Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:49 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N maja 21, 2017 4:38 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lut 18, 2011 10:34 pm
Posty: 252
Można jechać w B.Śląski i męczyć się na podjazdach i zjazdach zdobywając 800-900 metrowe szczyty. A można pojechać na orawskie pagórki i cieszyć się z podjazdów jak i zjazdów, będąc cały czas na poziomie 750-900m. Ogromnym plusem jest możliwość schłodzenia się co chwila w czystym potoku. Niestety większość polnych ścieżek w okolicach Lipnic już zarosło i zostały już nieliczne wśród morza nieużytków. Latem jest to obraz nędzy i rozpaczy ale teraz gdy kwitną mlecze jest pięknie

http://tatry.zz.vc/2017_05_19-LipnicaMTB/index.html

BTW dużo ostatnio mówi się o niszczeniu Puszczy Białowieskiej. Na Babiej, w Babiogórskim Parku także jest fatalnie pod tym względem. Zaczęło się od wylania asfaltu wzdłuż południowych stoków Babiej na Rajsztagu. Niedawno pociągnęli gładziutki asfalt z Lipnicy Małej. Teraz młodzież urządza tam sobie rajdy. Jakiś czas temu zaczęli golić świerki na Babiej ale od dwóch lat jest istne apogeum. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zrywką tworzą bardzo gęstą sieć dróg, które od asfaltu wysypane są często jakąś paskudną kostką. Las odrośnie ale obawiam się, że te drogi zostaną już na zawsze. Jeszcze 10 lat temu wyszukiwałem ukrytych magicznych ścieżynek na południowych stokach Babiej, pełnych tajemniczości i grozy. Teraz, pozostał tylko żal. BPN dla mnie zupełnie nie istnieje - kopuła szczytowa całkowicie zaśmiecona przez dziesiątki tablic, znaków itp, na Krowiarkach stawiają nielegalne chałupy i ta ordynarna zrywka po polskiej i słowackiej stronie.

BTW tak zapamiętałem BG z mojego dzieciństwa
Obrazek
Obrazek

Tak wyglądała za młodości mojej mamy

Obrazek
Obrazek

A tak wyglądały Krowiarki jeszcze całkiem niedawno - dokładnie tam samo jak fotografował je Wojterski w latach powojennych

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 21, 2017 6:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4328
Lokalizacja: Kraków
Jeszcze gorzej jest w Gorcach, jak sądzę przez nad aktywność GPN.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL