapalenie ploc (polskich znakow nie mam, sorry). A my potem jeszcze w cywilizacje jedziemy na zwiedzanie.

Maz dzisiaj powiedzial, ze z rodzina to sie beznadziejnie jedzie - jakby jechal z 3 kolegami to by placil 1/4 ceny, a tak z rodzina to trzeba calosc :mrgreen:

Pytania mam do Was (sorry za brak polskich znakow):

1.
Chcemy zrobic petelke na Tofana de Roses - obejscie szlakiem, bez ferratek, bez wspianania. My nie wspinaczkowi. W ogole. Petelka zaczyna sie i konczy przy schronisku A.Dibona. To jest na 2037, od strony Cortiny, miejscami szlak bedzie na 2500 z haczykiem.
Pytanie do tambylcow - czy kolo schroniska mozna parkowac? Droga tam ponoc szutrowa, na mapie TABACCO nie mam tam zaznaczonego parkingu, ale zakaz wjazdu jest kawalek dalej.
Nie chcielibysmy wchodzic z samego dolu, bo nam mlodszy nie da rady.

ew. wejście z parkingu przy poczatku wyciagu na Lagazuoi Pizo - bo jest ponoc na 2100. I z buta do petelki - kolo Rozes.

Gapie sie w mape - pozyczona od kolegi. Musimy odkupic, bo nie bedzie czego oddawac - tak juz zniszczona...

2. Sa gdzies jakies mniej wiecej czasowki do tych szlakow?
Bo nie bardzo idzie mi planowanie (uwzgledniam przewyzszenia i dlugosc, ale przyzwyczajona jestem do czasowek).

3. Pytanie nr 3 pewnie bedzie potem.

Mamy 3 dni na chodzenie :)
Pogoda zloto. Upal niemozliwy dzisiaj. Droga z Villach przez Badia niesamowita. Na koncu to same tunele do Badia. A w ogole widoczki z miasteczka, gdzie spimy to bajeczne sa. Synowie pierwszy raz we Wloszech i juz im sie podoba.

Jutro pierwsze wyjscie w Dolomity. Sokratesa wycieczke jedna chcielibysmy skopiowac (bardzo Twoja relacja pomaga mi planowac!) ale musze wszystko jeszcze raz palcem po mapie przesledzic i zsumowac czasowo.

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 27, 2015 10:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5454
Lokalizacja: Białystok
anninred napisał(a):
2. Sa gdzies jakies mniej wiecej czasowki do tych szlakow?


U Tkaczyka :mrgreen:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 28, 2015 7:04 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
anninred napisał(a):
1.
schronisku A.Dibona. Pytanie do tambylcow - czy kolo schroniska mozna parkowac? Droga tam ponoc szutrowa, na mapie TABACCO nie mam tam zaznaczonego parkingu, ale zakaz wjazdu jest kawalek dalej.
Można parkować darmowo, szutrówka jest dopiero pod koniec drogi, wcześniej asfalt.

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 28, 2015 7:18 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Dzięki Mroczny!!!! :D
To jutro to zrobimy. Dzisiaj P.so. FAlzarego Fouzargo do Rif. Scoittatoli. To krocej. Akurat na rozchodzenie.

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 09, 2015 9:10 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Obeszliśmy Tofana de Roses pierwszego dnia, drugiego traska leciutka, trzeciego lamersko kolejką na Lagazuroi i zeszliśmy dłuuugą widokową trasą. Na górze Lagazuroi świstaczki pozowały do zdjęcia.
Cudne te Dolomity. Rodzina żądna łatwych ferratek ;)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 26, 2015 5:19 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Mam zaplanowany wyjazd w sierpniu w Dolomity. Wybór padł na rejon Canazei, a dokładniej pętlę wokół. W planie mam 6-7 dni. Zamierzam rozpocząć od południa, od Catinaccio, następnego dnia przejście do Sasso Piato, dalej Sella i schronisko Boe, następnie przejście w region Lago di Fedaia i kolejnego dnia atak na Marmoladę, a w drodze powrotnej następnego dnia ewentualnie Colac.
Wydaje mi się, że to dość ambitny plan. Jak myślicie, jest to wykonalne dla osoby o przeciętnej kondycji? Z ferratami doświadczenie mam. Warianty alternatywne - mile widziane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 27, 2015 12:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5454
Lokalizacja: Białystok
Kiedy dokładnie jedziesz? Masz 2 miejsca w aucie? :mrgreen:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 27, 2015 1:42 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Tak na oko to powinien być drugi tydzień sierpnia. Tylko drobny szczegół - lecę, nie jadę, więc pytanie o miejsca do linii lotniczych:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 10, 2016 5:59 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lut 06, 2016 11:05 am
Posty: 4
Lokalizacja: Siemiatycze
Witam Wszystkich Dolomitomaniaków
Potrzebuje Waszej pomocy. Otóż w pierwszej połowie sierpnia wybieram się samochodem pod namiot w 4 osoby w Dolomity. Problem polega na tym że jeszcze tam nie byłem a smaczku dodaje fakt że głównym powodem wyjazdu są zdjęcia, podróżuje po świecie by robić zdjęcia. Podobno Dolomity są przepiękne jeśli trafi się na odpowiednia pogodę .
Za bazę docelowa obrałem okolice Cortiny ale mogę się przemieszczać jeśli będzie taka potrzeba, czego potrzebuję informacji z fajnymi widokami na szczyty, przełęcze, jeziorka, kościoły na tle gór może jakiś wodospad, fajne miejsca typu Cinque Torri gdzie można wjechać kolejką i kilka godzin pochodzić itd. Nie mamy zamiaru wspinać się po ferratach ale chętnie zaliczył bym jakąś trasę widokową . Przeczytałem wszystkie 16 stron na forum i mam oba przewodniki po Dolomitach ale tam opisane są głownie trasy wspinaczkowe . Na dzień dzisiejszy interesują mnie wspomniane Cinque Torri, Przełęcz Giua, jezioro Misurina , (czy jezioro Braies godne jest uwagi ?) Tre Cime di Lavaredo . W dolomitach planuje być około 6 dni i jeszcze jedno pytanie czy do takiego wyjazdu powinienem kupić kaski ?
Bardzo dziękuję za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 10, 2016 6:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5454
Lokalizacja: Białystok
gimper napisał(a):
Przeczytałem wszystkie 16 stron na forum i mam oba przewodniki po Dolomitach ale tam opisane są głownie trasy wspinaczkowe .


Są trzy - jakiś czas temu wyszła Brenta.

gimper napisał(a):
czy do takiego wyjazdu powinienem kupić kaski ?


Nie ma sensu.

Poza tym co wymieniłeś mogę polecić jeszcze Lago del Sorapis, Tofany i widok na Piz Boe z okolic Marmolady.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 10, 2016 7:34 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1227
Lokalizacja: Warszwa
_Sokrates_ napisał(a):
widok na Piz Boe z okolic Marmolady.


albo ogólnie piz boe - jako bardzo łatwy szczyt trzytysięczny z superowymi widokami

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 10, 2016 8:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
gimper napisał(a):
Otóż w pierwszej połowie sierpnia wybieram się samochodem pod namiot w 4 osoby w Dolomity. P
Poszukaj jakiegoś spokojnego kampingu inaczej mało zaznasz górskiego klimatu.
Co do Dolomitów to wszędzie będziesz mieć ładne widoki.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 11, 2016 2:13 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lut 06, 2016 11:05 am
Posty: 4
Lokalizacja: Siemiatycze
Cytuj:
Są trzy - jakiś czas temu wyszła Brenta.

wiem ale trzeciej nie kupowałem bo założyłem że będę przebywał w okolicy Dolomitów Wschodnich.

Sokrates witam ziomala :D
Cytuj:

Poza tym co wymieniłeś mogę polecić jeszcze Lago del Sorapis, Tofany i widok na Piz Boe z okolic Marmolady.

Dzięki takich miejscówek właśnie szukam i wszystko zapisuję

Cytuj:
albo ogólnie piz boe - jako bardzo łatwy szczyt trzytysięczny z superowymi widokami


Dzięki wielkie może cos jeszcze bo będę około 6 dni

Cytuj:
Poszukaj jakiegoś spokojnego kampingu inaczej mało zaznasz górskiego klimatu.
Co do Dolomitów to wszędzie będziesz mieć ładne widoki.

Nie zależy mi na klimacie bo chce tylko rozbić namiot do spania krótkiego zresztą bo wszystkie wschody i zachody spędzę w terenie dzionki zresztą tez oczywiście jeśli tylko pogoda dopisze.
Dwa lata temu zjechałem Norwegie w sezonie jestem przyzwyczajony do tłumów
Wielki dzięki za cenne informacje i dodam tylko że już nie mogę się doczekać


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 11, 2016 2:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
No to pod Cortiną masz szanse na kamping z dyskoteką wtedy spanie zapewne będzie krótkie.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 15, 2016 1:35 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 03, 2014 10:56 am
Posty: 2
tomek.l napisał(a):
No to pod Cortiną masz szanse na kamping z dyskoteką wtedy spanie zapewne będzie krótkie.


O którym konkretnie campie piszesz, bo przez 10 lat na taki nie trafiłem. A czasem dobrze mieć taki w odwodzie - jakby chcieć pobawić się,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 15, 2016 4:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
A zdarzyło się w Olimpii. Ale na ten sezon nie mogę polecić jako pewniak bo już zaprzestałem od pewnego czasu praktyk kempingowych. Wole spać gdzie indziej.
Jeszcze miłe wrażenie pełne gwaru i dobrej muzyki miałem przechodząc przez Camping Sass Dlacia koło San Cassiano.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 22, 2016 6:51 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:09 am
Posty: 44
grubyilysy napisał(a):
nutshell napisał(a):
piomic napisał(a):
A-N są za łatwo osiągalne - pielgrzymki emerytów aus Deutschland. Poszukaj czegoś ciekawszego.

Ten region jest nieciekawy sam w sobie czy traci właśnie przez te pielgrzymki? (przyprawiające mnie o smutną refleksję na temat emerytury made in Poland :( ) Na razie rozglądam się za dość łatwymi ferratami, od których mogłabym zacząć ;)


Wydaje mi się, że ferrata na Averau będzie dobra, wcale nie jest tak znowu do końca trywialna, co prawda ten "nietrywialny" odcinek ma coś jak 10 metrów i dwa warianty - trudniejszy - ścianką na wprost i łatwiejszy kominkiem, na obu stalówka. Nam udało się trafić na jakiś zupełnie "pusty" czas - nikogo ani na szczycie ani nawet z tego co pamiętam na całej drodze. Ten krótki odcinek Tkaczyk wycenia na "nieco trudno", natomiast Kiełkowski na "trudno" (poza nim - wszędzie łatwo). Jeśli ten odcinek okaże się trudny - zostańcie przy ferratach "nieco trudnych", łatwy - walcie śmiało na trudne, trywialny - na jakiekolwiek (No!).

Wybór ferrat różnej długości, różnej trudności jest ogromny. Może lepiej przeczytaj przewodniki i o coś zapytaj, nie wiadomo czy trafisz na kogoś kto był, ale jest to, jak widać, całkiem możliwe :-).


Zgadzam się, ferrata Averau będzie dobra na początek, coś jak przystawka przed daniem głównym, która ma zachęcić do jedzenia ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 22, 2016 7:03 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:09 am
Posty: 44
piomic napisał(a):
Nie, wklepałem się w inną ferratę Dibona. Jakby nie mieli innych nazwisk do użycia... :oops:

Jak to inną ferratę Dibona???


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL