Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:05 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz gru 28, 2017 1:55 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr cze 04, 2014 7:19 pm
Posty: 138
Lokalizacja: Dankowice/Bielsko-Biała
PRZEZ BORACZĄ NA RYSIANKĘ

Na jeden z najpiękniejszych szlaków w Beskidzie Żywieckim wyruszamy z Żabnicy Skałki.

Z niewielkiego parkingu idziemy za czarnymi znakami w kierunku Hali Boraczej, na której znajduje się schronisko PTTK.
Początkowo maszerujemy asfaltową drogą wzdłuż potoku Studziańskiego. Później odbijamy już na górską ścieżkę, która dość łagodnie wyprowadza nas na Halę Boraczą. Stąd po raz pierwszy możemy podziwiać piękne beskidzkie krajobrazy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Z Hali Boraczej zmierzamy w kierunku oznaczonej na szlakowskazie Hali Lipowskiej. Najpierw idziemy za zielonymi znakami, które prowadzą na nią z pominięciem Hali Redykalnej. My nie chcąc jej pominąć szybko opuszczamy zielony kolor i rozpoczynamy dość ostre podejście nieoznakowaną ścieżką, do której wkrótce dołącza czarny szlak.
W jego barwach szybko dochodzimy na Halę Redykalną, z której rozpościerają się kolejne świetne widoki na beskidzkie pasma.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na Redykalnej żegnamy się z czarną farbą i kontynuujemy marsz za żółtymi znakami. Chwilę idziemy lasem, a następnie przechodzimy przez Halę Motykową.
Obrazek

Obrazek


Z Motykowej znowu wskakujemy w las, a nim docieramy do kolejnej przestrzeni widokowej, którą tworzy rozległa Hala Bieguńska.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Bieguńską wkrótce zostawiamy za sobą i drepczemy dalej w kierunku Hali Lipowskiej. Po chwili dołącza do nas zielony szlak z Hali Boraczej. Jeszcze tylko krótki marsz niemalże poziomą leśną ścieżką i przed nami ukazuje się budynek schroniska PTTK na Hali Lipowskiej.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Z Lipowskiej szybko przeskakujemy na sąsiednią Rysiankę, która jest najczęściej odwiedzaną przeze mnie halą w Beskidzie Żywieckim.
Przy dobrej pogodzie rozpościera się stąd fantastyczna panorama na m.in. Beskid Żywiecki, Tatry, Niżne Tatry i Małą Fatrę. Tym razem z widokami jest cieniutko, jednak ja sobie wszystko odtwarzam w pamięci.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Opuszczamy Rysiankę i za zieloną farbą schodzimy szybko w kierunku Hali Pawlusiej. Z niej dostajemy kolejną porcję beskidzkich widoków, którą tworzą Beskid Żywiecki z m.in. Babią Górą, Pilskiem i Romanką, Beskid Śląski ze Skrzycznem i Baranią Górą oraz Beskid Mały.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Z hali zostajemy ponownie wchłonięci przez las, ale tylko na chwilę, bo później przez dłuższy czas będziemy schodzić w towarzystwie beskidzkich krajobrazów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ostatni fragment zejścia górską ścieżką to mega błoto, które wytworzone zostało przez zrywkę drewna. Od razu przypomniało mi się Pasmo Babicy na Małym Szlaku Beskidzkim :D
Obrazek


Wkrótce żegnamy się z błotem i wychodzimy na asfaltową drogę, która doprowadza nas do pozostawionych w Żabnicy - Skałce samochodów, gdzie kończymy przejście jednej z fajniejszych pętli w Beskidzie Żywieckim :)
Obrazek

_________________
http://mateuszorantek.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 29, 2017 11:08 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4463
Lokalizacja: GEKONY
Ale zima :lol:

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 29, 2017 10:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Byłem w tamtych stronach pierwszy raz we wrześniu i mnie zauroczyły. Kapitalny teren.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 29, 2017 11:48 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Szłam prawie tak samo latem, bardzo przyjemna i widokowa trasa :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 11, 2018 12:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4097
Myśmy szli w lipcu z ok. Korbielowa. Byłam w szoku, bo o rzut beretem piękne polany i górki, a ludzie przy asfaltowej drodze, przy potoku Glinna, zdaje się, leżeli na kocach z puszkami piwa i grillem :shock: Super wypoczynek :mrgreen:
Spotkaliśmy 2 studentki, które pokazały nam świetny skrót na Rysiankę, o fu.ck jaka Golgota :mrgreen: Przeklinałam je w duchu :mrgreen: :mrgreen: Ale spoko, czas o godz. krótszy. Pyszne pierogi z jagodami.. aż się rozmarzyłam :D

ps. już chyba na żadne podsumowania nie patrzę, bo zaraz się popłaczę z tęsknoty :(

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 13, 2018 8:53 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr cze 04, 2014 7:19 pm
Posty: 138
Lokalizacja: Dankowice/Bielsko-Biała
Redemption MM napisał(a):
ps. już chyba na żadne podsumowania nie patrzę

... a jeszcze ja nie zrobiłem podsumowania :lol: jak czas pozwoli to zrobię takie i mam nadzieję, że zrobisz wtedy wyjątek :wink:
pozdrawiam

_________________
http://mateuszorantek.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL