Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz mar 08, 2018 10:54 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
Weekend się zbliżał a nie było chętnych na wyjazd. Postanawiam więc zabrać tatę na jakąś fajną turę w Tatry. Pada na rejon dol. Łatanej. Na niedzielę zapowiadali spory mróz ale za to w dzień miało być ciepło. Na Słowacji termometr pokazuje -24st :!: Na szczęście przy Chacie Zverovka temperatura wzrasta do -16,5st. Ustalamy, że idziemy trasą przez Przełęcz pod Osobitą żeby szybciej poczuć ciepło bijące od słońca. Trasa ta jest również piękna widokowo. Droga na przełęcz na szczęście jest przetarta ale nachylenie szlaku oraz średnio trzymające foki dały mi mocno w kość. Po wyjściu z lasu na przełęcz ukazują się nam piękne widoki :shock:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pogoda jest mega :!: Jest tak ciepło, że można iść w samej koszulce z długim rękawem. Niestety ślady w stronę Grzesia są zasypane i musimy zakładać własny ślad co przy takiej ilości śniegu jest męczące. Widać, że dawno nikt tu nie był. Jestem trochę zdziwiony ponieważ jest to bardzo fajna trasa. Dojście na Grzesia zajmuje nam więcej czasu niż na drogowskazie z kilku względów. Po pierwsze widoki są tak piękne, że co chwilę zatrzymujemy się na robienie zdjęć a po drugie jak wcześniej pisałem trzeba zakładać własny ślad co znacznie nas spowalnia. Na dodatek do moich nietypowych fok przykleja się mokry śnieg przez co muszę co chwilę obijać narty kijkiem żeby odpadł. Skrzywiłem sobie przez to jeden kijek ale ściąganie co chwilę nart nie wchodziło w grę. Strasznie mnie to wkurzało, zatem szły niezłe wiązanki słowne :evil:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W planie było przejście przez Rakoń ale postanawiamy skrócić trochę trasę. Niestety spod Grzesia nie widać żeby ktoś zjeżdżał zatem podchodzimy praktycznie pod Rakoń na ok. 1760mnpm.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym miejscu jest fajne zbocze na którym jest sporo linii zjazdowych. Przepinamy się i zjeżdżamy do doliny. Po tylu kilometrach nogi są już zmęczone i co parę skrętów trzeba robić odpoczynek. Na dodatek śnieg nam nie pomaga bo ma różną strukturę.

Obrazek

Obrazek

Następnie musieliśmy przedzierać się przez gęsty las żeby dostać się do szlaku. Zatrzymują nas również wiatrołomy które musimy obejść. Dalsza część drogi to już bezproblemowy zjazd drogą do Chaty. Zmęczeni ale zadowoleni wracamy do domu ;)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 08, 2018 11:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Super.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 08, 2018 5:24 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
zephyr napisał(a):
Pada na rejon dol. Łatanej.
zephyr napisał(a):
Trasa ta jest również piękna widokowo.
Jak kiedyś patrzyłam z Grzesia w rejon Osobitej to miałam przekonanie, że ta trasa to sam las i widoków brak. Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu. :) Fotki rewelacja, po prostu cudo. I piękny Wielki Chocz?(ten na ósmym zdjęciu, chyba dobrze policzyłam) a także na następnej Mała Fatra i W. Rozsutec.
Na którymś widać Pilsko i Babią Górę a pośrodku Osobitą? Z tego Grzesia to właściwie widać wszystko dookoła. Dawno tam mnie nie było i to błąd. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 08, 2018 6:28 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 22, 2012 7:38 pm
Posty: 843
Lokalizacja: siem-ce; m-ce
e_l napisał(a):
Jak kiedyś patrzyłam z Grzesia w rejon Osobitej to miałam przekonanie, że ta trasa to sam las i widoków brak.

Ja tam szedłem latem (przy w miarę dobrej pogodzie) i dziwiłem się po co w ogóle Słowacy taki szlak utrzymują :). Ale zimą to wszystko jednak inaczej wygląda. Chociaż las, stanowi na tym szlaku, tak naprawdę lwią część jego przebiegu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 08, 2018 7:40 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr cze 04, 2014 7:19 pm
Posty: 138
Lokalizacja: Dankowice/Bielsko-Biała
Ale fajnie :)
... ja w tym roku totalnie "przespałem" zimę w Tatrach :(

_________________
http://mateuszorantek.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 08, 2018 11:37 pm 
Swój

Dołączył(a): So mar 15, 2014 9:24 pm
Posty: 95
Lokalizacja: Lodz
Faktycznie kapitalne widoki...nie dziwie sie ze wam tyle zeszlo,podobnie bym mial...nie wiem czy zauwazyliscie na 4 zdj od konca latajacy balon nad Tatrami na lewo od Lodowego :-)) Ci to dopiero mieli miazge widokowa...

_________________
BW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 09, 2018 7:22 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
e_l napisał(a):
I piękny Wielki Chocz?(ten na ósmym zdjęciu, chyba dobrze policzyłam) a także na następnej Mała Fatra i W. Rozsutec. Na którymś widać Pilsko i Babią Górę a pośrodku Osobitą?

wszystko się zgadza ;) było nawet widać Rysiankę z Romanką ;)

magis napisał(a):
Ja tam szedłem latem (przy w miarę dobrej pogodzie) i dziwiłem się po co w ogóle Słowacy taki szlak utrzymują


latem też to kiedyś szedłem i również były świetne widoki ale wiadomo w zimie dużo więcej widać :) My nie trzymaliśmy się strikte szlaku tylko szliśmy cały czas grania (szlak czasem trawersuje niektóre pagórki) zatem punktów widokowych było więcej ;)

magis napisał(a):
nie wiem czy zauwazyliscie na 4 zdj od konca latajacy balon nad Tatrami na lewo od Lodowego


ten balon widziałem już jak byłem na przeł. pod Osobitą ;) leciał od Polskiej strony. Specjalnie wrzuciłem to zdjęcie z nim i Lodowym ;) widoki musieli mieć niesamowite :!:

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL