Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:19 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 109  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 4:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14864
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Krabul napisał(a):
Gdyby mieli siłę i psychę oraz temperatura by była znośna to żadna prognoza Moro by ich nie zniechęciła od parcia w górę.

Tomek jest wolny, to zawsze było widać, a widać też, że właśnie szybkość zadecydowała o sukcesie ekipy Sadpary, Txikona i Moro.
Tylko prawda też taka, że Tomek wracał pod Nangę wprawdzie odmrożony, ale też z najlepszą aklimatyzacją, a dobra aklimatyzacja potrafi zmienić szybkość alpinisty diametralnie.
HGW co by było gdyby. To tylko takie tam wyjaśnienie ze strony Mackiewicza, odnośnie tego co było. IMO nie zmyśla i nie kłamie, chociaż owszem, jest złośliwy.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 4:42 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 9:26 am
Posty: 320
Napisz proszę jaką to drogą Mackiewicz miałby się wspinać po powrocie do BC i jak się ma Twoja teoria o szybkości i aklimatyzacji do wyczynu Moro i Lunger,którzy po prostu wbiegli na tą górę mając bardzo mizerną aklimę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 5:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14864
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Yanas napisał(a):
Napisz proszę jaką to drogą Mackiewicz miałby się wspinać po powrocie do BC i jak się ma Twoja teoria o szybkości i aklimatyzacji do wyczynu Moro i Lunger,którzy po prostu wbiegli na tą górę mając bardzo mizerną aklimę.

Czy jest coś podchwytliwego w tym pytaniu?
ad1)
Droga Mackiewicza: wedle mojej wiedzy pochodzącej z ogólnodostępnych mediów miał permit i plany na solówkę na drodze Messnera (tej samej z której dopiero co zawrócił).
ad2)
Teoria o aklimatyzacji i szybkości do wyczynu Moro i Lunger: wyczyn Moro jest niesamowity* i wbrew teorii a Lunger zgodnie z teorią padła ofiarą słabej aklimatyzacji.

* - Jest też jednak teoria pomocnicza, w myśl której da się trochę oszukać brak nalezytej aklimatyzacji plus minus w ten sposób, w jaki Moro to zrobił - będąc non stop w ruchu wchodzimy w kilka godzin na "niedozwolone przewyższenie", po czym natychmiast z niego schodzimy.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 6:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5454
Lokalizacja: Białystok
sna napisał(a):
"Miałem też nie zbliżać się do namiotów Simona i Alexa bo jak się zbliżę to oni mogą zadzwonić na policję."


Niech pokaże papier. Wtedy wszystko odszczekam.
Oskarżenia są poważne (domniemany telefon Simone również) więc mam nadzieję, że Czapa będzie w stanie to udowodnić.

A tak to teraz Moro ma się tłumaczyć, że nie jest wielbłądem. Nie zachowujmy się jak dzieci.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 6:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14864
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
_Sokrates_ napisał(a):
Oskarżenia są poważne (domniemany telefon Simone również)

Ja wiem czy aż tak poważne?
One są plus minus tak samo poważne jak sugestia, że Txikon wywalił Nardi'ego z ekipy "tylko z powodu kasy".
No ja uważam, że tak właśnie było no i co? :D
A Moro pewnie miał swój plan, pewnie zabulił Txikonowi za wykorzystanie przygotowanej drogi i obozów, to i mu Txikon pozwolił.
Czy coś w tym bardzo dziwnego? Nie wiem, po prostu, taka sytuacja.

Być może najwięcej kontrowersji budzi "15 telefonów", to może co najwyżej potwierdzić ów tajemniczy "Fakir", czy ktoś tam, nie mam zielonego pojęcia o kogo chodzi.
Rozumiem że sens (jedyny jaki widzę) ciągnąć temat jest taki, by wyjaśnić czy Tomek mówi prawdę, czy ściemnia?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 7:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5454
Lokalizacja: Białystok
grubyilysy napisał(a):
Ja wiem czy aż tak poważne?


Próba zablokowania "rywalowi" wyprawy to nie jest poważny zarzut?
Jak dla mnie jest - ale ja tam nie znam się na moralności himalaistów :mrgreen:

grubyilysy napisał(a):
One są plus minus tak samo poważne jak sugestia, że Txikon wywalił Nardi'ego z ekipy "tylko z powodu kasy".
No ja uważam, że tak właśnie było no i co? :D


Kto się w tej sytuacji zachował nie ok? Nardi, który nie zapłacił tak jak się umawiał czy Alex, który go za to wywalił z wyprawy?

grubyilysy napisał(a):
A Moro pewnie miał swój plan, pewnie zabulił Txikonowi za wykorzystanie przygotowanej drogi i obozów, to i mu Txikon pozwolił.
Czy coś w tym bardzo dziwnego? Nie wiem, po prostu, taka sytuacja.


Ja nie widzę w tej sytuacji nic złego. Skoro się dogadali...

grubyilysy napisał(a):
czy Tomek mówi prawdę, czy ściemnia?


Sposób w jaki zachowuje się Czapa po tym jak Nanga padła jest dla mnie naprawdę żenujący.
Rzucanie teraz takich a nie innych oskarżeń bez jakichkolwiek dowodów jest już szczytem kompromitacji - w ten sposób można przecież oskarżyć każdego o cokolwiek. Dlatego łudzę się, że jakiś dowód Czapa jednak ma...

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 7:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14864
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
_Sokrates_ napisał(a):
Rzucanie teraz takich a nie innych oskarżeń bez jakichkolwiek dowodów jest już szczytem kompromitacj

Film jest nakręcony jeszcze nawet chyba przed rozpoczęciem zwycięskiego ataku - gdzieś z jakichś ostatnich zabudowań przed bazą.
Teraz tylko opublikowany.
Jak dla mnie to nie żadna kompromitacja, tylko ujawnienie, jak było.
Nie zmienia to mojej oceny braku gratulacji, ale nie widzę nic kompromitującego w samym opublikowaniu tego nagrania.

_Sokrates_ napisał(a):
grubyilysy napisał(a):
A Moro pewnie miał swój plan, pewnie zabulił Txikonowi za wykorzystanie przygotowanej drogi i obozów, to i mu Txikon pozwolił.
Czy coś w tym bardzo dziwnego? Nie wiem, po prostu, taka sytuacja.

Ja nie widzę w tej sytuacji nic złego. Skoro się dogadali...

No właśnie.
A teraz wyobraź sobie, że np. grubyilysy pyta się, czy nie mógłby tak po koleżeńsku skorzystać z tych Twoich rezerwacji w Tatrach w wakacje, żebyś się trochę posunął a gruby przewaletuje tylko tak ze trzy noce razem z tobą w twoim łóżku, zmieścimy się. Nie pierdzę głośno a chrapię cicho.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 7:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5454
Lokalizacja: Białystok
grubyilysy napisał(a):
ujawnienie, jak było.


Nie wiemy czy tak było bo poza słowami Czapy nie ma na to innych dowodów.

grubyilysy napisał(a):
A teraz wyobraź sobie, że np. grubyilysy pyta się, czy nie mógłby tak po koleżeńsku skorzystać z tych Twoich rezerwacji w Tatrach w wakacje, żebyś się trochę posunął a gruby przewaletuje tylko tak ze trzy noce razem z tobą w twoim łóżku, zmieścimy się. Nie pierdzę głośno a chrapię cicho.


Nie ma problemu tylko zaznaczam, że jestem hetero :mrgreen:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 7:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14864
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
_Sokrates_ napisał(a):
Nie ma problemu tylko zaznaczam, że jestem hetero :mrgreen:

No teraz mnie zagiąłeś, ale sądzę, że nie wszyscy muszą tak przyjacielsko reagować...

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 8:10 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 9:26 am
Posty: 320
To po kolei..

Cytuj:
Czy jest coś podchwytliwego w tym pytaniu?
ad1)
Droga Mackiewicza: wedle mojej wiedzy pochodzącej z ogólnodostępnych mediów miał permit i plany na solówkę na drodze Messnera (tej samej z której dopiero co zawrócił).
ad2)
Teoria o aklimatyzacji i szybkości do wyczynu Moro i Lunger: wyczyn Moro jest niesamowity* i wbrew teorii a Lunger zgodnie z teorią padła ofiarą słabej aklimatyzacji.

* - Jest też jednak teoria pomocnicza, w myśl której da się trochę oszukać brak nalezytej aklimatyzacji plus minus w ten sposób, w jaki Moro to zrobił - będąc non stop w ruchu wchodzimy w kilka godzin na "niedozwolone przewyższenie", po czym natychmiast z niego schodzimy.


Czasy wydawania permitów na konkretną drogę już dawno się skończyły. Może popełniłem błąd w rozumowaniu,że nie zamierzał wracać na drogę, która raz,że dystansowo bardzo długa, dwa,że uszczelniona jak cholera, trzy,że w dobrych warunkach dwukrotnie doszli tam "tylko" do C4 z którego jest przynajmniej doba na szczyt i z powrotem, no i cztery, że przecież sam mówił o jakimś mega seraku wiszącym nad tą linią i ostrzegał przed nim Moro&Lunger (dlatego zmienili plany).

Co do Lunger to trudno mówić o niej jako o ofierze słabej aklimatyzacji skoro trzymała tempo grupy aż do ostatniej godziny pod szczytem. Dzień przec atakiem zaliczyła lot, poturbowała się, rano wymiotowała wiele razy, źle się czuła. Trudno zwalać to na karb choroby wysokościowej, bo gdyby tak było z pewnością atak wyglądałby całkiem inaczej i nie wzięła by w nim udziału.. Zważ,że oni, mimo kosmicznego tempa ataku, byli powyżej 7k chyba znacznie dłużej niż 24h.

Cytuj:
Ja wiem czy aż tak poważne?
One są plus minus tak samo poważne jak sugestia, że Txikon wywalił Nardi'ego z ekipy "tylko z powodu kasy".
No ja uważam, że tak właśnie było no i co? :D
A Moro pewnie miał swój plan, pewnie zabulił Txikonowi za wykorzystanie przygotowanej drogi i obozów, to i mu Txikon pozwolił.
Czy coś w tym bardzo dziwnego? Nie wiem, po prostu, taka sytuacja.


Nardi odszedł sam, nikt go nie wyrzucał, mimo długów jakie ma u Aliego. Gdybyś śledził wyprawę dzień po dniu zauważyłbyś,że tam ewidentnie coś nie grało i on od pewnego momentu przestał się udzielać w akcji górskiej. Sprawa została dość dokładnie omówiona przez Aliego na filmie, pisała o tym też dziewczyna Alexa na jego www. Co do "wbicia się" Moro i Lunger na drogę przygotowaną przez ekipę Alexa - zważ,że korzystały na tym obie strony - Ali dostał dzięki tej roszadzie kasę, z której okradł go Nardi, a Alex (i Ali też) zyskali ogromne wsparcie zarówno w wymiarze fizycznym, bezpieczeństwa i doświadczenia. Ponadto robotę powyżej C3 wykonywała całą czwórka, więc trzeba dużo złej woli,żeby zarzucać Moro&Lunger cokolwiek w tej kwestii..

Cytuj:
Film jest nakręcony jeszcze nawet chyba przed rozpoczęciem zwycięskiego ataku - gdzieś z jakichś ostatnich zabudowań przed bazą.
Teraz tylko opublikowany.
Jak dla mnie to nie żadna kompromitacja, tylko ujawnienie, jak było.
Nie zmienia to mojej oceny braku gratulacji, ale nie widzę nic kompromitującego w samym opublikowaniu tego nagrania.


Pominąłeś takie kwiatki jak zarzucanie ekipie,że zdjęcia są spod szczytu a nie z niego, że oszukiwali z GPS, a wcześniej chociażby "olanie" części rozliczeń/nagród ze zbiórek czy też absurdalne wprost wypowiedzi/wpisy po wypadku Olka Ostrowskiego. Rozumiem,że te sprawy Cię nie ruszają?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 8:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5454
Lokalizacja: Białystok
Yanas napisał(a):
czy też absurdalne wprost wypowiedzi/wpisy po wypadku Olka Ostrowskiego.


Możesz napisać coś więcej na ten temat?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 8:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14864
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Yanas,
po pierwsze bardzo proszę nie wkładać mi w usta czegoś czego nie mówiłem, a wydaje mi się że to robisz.

Yanas napisał(a):
...więc trzeba dużo złej woli,żeby zarzucać Moro&Lunger cokolwiek w tej kwestii...

Co konkretnie ja miałem "zarzucić" Morop&Lunger w TEJ kwestii?

Yanas napisał(a):
...rano wymiotowała wiele razy, źle się czuła. Trudno zwalać to na karb choroby wysokościowej, bo gdyby tak było z pewnością atak wyglądałby całkiem inaczej i nie wzięła by w nim udziału.....

Piszesz jakbyś nigdyt nie był >4K i nie znał osobiście tego "specyficznego odczucia".
To co dolegało Tamarze to są klasyczne objawy choroby wysokościowej.
Gdyby łączyć to z upadkiem to faktycznie powinna NATYCHMIAST schodzić na dół a Simone z nią.


Yanas napisał(a):
...Zważ,że oni, mimo kosmicznego tempa ataku, byli powyżej 7k chyba znacznie dłużej niż 24h.

No chyba jednak nie.
Obóz stał znacznie poniżej 7K* a sama pętla obóz-obóz wyszła znacznie poniżej 24h, do tego duża część drogi "nad obozem" to niemal poziomy trawers.

(EDIT* - No dobra - doczytałem, stał na 7200. Tym bardziej wyczyn robi wrażenie, a choroba wysokościowa zrozumienie.)

Yanas napisał(a):
Pominąłeś takie kwiatki jak zarzucanie ekipie,Bo pże zdjęcia są spod szczytu a nie z niego, że oszukiwali z GPS, a wcześniej chociażby "olanie" części rozliczeń/nagród ze zbiórek czy też absurdalne wprost wypowiedzi/wpisy po wypadku Olka Ostrowskiego. Rozumiem,że te sprawy Cię nie ruszają?

Piszemy teraz o tej konkretnej sprawie ostatniej publikacji Tomka, czy o wszystkim co się da?
Ja się w tej chwili piszę raczej tylko na to pierwsze.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Ostatnio edytowano Śr kwi 13, 2016 8:45 pm przez grubyilysy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 8:44 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 9:26 am
Posty: 320
Cytuj:
Co konkretnie ja miałem "zarzucić" Morop&Lunger w TEJ kwestii?


Przepraszam, tego akurat nie pisałem z myślą o Tobie, a o apologetach Mackiewicza z FB chociażby.

Cytuj:
Piszesz jakbyś nigdyt nie był >4K i nie znał osobiście tego "specyficznego odczucia".
To co dolegało Tamarze to są klasyczne objawy choroby wysokościowej.
Gdyby łączyć to z upadkiem to faktycznie powinna NATYCHMIAST schodzić na dół a Simone z nią.


Uważasz,że osoba z objawami choroby wysokościowej może rozwijać takie tempo powyżej 7k przez tyle godzin, jak Tamara i jej zdrowi towarzysze? A Moro w C2 na Shellu też rzygał,bo miał objawy? Nie -struł się czymś..
Upraszczasz w tej kwestii za bardzo.

Cytuj:
No chyba jednak nie.
Obóz stał znacznie poniżej 7K a sama pętla obóz-obóz wyszła znacznie poniżej 24h, do tego duża część drogi "nad obozem" to niemal poziomy trawers.


Masz rację, nie sprawdziłem. Pamiętałem z zeszłego roku, że C4 był na 7k-7,1k. Niemniej po faktycznie dość płaskim trawersie tam jest jeszcze chyba 400m stromizny do urobienia..

edit - jednak miałem rację z tą wysokością z tego,co piszesz.

Cytuj:
Piszemy teraz o tej konkretnej sprawie ostatniej publikacji Tomka, czy o wszystkim co się da?
Ja się w tej chwili piszę raczej tylko na to pierwsze.


Moim zdaniem to wszystko skleja się w bardzo nieciekawy obraz całości, dlatego IMO warto o tamtych sprawach pamiętać analizując rzeczoną wypowiedź z filmu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 8:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14864
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Yanas napisał(a):
Masz rację, nie sprawdziłem.

Akurat chyba nie mam :). Stał na 7200.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 14, 2016 11:20 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
Po obejrzeniu tego chaotycznego i bełkotliwego video stwierdzam, że największym problemem Mackiewicza jest on sam.

_________________
http://www.flickr.com/photos/marchew/sets


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 14, 2016 11:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14864
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Jak dla mnie jest wręcz przeciwnie, Tomek zachował się wręcz "dojrzale".
Nie chcieli go, to postanowił nie robić "cyrku" i zawrócił.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 27, 2016 3:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5454
Lokalizacja: Białystok
http://spinanie.pl/mackiewicz-nanga-nie ... yta-nigdy/

:wink:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 27, 2016 3:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Jeśli to prawda to Makiewicz odpłynął. Niestety.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 27, 2016 3:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5454
Lokalizacja: Białystok
Krabul napisał(a):
Jeśli to prawda to Makiewicz odpłynął.


http://spinanie.pl

Przejrzyj artykuły :wink:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 27, 2016 3:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Heh, tak to jest jak się patrzy w pracy jednym okiem :mrgreen:

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 02, 2016 11:21 am 
Simone Moro wspólnie z innym Włochem Silvio Mondinellim został negatywnym bohaterem skandalu związanego ze zdobywaniem Korony Himalajów. Okazało się bowiem, że ich wejście na Lhotse w 1994 roku to kłamstwo. Wchodzący w tym samym czasie Ryszard Pawłowski oświadczył, że zawrócili z grani około 150 metrów poniżej wierzchołka.

Sergio Martini wspólnie z innym Włochem Fausto De Stefanim został negatywnym bohaterem skandalu związanego ze zdobywaniem Korony Himalajów. Okazało się bowiem, że ich wejście na Lhotse w dniu 15 października 1997 roku to kłamstwo. Idący po nich Koreańczyk oświadczył, że zawrócili nie – jak utrzymywali – 10 metrów od zdradliwego szczytowego nawisu, lecz około 150 metrów poniżej wierzchołka. De Stefani upierał się przy swoim twierdzeniu, natomiast Martini dołączył wiosną 2000 roku do grupy Piotra Pustelnika, by zaatakować ten szczyt ponownie.

To tak w temacie wiarygodności Moro i ogólnie Włochów 8)


Góra
  
 
PostNapisane: Śr cze 01, 2016 6:17 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Polacy na K2, zrzutka ;)

https://zrzutka.pl/k2-dla-polakow

Akuratnie uczestniczy tam mój kolega klubowy, więc zobowiązany jestem wrzucić informację.

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 01, 2016 8:19 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Hmm, niech mnie ktoś wyjaśni jak źle rozumiem i jestem w błędzie

Program PHZ jest jakby pod skrzydłami PZA, które jest finansowane m.in. z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Majer trąbił o narodowej wyprawie zimowej na K2 i ta letnia jest w ramach zapoznania z górą. Czy pierdołowaty Pan Majer nie potrafi się zgłosić do MSiT o marne 138 tys. zł tylko łatwiejszym sposobem liczyć na kasę od Internautów? Jak to ma być wyprawa NARODOWA to niech naród się zrzuci czyt. ja oddając co miesiąc część swojej pensji w podatku.

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 02, 2016 8:51 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 12, 2009 11:21 am
Posty: 238
Lokalizacja: Katowice
LigeiRO napisał(a):
zrzutka

to jest okazja
25 000 zł + !!!!
To najlepsze, co może Cię spotkać! Za Twoje wsparcie i hojność zabie­rzemy Cię ze sobą na 10-dniowy wyjazd trek­kin­gowy w Nepalu (wstępny termin - jesień 2016 / data do potwier­dzenia z ekipą i Darczyńcą)

_________________
pozdrawiam Jan
http://www.kochamnarty.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 03, 2016 1:34 pm 
Weteran

Dołączył(a): Wt lip 29, 2008 11:32 am
Posty: 121
Lokalizacja: Kraków
Szczerze powiedziawszy to wolę wesprzeć niekomercyjnego Czapkinsa w jego tym razem letniej wyprawie z Eli, która jednak w przypadku powodzenia będzie rekonesansem K2 przed zimową próbą w przyszłości.

https://zrzutka.pl/4x8

PHZ to ma chyba finansowanie rządowe i od sponsorów. Hmm idąc tym torem to może jeszcze PZPN zacznie zbierać na zrzutka.pl na wyjazd piłkarzy na mistrzostwa europy.

Nie zrozumcie mnie źle wiem, że PHZ ma 20 x większe szanse niż Czapkins i lepiej by oni zdobyli K2 zimą niż Moro czy inny Txikon. Ale żeby PHZ zrzutkę robiło?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 03, 2016 5:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5454
Lokalizacja: Białystok
sna napisał(a):
PHZ to ma chyba finansowanie rządowe i od sponsorów. Hmm idąc tym torem to może jeszcze PZPN zacznie zbierać na zrzutka.pl na wyjazd piłkarzy na mistrzostwa europy.


Aby porównywać finansowanie PHZ i PZPN to trzeba być niezwykłą fantazję.
Niektórym się chyba wydaje, że PZA sra kasą.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 07, 2016 4:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14864
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
sna napisał(a):
Szczerze powiedziawszy to wolę wesprzeć niekomercyjnego Czapkinsa w jego tym razem letniej wyprawie z Eli, która jednak w przypadku powodzenia będzie rekonesansem K2 przed zimową próbą w przyszłości.

https://zrzutka.pl/4x8


4 x 8K w jednym sezonie w Karakorum.

Jakoś nie widze ani Czapkinsa w takim wyczynie, bo to zupełnie nie jego bajka, ani nie bardzo widzę możliwości uzbierania 60K, bo dla większości ludzi co to za cel wchodzić latem na dawno zdobyte góry :).
No ale życzę powodzenia!
Najwyżej jak uzbiera 10K to przejedzie się na Baltoro z krótkofalówką, śpiworkiem i plecakiem liofów popijać ziółka i podpowiadać Eli pogodę.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 07, 2016 9:42 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1981
Tak nie ujmując nic nikomu...
Ta ekipa na K2 latem i zimą to szczyt możliwości polskiego himalaizmu?
A gdzie chłopaki z Nanga Dream... a inni zaprawieni?
Przypomnę, że pierwotnie na lato planowane przez PHZ były dwie wyprawy unifikacyjne: na Nangę i K2.
Nangę bidoki przespali. Teraz najlepsza drużyna narodowa przetrze szlak na K2. Oj, będzie się działo!
Niespójne (kurcze, jak ładnie!) środowisko polskich himalaistów nie pozwala dobrać najsilniejszego składu. To jest problem.
Mnie bardzo brak romantyzmu dawnych wypraw w najsilniejszych w składach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 08, 2016 10:51 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 9:26 am
Posty: 320
A co chłopaki z Nanga Dream mieliby robić pod K2? Sprzątać bazę? No i co masz na myśli pisząc o niemożności dobrania najsilniejszego składu? Przecież nic nie wskazuje na to,że taki zimą na K2 nie pojedzie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 09, 2016 7:35 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Gołąb i Bielecki razem nie pojadą. Gołąb ma być kierownikiem wyprawy, więc Bielecki (jaki jest taki jest, ale jest aktualnie najmocniejszym polskim himalaistą) nie jedzie. Tekieli na Broad Peak Middle coś chorował jak dobrze pamiętam. Małek może być pewniakiem. Ekipa z nadchodzącej letniej wyprawy? hmm.... :wink:

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 109  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL