Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:48 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 01, 2007 10:26 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
gf napisał(a):
Pytanie pierwsze: miałeś na myśli grań zachodnią, czy też wschodnią, którą ostatnio robiliście?

Zachodnią. Mówimy o zjeździe Martinem i wejściu na Pośredni od drugiej strony niż wchodziliśmy ostatnio.

gf napisał(a):
z tego co widziałem byliście na płd-wsch i środkowym

Dokładnie

gf napisał(a):
wejście z balkonu jest mocno eksponowane

No, pewnie nie aż tak jak sama grań :)

gf napisał(a):
- rynna zaczynająca się kilkanaście metrów przed końcem Pośredniej Mięguszowieckiej Ławki


gf napisał(a):
wprost ze wspomnianego przeze mnie balkonu kończącego na GGT Pośrednią Mięguszowiecką Ławkę


OK, czyli z tego co rozumiem: robiąc grań od Hińczowej Przełęczy można zasuwać granią do Igieł i próbować je obejść, a jeśli się nie uda, to wycofać się do samej przełęczy Wyżniej i na dwa sposoby przez Ławkę obejść całą grań zachodnią Mięgusza Pośredniego ładując się bezpośrednio na zachodni wierzchołek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 01, 2007 10:57 am 
Weteran

Dołączył(a): Śr lis 01, 2006 8:53 pm
Posty: 123
Kaytek napisał(a):
OK, czyli z tego co rozumiem: robiąc grań od Hińczowej Przełęczy można zasuwać granią do Igieł i próbować je obejść, a jeśli się nie uda, to wycofać się do samej przełęczy Wyżniej i na dwa sposoby przez Ławkę obejść całą grań zachodnią Mięgusza Pośredniego ładując się bezpośrednio na zachodni wierzchołek.


W mojej ocenie jednej sprawy nie chwytasz póki co. Odcinek łączący Wyżnią Mięguszowiecką Przełęcz z głównym wierzchołkiem MSP można podzielić na dwie części. Dolny stanowi przejście w okolicy Igły Milówki i Cienkiej Igły oraz dotarcie na wspomniany balkon na grani (w WHP jest to "trawiasta platforma"). Górny natomiast to opisane przeze mnie w poprzednim poście wejście wprost granią z balkonu na główny wierzchołek. Obejście jest bardzo czasochłonne, gdyż trzeba zejść z Wyżniej Mięguszowieckiej aż do Drogi po Głazach, którą w górę na Pośrednią Ławkę, a następnie dopiero na balkon (lub tuż pod niego do rynny). Obchodzi się zatem głównie dolny odcinek grani, gdyż to czy u góry wybierzesz wariant graniowy, czy też rynną ma już raczej małe znaczenie.

pozdrawiam
gf


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 01, 2007 3:38 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr lis 01, 2006 8:53 pm
Posty: 123
Wspomniany przeze mnie balkon oznaczony jest na poniższym zdjęciu jako X:
Porównanie widoków z głównych wierzchołków MSW i MSP (kadr zrobiony nieco na płn-zach od wierzchołka)

Legenda znajduje się tu:
Legenda

pozdrawiam
gf


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 01, 2007 11:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
gf napisał(a):
Ławka ta kończy się bardzo charakterystycznym trawiastym balkonem i dopiero na zachód od niego i nieco poniżej znajdują się Igły Milówki i Cienka.

Kaytuś, nie wiem czy teraz dobrze mi sie wydaje, czy tylko mi się wydaje, ale to jest chyba dojść takie charakterystyczne miejsce z którego można dośc łatwo dojść do drogi po głazach obchodząc MSZP i wchodząc na Niego bardziej właśnie od strony Igły Milówki. Właśnie można wcześniej chyba ta rynną tyko czy to ta rynna.. :scratch:

Grzesiu a maiłeś może okazję wchodzić kominem Martina ?

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 02, 2007 8:13 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
gf napisał(a):
W mojej ocenie jednej sprawy nie chwytasz póki co.

Chwytam, chwytam ;)


gf napisał(a):
Dolny stanowi przejście w okolicy Igły Milówki i Cienkiej Igły oraz dotarcie na wspomniany balkon na grani (w WHP jest to "trawiasta platforma").

No i właśnie o ten odcinek się dopytywałem :)


gf napisał(a):
Obejście jest bardzo czasochłonne, gdyż trzeba zejść z Wyżniej Mięguszowieckiej aż do Drogi po Głazach, którą w górę na Pośrednią Ławkę

To mnie właśnie interesowało, jeśli nie znajdę obejścia samych igieł, mogę dostać się na balkon przez Pośrednią ławkę.

Problemem może faktycznie być czas...


Jacek napisał(a):
chyba ta rynną tyko czy to ta rynna..

Przy tej rynnie nie byliśmy na pewno, choć teraz żałuję, że będąc już na Pośredniej ławce nie podeszliśmy na Wyżnią Mięguszowiecką przełęcz i nie przyjrzeliśmy się jej dokładniej. Na przyszłość by było jak znalazł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 02, 2007 1:02 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr lis 01, 2006 8:53 pm
Posty: 123
Kaytek napisał(a):
Przy tej rynnie nie byliśmy na pewno, choć teraz żałuję, że będąc już na Pośredniej ławce nie podeszliśmy na Wyżnią Mięguszowiecką przełęcz i nie przyjrzeliśmy się jej dokładniej. Na przyszłość by było jak znalazł.


Grrrr... :) Nie mogliście podejść z Pośredniej Mięguszowieckiej Ławki na Wyżnią Mięguszowiecką Przełęcz, bo... ławka kończy się wspomnianym przeze mnie balkonem (X). Zatem możesz żałować, że nie poszliście ławką w górę na grań w stronę balkonu. Chyba, że zrobiłeś skrót myślowy i miałeś na myśli zejscie DPG na Wielką Mięguszowiecką Ławkę, skąd płd żlebem Wyżniej Mięguszowieckiej Przełęczy na tą ostatnią, ale to jest kawał drogi obarczony dużą stratą wysokości...

Zatem którą wersję miałeś na myśli?

pozdrawiam
gf


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 02, 2007 1:41 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 30, 2007 7:47 pm
Posty: 658
Lokalizacja: Jaworzno
Fajna wycieczka i ciekawa relacja :)

_________________
Dołem - wicher ciężkie chmury niesie,
O skaliste roztrąca urwiska;
Burza huczy po sczerniałym lesie.
I gromami w głąb wąwozów ciska...
A tam w górze, gdzie najwyższe szczyty,
Lśnią pogodne, jak dawniej błękity.

Adam Asnyk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 02, 2007 1:42 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
gf napisał(a):
Kaytek napisał(a):
Przy tej rynnie nie byliśmy na pewno, choć teraz żałuję, że będąc już na Pośredniej ławce nie podeszliśmy na Wyżnią Mięguszowiecką przełęcz i nie przyjrzeliśmy się jej dokładniej. Na przyszłość by było jak znalazł.


Grrrr... :) Nie mogliście podejść z Pośredniej Mięguszowieckiej Ławki na Wyżnią Mięguszowiecką Przełęcz, bo... ławka kończy się wspomnianym przeze mnie balkonem (X). Zatem możesz żałować, że nie poszliście ławką w górę na grań w stronę balkonu. Chyba, że zrobiłeś skrót myślowy i miałeś na myśli zejscie DPG na Wielką Mięguszowiecką Ławkę, skąd płd żlebem Wyżniej Mięguszowieckiej Przełęczy na tą ostatnią, ale to jest kawał drogi obarczony dużą stratą wysokości...

Zatem którą wersję miałeś na myśli?

pozdrawiam
gf


Oczywiście masz rację :) , wszystkie nieporozumienia wzięły się stąd, miałem na myśli cały czas tą właśnie Ławkę po której zasuwa DPG - czyli Wielką Mięguszowiecką Ławkę!!!!

Ok, więc teeeeeeraz załapałem - dzięki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 02, 2007 1:54 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr lis 01, 2006 8:53 pm
Posty: 123
Kaytek napisał(a):
Oczywiście masz rację :) , wszystkie nieporozumienia wzięły się stąd, miałem na myśli cały czas tą właśnie Ławkę po której zasuwa DPG - czyli Wielką Mięguszowiecką Ławkę!!!!


Chciałbym dodać, że DPG zasuwa po obu ławkach. Różnica polega tylko na tym, że Pośrednią jedynie przecina w jej górnej części, a Wielką przechodzi się podążając DPG prawie w całości.

pozdrawiam
gf


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 02, 2007 1:57 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr lis 01, 2006 8:53 pm
Posty: 123
Jacek napisał(a):
Grzesiu a maiłeś może okazję wchodzić kominem Martina ?


Niestety, odcinka balkon X - obie Igły - Mięguszowiecka Przełęcz Wyżnia - Komin Martina - Mięguszowiecka Baszta nie było mi danej jeszcze przechodzić. Coś mi się zdaje, że tej jesieni będę mógł Wam coś więcej na ten temat napisać.

pozdrawiam
gf


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 02, 2007 2:39 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
gf napisał(a):
Różnica polega tylko na tym, że Pośrednią jedynie przecina w jej górnej części, a Wielką przechodzi się podążając DPG prawie w całości.

jasne, myślałem o wielkiej.

Możliwe, że komin w wersji "w dół" ;) uda się wcześniej zobaczyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 02, 2007 2:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
gf napisał(a):
Coś mi się zdaje, że tej jesieni będę mógł Wam coś więcej na ten temat napisać

To podzielimy się wrażeniami.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 03, 2007 2:28 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lis 02, 2005 4:42 pm
Posty: 242
Lokalizacja: ŁÓDŹ
fajna wyprawa, gratki:)))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 07, 2007 11:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt sie 03, 2007 4:57 pm
Posty: 23
Witam Znawców tematu :D

Kurde jak patrze na trzy Mięgusze na fotce obok siebie to Pośredni wydaje sie być taki łagodny, w odróżnieniu od dwóch skrajnych. Rozumiem z tego co wyczytałem, że najłatwiej z Przełęczy pod Chłopkiem jest wejść na Czarny? Czy jest to aż taki hardcore? I jak można ewentualnie porównać wejście na Pośredniego z wejściem na Kazalnice i czy w ogóle można :)

Pozdrawiam

_________________
Ściana, droga pod szczyt, a potem nagle krzyk...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2007 7:08 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Dale Cooper napisał(a):
jak można ewentualnie porównać wejście na Pośredniego z wejściem na Kazalnice i czy w ogóle można
Nie można.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2007 7:28 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Dale Cooper napisał(a):
Kurde jak patrze na trzy Mięgusze na fotce obok siebie to Pośredni wydaje sie być taki łagodny, w odróżnieniu od dwóch skrajnych. Rozumiem z tego co wyczytałem, że najłatwiej z Przełęczy pod Chłopkiem jest wejść na Czarny? Czy jest to aż taki hardcore? I jak można ewentualnie porównać wejście na Pośredniego z wejściem na Kazalnice i czy w ogóle można


Droga na Kazalnicę:
Obrazek Obrazek

Czarny Mięgusz:
Obrazek
Obrazek
Tu wyobraź sobie że idziesz Orlą, tylko, że nikt i nic nie mówi Ci gdzie masz iść, zastanów się, czy Orla jako nie oznakowana trasa byłaby łatwa? No, technicznie tak, pod warunkiem, że sam znalazłbyś idealnie tą drogę, a ile czasu by Ci to szukanie zajęło? Może się okazać, że Orlą robiłbyś 10 razy dłużej – teraz nie wymaga ten szlak od turysty żadnego prawie zaangażowania… szukasz następnego znaczka, następnego łańcucha.

Pośredni obiektywem Dresika:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
JA szedłem tylko tą drogą i nie widziałem innych dróg na Pośredniego. Sam Pośredni to ostra, postrzępiona grań na której nie ma czegoś takiego jak „ścieżka” nie prowadzi również na niego żadna dróżka, perć itp. W porównaniu z Mięguszami wejście na Kazalnicę szlakiem nie różni się niczym od drogi z Moka nad Czarny Staw – tylko dłuższa i bardziej męcząca. Na Pośredniego wydaje mi się, że bez sprzętu to spore ryzyko, choś posiadanie sprzętu ani nie ułatwiaa wspinaczki, ani nie sprawi, że droga będzie łatwiejsza. Sprawi tylko tyle, że jak spadniesz, to pewnie przeżyjesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2007 8:43 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kajtek pieknie to ujales. na czarny jesli sie trafi w odpowiednia droge to trudnosci nie przekraczaja podejscia na kazalnice tyle ze mozna nie trafic w odpowiednia droge a wtedy moze byc roznie. natomiast posredni i wielki to inna bajka... na posrednim jeszcze nie bylem ale wielki troche zakrecony orientacyjnie i pod koniec piekna wspinaczka. jak poszukasz w relacjach to znajdziesz pare zdjec

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2007 8:44 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Dale Cooper napisał(a):
I jak można ewentualnie porównać wejście na Pośredniego z wejściem na Kazalnice i czy w ogóle można

Zastanów się, po pierwsze bardzo złę porównanie, nie ma co porównywać, Na Kazalnice prowadzi znakowany szkalk, który kończy się na MPPCH.
I niech lepiej Ci się nie wydaje.
Kaytek napisał(a):
wejście na Kazalnicę szlakiem nie różni się niczym od drogi z Moka nad Czarny Staw – tylko dłuższa i bardziej męcząca

dobrze, że dodałeś TYLKO ;) chociaż to wcale nie takie tylko .

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2007 9:23 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 11:01 am
Posty: 320
Lokalizacja: Kraków
Kaytek napisał(a):
... Na Pośredniego wydaje mi się, że bez sprzętu to spore ryzyko, choś posiadanie sprzętu ani nie ułatwiaa wspinaczki, ani nie sprawi, że droga będzie łatwiejsza. Sprawi tylko tyle, że jak spadniesz, to pewnie przeżyjesz.


Posiadanie sprzętu nie wystarczy :wink: Bo co zrobisz jak polecisz a sprzęt masz w plecaku? Niekoniecznie przeżyjesz.
Cała sztuka to jako tako go użyć. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2007 10:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Kaytek, zdjęcia robione obiektywem Dresika są fascynujące i wywołują u mnie "świerzbienie pięt" - jeśli wiesz co mam na myśli.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2007 10:49 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
Bez przesady bo zaraz przyrównacie szlak na Chłopka do szklaku z Palenicy na Morskie Oko, a na tym szlaku jest odcinek na którym nie jest tak super łatwo i kolorowo, szczególnie jeszcze kiedy jest ślisko. Jest też trochę ekspozycji. A przede wszytskim jest żelastwo. Poza tym o ile mi wiadomo na szlaku nad Czarny Staw jeszcze nikt nie zginął a Chłopek pochłąnął już kilku turyustów a nawet wspinaczy. Nie bez podstawnie można wiec wyczytać, ze szlak na Chłopka jest najtrudniejszym ( po Orlej Perci i Rysach ) szlakiem w Polsce.

Pamiętać nalerzy również o tym, ze punkt widzenia zmiania się od punktu siedzenia. Kiedy biega się po nieszlakowanych trasach i różnych mniejszych i większych dziurach :wink: szlak na Chłopka wtedy na prawde nie robi żadnego wrażenia. Jednak dla zwykłego turysty to jest coś , szczególnie kiedy po zejściu stanie jeszcze raz przed schronem w Moku i spojrzy na przełęcz.

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2007 12:22 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Gofer napisał(a):
....Pamiętać nalerzy również o tym, ze punkt widzenia zmiania się od punktu siedzenia. Kiedy biega się po nieszlakowanych trasach i różnych mniejszych i większych dziurach szlak na Chłopka wtedy na prawde nie robi żadnego wrażenia. ......


No i dokładnie o to chodzi. pytanie było o porównanie - więc z punktu widzenia osoby, która tam była. Nie może porównywać ktoś, kto tam nie był.

Jeśli więc założymy, że przyjmujemy skalę od 1 do 10 gdzie Pośredniego dajemy jako 10 a drogę nad Czarny Staw 1 to ile punktów dałbyś drodze na kazalnicę?

Bo ja bym ocenił to mniej więcej tak:
3 - Kazalnica (przede wszystkim znaki - szedłem kiedyś tą drogą w kompletnej mgle i przez to, że są znaki trafiłem bez problemów, są ze 3 bezproblemowe klamry - w porównaniu z Pośrednim - pikuś),
6 - Czarny,
8 - Wielki.

Czyli w tej mojej subiektywnej skali Kazalnica wypada na tle Pośredniego porównywalnie do Czarnego Stawu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2007 12:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 7:35 pm
Posty: 3100
Lokalizacja: G.E.K.O.N.Y.
To Pośredni trudniejszy od Wielkiego?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2007 12:36 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt sie 03, 2007 4:57 pm
Posty: 23
Dzięki za tak wyczerpujące odpowiedzi :) wybiliście mi już głowy próbę wejścia na Czarnego chyba... :(

_________________
Ściana, droga pod szczyt, a potem nagle krzyk...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2007 12:47 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt sie 03, 2007 4:57 pm
Posty: 23
Ale chwila ... :) na Czarnego widać z fotek, wyżej że wchodziłeś bez ubezpieczeń? czyli to taka Orla Perć bez oznaczeń? Różnica wysokości między Przełęczą a Czarnym wynosi 103m, w praktyce ile zajęło Ci pokonanie tej trasy?

_________________
Ściana, droga pod szczyt, a potem nagle krzyk...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2007 1:28 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
Dale Cooper napisał(a):
Ale chwila ... :) na Czarnego widać z fotek, wyżej że wchodziłeś bez ubezpieczeń? czyli to taka Orla Perć bez oznaczeń? Różnica wysokości między Przełęczą a Czarnym wynosi 103m, w praktyce ile zajęło Ci pokonanie tej trasy?


Około 30 minut i jesteś na Czarnym. Od Słowackiej strony na Czarny widać wyraźnie wydeptaną scieżkę.

Tylko nie odczytuje tego jako zachęta do podjęcia próby.

Patrząc realnie. Jeśli zrobiłeś Orlą i nie zrobiła Ona na Tobie jakiegoś paraliżującego wrażenia, jeśli jesteś srednio zaawansowanym i doświadczonym turystą rozważnie dobierającym cele na możliwości i przede wszystkim turystą, który potrafi sobie powiedzieć "nie" kiedy widzi, że jakaś trasa go przerasta jesteś w stanie wejść na Mięguszowiecki Czarny.

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Ostatnio edytowano Śr sie 08, 2007 1:35 pm przez Gofer, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2007 1:29 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
Kaytek napisał(a):
Gofer napisał(a):
....Pamiętać nalerzy również o tym, ze punkt widzenia zmiania się od punktu siedzenia. Kiedy biega się po nieszlakowanych trasach i różnych mniejszych i większych dziurach szlak na Chłopka wtedy na prawde nie robi żadnego wrażenia. ......


No i dokładnie o to chodzi. pytanie było o porównanie - więc z punktu widzenia osoby, która tam była. Nie może porównywać ktoś, kto tam nie był.

Jeśli więc założymy, że przyjmujemy skalę od 1 do 10 gdzie Pośredniego dajemy jako 10 a drogę nad Czarny Staw 1 to ile punktów dałbyś drodze na kazalnicę?

Bo ja bym ocenił to mniej więcej tak:
3 - Kazalnica (przede wszystkim znaki - szedłem kiedyś tą drogą w kompletnej mgle i przez to, że są znaki trafiłem bez problemów, są ze 3 bezproblemowe klamry - w porównaniu z Pośrednim - pikuś),
6 - Czarny,
8 - Wielki.

Czyli w tej mojej subiektywnej skali Kazalnica wypada na tle Pośredniego porównywalnie do Czarnego Stawu.



Ok, teraz w pełni się zgadzam, z tym, ze Tego Czarnego tak na "5" bym wycenił :lol:

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2007 2:00 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt sie 03, 2007 4:57 pm
Posty: 23
Dzięki za wskazówki. :D
Pozdro

_________________
Ściana, droga pod szczyt, a potem nagle krzyk...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2007 2:12 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
maniek napisał(a):
To Pośredni trudniejszy od Wielkiego?

Według mnie tak.

Dale Cooper napisał(a):
czyli to taka Orla Perć bez oznaczeń

Tak, można właśnie tak porównać.
Dale Cooper napisał(a):
w praktyce ile zajęło Ci pokonanie tej trasy?

Tak jak Gofer napisał - pół godzinki.
Gofer napisał(a):
Czarny widać wyraźnie wydeptaną scieżkę

... która z resztą po chwili znika... ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 08, 2007 2:14 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 10:16 am
Posty: 129
Lokalizacja: gdzies w wielkopolsce
swietny wypad,ladne fotki
chodzi mi to samo po glowie.,... 8)

_________________
Tatry lekiem na wszystko


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL