Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lip 01, 2015 9:10 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 29, 2015 5:10 pm
Posty: 4
Ostatnimi czasy zaczytywałem się w "Planecie Kaukaz" Góreckiego i czuję, że nadeszła pora aby zwiedzić te trochę mrożące krew w moich żyłach, ale wyjątkowo pociągające rejony świata. Nie wiem czy mam odwagę pojechać tam własnym sumptem, dlatego najprawdopodobniej wybiorę się z jakimś w miarę tanim biurem podróży, o ile w ogóle da się tam pojechać tanio i w formie zorganizowanej. Jestem pewien, że wielu z Was miało już okazję wybrać się w tamte rejony i stąd prosiłbym Was o jakieś wskazówki: o co zadbać przed wyjazdem, czego się wystrzegać się w trakcie, o czym nie zapomnieć? Najspokojniejszym miejscem wydaje mi się Gruzja i może zacząłbym podejście do Kaukazu od tej strony, aczkolwiek turystycznie jest to dla mnie region całkowicie obcy dlatego nie wiem nawet czy to najlepszy z możliwych wyborów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 02, 2015 7:11 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Musisz określić który rejon chcesz zobaczyć.
Rejon Morza Czarnego, Mały Kaukaz, Kaukaz.
Treking, zwiedzanie samochodem czy wspinaczka.?

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 05, 2015 4:58 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 29, 2015 5:10 pm
Posty: 4
Chodzi mi przede wszystkim o trekking, aczkolwiek jestem otwarty również na możliwość wspinaczki bo to jedno z moich hobby, przy czym musiałbym tam być z kimś kto byłby gotów mnie ubezpieczać i nieść sprzęt, co wydaje się mało realne na dzień dzisiejszy. Nie wiem do końca od którego rejonu najlepiej byłoby mi zacząć, być może Mały Kaukaz? Czy to byłby dobry kierunek na początek?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 07, 2015 8:27 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 7:11 pm
Posty: 907
Lokalizacja: Białystok
Basia800 napisał(a):
na jakiś bezpieczniejszy rejon
czyżby o :arrow: :arrow: bar chodziło :?:

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 08, 2015 9:39 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Basia800 napisał(a):
W obecnych sytuacjach politycznych może zmień sobie miejsce pobytu na jakiś bezpieczniejszy rejon


a co tam jest nie tak ? Ja byłem 14 dni i było git.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 13, 2015 3:11 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sie 13, 2015 2:50 pm
Posty: 1
Hey :) Jestem tu nowa. Trzeba wcześniej się przywitać na jakimś wątku? Szukałam czegoś a la: przedstaw się, ale nie mogę znaleźć, a chciałam się wypowiedzieć :)

Ja akurat w Gruzji byłam jakoś w tamtym roku. Zahaczyliśmy również o Armenię. Była to wycieczka objazdowa, organizowana przez biuro turystyczne. Jak dobrze pamiętam "Wytwórnia wypraw". Plus taki, że trochu tych gór zobaczyliśmy w Kazbegi czy Dawid Garedża. Drugi plus to to, że jako osoba niestety nieznająca żadnego języka poza polskim czułam się o wiele bezpiecznie jednak w formie zorganizowanej.
Kraj wydawał mi się stosunkowo bezpieczny jeżeli chodzi o sytuację polityczną, ale tak jak piszę- było to w tamtym roku.

A tak z ciekawości chciałam zapytać bo tu raczej temat trekkingu. Czy jest możliwość zorganizowanej wycieczki właśnie do Gruzji z jakimś polskim biurem turystycznym czy raczej albo na własną rękę albo tylko i wyłącznie z miejscowymi biurami?
Jeżeli pytanie wydaje się głupie to przepraszam. Zaciekawił mnie temat. Gruzja bardzo mi się podobała, a ten typ "wypoczynku" jest wspaniałym pomysłem (o ile w ogóle możliwym dla początkujących). Jednak bariera językowa + nieznajomość tematu i zaczynają się schody :(
Pozdrawiam Wszystkich i z góry dziękuję za odpowiedź :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 14, 2015 6:37 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 7:11 pm
Posty: 907
Lokalizacja: Białystok
Sterka napisał(a):
Zaciekawił mnie temat. Gruzja bardzo mi się podobała
Dużo informacji na temat Gruzji i innych państw Kaukazu można przeczytać na tym forum http://www.forum.kaukaz.pl/index.php

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL