Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:42 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lis 07, 2018 8:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4463
Lokalizacja: GEKONY
Obrazek
Krokodyl u Korytka

Łysa Góra w Czechach, jak żadna inna pasuje chyba do wycieczki w okolicach święta zmarłych. Krzyży, kopczyków, pomników z każdej strony tyle, że ciężko je policzyć i momentami można odnieść wrażenie, że cały czas jesteśmy na jednym, wielkim cmentarzu.
Trafiliśmy chyba na najbardziej pochmurny dzień w przeciągu kilku tygodni, więc mimo widokowego szlaku i najwyższego szczytu w okolicy, nie widzieliśmy totalnie nic. Mgła była taka, że nawet całego schroniska nie było widać.

Obrazek
Chyba trafiliśmy na jakąś imprezę

Naszą wędrówkę rozpoczynamy z Melanovic, początkowo w planach było oglądanie wodospadu Satiny, ale nie odbijaliśmy ze szlaku żeby nie tracić czasu. Droga częściowo asfaltowa, częściowo kamienista, trasa całkiem fajna, jakieś skałki gdzieniegdzie, przystanki z Bestiariuszem Łysogórskim i podobno widoki – ho ho, czego to nie widać:)

Obrazek
Nie mam siły, bolą mnie nóżki… a ścigamy się kto pierwszy do słupka?

Obrazek
Szczyt Łysej Góry

Obrazek
Po drodze mijamy cmentarz harcerski

Ciężko o jakieś zdjęcia gdy idzie się cały czas we mgle, więc nadmienię tylko, że schroniska na szczycie świecą przykładem jak można połączyć nowoczesność z klimatem schroniska górskiego (fajny patent z takim stojakiem z lunetami wycelowanymi w różne strony i na każdej lunecie napis na który szczyt jest zbliżenie). Jedzenie smaczne, w przystępnych cenach, szybko podawane, piwo czeskie – to wiadomo:) szczyt – 1323 m n.p.m. pomijając ostatnie zakręty zdobyty przez Norberta na własnych nogach. Co jeszcze rzuciło się w oczy, to ilość biegaczy, ludzi z psami i turystów w ogóle (bo pogoda nie rozpieszczała, a na górę nie ma kolejki, ani fasiągów) do tego nadmienię, że zdecydowana większość osób jednak ubrana górsko, a nie to co widuje się w Polsce, czyli w czym do galerii, w tym w góry. Zejście początkowo żółtym, później kombinowane i po ciemku już docieramy na parking. Nowe region, 5 szczyt w Koronie Gór Czech zaliczony, schroniska na plus i tylko pogoda nie chciała współpracować. Musimy tu wrócić zimą, może z opcją noclegu w schronie, bo widoki z okien muszą powalać:)

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 08, 2018 8:29 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1607
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
kefir napisał(a):
Łysa Góra w Czechach, jak żadna inna pasuje chyba do wycieczki w okolicach święta zmarłych


No jeszcze Symboliczny Cmentarz pod Osterwą, ale Twoje wyjście wydaje się bardziej klimatyczne.
A pogoda no cóż - tam zawsze w miarę łatwo i szybko można wrócić. Ja tak miałem w tym roku na Olimpie - to bardziej boli.
Fajnie, że piszesz takie relacje.

A swoją drogą wybrałem się z w tym roku z 6-letnią córą na Luboń Wlk. przez Perć Borkowskiego i była zachwycona :).

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 08, 2018 7:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4463
Lokalizacja: GEKONY
Luboń jest fajny, a Łysa Góra to podobno miejsce z najgorszą pogodą w Czechach.
Cmentarz pod Osterwą jest chyba mniejszy, tutaj praktycznie całą drogę od wejścia na szlak do zejścia pokonywaliśmy przechodząc obok różnych nagrobków, symbolicznych kamieni i krzyży.

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL