Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:52 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 109  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N mar 04, 2018 8:04 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
falstart. Na razie siedzą w bazie. Spot Adama ani drgnie.
Cytuj:
4 marca 2018
Pogoda się poprawia. Już jutro w górę wyruszy zespół Adam Bielecki i Janusz Gołąb.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 9:29 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Ruszyli, ale ostatni punkt jest sprzed 3 h, jeszcze z lodowca.

Okno pogodowe co najmniej do niedzieli włącznie. Nie tylko słaby wiatr, sporo słońca, brak opadów, ale i temperatura wyższa - w niedziele do południa przewidywana jest odczuwalna na szczycie powyżej -40 st C.

https://www.mountain-forecast.com/peaks/K2/forecasts/8612

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 9:33 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
"W oparciu o głęboką analizę sytuacji w porozumieniu z zespołem zdecydowałem dziś o zakończeniu akcji górskiej na K2.

Wpływ na decyzję o zakończeniu akcji miały następujące czynniki:

1. Wynik rekonesansu zespołu Adam Bielecki i Janusz Gołąb w dniu dzisiejszym. Okazało się, że na drodze do C1 wszystkie liny są zasypane, namiot w bazie wysuniętej jest uszkodzony, istnieje również duże prawdopodobieństwo zniszczenia obozów C1,C2 oraz C3.

2. Prognoza pogody, która potwierdza tylko 1 krótkie okno pogodowe ok 11.03.2018

3. Brak możliwości zaaklimatyzowania min. 1-go zespołu na wys. 7200m, który by zdążył po powrocie do bazy na podjęcie próby ataku szczytowego w dniu 11.03

4. Zagrożenie lawinowe w górnych partiach drogi. W ostatnich 8 dniach zanotowaliśmy łącznie ponad 80cm opadów śniegu.

5. Ostrzeżenie z Portalu Ventusky o dużych opadach na wys.7600m

6. Złe prognozy na okres po 11.03.2018

Priorytetem wyprawy jest bezpieczeństwo uczestników.

Krzysztof Wielicki" -koniec cytatu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 9:54 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
WILCZYCA napisał(a):
" namiot w bazie wysuniętej jest uszkodzony,

To musiało ich dobić + zasypane poręczówki. Poza pkt pierwszym, wszystykie pozostałe były znane co najmniej wczoraj.
Huraganów nie było, duże opady śniegu. I to powoduje zniszczenie namiotu na lodowcu na wysokości +/- 5000m. Może znowu ktoś zapomniał zamknąć namiotu po wyjściu ? :P.

Reasumując: po 16 latach od poprzedniej zimowej wyprawy (Netia K2 Expedition w 2002 r.) nawet nie udało się pobić zimowego rekordu wysokości na K2: 7630 m.
Do zobaczenia w roku 2034? ;-).

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 9:57 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
nie prędko chyba pojedzie kolejna narodowa wyprawa po tym co się teraz działo

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 9:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Nie wiesz na jakiej dokładnie wysokości był Urubko.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 10:16 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
tomek.l napisał(a):
Nie wiesz na jakiej dokładnie wysokości był Urubko.

Relacja DU:
Cytuj:
Prognoza pogody na 26 lutego dawała szansę. Nie chciałem na nikogo przenosić odpowiedzialności. Uciekłem potajemnie po śniadaniu. Wspiąłem się na wysokość 6250 m. Z powodu złej pogody schowałem się w namiocie. Następnego dnia byłem na 7200 m i znowu fatalne warunki. Przeczekałem więc do rana. Rozpocząłem wspinanie o 3:30. Istniało niebezpieczeństwo lawinowe - zdradził Urubko.
- Na wysokości 7600 m dopadła mnie burza śnieżna. Spadłem w pięciometrową szczelinę. Sturlałem się tam ze śniegiem. Potrzebowałem cudu, żeby się stamtąd wydostać. Dziękuję ci tato za intuicję. Po kilku godzinach wyszedłem z tego. Pozostało mi tylko schodzić - dodał.

Precyzyjnie trudno określić jaka to była wysokość i tym bardziej trudno dowodzić, że rekord wysokości zimowej w tym masywie został pobity.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 10:18 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 22, 2014 7:02 pm
Posty: 25
Bezpieczeństwo najważniejsze. Jednak ze smutkiem przyjąłem informacje o zakończeniu wyprawy.

Ja wiem, że to są ogromne koszty i niechętnie będzie ministerstwo to sponsorować ale wydaje mi się, że im szybciej by ruszyli na kolejną wyprawę tym lepiej. Póki mają doświadczenie w zimowym K2. Za 17 lat znowu poszliby ludzie, którzy nigdy na K2 zimą nie byli. Za rok czy dwa lata poszliby tam ludzie już doświadczeni.

_________________
"Gdyby to nie był Everest, to byśmy chyba nie weszli!" @ Leszek Cichy, 17.02.1980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 11:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
I to jest dobry moment na zakończenie działalności PZA.
Co na miejsce?

1)
Polski Związek Wspinaczki Sportowej (jako związek sportowy pod egidą Ministerstwa Sportu).

2)
Polski Klub Wysokogórski.
Jako "stowarzyszenie". Z powodu zaszłości historycznej musiałby pewnie być hybrydą i zrzeszać i ludzi i w jakiejś formie "kluby". Ale da się zrobić - np. zniżka grupową na składkę dla minimum 10 osób.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 11:38 am 
Swój

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 1:33 pm
Posty: 61
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Są i dobre strony braku przyszłorocznej polskiej narodowej ekspedycji pod K2 -nie będzie dziennika wyprawowego Froni ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 11:42 am 
Swój

Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 10:44 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Konin
grubyilysy napisał(a):
I to jest dobry moment na zakończenie działalności PZA.
Co na miejsce?

1)
Polski Związek Wspinaczki Sportowej (jako związek sportowy pod egidą Ministerstwa Sportu).

2)
Polski Klub Wysokogórski.
Jako "stowarzyszenie". Z powodu zaszłości historycznej musiałby pewnie być hybrydą i zrzeszać i ludzi i w jakiejś formie "kluby". Ale da się zrobić - np. zniżka grupową na składkę dla minimum 10 osób.


masz rację - jakby wyprawa była pod egidą PKW a nie PZA to na pewno weszliby na szczyt :-) - wiatr by nie wiał, śnieg by nie padał - jednym słowem przyroda klęknęłaby przed PKW


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 11:50 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
końpolski napisał(a):
przyroda klęknęłaby przed PKW

no ba :lol: :lol: :lol:

Smutno mi trochę, z drugiej strony skończy się męczący maraton wieści spod K2 na wszystkich kanałach.

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 12:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
końpolski napisał(a):
wiatr by nie wiał, śnieg by nie padał - jednym słowem przyroda klęknęłaby przed PKW

No nie. Za to wyprawa mogłaby mieć np. taki skład:

Adam Bielecki, Denis Urubko, Alex Txikon, Ali Sadpara, Elizabeth Revol
i oczywiście inni, w tym także Polacy.

Czy byłby to skład dający większe szanse? Nie wiem*, ale przede wszystkim obecnie taki skład nie jest po prostu możłiwy, bo tak a nie inaczej funkcjonuje PZA.
No tak, niby Denis był w składzie i podobno tylko namieszał, ale tak mógłby być bez starania się o obywatelstwo polskie, mógłby pojechać ofizjalnie jako Kazach i też byłoby fajnie.

---------------
* Chociaż zaznaczę, że tak mi się wydaje.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 12:50 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 29, 2008 11:31 am
Posty: 48
Lokalizacja: Lublin/Kozłówka
Jako Kazach raczej nie, zrzekł się obywatelstwa. :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 1:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Greg_04 napisał(a):
Są i dobre strony braku przyszłorocznej polskiej narodowej ekspedycji pod K2 -nie będzie dziennika wyprawowego Froni ;-)
O tak, on miał wiele ciekawych przemyśleń. Ostatnio wzruszyla mnie jego myśl o czymś w rodzaju, aresztu namiotowego da Urubki.
Gołąb też miał ciekawe przemyślenia. Np. że Urubko wpadł do szczeliny z głupoty.
Medialne fiasko wyprawy ogromne. Dobrze aby kolejna była bez wifi i mediów. Przynajmniej wiele głupot nie poszło by w eter. Książki się jednak pisze z większym rozmysłem.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 2:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
tomek.l napisał(a):
Dobrze aby kolejn...

...ej takiej już nie było.
Nie te czasy, szacunek dla tamtej epoki, ale ostatni aktywni jeszcze "zimowi wojownicy" z tamtej epoki zginęłi pięć lat temu.
Nowym czasom - ich organizacje, struktury i sposoby działania.
Ja tam nie chcę patrzeć na kolejne "narodowe" podrygiwania między bazą i obozem drugim.

I proszę nie traktować, że mam coś do obecnego zespołu, to oczywiście bardzo dobrzy alpiniści. Po prostu na zimowe K2 to jest akurat za mało, a "wybitnych zimowych himalaistów" mieliśmy w składzie dwóch może trzech tylko trzeci bez formy, no i jeszcze kierownika którego zawsze przyjemnie będzie się słuchało na prezentacjach i prelekcjach, ale ambicję "kierowania wyprawami narodowymi" naprawdę powinien sobie podarować.

Oby w tym składzie który stanie w końcu na wierzchołku K2 zimą był Polak - też będzie fajnie.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 2:34 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sty 03, 2016 12:19 am
Posty: 8
grubyilysy napisał(a):
końpolski napisał(a):
wiatr by nie wiał, śnieg by nie padał - jednym słowem przyroda klęknęłaby przed PKW

No nie. Za to wyprawa mogłaby mieć np. taki skład:

Adam Bielecki, Denis Urubko, Alex Txikon, Ali Sadpara, Elizabeth Revol
i oczywiście inni, w tym także Polacy.

Czy byłby to skład dający większe szanse? Nie wiem*, ale przede wszystkim obecnie taki skład nie jest po prostu możłiwy, bo tak a nie inaczej funkcjonuje PZA.
No tak, niby Denis był w składzie i podobno tylko namieszał, ale tak mógłby być bez starania się o obywatelstwo polskie, mógłby pojechać ofizjalnie jako Kazach i też byłoby fajnie.

---------------
* Chociaż zaznaczę, że tak mi się wydaje.



Może zrzutka i powtórka z niedoszłej wyprawy Bielecki - Urubko - Txikon?. Pytanie jak bardzo ucierpiała ich relacja po wyprawie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 2:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Ludzie piszą, że jak ludziska zaczną hejtować to nie będzie rząd finansował takich wyprawa. Ja wołałbym żeby rząd nie finansował takich wypraw, bo może zamiast tego taki Bielecki będzie szukał innym możliwości.
Zgadzam sie z Gruby. Tylko mocna ekipa może to zrobić, a takiej czysto polskiej nie ma i nie będzie w najbliższych latach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 6:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Cytuj:
Simone Moro mówił, że aby być prawdziwym zwycięzcą, trzeba najpierw nauczyć się być przegranym - powiedział Leksiński
Dobre hasło na koszulki.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 8:54 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
kilerus napisał(a):
Ludzie piszą, że jak ludziska zaczną hejtować to nie będzie rząd finansował takich wyprawa. Ja wołałbym żeby rząd nie finansował takich wypraw, bo może zamiast tego taki Bielecki będzie szukał innym możliwości.
Zgadzam sie z Gruby. Tylko mocna ekipa może to zrobić, a takiej czysto polskiej nie ma i nie będzie w najbliższych latach.


Też się z tym zgadzam bo jak czytałam jak to kolejni Janusze pluli jadem bo ktoś tam nie spełnił ich oczekiwań a przecież zapłacili statystyczne 5 groszy na "narodową" to miałam odruchy wymiotne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 06, 2018 8:21 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
I już jest na onecie zaczepny artykuł o kosztach jakie poniosło społeczeństwo na tą wyprawę...

https://sport.onet.pl/alpinizm/wyprawa- ... ch/3s2symb

Cytuj:
Wyprawa wiązała się z ogromnymi kosztami. - Pierwotnie szacowaliśmy budżet na półtora miliona złotych. Uczestnicy otrzymali również wsparcie sprzętowe, więc ta kwota może być trochę wyższa. Milion złotych przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

News w stylu "a ministrowie przyznali sobie nagrody i kto za to wszystko płaci... pan płaci"
Moi koledzy w pracy, którzy nie interesują się tematem himalaizmu, zrozumieli te wszystkie wydarzenia tak, że pojechali nasi w góry na wycieczkę za pieniądze podatnika, jeden zginał, paru miało wypadek, nic nie osiągnęli. Zabrali jakąś laskę z Francji dla wiadomo jakich celów i jeszcze trzeba było ją ratować, a jakiś zły Rusek nie słuchał kierownika i robił co chciał (powinien oddać kasę).

Niestety "marketingowo" brzydki koniec wyszedł :(

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 06, 2018 8:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Tylko, że trzeba się temu dziwić? To jest ziarnko do ziarnka. Nam może i pasuje himalaizm (chociaż po tej wyprawie mi nie pasuje akurat takie coś), a innym pasuje coś innego. No bo z jakiej paki ten himalaizm jest ważniejszy od leczenia chorych dzieci?

Wyprawa niestety nie była udana pod wieloma wzgledami. Udana była akcja ratownicza, ale zakończona także śmiercią jednej osoby, czyli happy endu nie było.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 06, 2018 9:11 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Plus widzę taki, że parę mln osób dowiedziało się, że jest coś takiego jak himalaizm, K2 i Bielecki.
Sprzedało się trochę książek o tematyce górskiej, a ja mogłam parę filmów w ogólnodostępnych kanałach tv obejrzeć.

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 06, 2018 9:15 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
W mojej opinii nasza narodowa wyprawa zimowa na K2 zakończyła się dokładnie w momencie podjęcia decyzji o akcji ratunkowej.
Rozpatrywanie - zarówno wyprawy, jak i tej akcji - w kategoriach "przygody", która się "powinna" zakończyć jakimś happy endem to dziecinada.
Kolejna wielka, romantyczna - i bardzo szlachetna "improwizacja". Udało się po raz kolejny.
Zagadywanie realiów niczego nie zmieni.

pozdrawiam
gb 8)
ps
"Walka postu z karnawałem". Jak zwykle.

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 06, 2018 9:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
gb napisał(a):
Rozpatrywanie - zarówno wyprawy, jak i tej akcji - w kategoriach "przygody", która się "powinna" zakończyć jakimś happy endem to dziecinada.


Nikt nic takiego nie napisał.


Natomiast co do kosztów, to wytłumaczyć to jest niezmiernie prosto postronnej osobie. Co nam z tego, ze panstwo finansuje jakiś tam saneczkarzy, którzy zdobywają na olimpiadzie 26 miejsce? A nawet jak któryś z innych sportowców zdobędzie złoto, to przecież ile tych złotych medali już było? Natomiast jak ktoś wejdzie na K2 to zapisze się w historii. Złotych medalistów jest setki, a pierwszych zimowych zdobywców ośmiotysięczników paru. Przy czym K2 jest tego ukoronowaniem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 06, 2018 9:29 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Taak gb, to już wiemy. Warunki atmosferyczne były nic nie znaczącym elementem. 2 miechy kiblowania pod K2 to nic w porównaniu z kilkunastogodzinną akcją ratunkową. Zajmij się może mniejszymi górami.
Cholera jasna, nie wziąłeś "zakończyła" w cudzysłów. Mogą wyniknąć jakieś nieporozumienia. :mrgreen:


Ostatnio edytowano Wt mar 06, 2018 9:40 am przez trebor, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 06, 2018 9:31 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
kilerus znowu muszę się z Tobą zgodzić :roll:

ps. oby przy kolejnej jakies embargo na wifi i inne cuda dostali

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 06, 2018 9:37 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2015 7:18 pm
Posty: 1983
kilerus napisał(a):
No bo z jakiej paki ten himalaizm jest ważniejszy od leczenia chorych dzieci?

Wogóle dzieci są ważniejsze i dlatego nie powinno się jeździć w góry, i pozbawiać dziecka rodziców :D
Zobaczmy ile dziedzin sportu, w których nigdy nic nie osiągniemy (patrz chociażby Zimowe Olimpiady), jest dofinansowanych z naszych pieniędzy.
Tu też jest potencjał. Nieporównywalnie większy. A gdyby to zaorać i przeznaczyć te pieniądze...
Kurcze... Panowie... tak nie można!

A ja bym dofinansował kolejną taką wyprawę! Oczywiście z budżetu państwa! :D
I to jak najszybciej. Oczywiście pod warunkami wykluczającymi błędy obecnej. Pierwszy to zakaz kontaktu ze światem :D

Będą analizy i raporty fachowców. Nie będzie tam nic o negatywnym wpływie akcji ratunkowej na końcowy efekt działań.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 06, 2018 9:39 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Ja akurat o drugim poście myślałam, tym o saneczkarzach i innych medalistach :mrgreen:

np zamiast kolejne rozwalone rządowe, czy prezydenckie bmw warte 2mln, taka wyprawa..

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 06, 2018 9:43 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Zawsze jest takie czcze gadanie, ile to przedszkoli można by wybudować. Wybudowano by? A taki *uj!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 109  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL