Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:45 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt paź 13, 2017 7:22 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
To pamietaj jeszcze @Krabul, zeby czytac absolutnie na trzezwo... Inaczej w Iranie sie nie da :P

Swoja droga, tu ciekawostka: znalazlem informacje, ze za spozywanie alkoholu w miejscu publicznym grozi chlosta - 80 batow. Gdy zlapia cie na recydywie - znow chlosta, ale podwojna - 160 batow. Trzeci raz - stryczek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 13, 2017 8:08 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
Fenomen napisał(a):
Trzeci raz - stryczek.

ciekawe czy to respektują :shock:

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 13, 2017 9:12 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
wyglada na to, ze tak:

https://www.theguardian.com/world/2012/ ... ty-alcohol
https://www.hrw.org/news/2012/06/29/ira ... ng-alcohol
https://www.rferl.org/a/iran-alcohol-de ... 25625.html
https://www.amnesty.org/en/press-releas ... g-alcohol/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 13, 2017 12:56 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2016 9:13 am
Posty: 300
Lokalizacja: Mazovia
Fenomen napisał(a):
Dziękuję tym, którzy przebrnęli przez całość lub chociaż obejrzeli fotki

No fakt - ciężko było; za dużo meczetów, za mało gór :wink:
Jak długo trwa zorganizowanie wyprawy do tak odległego kraju? Zdradzisz w jakiej mniej więcej kwocie zamknął się wyjazd w tamte strony? Macie już pomysł na następny wypad?

_________________
Kozica nizinna wędrowna


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 13, 2017 1:38 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Gor bylo malo, chociaz w planie bylo wiecej. Chcielismy jechac na Alam Kuh, ale niestety przeziebienie, jakiego sie nabawilem po zejsciu z Damavandu oslabilo mnie na tyle, ze nie chcialem narazac partnera na koniecznosc sciagania mnie Bog wie z jakiej dziczy pod Alamem. Dlatego odpuscilismy. Generalnie w Iranie jest przynajmniej kilka ciekawych widokowo gor. Damavand do nich nie nalezy :P Ale sie go loi, bo jest naj - najwyzszy szczyt Iranu i najwyzszy wulkan w Azji. Widokowo jednak nie umywa sie ani do Alam Kuh, ani do Sabalanu ani nawet do Takht-e Suleyman.

Co do przygotowan to trzeba pamietac, ze jechalismy bardzo duza grupa, co wplynelo mocno na czas przygotowan i organizacji. Dosc wczesnie dyskutowalismy nad terminem, bo ciezko znalezc taki, ktory wszystkim spasuje. Generalnie wyjazd zaczelismy kleic bodaj w styczniu, Termin i bilety mielismy dograne w kwietniu. Koszt biletow to niespelna 1400zl z rejestrowanym bagazem w cenie. Koszt calej wyprawy to niespelna 4000 zl. 1400 za bilety plus 600 USD na zycie tam na miejscu.

Plany na nastepny wyjazd juz sie powoli rodza, bo tak to na naszych wyjazdach wyglada, ze konczac jeden juz planujemy nastepny. Nie chce zdradzac, zeby nie zapeszyc :P Bo kiedys sie pochwalilem, co mam w planach na kolejny rok i nic z tego nie wyszlo :P Moge tylko powiedziec, ze raczej na pewno bedziemy kontynuowac nasza podroz na wschod ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 13, 2017 5:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Fenomen napisał(a):
Moge tylko powiedziec, ze raczej na pewno bedziemy kontynuowac nasza podroz na wschod ;)


Zimowe K2? :eye:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 15, 2017 4:15 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
5610 m to już konkretna wysokość, gratulacje, gładko ci poszło, chętnie bym się zmierzyła.
Właśnie, też we wrześniu, mój kolega z klasy wszedł był tam gdzie ty, ale już od dawna włazi wyżej niż ja i chyba muszę mu w końcu darować to "wywyższanie się" :)

Czosnek marynowany w całych główkach jadałam przed laty, jest pyszny! (szukaj też marynowanych pędów młodego czosnku - na pewno będą ci smakować). Teraz kupuję w sklepie taką marną wersję - w ząbkach, ale to nie to; z tego rodzaju specjałów pamiętam jeszcze świetną kiszoną kapustę, nieszatkowaną - to były takie większe liście.

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL