Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:31 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lut 19, 2017 12:04 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr mar 20, 2013 10:52 pm
Posty: 5
Witam wszystkich!
W lipcu po raz kolejny wybieram się w Alpy Ötztalskie i w tym sezonie chciałbym, między innymi, przejść szlak Vent - Hochjoch Hospiz - Saykogel - Martin Busch Hütte - Vent. Szukam na forum osób, które przeszły tą trasę w jedną lub drugą stronę i mogą mi coś powiedzieć o samym szczycie Saykogel. Na stronach doliny Ötztal piszą coś o konieczności zabrania ze sobą czekana, ale filmy i zdjęcia jakie znalazłem w internecie sugerują, że nie jest to szczyt, którego "zdobycie" wymagałoby aż tak ambitnego sprzętu. Inna sprawa, że nie mam jakiegoś wielkiego parcia aby wejść na sam szczyt bo z map wiem, że przechodząc na drugą stronę grzbietu można go ominąć, a to mi w zupełności wystarczy. Zanim się jednak na tą trasę wybiorę, chciałbym poznać relację kogoś, kto faktyczne tam był.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 20, 2017 10:54 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 04, 2010 5:34 pm
Posty: 419
Lokalizacja: Rybnik / Piding
Ja akurat tym szlakiem nie szedłem, przyjrzałem się jedynie na mapie, jak wygląda. Szlak biegnie północno-zachodnimi zboaczami i przechodzi się na wschodnie. Formacja jest lekko wklęsła. Nie są to więc najbardziej słoneczne wystawy, zatem skoro idziesz w lipcu, to na tej wysokości powinny być jeszcze wszędzie firnowe pola. Zdjęcia i filmy mogłeś oglądać z sierpnia/września, kiedy one już stopniały. Szlak nie jest jakiś bardzo trudny, więc jak będzie lampa, to w ciągu dnia śnieg zrobi się miękki i zapewne wystarczą Ci kijki. Jak pogoda będzie gorsza - przymrozek, deszcz czy cuś, to może być ślisko i na takim firnie można pojechać. Obserwuj prognozy i decyzję, co ze sobą tachać, podejmij przed wyruszeniem na szlaki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 21, 2017 10:11 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr mar 20, 2013 10:52 pm
Posty: 5
Film był kręcony w lipcu, ale to oczywiście niczego nie zmienia bo lipiec lipcowi nie równy. W zeszłym roku w połowie lipca nawaliło tam tyle śniegu, że na 2500 można było lepić bałwana. Zobaczę, jakie warunki będą w tym roku i na miejscu zdecyduję czy w ogóle pchać się na tą górę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 22, 2017 9:29 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 04, 2010 5:34 pm
Posty: 419
Lokalizacja: Rybnik / Piding
Ciorba napisał(a):
Film był kręcony w lipcu, ale to oczywiście niczego nie zmienia bo lipiec lipcowi nie równy. W zeszłym roku w połowie lipca nawaliło tam tyle śniegu, że na 2500 można było lepić bałwana. Zobaczę, jakie warunki będą w tym roku i na miejscu zdecyduję czy w ogóle pchać się na tą górę.

Dokładnie, a 2 lata temu od czerwca była ciągła lampa, nawet burz specjalnie nie było. Jakby cuś, to możesz iść na Kreuzeck (3455m) od schroniska Martin-Busch, powinno dać radę bez czekana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 24, 2017 3:54 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sty 03, 2016 11:47 pm
Posty: 24
Co do pogody w tamtym miejscu to 2 lata temu w połowie Lipca do 13-14 po południu była lampa, potem powoli zaczynało się chmurzyć i po 16 zaczynała się burza. Podstawa chmur była tak wysoko, że nawet Similaun nie zakrywało jak padało. Ale w tedy to były długie upały i śnieg bardzo szybko odpuścił. Prawie wszędzie gdzie nie było lodowca dało się przejść bez raków po resztkach topniejącego śniegu. Z kolei 3 lata temu to całe lato było deszczowe i mega pochmurne, więc rok rokowi nie równy. A Kreuzek jak nas swoją wysokość jest bardzo prosty i dobry na pierwszy kontakt z górami większymi niż tatry, prawie całą drogę wchodzi się z kijkami w ręku.


Jak w tym roku zapowiada się lato? Jakieś długoterminowe prognozy macie? :)

Tylko proszę nie takie jak te. Zapowiadali chłody, były upały:
http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 5,1,0.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL