Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:17 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 04, 2018 1:07 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 4:54 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Warszawa
Kilka zdjęć z Bieszczad i nie obyło się bez wizyty na Bora Bora ... :wink:


Niektóre zdjęcia mogą mieć gorsze kolory z racji nieskalibrowanego TV, z monitora nie korzystam.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
:)


Ostatnio edytowano Śr cze 27, 2018 1:36 pm przez fanta, łącznie edytowano 7 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 04, 2018 12:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Ta bieszczadzka wiosenna zieleń - cudo.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 04, 2018 12:17 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 4:54 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Warszawa
Pierwszy raz byłem i jestem zachwycony. Pogoda i pora roku też ustrzelona ani jednego dnia nie padało, czasem brakowało chmur.
Na pewno jeszcze kiedyś tam wrócę bo jest tak jak napisałeś, ale tym razem może na jesieni ?

_________________
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 05, 2018 8:14 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Ja lecę za 3 tygodnie. Te ich misie mnie stresują straszecznie o poranku :roll:

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 05, 2018 8:41 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 4:54 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Warszawa
Też się dużo naczytałem ale nie było , bardziej nimi straszą na forum niż to warte a ofiar "setki trupów" co roku :) . Pewnie zależy od okresu turystycznego ,czy są to szlaki uczęszczane i czy coś cennego jedzą a my im przeszkadzamy. Sam z siebie raczej nie zaatakuje ale wiadomo lepiej mu nie wchodzić w tyłek i się zwyczajnie wycofać jak go zobaczysz. Po kilku dniach zacząłem to bardziej traktować jak atrakcje turystyczną i ciekaw byłem kiedy wejdzie w obiektyw ale nie było. Była za to szybka żmija który przeszła przez drogę, 2 sarny w różnym czasie na drodze a jedna nie miała pomysłu na wydostanie się przez osłonę i kupa jaszczurek nawet w Polańczyku i Solinie ich sporo. Najładniejsze były takie z pomarańczowym bokiem ;)

Obrazek

_________________
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 05, 2018 9:14 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Sama o siebie bym się nie martwiła. Mam dzieciaki. Wczesnym rankiem na szlakach jest pusto. Musimy robić hałas :D
ps. raz nam w Tatrach wyskoczył jeden i sobie pobiegł dalej. W Bieszczadach mojemu mężowi wydawało się, że widział rysia, a raczej jego kuper i tylne nogi :P

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 05, 2018 10:32 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 4:54 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Warszawa
Ja o 7 byłem na nogach bo patelnia była pod tropikiem a o 8 już na szlakach razem z dziećmi. Zależy na których szlakach jeśli chodzi o te popularniejsze jak Rawki,Caryńska,Wetlińska,Berdo, trochę turystów tam było. To już nie jest taka totalna pusta. Od czasu do czasu spotyka się ludzi.Niedźwiedzie raczej omijają szlaki a jeśli tam trafiają to tylko przez turystów którzy śmiecą żarciem. My docenialiśmy kiedy było ich niewielu. Cisza spokój i ptaki idealnie .
Rozmawialiśmy normalnie to można było już uznać za hałas dla niedźwiedzi.
W Karpatach już trochę byliśmy i nigdy nie spotkaliśmy niedźwiedzia nawet na szlakach gdzie nie było ani jednego turysty w tym także pusta Słowacja gdzie ponoć ich sporo było.

_________________
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 05, 2018 10:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
fanta napisał(a):
To już nie jest taka totalna pusta
Zależy gdzie i zależy kiedy. 2 lata temu w czerwcu trasa Pszczeliny - Bukowe Berdo - Krzemień - Halicz - Wołosate
Pierwszych ludzi spotkałem dopiero jak schodziłem z Przełęczy Bukowskiej. Co prawda wyszedłem o świcie, ale ta pustka byla wspaniała.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 05, 2018 11:13 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 4:54 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Warszawa
Też tam byliśmy tyle że od Mucznego głównym szlakiem dalej się nie zapuszczaliśmy z uwagi na młodszych. Co 10minut można było spotkać turystę idąc na górę a schodząc były momenty że i co 5minut. Jak jechaliśmy od Ustrzyk to drogi puste wydawało by się że totalne zadupie a na miejscu już zapuszczało się dużo wycieczek. Będzie trzeba się wybrać w innym okresie tyle że Czerwiec to już trochę dla nas za ciepło. W Boże ciało i majówkę to lepiej omijać jeśli ktoś ceni sobie pustkę bo zahaczyliśmy o to drugie święto to z dnia na dzień parkingi wypchane po brzegi.Jeśli byłeś na miejscu zaraz po wysunięciu słoneczka to mogło być tak jak napisałeś.

_________________
:)


Ostatnio edytowano Wt cze 05, 2018 11:26 am przez fanta, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 05, 2018 11:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Z tym słońcem to bywa różnie. Pod koniec maja w Bieszczadach byłem lata temu w podróży poślubnej. Zlewa non stop przez tydzień i temperatury ok. 10 stopni.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 05, 2018 11:30 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 4:54 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Warszawa
Jak jechaliśmy miało prawie cały tydzień lać a było odwrotnie pogoda się im całkowicie nie sprawdziła we wszystkich prognozach raz tylko leciutko pokropiło 15min i była burza ale słaba. W maju różnie raz gorąco raz deszczowo a niekiedy potrafią dowalić przymrozki nocą.Temperatura optymalna do chodzenia oscyluje koło 15 stopni dla nas.

Poprawiłem wyżej bo od Mucznego szliśmy.

_________________
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 05, 2018 2:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Myśmy byli pierwszy tydzień wakacji i teraz też tak planuję. Jeszcze spokój na szlakach. Koło Puchatka były tłumy, a tak na połoninach czy Tarnicy paręnaście osób. Na powrocie już częściej sznurki mijaliśmy. Mamy bazę w Wetlinie, mogę polecić :mrgreen: A żarełko w Starym Siole mega pyszne. Piwo podobno też. I te sery.. ech..

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 05, 2018 2:47 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 4:54 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Warszawa
Na Tarnicy trochę było ogólnie raz wszedłem i mi wystarczy. To raczej nie moje klimaty.

Obrazek

Tam w Wetlinie to chyba jest tylko pttk obok tego domu i Wetlinka z tymi płytami. Oba rozważałem te miejsca ale byłem ostatecznie w U.Górne. Jeśli coś ma popsuć pobyt to tylko głośni ludzie. W tym rejonie wszędzie ładnie.

Z piwa to testowałem drapieżnik i bieszczadnika oba ursa te najlepiej mi podchodziły z dostępnych tam na miejscu.Jest nawet sklep z piwem co mnie ucieszyło, szkoda że tak późno do niego zajrzałem na do widzenia.Co prawda nie zwala z nóg biorąc pod uwagę cenę ale jest całkiem pijalne.

_________________
:)


Ostatnio edytowano Wt cze 05, 2018 6:36 pm przez fanta, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 05, 2018 3:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Nie, to myśmy mieli luz

Obrazek

W Wetlinie mamy kwatery na uboczu. Trochę drogie, ale odrestaurowany stary dom, grube ściany, jakbyś z klimą siedział :) Tylko woda siarą wali. Musiałam baniaczki do picia kupować, bo nie dam rady tego pić albo zęby płukac. Jak zdrojowa w Kudowie, tfu..

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 05, 2018 3:30 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 4:54 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Warszawa
My to teraz tylko pod namiot polecam. Dzieciaki szczęśliwe tatuś też a mama od kiedy ma wygodną matę 3,8cm i nowy większy namiot rodzinny z przedsionkiem jeszcze bardziej. :D Długo jeździliśmy do pensjonatów ale od kiedy pojechaliśmy pierwszy raz pod namiot to doszedłem do wniosku że pensjonat nie ma nawet startu jeśli chodzi o klimat i atmosferę.

No to luz na tej Tarnicy był. Z racji że to pielgrzymkowa góra to zmodernizowali szlak pod masę. Raz zajrzałem z ciekawości i jest jak jest, widoki na górze wynagradzają.

_________________
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 06, 2018 6:35 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Nawet kupiliśmy namiot w zeszłym roku. Jeszcze go nie rozkładałam :D :D
Ja mam problem z wc. Nie umiem szczać po krzakach :P

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL