Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:41 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 8:27 am 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 18, 2014 2:21 pm
Posty: 40
Na dniach wybieram się służbowo do Zurychu i na weekendzie w miarę możliwości (nie zabieram sprzętu zimowego) chciałbym wybrać się na jakąś lekką wycieczkę. Czy mógłbym mi ktoś proszę podpowiedzieć jakaś przyjemną trasę lub rejon działań w rozsądnym (2-3 godziny) oddaleniu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 10:53 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 04, 2010 5:34 pm
Posty: 419
Lokalizacja: Rybnik / Piding
Mi się wydaje, że jeśli ktoś z tego forum wybrał się aż do Szwajcarii, to raczej po to, by robić jednak większe góry.

Poleciłbym może taką grupę na facebooku: "Alpy dla aktywnych". Pisze tam trochę Polaków mieszkających na co dzień w Szwajcarii i ich wiedza na temat takich spontanicznych tras jest zapewne większa.

Użytkownik tego forum "gobo_" przy okazji robienia Korony Europy wchodził na najwyższy szczyt Liechtensteinu - Grauspitz (2599 m n. p. m.) -> te "zieleńsze" zdjęcia: https://plus.google.com/photos/11196486 ... banner=pwa , gdzie miałbyś niedaleko. Ale bez sprzętu zimowego to raczej nie o tej porze roku.

Spróbuj spytać w tej grupie na facebooku, albo po prostu wybierz się w jakiś rejon, kup mapę/przewodnik i wybierz jakąś nie za wysoką trasę. Malowniczo będzie na pewno :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 01, 2015 7:55 am 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 18, 2014 2:21 pm
Posty: 40
Dziękuję za sugestię, zapatruję się wstepnie na Grosser Mythen albo Ebenalp, ale wygląda na to, że będę miał dużo czasu na poszukiwania, bo póki co pogoda raczej kiepska.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 01, 2015 9:07 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 04, 2010 5:34 pm
Posty: 419
Lokalizacja: Rybnik / Piding
Ten Mythen wygląda bardzo imponująco jak na stosunkowo niewielką wysokość :) A obok tego Ebenalp chyba kiedyś jechałem na rowerze...

Mimo śniegu myślę, że są to góry (z tego, co czytam) na tyle popularne, że nie powinno być problemu z przedeptaniem na szlaku. Tak więc udanych wycieczek życzę. Myślę, że widokowo będą fantastyczne :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 12, 2015 10:19 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt paź 30, 2009 10:57 am
Posty: 158
W Liechtensteinie i na wschód wzdłuż granicy są bardzo ładne wspomniane tu góry Raetikon:
http://dabo.net.pl/gallery/?twg_album=2 ... _Silvretta
Ale jak napisał Kyjo, w maju będzie jeszcze dużo śniegu. A na ruch taki jak w Tatrach bym nie liczył.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL