Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:26 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt cze 24, 2011 10:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Przyglądam się temu:
http://www.salzburgerlandcard.com/
Najprawdopodobniej wybieram się w ten rejon i oferta wygląda bardzo atrakcyjnie, zwłaszcza kolejki i baseny za free, przy pobycie 10 dni niemal na pewno się zwróci.
Ktoś może używał, może się podzielić uwagami? Warto uważać na "pułapki" bo np. niektóre z kolejek wymienionych na liście są zwyczajnie nieczynne, a to w remoncie, a to sezonowo zamknięte. Tym nie mniej na oko i tak jest OK, ale jak ktoś ma jakieś doświadczenia, albo inne pomysły na oszczędzanie w Alpach Austriackich to będę wdzięczny.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 24, 2011 12:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3185
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ja zamierzam kupic w tym roki Karntencard, ale to inny region
tutaj inforamcje co jest za free w ramach tej karty
http://www.kaerntencard.at/carinthia-ho ... or=2110008

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 27, 2011 8:58 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Ja bym miał pytania dot. tego biletu kolejowego:
http://www.oebb.at/en/Tickets/Groups/Ei ... /index.jsp
Korzystał z niego już ktoś?
Rozumiem że te 28euro to cena za całą grupę (do 5 osób)?
Ważny jest na terenie całego kraju czy tylko na terenie jednego, wybranego landu?

Pytam, bo w połączeniu z PolskimBusem (mają jeszcze dość sporo biletów Katowice-Wiedeń na sierpień/wrzesień po 10-20zł) to mógłby być w miarę tani sposób na dostanie się w Alpy (dla osób bez samochodu).

Edit: W wyszukiwarce połączeń na oebb.at Wiedeń-Salzburg, przy zaznaczeniu opcji Einfach-Raus-Ticket, wchodzi bez problemu (z dwoma przesiadkami), więc wnioskuję że bilet ten jest ważny na całą Austrię :D .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 28, 2011 3:12 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1494
Lokalizacja: W-wa
grubyilysy napisał(a):
Ktoś może używał, może się podzielić uwagami? Warto uważać na "pułapki" bo np. niektóre z kolejek wymienionych na liście są zwyczajnie nieczynne, a to w remoncie, a to sezonowo zamknięte. Tym nie mniej na oko i tak jest OK, ale jak ktoś ma jakieś doświadczenia, albo inne pomysły na oszczędzanie w Alpach Austriackich to będę wdzięczny.


Kupowałam w Austrii dwa razy tego rodzaju kartę (w Alpach Stubaiskich i Otztalskich), ale w celach wyłącznie transportowych (autobusy, kolejki, mini busy), więc nie korzystałam z basenów, rowerów itp. Zawsze próbowałam kombinować jakby tu obejść się bez niej, bo droga. Ale jak już odżałowałam kasę, to potem już nie opuszczało mnie bardzo przyjemne poczucie swobody przy planowaniu wycieczek. Gdybym jej nie kupiła to do wielu miejsc bym po prostu nie dotarła, bo ceny niektórych pojedynczych biletów by mnie zniechęciły.

Tak, trzeba uważnie przeczytać, jakie są ograniczenia, bo są. Ja np. nie doczytałam, że jeden z darmowych dojazdów mini busem do punktu startowego trasy jest możliwy tylko w określone dni, no i musiałam ratować dzień jakąś na szybko zaplanowaną trasą w zamian. Na co uważać? Np. na to, na co już zwróciłeś uwagę - nieczynne latem kolejki. Ja się z tym raz spotkałam, ale akurat tę kolejkę zastąpił autobus. (Może już zwróciłeś uwagę, że na karcie, do której się przymierzasz, w zestawieniu wszystkich atrakcji figuruje jak gdyby nigdy nic Grünwaldkopfbahn, ale jak poszperać w innym zestawieniu, to wychodzi na to, że jednak „Obertauern Grünwaldkopfbahn 2011 geschlossen!”)

Inne sposoby oszczędności: gospodyni mojego domku pytała, czy będę korzystać z basenów. Wydaje mi się, że jako zameldowany gość mogłam korzystać ze zniżek? darmowych wejść? Piszę ze znakami zapytania, bo nie byłam tym zainteresowana, więc nie przywiązywałam uwagi do tych rozmów. Niewykluczone, że zameldowani goście mogą korzystać także z jakiś innych bonusów, ale musiałbyś to sam sprawdzić.

Dodam jeszcze, że ja nigdy nie żałowałam tego wydatku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 08, 2011 11:31 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2005 8:30 am
Posty: 74
Lokalizacja: Białystok
My w maju byliśmy w Wysokich Taurach i korzystaliśmy z karty:

http://www.zellamsee-kaprun.com/summer/ ... n_card/en/

koszt pobytu to tylko noclegi, jedzenie i trasa wysokoalpejska, a tak wszystko robiliśmy w ramach karty.
My jak wszyscy rodowici Polacy doszukujemy się jakiś pułapek w promocyjnych ofertach i jak było napisane że wjazd kolejką gdzieś tam jest za darmo to myślimy że pewnie za zjazd trzeba zapłacić.

Ja jestem bardzo zadowolona z karty, po przeliczeniu wyszło że wykorzystaliśmy "ją" na 240 euro.
Mieliśmy ze 3 linie autobusowe za darmo, wjazdy kolejkami, rejs statkiem po jeziorze, basen za darmo bez limitu godzin i wejść, Muzeum National park Hohe Tauern, wodospad Krimml i wiele innych atrakcji na które niestety zabrakło czasu.
oczywiście w maju trochę "atrakcji" było niedostępnych z powodu okresowych przeglądów, remontów ale na broszurce dawanej z kartą wszystko było napisane.
polecam bardzo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 31, 2011 8:17 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
Jeżeli ktoś jedzie na wczasy z całą rodziną i mają to być wczasy typu kolejkowo-rowerowo-basenowe, to opłaca się mieć taką karte i to bardzo.

Sam jej nie miałem, ale bedac w tym roku w Otztal, troche się temu przyjrzałem nam miejscu jak to funkcjonuje.
Karta tygodniowa kosztuje 67 EUR.

http://www.oetztal.com/main/EN/SO/oetzt ... index.html

Po dobrym zapozaniu się z ofertami (są w internecie i w broszurkach dostępnych i rozdawanych w wielu punktach informacyjnych w całej dolinie), które obejmuje ta karta, można sobie skomponować super tydzień, który bez tej karty kosztowałby co najmniej 200 EUR, a więc korzyśc jest ogromna.

Na przykłąd w ofercie masz do wyboru m.in. 9 kolejek górskich (każda dostepna raz dziennie).
Już tylko dwie najdroższe i najlepsze (każda wjeżdza na 3000 m) kosztują łącznie 44 EUR.
Do tego kolejny dzień spedzasz na przykład na basenie (np. 10-18 EUR).
Potem masz jeszcze np. 2 dni wypożyczenia rowerów górskich.

Jeden dzień mozesz pojechać specjalnym autobusem na lodowiec.

A w końcu masz ZA DARMO cały transport autobusowy w dolinie Otz .
Jeżdząc tam trochę autobusami zauważyłem, ze bilety kupuje tam co najwyżej 1/3 - 1/4 pasazerów, reszta tylko przy wejsciu macha kierowcy tą kartą.
A to kolejne korzyści. Bilet na trasie Solden - Vent to 4 EUR w jedną stronę.

Oczywiście pewne oferty mają ograniczenia (należy się z nimi dokładnie zapoznać), ale wiekszość jest dostępna 1 x dziennie.

Tak więc wykorzystując optymalnie atrakcje tej karty, podczas tygodniowego pobytu można spokojnie zaoszczędzić 100-200 EUR.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2011 12:22 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
max napisał(a):
Jeżeli ktoś jedzie na wczasy z całą rodziną i mają to być wczasy typu kolejkowo-rowerowo-basenowe, to opłaca się mieć taką karte i to bardzo.


I tak też się stało (u mnie poza rowerami). Wyjazd rodzinny, dwie rodziny 2+2 i 2+1, w tym jedna "typowo turystycznie nastawiona do gór" ;-). Wszyscy po karcie i zamiast jakichś 250 EUR od osoby na to wszystko gdzie byliśmy wydane 55 za dorosłego i 27,50 za dziecko (SalzburgerLandCard).
Inna rzecz, że zakup tej karty spowodował chęć skorzystania ze "wszystkiego co się rusza", przynajmniej przez pierwszy tydzień. :lol:
Ale to w sumie nawet dobrze, zamiast siedzieć na tyłku na kwaterze non stop gdzieś jeździliśy, a to kolejka górska, a to baseny termalne, a to wąwozy, kopalnie, kręgle, ZOO, muzeum Mozarta... Trzech "atrakcji" jednego dnia się nie udało, ale schemat - rano góry, po południu basen termalny był nawet dość popularny :D .

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2011 10:41 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
grubyilysy napisał(a):
Inna rzecz, że zakup tej karty spowodował chęć skorzystania ze "wszystkiego co się rusza", przynajmniej przez pierwszy tydzień. :lol:
Ale to w sumie nawet dobrze, zamiast siedzieć na tyłku na kwaterze non stop gdzieś jeździliśy,


I to jest - moim zdaniem - główny sens wprowadzenia tych kart.
Zamiast siedzieć na d.pie, ludzie są w ruchu.
A przy okazji takich wyjść, dziecko zawsze poprosi o kupienie loda, gofra, frytek, jakiejś pamiątki itp.
I jest następny ruch w interesie.

A zwykłe ceny (bez karty) tych atrakcji zawartych w karcie są na pewno tak skalkulowane, żeby ich własciciele wyszli na swoje, mimo ulg jakie zapewnia ta karta.
Bo i tak duża część (większość) ludzi korzysta z tych atrakcji właśnie za pomocą karty, a nie indywidualnych biletów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2011 11:35 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
max napisał(a):
...Bo i tak duża część (większość) ludzi korzysta z tych atrakcji właśnie za pomocą karty, a nie indywidualnych biletów...

Najśmieszniej mi było jak pojechaliśmy zwiedzać kopalnię miedzi w Velt im Pongau. Kopalnia mocno na uboczu, w dodatku trzeba nieco podejść, cena oficjalna 10 EUR. Normalnie pytaliby się chyba o liczbę osób i podali cenę do zapłaty, tymczasem jak wszedłem do budki gdzie była recepcja i za nim zdążyłem cokolwiek powiedzieć usłyszałem w miarę zrozumiałą prośbę o moje SalzburgerLandCard'y... :lol:
Na marginesie, też się interesowałem na jakiej zasadzie to działa, bo naprawdę opłacalność robi wrażenie. SalzburgerLandCard jest spółką GMBH wprawdzie ale coś tam było napisane o podleganiu pod "Ministry of Family Affairs". Podejrzewam że mają w Austrii jakieś prawo które wspomaga działanie tych kart w regionach, bo inaczej niełatwo by im było pozałatwiać tylu atrakcyjnych "partnerów", poza tym byłaby jakaś totalna konkurencja a specjalnie jej nie widać, jest natomiast wyraźna regionizacja: na każdy region (głównie na Landy) osobna organizacja i karta.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2011 1:15 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
Na pewno jest to jakoś dotowane i organizowane na poziomie landu (w wiekszości są to karty landowe), miasta (Salzburg, Wiedeń i Innsbruck też mają takie swoje karty) lub kilku gmin (Otztal).

Świadczy o tym m.in. to, że w tych kartach cała lokalna publiczna komunikacja autobusowa (a w miastach chyba i tramwajowa) jest za darmo.

Ale przy dobrym zorganizowaniu i rozpropagowaniu, to potem to już działa jak samonapędzajaca się machina.

No bo przykładowo w karcie Otztalskiej jest 9 kolejek górskich.
I jeśli wybudujesz tam sobie w tej dolinie nową kolejkę górską i nie przystąpisz do tej karty, to od razu stawiasz swoją kolejkę na marginesie.
No bo jak już ludzie wykupią te karty, to mimowolnie będą się starać korzystać tylko (lub głównie) z tych atrakcji, które są "za darmo", tzn. z tych które już zapłacili w cenie karty. A jest ich naprawdę dużo, nie do skorzystania w tydzień.
A raczej nie będą chcieli ponosić jeszcze jakichś dodatkowych kosztów, na przykład rzędu 20 EUR za kolejkę górską, skoro inne kolejki mają "za darmo"...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2011 4:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3185
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ja mogę opisać swoje doświadczenia z Karnten Card, bo właśnie dopiero co wróciłem z Austrii, pogoda była taka sobie, ale dzieki własnie tej karcie wyjazd moge zaliczyć do udanych. Bez tej karty na pewno nie zdecydowałbym się na 90% atrakcji, bo ceny wejść zabijają. A tak za tygodniowe karty dla mnie, żony i dwójki dzieci zapłaciłem 96 E. Już pierwszego dnia "odobiłem pewnie z 70 - kolejka na Gerlitzen - kosztowałaby 48 E za rodzinę, a rejs statkiem po Ossiacher See pewnie z 20. W ciągu tych siedmiu dni byłem: 2 razy kolejka na Gezlitzen, 2 razu ZOO z makakami, 2 parki zwierząt, ZOO z gadami, 2 muzea samochodów, trasa wysokogórska, kolejka na Dreilander Eck, zębatka i pociąg na Reisseck, wieża widokowa Piramiden Kogel, muzeum grzybów i jeszcze 50 % zniżki na kolejke we Włoszech na Monte Lussari. W sumie na kartę jest 106 atrakcji, a kilkadziesiąt ma zniżki. Niestety pogoda nie pozwoliła na skorzystanie z wielu parków wodnych - ale na wolnym powietrzu, a kryte baaseny były za daleko od miejsca noclegu. Gdyby się zdarzyło, że w przyszłym roku też byłybym w Karyntii, byłoby jeszcze co zwiedzać.
A dla dzieci jeszcze jedna atrakcja - dostają kolorowy zeszycik, gdzie z każdej atrakcji dostają naklejkę i ją sobie wklejają. Nie daj Boże, gdyby sprzedawca zapomniał dać naklejkę :twisted: :roll:

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2011 7:36 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N mar 19, 2006 11:34 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Łódź
Skoro wjechałeś Reisseckbahnen, to czy wszedłeś stamtąd na Reisseck (2965)?

I z ciekawości spytam, gdzie spałeś?
Byłem tam 11 lat temu i ja spałem we wsi Malta, u wylotu dol. Maltatal.

_________________
Pozdrawiam
Sylwek

http://www.modelarstwookretowe.pl/index.php?p=17


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 02, 2011 7:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3185
Lokalizacja: Nowy Sącz
syjek napisał(a):
Skoro wjechałeś Reisseckbahnen, to czy wszedłeś stamtąd na Reisseck

Dupa była, deszcz i grad. A nocowałem nad jeziorem Ossiach, i stamtąd podjeżdałem - do Reisseck miałem 60 km, większośc autostradą, niestety, w drodze powrotnej był wypadek i czekałem 2 godziny na puszczenie ruchu.
Obrazek
Dzieci bawiące się na środku autostrady.

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 31, 2016 10:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Byłem, tym razem tylko tydzień i karta SalzburgerLandCard na 6 dni.
Zdrożało, 2+2 na 6 dni kosztowała 162 EUR ale i tak - przebicie względem cen z kasy chyba trzykrotne.
A że jeszcze pogoda była jak żyleta - spędziłem tydzień w raju.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 02, 2016 11:19 am 
Zasłużony

Dołączył(a): N mar 19, 2006 11:34 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Łódź
Karty zniżkowe to pikuś, przy tym co jest w dolinie Paznautal w Austrii (Alpy Oetztalskie - Samnaugruppe i Silvretta).
Jeśli ktoś śpi w jakiejkolwiek miejscowości w dolinie np. See, Kappl, Ischgl czy Galtur to dostaje GRATIS kartę gościa, która daje mu darmowy wejście na wszystkie kolejki w dolinie (a jest ich cała masa, łącznie w przejazdem systemem kolejek do szwajcarskiej enklawy Samnau), baseny, muzea i dodatkowo darmowy autobus kursujący po dolinie aż do jeziora Silvretta (a tam droga normalnie jest płatna dla samochodów osobowych). Generalnie koszty korzystania ze wszystkiego w dolinie są zerowe!!!
W Polsce to nie do pomyślenia :oops:

_________________
Pozdrawiam
Sylwek

http://www.modelarstwookretowe.pl/index.php?p=17


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 05, 2016 11:58 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 22, 2012 7:38 pm
Posty: 843
Lokalizacja: siem-ce; m-ce
Ja spałem w te wakacje dwie noce w Niederau w regionie Wildschonau i od właściciela obiektu otrzymałem gratisową kartę Wildschonau Card. Karta obejmowała darmowe przejazdy czterema kolejkami (dowolna ilość przejazdów), wejście na odkryty basen ze zjeżdżalniami, korty tenisowe, muzea a nawet wycieczki górskie z przewodnikiem. Dodatkowo liczne zniżki na pozostałe atrakcje w regionie. Ze względu na krótki pobyt skorzystałem tylko z jednej kolejki, ale byłem w szoku, że coś takiego funkcjonuje.
syjek napisał(a):
w dolinie Paznautal w Austrii

Silvretta Card, czyli mam już plan na przyszły rok :) .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 01, 2016 6:49 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lis 01, 2016 6:41 pm
Posty: 5
Wybieram się latem do Austrii do miejscowości Fusch koło Kaprun - Wysokie Taury
Powiedzcie mi jaką kartę rabatową mam kupić (Kärnten Card czy Zell am See - Kaprun Sommer Karte) aby skorzystać z darmowych atrakcji takie jak:
- wąwóz Lichtensteiklamm i Kitzlochklamm
- wodospad Krimmler oraz Walcheralm
- droga wysokoalpejska Grossglockner Hochalpenstrasse
- Bad Gastein wjazd kolejką na Gtubnerkogel
- zapora Malta

Licze na odpowiedz
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 01, 2016 7:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
To tak na szybko - na pewno NIE "Kärnten Card", bo to karta dla Karyntii, a to cokowliek inny land Austrii.
Zostają dwie mi znane: podana przez Ciebie "Zell am See - Kaprun Sommer Karte", której nie używałem i SalzburgenLandCard, za którą masz w cenie 1 i 4 z Twojej listy, a reszta musiałbym sprawdzić.
Niestety SalzburgenLandCard (skrócę sobie: SLC) daje jedynie marną zniżkę 2 EUR na wjazd na Hochalpenstrasse.

Jest tez pytanie, czy powyższe już wyczerpuje wszystko? Jak będziecie w Gastein z SLC to macie aż dwa darmowe wejscia na tamtejsze bardzo fajne baseny termalne (wartość jednego wejścia to 30 EUR).

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 01, 2016 7:58 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lis 01, 2016 6:41 pm
Posty: 5
Jeśli jest możliwość byłabym wdzięczna jakbyś sprawdził czy wąwozy i wodospady z kartą Zell am See są rabatowane:)
Jeszcze mam pytanie czy mając ta kartę to musimy stać w kolejkach do kas czy wystarczy pokazać kartę i wchodzimy? Tak samo jest z kolejkami górskimi? Karty działają tam na jakieś czytniki czy coś w tym rodzaju?

Chodzi mi o to aby jak najmniej mówić w danym języku bo słabo go znamy....;)

Podałam kilka atrakcji ponieważ byśmy chcieli jechać na 4 pełne dni (6 dni z przyjazdem i wyjazdem) plus dzień przyjazdu zwiedzić drogę wysokogórską a w dniu wyjazdu zaporę Malta.
Jeśli możesz podać jeszcze jakieś atrakcje godne polecenia, które można w tym czasie zobaczyc to możesz podać:)...oprócz basenów:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 01, 2016 11:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
mari180790 napisał(a):
Jeszcze mam pytanie czy mając ta kartę to musimy stać w kolejkach do kas czy wystarczy pokazać kartę i wchodzimy? Tak samo jest z kolejkami górskimi? Karty działają tam na jakieś czytniki czy coś w tym rodzaju?

Wygląda to jak wszędzie - jest kasa, stajesz w kolejce, zamiast gotówki dajesz kartę. Pan ja zczytuje w czytniku, wiele atrakcji na SLC ma się jeden raz.
Jeszcze się nie spotkałem żeby pani/pan w kasie nie mówił po angielsku.
Ciekawostka - dość często mówią całkiem dobrze po rosyjsku.
Te karty to nie wiem jak zamierzasz kupować, ale moim zdaniem najprościej na miejscu.
A kiedy właściwie jedziecie?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 02, 2016 7:04 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt lis 01, 2016 6:41 pm
Posty: 5
Latem w sierpniu:)
Albo w pensjonacie będzie możliwość zakupu, muszę jeszcze dogadać się z właścicielką a ona z Polski więc nie ma problemu...cały pensjonat typu polskiego:)
Albo przez internet zamówię taką kartę na stronie http://www.austriia.info/pl. są dostępne takie karty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 02, 2016 4:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Zamawiałem karty na tej stronie i nie polecam. Drogo i potem na miejscu nie chciały w kasach działać.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 02, 2016 4:33 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lis 01, 2016 6:41 pm
Posty: 5
ups....no to dzięki za wiadomość a polecasz jakąś stronę gdzie można takie karty zamówić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 02, 2016 4:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Ale po co. Zarabiając 50 gr od posta i tak na to nie uzbierasz.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 02, 2016 4:52 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lis 01, 2016 6:41 pm
Posty: 5
Słucham?
Jestem tu po to aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat jaki piszę...a nie uzbieranie czegoś tam na coś tam...
Tylko grzecznie spytałam i poprosiłam o radę i pomoc...ale widzę że to nie miało sensu pisanie tutaj!

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 24, 2017 8:37 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sty 03, 2016 11:47 pm
Posty: 24
Odkopuję temat. Czy ktoś się orientuje czy na kartę Zillertal Activecard jest zniżka na kolejkę na samą górę na Hintertuxer Gletcher? Niestety ta kolejka w cenie nie jest.

EDIT: Odpowiem sam. Dowiedziałem się, że można kupić bilet z Sommerbergalm na Gefrorene Wand za 23.50€, tam i powrót. A do Sommerbergalm jechać na karcie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL