Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:36 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 109  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lut 24, 2018 8:53 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Droga na szczyt
https://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/czarno-na-bialym-droga-na-szczyt,817616.html

Cytuj:
Ja p********* tę górę i to wszystko inne.
Znowu lawina i znowu na nas.
Przecież tak nie można.
Nie moga wszystkie lawiny na mnie spadać.
Jedna? Okey. Ale dwie?
To jest za dużo.
K****, znowu żyjemy.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 12:22 pm 
Nowy

Dołączył(a): So gru 05, 2015 4:15 pm
Posty: 17
Urubko idzie sam. Ja się cieszę, bo nasi podchodzą do tego zbyt asekuracyjnie i najprawdopodobniej tam nie wejdą bo czekają na perfekcyjne warunki. Spodziewałem się tego od początku jak widziałem ile osób liczy ta cała wyprawa i przewodniczy jej wielicki. Urubko to człowiek gór i jemu należy się ta Góra. Szkoda że nie wziął Bieleckiego ale pewnie nie chciał narażać się reszcie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 12:45 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt kwi 07, 2015 1:30 pm
Posty: 17
Ciekawe jak ma to zrobić skoro nie ma postawione czwórki. Czuje że on sam to zrobi, Adam dołączy, a reste będzie zabepieczała atak. To wygląda nie tak jakby chciał sam zdobyć szczyt ale wymusić próbe przed końcem lutego

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 8080550304


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 1:10 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
rojeqq napisał(a):
Urubko idzie sam.


O kur*a.

rojeqq napisał(a):
Ja się cieszę, bo nasi podchodzą do tego zbyt asekuracyjnie i najprawdopodobniej tam nie wejdą bo czekają na perfekcyjne warunki.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Te filmy Fronii... Hmm, jak na taki dramat jak on to opisuje, że sekundy dzieliły go od śmierci, to miał sporo czasu żeby wyciągać kamerę... No ale może się czepiam.

PS. jeszcze jedna refleksja. Pamiętam wywiad z Wielickim, gdzie mówił że wie, że w razie czego Urubko go posłucha. Urubko też mówił, że Wielicki to jest ( nie pamiętam jakie dokładnie słowo padło, ale coś w rodzaju komendanta). A tu taki numer... Ale przecież pogoda jest mega kiepska, gdzie on się pcha?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 1:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1981
To się dzieje naprawdę?!
Znaczy się jest gorzej niż myślałem...
Rojeqq, Ty to jesteś ruski?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 1:22 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Kabaret.
Brak gry zespołowej zmniejsza szanse na sukces, a nawet może doprowadzić do tragetii. Z drugiej strony wytwarza się presja DU na zespół.

Ciekawe kiedy pojawi się następny nawiedzony, który stwierdzi, że zima to najwyżej do 15 lutego, albo jeszcze lepiej 31 stycznia.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 1:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Zbychu napisał(a):
Ty to jesteś ruski?
Sorry ale ty naprawdę masz poważny problem ze sobą.
Wolf_II napisał(a):
Ciekawe kiedy pojawi się następny nawiedzony, który stwierdzi, że zima to najwyżej do 15 lutego, albo jeszcze lepiej 31 stycznia.
Możesz sobie tak pisać z fotela ale Denis taki ma pogląd. On jest himalaistą i skoro tak uważa to działa zgodnie ze swoimi przekonaniami i próbuje wykorzystać szanse w tym terminie.
Ja mu życzę tylko powodzenia.
Z resztą Wielicki kiedyś był podobny do niego samotnie wchodząc na Nanga Parbat jadąc wtedy po bandzie.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 1:51 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1981
Przeczytaj ze zrozumieniem (wiem, nie jest to proste...), co napisał Rojeqq, a później spróbuj odnieść się sensownie.
Jeszcze z tego zrobi się taki dym, że pojawią się głosy, że zabranie na tę wyprawę Urubki było błędem :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 1:58 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1981
tomek.l napisał(a):
On jest himalaistą i skoro tak uważa to działa zgodnie ze swoimi przekonaniami i próbuje wykorzystać szanse w tym terminie.
Ja mu życzę tylko powodzenia.

To powinien od początku zorganizować sobie wyprawę solo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 2:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
tomek.l napisał(a):
Z resztą Wielicki kiedyś był podobny do niego samotnie wchodząc na Nanga Parbat jadąc wtedy po bandzie.

Nie chodzi o samotne wejście, lecz o naruszenie integralności grupy i (ale tutaj domniemuję) naruszenie pierwotnej umowy/ustaleń związanych w uczestnictwem w wyprawie.
Osobiście mam nadziej, że to prowokacja stymulująca resztę grupy do (jeszcze) większego wysiłku.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 2:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
mam ogromny szacunek do Denisa ale bardzo nie podoba mi się to co zrobił. Wykorzystał naszych żeby osiągnąć swój cel. Dziwię się bo nigdy nie podejrzewał bym go o taki krok.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 2:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Jak do tej pory to zdaje się on czuł się wykorzystywany. Okno pogodowe zapowiada się krótkie. Pozostaje tylko życzyć powodzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 2:46 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 10:44 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Konin
Wolf_II napisał(a):

Osobiście mam nadziej, że to prowokacja stymulująca resztę grupy do (jeszcze) większego wysiłku.


Nie jest to żadna stymulacja - gdyby tak było to poszedłby z nim Adam - to zwykła samowolka. Wyszedł z bazy po kryjomu po śniadaniu. Nie chciał rozmawiać z Wielickim przez radio. Zafiksował się na wejściu do końca lutego i chce to zrobić za wszelką cenę, nawet łamiąc ustalenia i zasady. Obawiam się tylko (biorąc pod uwagę najbliższe prognozy pogody), że nic z tego ataku nie wyjdzie - dwa dni przekibluje w C3 i zejdzie - a tylko "spali" właściwy atak zostawiając Adama bez partnera.
Pomijam już fakt, że działanie Denisa jest mocno nie fair w stosunku do całej ekipy. Co ciekawe nie pierwszy raz mu się to zdarza (vide ostatnia wyprawa na Kanczendzongę z Alexem i Adamaem)


Ostatnio edytowano So lut 24, 2018 2:50 pm przez końpolski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 2:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1981
Najgorsze, że co poniektórzy z podziwem patrzą na poczynania Urubki.
Jeśli jego akcja zakończy się sukcesem (myślę o tym z mieszanymi uczuciami), to nasza wyprawa, co by o niej nie mówić, będzie tylko trampoliną. Sukces możliwy dzięki temu, że urwał się nieruchawym Polakom.
Wyjścia naszych zespołów zasadne, bo nie można go zostawić samego, mimo samowolki.
Nie można zawodnikowi ot tak powiedzieć, że wylatuje z kadry :wink:

Na koniec i tak kierownik wyprawy, wsparty przez kierownika sportowego, a ten z kolei przy wsparciu kierownika bazy, za pomocą koordynatora w kraju, ten z kolei wsparty kierownikiem PHZ, na koniec głosem rzecznika prasowego wyprawy, przy wglądzie w setki Gb filmików, setki stron wspomnień czy fragmentów książek, ze wspomaganiem obecnych na miejscu mediów obwieszczą i tak sukces. W interesie wszystkich.
Ale tak to właśnie się toczy, kiedy z gór robi się stadion a z himalaistów zawodników.

Denis przerasta naszych wszystkich (w aspektach pozytywnych i nie tylko). W takim razie czy pasuje do drużyny? Pytam prowokacyjnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 2:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Nie mogę napisać, ze się mu nie dziwię, bo się dziwię, ale rozumiem jego decyzję.

Zadziałały emocje. Gość się wkvrwił. Adam pewnie już wie, ze jest po ptokach, a też się starał. Najważniejsze żeby nikomu nic się nie stało, bo niestety wyprawa ta będzie miała i tak złe bardzo konsekwencje. Kwas się zrobił i tyle. Wszyscy sie na siebie poobrażają i już po zawodach na kolejne lata.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 3:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1981
Kiedy wyczytałem w składzie wyprawy Urubkę, miałem mieszane uczucia (delikatnie powiedziawszy). Później szukałem sposobności, by moje odczucia zneutralizować (bardzo chciałem). Szło nieźle... aż do wpisu Denisa o Polakach, którzy to, którzy tamto, i wogóle jakoś dziwnie...
A teraz to już normalnie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 3:05 pm 
Nowy

Dołączył(a): So gru 05, 2015 4:15 pm
Posty: 17
Ja myśle że Urubko zdaje sobie sprawe ze Polacy w tym roku na K2 nie wejdą


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 3:44 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1981
Niech wróci szczęśliwie do bazy nie zdobywszy szczytu.
Bo życzę Polakom, żeby byli pierwsi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 3:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Dla niego zima jest do końca lutego. Stąd decyzja. Dobrze że zespół chce go wspierać. Życzę mu powodzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 3:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1981
Pieprznął całą wyprawę zrywając z nią kontakt. Nic tego nie tłumaczy oprócz pychy.
Nie życzę mu powodzenia.
Życzę szczęśliwego powrotu.
Wy nie kapujecie, co się stało i jakie będą tego konsekwencje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 4:07 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz sie 18, 2011 7:26 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Koszalin
Zbychu napisał(a):
Wy nie kapujecie, co się stało i jakie będą tego konsekwencje?

Jakie? bo w sumie to nie wiem... jak wróci cały do bazy to przecież nikt go nie zlinczuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 4:08 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
No niestety takie, że nasi nie wejdą bo Adam nie ma równorzędnego partnera do ataku.
Trzeba nazwać rzeczy po imieniu - dla całej wyprawy taki ruch to niezłe kvrestvo.
Inna sprawa, że akurat jemu z całej ekipy ten szczyt należy się najbardziej bo odwalił najwięcej roboty.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 4:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Ja mu nie życzę zdobycia szczytu, bo ten ruch mi się nie podoba, ale rozumiem, ze mógł sie wkvrwić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 4:16 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz sie 18, 2011 7:26 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Koszalin
batmik napisał(a):
No niestety takie, że nasi nie wejdą bo Adam nie ma równorzędnego partnera do ataku.
Trzeba nazwać rzeczy po imieniu - dla całej wyprawy taki ruch to niezłe kvrestvo.
Inna sprawa, że akurat jemu z całej ekipy ten szczyt należy się najbardziej bo odwalił najwięcej roboty.

Może po prostu wie że Polacy nie zdobędą szczytu? tylko czekają jeszcze parę dni a później ogłoszą "wycof"? zapewne Adamowi proponował żeby poszedł razem z nim ale Adam uznał że jest z ekipą i z ekipą do końca pozostanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 4:19 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Bardziej podejrzewam ze Adam po prostu nie czuje się po wypadku na siłach na taki ruch.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 4:25 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1981
:mrgreen:
Ech, kobiety!
Adam nie mógł współuczestniczyć z Urubką w takim numerze po prostu ze względu na przyzwoitość! I honor!
O, kurde... zapomniane słowo... ale jest coś takiego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 4:32 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 10:44 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Konin
WILCZYCA napisał(a):
Bardziej podejrzewam ze Adam po prostu nie czuje się po wypadku na siłach na taki ruch.

Bzdura! Gdyby tak było to wycofałby się wcześniej w czasie wyjścia z Denisem na 7400 - np. po pierwszym noclegu na 7200. Po prostu Adam jest człowiekiem myślącym rozsądnie i racjonalnie - prognoza nie jest dobra, brak zaaklimatyzowanych ludzi do wsparcia ataku, brak poręczówek na drodze odwrotu, brak sprzętu do założenia C4 (choćby szturmowego) - lepiej poczekać kilka czy kilkanaście dni i atakować szczyt mając przygotowaną górę i zaplecze wspomagające niż wypruć się z sił przy desperackim ataku w dupówie. Poza tym nie jest tam sam - działa w zespole i to do czegoś go obliguje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 4:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Faktycznie, ten pomysł Denisa wydaje się szalony.

Skoro Denis miałby wejść tam sam od samego dołu to Adam może też liczyć na samotne wejście z C4 ze wcześniejszym wsparciem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 4:47 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
końpolski napisał(a):
brak poręczówek na drodze odwrotu, brak sprzętu do założenia C4 (choćby szturmowego)

Tych braków jest więcej. Chociażby brak drugiego namiotu C3. Do tego dochodzi wyposażenie poszczególnych obozów (gaz, żywność, śpiwory).

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 24, 2018 4:54 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
Jeśli faktycznie proponował Bieleckiemu, to ich wyjście we dwójkę na pewno by się odbyło w innych okolicznościach, przy akceptacji lub nie, Wielickiego, ale na pewno za jego wiedzą i byłaby zupełnie inna sytuacja. Tyle że pogoda, przynajmniej wg prognoz które mamy my, jest nie na atak szczytowy totalnie.
W tekście który wrzucił po rekonesansie pada stwierdzenie że powyżej 7400 teren wygląda już na łatwiejszy. Myślę, że już wtedy miał to w głowie, a może miał to w głowie duuuużo wcześniej.
Chora sytuacja, żeby tylko nie było ofiar z tego...


kilerus napisał(a):
Skoro Denis miałby wejść tam sam od samego dołu to Adam może też liczyć na samotne wejście z C4 ze wcześniejszym wsparciem.


Po co?

Wolf_II napisał(a):
Chociażby brak drugiego namiotu C3.


Po co więcej namiotów dla jednej osoby? :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 109  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL