Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz kwi 18, 2024 1:58 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 9:59 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2010 1:24 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Rybnik
Witam, zainteresował mnie wjazd w Alpy w ofercie firmy Sport Events. Mam pytanie do was, czy znacie tą firmę, czy ktoś był na wycieczkach organizowanych przez nich ?

_________________
http://zielonyodkurzacz.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 6:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3185
Lokalizacja: Nowy Sącz
Dobrze zapłać, to Ci zorganizuję taką wycieczkę

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 10:43 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2010 1:24 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Rybnik
Poważnie ? Jeśli tak, to wysyłam informacje na PW.
A co do wspomnianej firmy to szukam kogoś kto korzystał z ich usług i może powiedzieć coś o organizacji i przebiegu wycieczki.

_________________
http://zielonyodkurzacz.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 5:52 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Witam ,

Jezeli chcesz skorzystać z usług tej firmy i płacić nie małe pieniądze , to sprawdź czy jest w niej chociaż jeden przewodnik na prowadzenie max 2 klientów po lodowcach , bo chyba tam takiego nie ma? Bowiem na rynku europejskim funkcjonują dwie organizacje zrzeszające przewodników górskich: UIMLA oraz UIAGM. ).

Zgodnie z informacjami i regulaminem przewodnicy UIMLA ,,nie mają prawa prowadzić po drogach wspinaczkowych skalnych i lodowych, czyli tam gdzie trzeba używać sprzętu wspinaczkowego", a także nie mogą prowadzić ,,wycieczek w tereny górskie charakteryzujące się występowaniem lodowców (np Mont Blanc, itp.), jak i wymagające technik wspinaczkowych (drogi wspinaczkowe, wysokogórskie o charakterze wspinaczkowym).
W związku z tym posługiwanie się symbolami UIMLA w tych miejscach jest wykroczeniem przeciwko organizacji i może narazić na przykrości."

Jak jest w rzeczywistości daje lektura ofert ze stron internetowych członków tego stowarzyszenia. I tacy przewodnicy figuruja w wykazie tego Biura.
Artykuł160 Kodeksu Karnego (§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. :-)

Wybór należy do Ciebie,
Oczywiście, ostatnio mogło się coś w tej materii zmienić (choć nie sądzę ) ale sprawdź to :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 24, 2010 6:43 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
viking59 napisał(a):
Oczywiście, ostatnio mogło się coś w tej materii zmienić (choć nie sądzę ) ale sprawdź to :-)


Nie zmieniło się.

Jednak wyjazd w Alpy to nie tylko lodowce.
Takie "Tour de Mont Blanc" śmiało mogą prowadzić przewodnicy UIMLA i legalnie prowadzą.

Poza tym to jest tak - biuro biurem, a najczęściej kiedy jest takie zapotrzebowanie to podpisuje się umowę z przewodnikiem, który ma uprawnienia na jakieś konkretne góry, lub z pilotem, który się specjalizuje w jakimś konkretnym rejonie.
Nie jest tak, że biuro współpracuje z kilkoma wybranymi przewodnikami i nikim więcej, jak jest potrzeba (i szefostwo biura jest odpowiedzialne) - zatrudni odpowiedniego.

Co do tego konkretnego biura to o nich nic akurat nie wiem, jednak z tego co widzę na stronie - wycieczki nie wykraczają poza rejon nie lodowcowy, więc przewodnicy UIMLA mogą tam prowadzić.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 10:31 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Witam

Basiu, masz rację, jeżeli nie prowadzą po lodowcu - to ok?

Takie "Tour de Mont Blanc" śmiało może prowadzić każdy emeryt/ rencista - co ma jako takie zdrowie i trochę wolnego czasu , nie musisz bulić takiej kasy", prawda.

Piszesz, że "...Poza tym to jest tak - biuro biurem, a najczęściej kiedy jest takie zapotrzebowanie to podpisuje się umowę z przewodnikiem, który ma uprawnienia na jakieś konkretne góry..."
Tak masz rację , tylko, że pazerność naszych biur sięga kosmosu przykład z tego lata - na łatwiuteński ( emeryci /rencisci i kobiety w ciąży oraz małe dzieci) szczyt PIZ BOE 3152 m polska grupę 28 osobowa prowadzi dwóch naszych przewodników z uprawnieniami UIMLA ( czy to jest zgodne, ze tyle osób prowadzi "tylko" 2 przewodników?), było to biuro z Opola. Najlepsze, bo na tej samej trasie w 2009 roku grupę ok 18 - 20 osób prowadziła również nasza dwójka przewodników UIMLA - tym razem była to dwójka mieszana i z....Krakowa - hiiihi, i biuro też

Co do tego zdania ".. jak potrzeba (i szefostwo biura jest odpowiedzialne) - zatrudni odpowiedniego."
Napewno? zawsze tak jest (czy powinno być- a to jest różnica) , zdumiewa mnie twój optymizm w polskie biura - hihihi.

Miłego dnia, życzę :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 10:42 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3185
Lokalizacja: Nowy Sącz
viking59 napisał(a):
Jezeli chcesz skorzystać z usług tej firmy i płacić nie małe pieniądze , to sprawdź czy jest w niej chociaż jeden przewodnik na prowadzenie max 2 klientów po lodowcach , bo chyba tam takiego nie ma?

Oferta firmy to łatwe trekkingi, więc nie ma tu mowy o lodowcach czy trudnej wspinaczce. Są to dostępne dla przeciętnego turysty trasy.

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 10:46 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
gouter napisał(a):
Są to dostępne dla przeciętnego turysty trasy.

Nie tylko dla przeciętnego, ale nawet są podzielone na bardziej forsowne i mniej. Znam jednego z przewodników, którzy w tym biorą udział. Spoko gość, skarbnica wiedzy tatrzańskiej.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Ostatnio edytowano Cz lis 25, 2010 11:17 am przez don, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 10:58 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Goutier ,

masz rację , to biuro prowadzi łatwe trekingi, pojechałem po "bandzie "z tym lodowcem.

pozdrowionka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 12:54 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
viking59 napisał(a):
( czy to jest zgodne, ze tyle osób prowadzi "tylko" 2 przewodników?),


No to akurat zależy od trudności trasy, znam mniej więcej "normy" dla Tatr np. Orla Perć do 4 osób, Rysy (rzecz jasna latem), Świnica itd. - do 10 osób.

Jeżeli trasa jak piszesz jest łatwa - to 8-10 osób na przewodnika to jest akurat w sam raz, a więcej tez może być.

viking59 napisał(a):
Napewno? zawsze tak jest (czy powinno być- a to jest różnica) , zdumiewa mnie twój optymizm w polskie biura - hihihi.



Nie piszę ze zawsze tak jest, jest wtedy kiedy biuro jest odpowiedzialne.
Znam jednak co najmniej kilka takich.

[to nie afisz reklamowy, więc nie napiszę jakie konkretnie]

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 25, 2010 11:10 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Basiu,

Powyższa trasa jest łatwa jak idzie 3-4 osoby, ale taka wataha ( 28 osób ) gdzie każdy z tego peletonu idzie jeden za drugim depcząc się nawzajem - to chyba już nie jest zgodne ze sztuką prowadzenia klienta(ów). Ale ty znasz się na tym lepiej, to już zmykam z tego tematu :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 02, 2010 8:57 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr mar 17, 2010 9:17 am
Posty: 2
Lokalizacja: Żywiec
byłem z biurem sportevents na trekingu polecam. Nie jest to tania impreza, natomiast powiem tyle: takiego przewodnika jak ma to biuro nie ma nikt inny. Jakub


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 03, 2010 8:48 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
PINGIEL napisał(a):
byłem z biurem sportevents na trekingu polecam.


Biuro to co wyczytałem prowadzi trekingi w miarę łatwe.
Kto był przewodnikiem ?

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 03, 2010 11:25 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Nie rozumiem po co brać przewodnika na trekking w Alpy.
Jak dla mnie to trzeba być upośledzonym umysłowo żeby nie być w stanie samemu sobie zorganizować trekkingu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 04, 2010 8:44 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
PINGIEL napisał(a):
takiego przewodnika jak ma to biuro nie ma nikt inny. Jakub
Jeśli rzeczywiście Jakub prowadzi
Cytuj:
to trzeba być upośledzonym umysłowo żeby nie
skorzystać.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 04, 2010 11:44 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Witam,

wendaboj , zadał pytanie.

Skoro posiada tyle kapuchy, to widocznie stać go na przewodnika i wydaje się, że po tych kilkunastu postach , już wie, że jest to biuro, które go (prawdopodobnie ) satysfakcjonuje i nic nam do jego kasy.

Oczywiście 99% forumowiczów, nie wydałoby takiej kasy na tak łatwą drogę , ale jak słusznie Ali7 zauważył, każdy może dysponować swoją kasą wg własnego uznania. Gość zadał pytanie i chyba teraz wie, ze jeśli ten treking prowadzi pan Jakub - to będzie zadowolony (Jakub również).

Także, trekker lekko pojechałeś po bandzie z tym tekstem "upośledzonym umysłowo". Ciekawe co odpowie nam autor tego zapytania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 04, 2010 1:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4328
Lokalizacja: Kraków
viking59 napisał(a):
wendaboj , zadał pytanie.

a ja myślę, że się zareklamował.
viking59 napisał(a):
Ciekawe co odpowie nam autor tego zapytania.

Będzie podtrzymywał temat, lub w wersji bardziej subtelnej objawi się kolejny forumowowicz zadowolony z tego biura.
Ale; ponieważ komuś ten temat może się przydać, więc czekajmy...

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 29, 2010 6:02 pm 
Nowy

Dołączył(a): N maja 17, 2009 8:22 pm
Posty: 22
Lokalizacja: kraków
zjerzony napisał(a):
viking59 napisał(a):
wendaboj , zadał pytanie.

a ja myślę, że się zareklamował.
viking59 napisał(a):
Ciekawe co odpowie nam autor tego zapytania.

Będzie podtrzymywał temat, lub w wersji bardziej subtelnej objawi się kolejny forumowowicz zadowolony z tego biura.
Ale; ponieważ komuś ten temat może się przydać, więc czekajmy...


Cóż, ja byłem z nimi w Chamonix w lipcu i bardzo sobie chwalę. Na 14 osób było 2 przewodników Maciek Krupa i Beata Malinowska. Wyjazd wprawdzie drogi, ale warunki świetne i mieliśmy szczęście z pogodą(mają gdzieś na stronie podane chyba dane hotelu w Passy gdzie nocowaliśmy. jak ktoś się wybiera w tamtą okolicę to polecam ten hotel - choć jest dość daleko- min. ze względu na to że muszą mieć cudownego kucharza ;))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 04, 2011 8:08 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2010 1:24 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Rybnik
Witam, nie było mnie sporo czasu, wchodzę na forum a tu tyle osób mi odpowiedziało :) dziękuję wszystkim.

Po przemyśleniach i po zastanowieniu się jednak zrezygnuję z tej wycieczki a wybiorę się samemu samochodem. Tak naprawdę to przekonały mnie relacje z wypadów forumowiczów w Alpy. Znacznie lepsza przygoda niż przy wyjeździe z takim biurem :)

Teraz pozostaje mi czytać forum i wybrać ciekawe miejsca do chodzenia. Może moglibyście polecić jakieś szczyty gdzie nie potrzeba używać raków ani czekana ?

trekker - dziękuję za szczerą wypowiedź ale upośledzony nie jestem :D i na przyszłość lepiej jak zachowasz tego typu przemyślenia dla siebie.

_________________
http://zielonyodkurzacz.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 21, 2011 5:20 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 6:56 pm
Posty: 758
Lokalizacja: Las Vegas
podpinam sie do tematu (po co zakładać nastepny) skad bieżecie mapy, informacje o szlakach w alpach ??? przekopałem empiki w kilku miastach i nie ma nigdzie map (1:50.000) ani przewodników ze szlakami trekingowymi po alpach ...

chciałbym pojechać poszwędać sie po jakis łatwych widokowych szlakach w alpach (do granicy z niemcami mam 50km, więc podróz autkiem będzie przyjemna) w zasadzie nieważne gdzie, ale niestety informacji (dokładnych i konkretnych) brak :? do tego bariera językowa (nisz fersztejn) blokuje szukanie informacji w serwisach zagranicznych ...

może ktoś ma wiedzę w temacie i wybiera się na kilka dni w cieplejsze miesiące, chetnie bym dołaczył lub nawet zabrał autem :D

_________________
Żyj tak abyś po latach mógł powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 21, 2011 5:37 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 18, 2009 3:07 pm
Posty: 1641
Lokalizacja: MARCIN NH Kraków
"Alpejskie trzytysięczniki" i "Alpejskie czterotysieczniki" Richarda Goedeke

ponoć fajne przewodniki po Alpach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 21, 2011 6:16 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
karlos napisał(a):
przekopałem empiki w kilku miastach i nie ma nigdzie map (1:50.000) ani przewodników ze szlakami trekingowymi po alpach



Kupisz na miejscu mapy topo maja rewelacyjne. Część jest w skali 1:50.000 ale są i w 1.25000 jest jeden ból są drogie. W Szwajcarii płaciłem od 20 franków.

Jaki rejon Alp Cię interesuje ?





Explorer napisał(a):
"Alpejskie trzytysięczniki" i "Alpejskie czterotysieczniki"



Są bardzo dobre ale map tam nie znajdziesz szczegółowych tylko schematy.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 21, 2011 6:26 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 6:56 pm
Posty: 758
Lokalizacja: Las Vegas
raffi79. nie łaziłem nigdzie więc w zasadzie obojętne, ale najbliżej mam w okolice Mittenwald, Garmisch Partenkirchen ... planuje też wypad rodzinny do riva di Garda, dziewczyny sie opalają, a ja wiadomo gdzie :twisted:

dzięki Explorerowi i jego propozycji znalazłem w necie taką stronę z mapami

http://www.mapy.bialystok.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=alpy&szukaj_opis=1

http://www.rewasz.com.pl/php/strony/dane_szczegolowe.php?do_kosza=p_alpy

_________________
Żyj tak abyś po latach mógł powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 21, 2011 6:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
w tej księgarni Białystok maja spory wybór map :wink: kupowałem u nich chyba mapę Alp Julijskich :wink:

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 21, 2011 6:46 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
[quote="karlos"]http://www.mapy.bialystok.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=alpy&szukaj_opis=1

http://www.rewasz.com.pl/php/strony/dan ... sza=p_alpy /quote]

Tak o te przewodniki chodzi. Mapy turystyczne myślę że mogą być. Ostatnio w Empiku widziałem mapy Alp nie były może rewelacyjne jak ich mapy topograficzne.



Obrazek



Obrazek



Obrazek


zrzuty z map topograficznych do GPS
:mrgreen:

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 21, 2011 6:59 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 6:56 pm
Posty: 758
Lokalizacja: Las Vegas
raffi79. no no mapki topo całkiem ładniutkie :D mi wtstarczy turystyczna z zaznaczonymi szlakmi i czasami przejścia ... ja "deptacz" jestem nie wspinacz ...

w Mittenwald byłem bikiem kiedyś ... górki w tle są ładniutkie, to te po wschodniej stronie od miejscowości ...

http://www.transalp.yoyo.pl/Prolog/slides/DSC_4549.html

_________________
Żyj tak abyś po latach mógł powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłem.


Ostatnio edytowano Pn mar 21, 2011 7:05 pm przez karlos, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 21, 2011 7:04 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
karlos napisał(a):
wtstarczy turystyczna z zaznaczonymi szlakmi i czasami przejścia



To spokojnie wystarczy na ta co patrzyłeś. Zreszta tam szlaki sa dobrze oznakowane. :D

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 21, 2011 11:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
To jeszcze dorzucę od siebie:
a)
Topografii Alp zwyczajnie usiłuję się uczyć w wolnych chwilach od paru lat :-). Ogólnie to mi wystarczą nawet same pasma by się trochę orientować a jak gdzieś konkretnie jadę, to czytam o tym rejonie więcej.
b)
Map jest dobry wybór... Nie zawsze podpasują obrysem obszaru i szczegółowością. Ja kupuję Kompasa w Sklepie Podróżnika. Wszyscy je krytykują a mi się podobają :-). Już mam taki mały zielony fragment półki :-) Przed wszystkim - są dość tanie.
c)
Strony z info o górach
www.bergsteigen.at - ale to do klettersteigów i wspinaczek bardziej
http://www.alpintouren.com/AT2006/ - to może cię zainteresować, bo są szczegółówe relacje z informacjami z "wandernów"
www.summitpost.org - po trochu do wszystkiego, poszukaj tam gór o nazwie "Eastern Alps" i "Western Alps", a potem można od tych dwóch ić dalej jak po informatycznym drzewku wyszukiwania :-).

Na "wanderny" polecam zwłaszcza alpintouren.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 21, 2011 11:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Co do języka - no to jest pewien problem. Na tych niemieckich stronach da się po trochu nawigować po obrazkach. Z czasem jak to z czasem, człowiek łapie już uniwersalne słówka w stylu "suchen", "drucken" itd ;-)

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 22, 2011 12:41 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 6:56 pm
Posty: 758
Lokalizacja: Las Vegas
dzięki za podpowiedzi 8)

_________________
Żyj tak abyś po latach mógł powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL