Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt kwi 16, 2024 6:53 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 17, 2017 1:40 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
Pierwsze, jak pewnie u większości, były Rysy. Drugie i trzecie też. Kilka razy tam byłem, a posiadałem jedno zamazane zdjęcie. No to się nie liczyło. Za pierwszym razem miałem podejście w deszczu i mgle, a na szczycie widok jak z samolotu. Wystawały z chmur tylko nieliczne, te wyższe szczyty i piękne błękitne niebo nad głową, a chmury pod nogami. Bajka.
Innym którymś razem jakiś remont chyba był, bo pamiętam że szliśmy od polskiej strony bez łańcuchów i zejście jakieś niebezpieczne wyjątkowo było. Kolejnym razem sprowadzili mnie stamtąd żołnierze ochrony pogranicza pod bronią za nielegalne przekraczanie granicy. Jeszcze innym razem kolega krzyknął tylko „ Kamienie !!” zdążyłem się schylić i nad głową przeleciała mi całkiem spora kamienna lawina. Rozbiła się dopiero o Bulę i wydawało mi się wtedy, że ją przesunęła. Chyba mnie poniosła wyobraźnia, ale wtedy tak myślałem.

KRYWAŃ rok 2008 jesień

W 2008 roku jak Filip miał już rok, wyrwałem się na jednodniowy wyjazd na Krywań. Na samym szczycie przyszły chmury, ale widoki sprzed wierzchołka na mur Hrubego i okolicę zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Tam majestat Tatr jest dla mnie najokazalszy.

Obrazek

Obrazek

KOŃCZYSTA 2013.05.19

Kolejna była Kończysta. Pojechałem wtedy w Tatry ze śp. Elą Fijałkowską, moją instruktorką z kursu wspinaczkowego. Połamałem się na tym kursie, może miała jakieś wyrzuty sumienia, że mnie zabrała? Trochę mi pokazała jak chodzić . Polegało to na tym, że szła gdzieś z przodu daleko tyle, że mniej więcej wiedziałem którędy i szedłem za nią. W sumie obojgu nam to odpowiadało więc było ok. Pierwszego dnia poszliśmy na Litworowy, a drugiego na Kończystą. Wejście drogą przez Osterwę i Tępą, a zejście przez Złomiska. Pogoda była piękna i Złomiska mnie zaczarowały. Zejść nie mogłem, bo wciąż patrzyłem i patrzyłem. No ale przez ten styl chodzenia razem a jednak osobno nie mam zdjęcia z Kowadła. I to jest passe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Relacja:
viewtopic.php?f=11&t=15051&start=0

GERLACH 2013.07.08

Tu na forum, ktoś dał ogłoszenie, że szuka chętnych na wejście z przewodnikiem. To był chłopak z Torunia, chyba Piotrek miał na imię. Znalazł się jeszcze jeden uczestnik i poszliśmy. Przewodnikiem był Jan Roj Senior. Był już po siedemdziesiątce i tak chyba sobie trochę z nudów dorabiał przewodnictwem. Jakoś profesjonalnie to on tam do tematu nie podchodził, sprawność choć przecież w tym wieku imponująca, też już odbiegała od ideału, ale życie miał jak film i chętnie o nim opowiadał, a ja słuchać lubię. Jakoś się z Jaśkiem polubiliśmy i potem jeszcze kilka wycieczek mieliśmy wspólnych.

Obrazek

Obrazek

Relacja:
viewtopic.php?f=11&t=15440

ŁOMNICA 2014.10.07

Na Łomnicę umówiłem się z Jaśkiem jeszcze na Gerlachu. Nie trafiliśmy z pogodą i praktycznie nic nie widziałem. Z dołu wyglądało jeszcze w miarę, ale im wyżej tym gorzej. Wiatr wiał okrutny i zmarzliśmy jak diabli.

Obrazek

Obrazek

Jasiek
Obrazek

Relacja:
nie znalazłem :oops:

I tyle miałem zanim podjąłem wezwanie wejścia na wszystkie szczyty WKT.

SŁAWKOWSKI SZCZYT 2015.07.02

Pojechałem sam, no bo to w końcu szlakowe wejście. Praktycznie bez historii i znowu na szczycie bez widoków.

Obrazek

Obrazek

WYSOKA 2015.08.01

Wtedy już w moim górskim życiu pojawił się Prof. Kiełbasa. To była nasza druga wycieczka po Mięguszu. Wyrypę mi wtedy sprawił konkretną zaczęliśmy od Kopy Popradzkiej, potem Ciężki Szczyt. Wysoka oba wierzchołki i ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

RYSY 2015.08.01

...na deser. Schodziliśmy na automacie kompletnym. Nie wiem jak tam mnie powciągał na te wszystkie góry, ale satysfakcję miałem niesamowitą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Relacja:
viewtopic.php?f=11&t=17658

BARANIE ROGI 2015.08.20

To było góra na którą wybierałem się kilka razy i za każdym coś sprawiało, że lądowałem gdzie indziej. Niby prosta w wejściu i oczywista, ale jakoś sam nie miałem przekonania. Zgadaliśmy się z Krank1 i wyszła z tego naprawdę fenomenalna wycieczka. Weszliśmy od strony Doliny Dzikiej. Było godnie i kiedy schodziliśmy na drugą stronę Krank1 rzucił hasło „ To chodźmy jeszcze na Lodowy” i poszliśmy

Obrazek

Obrazek

LODOWY SZCZYT 2015.08.20

Widziałem, że Wojtek ma z tego wielki ubaw i satysfakcję. Szliśmy od żlebu zejściowego z Baranich Rogów przez dolinę na przełaj po gruzowisku nawet nie próbując znaleźć jakiejś ścieżki. Wojtek prowadził, ja wlokłem się już wyczerpany za nim. Weszliśmy na Lodowego przez Konia i tak oto znalazłem się na szczycie, o którym przed wyjazdem nie miałem specjalnie pojęcia gdzie jest, jak wygląda, nie wspominając o znajomości przebiegu drogi. Kompletne wariactwo. Wojtek rozochocony chciał ciągnąć dalej granią do Małego Lodowego. Hamowałem go ile mogłem, bo i grań zachęcająco nie wyglądała i zmęczony byłem bardzo. A tu jeszcze trzeba było zejść do Smokowca i planowo z buta wrócić na parking Biała Woda po auto. Oj dobrze, że jakiś Słowak nas podwiózł. Jakoś na mapie tak daleko nie było, a on jechał i jechał. Nie wiem jak byśmy tam doszli.

Obrazek

Obrazek

Relacja:
viewtopic.php?f=11&t=17751

KIEŻMARSKI SZCZYT 2015.09.06

Znowu góra o której niewiele wiedziałem. Trochę więcej niż o Lodowym, bo Lodowy przed wejściem widziałem pierwszy raz z bliska, a Kieżmarski od Zielonego Stawu kilka razy jednak tak. No ale wchodzi się od drugiej strony. Pojechałem sam i kombinowałem. Trochę musiałem siedzieć i czekać, aż się chmury rozwieją żeby było widać drogę. Pamiętam potężny wiatr, który wiał tak, że na przełączce między Małym a Dużym Kieżmarskim wręcz gwizdał. Rozpędziłem się i przeskakiwałem przez tę przełączkę bojąc się, że mnie zdmuchnie stamtąd.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Relacja:
viewtopic.php?f=11&t=17853

Potem było nieudane podejście na Staroleśną z Łukaszem. Może i dobrze, że nie puściła za pierwszym razem. Lepiej smakowało późniejsze szczytowanie.

POŚREDNIA GRAŃ 2015.10.04

Październik i pogoda i szczyt za milion dolarów. Pięknie było. Zupełnie czyste niebo w Tatrach to nie jest ideał. Chmury dodają uroku. Wejście z Kiełbasą. Pamiętam, że mieliśmy taki pomysł, żeby spróbować wejść na Pośrednią i Durny w jeden dzień. Na mapie wcale źle nie wyglądało. Skończyło się na szczęście tylko na Pośredniej i z perspektywy czasu na to patrząc stało się bardzo dobrze. Jak zawsze szliśmy kilka metrów obok ścieżki. Taki urok. Piękna góra, bez dwóch zdań.

Obrazek

Obrazek

GANEK 2016.06.18

Wejście z Profesorem i Lxixem. Długo trzeba było czekać na warunki. Zmęczyła nas ta góra, bo cały czas obchodziliśmy wypełnione zlodowaciałym śniegiem żlebiki. W planie był jeszcze Rumanowy i Żłobisty. Zostały na kolejny raz. A że trwało Euro to i fotki klimatyczne na szczycie zrobiliśmy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Relacja:
viewtopic.php?f=11&t=18880

STAROLEŚNY 2016.08.04

, czyli Staroleśna. Samotne całodzienne buszowanie po masywie zakończone tym razem zdobyciem szczytu. Może i są ładniejsze góry, ale Staroleśna najlepiej smakowała z całej czternastki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Relacja:
viewtopic.php?f=11&t=18883

DURNY SZCZYT 2016.08.20

Wielki finał. Przejście granią z Durnego na Łomnicę. Wspólnie z Profesorem, Krankiem i Krabulem. Emocji było sporo, będzie co wspominać. Widoków z Łomnicy znowu nie zaznałem. Komin Franza mimo ubezpieczeń zrył mi beret. Mam stamtąd takie wspomnienie, jak myślałem sobie, że łańcuchów nie puszczę tylko bałem się żeby nie zemdleć ze zmęczenia.

Obrazek

Obrazek

Relacja:
viewtopic.php?f=11&t=18727

I to był koniec przygody z Wielką Koroną Tatr. Tak sobie pomyślałem, że trzeba zamknąć ten temat, żeby ruszyć z nowym. Pora na kolejne wyzwania. Dziękuję wszystkim towarzyszom :lol:

Obrazek

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 17, 2017 4:54 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn cze 13, 2016 8:29 am
Posty: 150
No to gratuluję. To jest coś! Chciałbym kiedyś móc sobie powiedzieć: qrva, zrobiłem to :)

_________________
Zaoszczędzone można przepić.
Korona Europy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 17, 2017 8:09 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
:brawo:

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 18, 2017 8:52 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
brawo za zdobycie WKT :!: :brawo: na dodatek w ładnym stylu :thumright: podobały mi się zwłaszcza 3 trasy: Baranie z Lodowym- wyryp musiał być konkretny; Wysoka (szkoda, że brak relacji bo ciekawa trasa) i Jordanka ;)

powodzenia z nowym wyzwaniem ;)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 18, 2017 9:06 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz gru 15, 2016 11:53 am
Posty: 439
Lokalizacja: Łódź
Aha, czyli jak podsumowanie, to wdrażasz kolejny projekt w życie mam rozumieć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 18, 2017 9:13 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
Kurczę, nieżle.

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 18, 2017 2:19 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
zephyr napisał(a):
Wysoka (szkoda, że brak relacji bo ciekawa trasa)


Relacja Łukasza była tu:
TataFilipa napisał(a):
viewtopic.php?f=11&t=17658

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 18, 2017 2:25 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
Sebastian D napisał(a):
Aha, czyli jak podsumowanie, to wdrażasz kolejny projekt w życie mam rozumieć?


No drużynowy mnie mobilizował, żeby zamknąć temat klamrą. To zamknąłem.
Teraz wkręciłem się w tę Koronę Tatr i grań przy okazji :mrgreen:

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 18, 2017 7:14 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 11:06 am
Posty: 219
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Wielkie Gratulacje :) A co do KT - Chętnie potowarzyszę :wink:

_________________
KASIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 18, 2017 7:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4464
Lokalizacja: GEKONY
Nie ma srania po krzakach :!: :lol:
Ładnie, gratulacje i moje uznanie. A Staroleśna w pojedynkę to na prawdę jest dla mnie coś, nie wiem czy bym się skusił po tylu opisach z błądzeniem i opowieściami górskich patoli którzy określali szczyt w ten sposób: "Jest to góra na którą, możesz iść, możesz wejść na szczyt, ale nie nastawiaj się, że wejdziesz." :lol:

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 18, 2017 8:22 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Dołączam do gratulacji :brawo:
Powodzenia w kolejnych planach!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 19, 2017 5:28 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
Gratulajszyn :salut:

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 19, 2017 8:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
kefir napisał(a):
A Staroleśna w pojedynkę to na prawdę jest dla mnie coś, nie wiem czy bym się skusił po tylu opisach z błądzeniem i opowieściami górskich patoli którzy określali szczyt w ten sposób: "Jest to góra na którą, możesz iść, możesz wejść na szczyt, ale nie nastawiaj się, że wejdziesz." :lol:


też się naczytałem takich opowieści ;) Nastawiłem się na nie wiadomo co i potem byłem rozczarowany :P Całą drogę zastanawiałem się gdzie te trudności orientacyjne. Może we mgle faktycznie można pobłądzić bo jest dużo wariantów (każdy chyba idzie jak puszcza). Moim zdaniem przekoloryzowane zdeczka są te opowieści ;)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 19, 2017 11:02 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10403
Lokalizacja: miasto100mostów
Graty, Zbychu! Za konsekwencję przede wszystkim. Chcieć to móc.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 20, 2017 12:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3046
:salut:
może kiedyś też mi się to uda!
W czerwcu już się umówiłem na kowadłowe weszednięcie więc coś odhaczę :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 21, 2017 8:06 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Well done. Bravo!

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 21, 2017 9:30 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 04, 2010 5:34 pm
Posty: 419
Lokalizacja: Rybnik / Piding
Gratki, gratki :) i powodzenia w realizacji kolejnych celów i zamierzeń :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 23, 2017 10:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
W 2008 roku też zacząłem kompletować WKT ;)

Gratuluję! WKT zawsze warto, Każdy z tych szczytów ma to coś.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 01, 2017 1:17 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 5:11 pm
Posty: 46
Gratuluję :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 06, 2017 8:24 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Kopa -Cieżki -Wysoka -Rysy - to wyszło nam ekstra i jestem zadowolony z tej Pośredniej fajny klimat tam był

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 20, 2017 9:51 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 07, 2015 10:09 pm
Posty: 779
Lokalizacja: Chrzanów
Gratki :) Też ciągnę ten temat i znając tempo i chęci moich towarzysz to pewnie to w tym roku skończę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL