Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz kwi 18, 2024 4:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 20, 2017 6:01 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr cze 04, 2014 7:19 pm
Posty: 138
Lokalizacja: Dankowice/Bielsko-Biała
Odwiedzając austriackie Alpy, warto zaplanować sobie wycieczkę do Krimml (Nationalpark Hohe Tauern), gdzie znajduje się najwyższy wodospad w Austrii. Jego wysokość wynosi 380 m, co czyni go także jednym z najwyższych wodospadów w Europie. Składa się on z trzech progów, z których pierwszy i zarazem najwyższy ma 140 m, dwa kolejne są nieco niższe.

Do Krimml docieramy od strony miejscowości Zell am Ziller, dzięki czemu mamy okazję zobaczyć malowniczo położone Jezioro Durlaßboden (https://mateuszorantek.blogspot.com/2017/09/alpejskie-jezioro-durlaboden.html). Zanim dojedziemy pod wodospad, musimy uiścić jeszcze opłatę 9 € za przejazd drogą Gerlos-Alpenstraße.
Niedaleko od punktu poboru opłat znajduje się fajny punkt widokowy, z którego po raz pierwszy możemy ujrzeć w pełnej okazałości wodospad Krimml. Potem czeka nas zjazd serpentynami w rejon kilku zatłoczonych, płatnych parkingów.

Obrazek

Za wejście na teren wodospadów płacimy 3€ za osobę dorosłą i 1€ za dziecko (6-15 lat). Zwiedzanie rozpoczynamy z wysokości 1070 m n.p.m.(Kürsinger Platz), na której znajduje się pierwszy z jedenastu punktów widokowych na trasie. Z niego można po raz pierwszy zobaczyć i poczuć potęgę spadającej wody z najniższego progu.
Aby dostać się na samą górę wodospadu, musimy pokonać różnice wysokości wynoszącą blisko 400 metrów. Ścieżka jest jednak tak zrobiona, że nie powinna sprawić nikomu większych problemów.
Jak już wspomniałem, na trasie znajduje się łącznie 11 punktów widokowych. Najbardziej atrakcyjnymi z nich są wysunięte ku spadającej wodzie ambony. To z nich tak naprawdę doświadczamy, jak bardzo imponująca potrafi być moc wody.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po osiągnięciu wysokości 1460 m n.p.m. (Schettbrücken), możemy dopiero powiedzieć, że stanęliśmy na samej górze tego cudownego wodospadu.
Tutaj jednak nie trzeba kończyć wycieczki, bo śmiało można kontynuować wędrówkę, gdzieś dalej, w głąb doliny. My robimy sobie krótki odpoczynek nad rwącym potokiem, który jest współtwórcą tego wspaniałego cudu natury, a następnie schodzimy na dół.

Jak widać, Wodospad w Krimml jest bardzo atrakcyjnym miejscem, i myślę, że warto go uwzględnić przy planowaniu urlopu w austriackich Alpach.

_________________
http://mateuszorantek.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 21, 2017 8:15 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
fajny ten wodospad ;) wcześniej o nim nie słyszałem ;)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 21, 2017 7:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3185
Lokalizacja: Nowy Sącz
zephyr napisał(a):
fajny ten wodospad ;) wcześniej o nim nie słyszałem

Wstydź się :!: :oops:
Był to jeden z głównych moich celów pierwszego organizowanego przez mnie wyjazdu w Alpy - dawno - bo w 1998 roku, nie omieszkałem go odwiedzić później jeszcze raz. W tym roku widziałem go z oddali przejeżdżając z Konigsleiten do Zell am See.
Naprawdę robi wrażenie, nazywam to po swojemi efektem WOW

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL