Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:56 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N gru 02, 2018 2:00 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
Piękny mieliśmy listopad w Tatrach. Nawet nie pamiętam, czy kiedykolwiek wychodziłem w listopadzie w góry w takich warunkach, zazwyczaj były to już zimowe wyjścia. Długi weekend Wszystkich Świętych spędzam z rodzinką w Bukowinie Tatrzańskiej. Piękna pogoda za oknem hotelu, świetny widok na Bielskie, oj ciągnie wilka do lasu :lol: Robię podchody jak się w góry wyrwać, bo wiadomo week z rodzinką to z rodzinką a nie w górach. Generalnie jestem na straconej pozycji i o całodniowym wyjściu w góry mogę zapomnieć. Od ponad roku w miarę regularnie biegam, dla utrzymania kondycji, wpadam zatem na szatański pomysł, zrobię swoją pierwszą biegową trasę w Tatrach. Z racji zakwaterowania najbliżej mam na Palenicę, więc wychodzi mi, że najszybciej będzie przebiec się asfaltem na Moko. Samo Mokom to jednak taki cel na pół gwizdka, jakaś górkę by się przydało zrobić, może Ceprostradą na Szpiglas, w miarę łagodnie wznoszący się szlak z Moka na przełęcz gwarantuje, że nie zajadę się w połowie drogi. Aha, zapomniałem wspomnieć, że do hotelu muszę wrócić przed godziną wymeldowania tj. 11 :roll: Na parkingu jestem o piątej, jest parę samochodów, kilka osób szykuje się do wyjścia, pewnie na Rysy, ja tym razem zasuwam na lekko, w kieszeniach trzy batony, w rękawie 0,5L izotonika, komórka na ręce, aparat. Jedynie czołówki zapomniałem i przez dobre pół godziny zasuwam po omacku, na szczęście świeci jakaś ćwiartka księżyca, droga jest wilgotna i asfalt się srebrzy, więc jakoś daję rady i nie wybijam sobie zębów :lol: Na asfalcie mijam dwie grupy turystów, ciekawe jakie mieli miny jak słyszeli, że coś się do nich szybko zbliża w ciemnościach :lol: Na Morskim jestem 6:10, schodzę nad staw, jem batona, parę fotek, chociaż nie wychodzą za ostre, jest jeszcze za ciemno.

Obrazek

Zwijam się z nad stawu, koniec marudzenia. Wbiegam na szlak i może jakieś początkowe 300m biegnę, ale potem przechodzi to bardziej w bardzo szybki marsz, to jednak nie mój level, aż tak wyśrubowanej kondycji to nie mam. Docieram do rozejścia szlaków na przełęcz i do Dolinki za Mnichem. Po drodze mijam tylko jedną osobę, która odbija na Wrota Chałubińskiego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Targam dalej do góry w kierunku oświetlonej już promieniami wschodzącego słońca przełęczy.

Obrazek

Obrazek

Dość szybko mija mi ten odcinek, jeszcze przed przełęczą widzę dwie osoby na szczycie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podchodzę trochę na zboczę Miedzianego, robię fotkę a potem na Szpiglasowy Wierch. U góry wieje zimny wiatr, za długo nie siedzę bo spocony jestem, trzeba być w ciągłym ruchu by komfort termiczny był na akceptowalnym poziomie. Na szczycie jestem o 7:30.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zbiegam z powrotem na przełęcz i na stronę 5 Stawów, początkowo zakładałem powrót tą sama drogą, ale przez Piątkę i Roztokę będzie z górki to nie musi być dobrej drogi do szybkiego zbiegania. Przy zejściu wykorzystuję dwa odcinki łańcuchów a potem to już dość wygodne pykanie po kamieniach w dół, kolana dostają "po dupie".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Świetnie wygląda ze szlaku Wielki Staw, szczególnie jak stoi się w jego osi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kozi też fajnie się prezentuje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szlaku mijam już więcej osób, ale większość pewnie wystartowała ze schroniska, do którego teraz ja zawijam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejka z rana do lady z zawijasem, tłoczno, gorąco a ja pocę się jak zwierz, dostaje w końcu moją kawusię, wciągam ją i dwa pozostałe batony. Parę minut po dziewiątej wychodzę ze schroniska. Schodzę czarnym szlakiem, ładnie wygląda oświetlona Buczynowa Dolinka i spory fragment Orlej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatni rzut oka na Kozi Wierch z Roztoki.

Obrazek

Ludzi na szlaku coraz więcej, na asfalcie też już tłoczno. Na ostatnim zakręcie na asfalcie mijam parę, której też się spieszy tego dnia i zaczynają bieg w górę. Na parkingu jestem o 10:15.

Obrazek

Pogoda się dopiero rozkręca a ja już po zabawie :cry: Na dobrą sprawę dopiero teraz zaczynają się zjeżdżać samochody i sporo ludzi zaczyna spacer. Na dojeździe do hotelu zaliczam jeszcze piękną panoramę z Głodówki. W hotelu jestem piętnaście minut przed czasem, zdążam jeszcze wskoczyć pod prysznic i mission complete :mrgreen: Podsumowując: 1200m w górę i niecałe 25km, nawet w górach człowiek ma zapierdziel i musi się streszczać :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 02, 2018 9:15 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Super.
W podobnych warunkach rodzinnych wakacji zdobyłem latem Sławkowski. Na dole byłem o 8:02.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 03, 2018 11:06 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
Damian78 napisał(a):
Wbiegam na szlak i może jakieś początkowe 300m biegnę, ale potem przechodzi to bardziej w bardzo szybki marsz, to jednak nie mój level, aż tak wyśrubowanej kondycji to nie mam.


To akurat całkiem normalna sprawa, na bardziej stromych podejściach również i całkiem mocni zawodnicy przechodzą do marszu, wystarczy spojrzeć na filmy np. z Biegu Marduły, gdzie Bartek Gorczyca czy inny Marcin Świerc szybkim tempem maszerują na Nosal (przy czym umiejętność zbiegania na maksa w takim terenie to z kolei zupełnie inna bajka, szczególnie w wykonaniu drugiego z wyżej wymienionych).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 05, 2018 9:31 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Fuksa mieli tegoroczni turyści w Tatrach. Piękne foty.

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 09, 2018 10:20 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
Krabul napisał(a):
Na dole byłem o 8:02

To o której był start ?!
Rambubu napisał(a):
To akurat całkiem normalna sprawa, na bardziej stromych podejściach również i całkiem mocni zawodnicy przechodzą do marszu

Tego to nie wiedziałem, myślałem, że jak bieg to bieg, ale fakt, że zbieganie to inna bajka, wymaga sporej koncentracji bo łatwo o kontuzję, gdy cały ciężar ciała przerzucamy tylko na przednią część jednej stopy a grunt niepewny.
Redemption MM napisał(a):
Piękne foty.

Dzięki :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL