Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:45 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lut 21, 2017 9:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4463
Lokalizacja: GEKONY
Wybraliśmy się dzisiaj na zaliczanie kolejnych wysp. Pomysł żeby jechać i korzystać ze słońca wpadł nam dopiero przy śniadaniu, a że to trwało dzisiaj wyjątkowo długo to cieszą mnie nawet takie kapusty jak Pasierbiecka Góra (764 m n.p.m.) i Kamionna (802 m n.p.m.).

Jak w tytule zaznaczyłem są to dziwne góry, parkujemy przy boisku w Pasierbcu i widzimy Tatry, kwadrans stromego podejścia i poza Tatrami ukazuje nam się szeroka panorama od Ciecienia przez Kostrzę, Mogielicę, aż po Beskid Sądecki, a może i jeszcze dalej, ale moja topografia tutaj wymiękła. Niestety po kolejnych kilkunastu minutach wchodzimy w las i mimo licznych polan w okolicy ze szlaku nie widać już totalnie nic.
Szkoda, że na Kamionnej nie spojrzałem na mapę bo kawałek dalej była polana widokowa, kojarzyłem, że jest taka, ale myślałem, że to ta na której jedliśmy obiad i po prostu zarosła. Ciekawostką jest też na pewno oznakowanie szczytów. Pasierbiecka Góra znajduje się dobre kilkaset metrów dalej niż wskazywałaby na to tabliczka, natomiast Kamionna ma jedną tabliczkę na polanie pod szczytem, drugą, którą można przenieść kilka metrów wyżej i na obydwu znajduje się taka sama wysokość:)
Podobno występuje tutaj w dużych ilościach salamandra plamista i można znaleźć rzadkiego grzyba – soplówkę jodłową, niestety w lutym przyroda nie obudziła się chyba jeszcze aż tak bardzo.

Miejsce na pewno mogę polecić amatorom wschodów słońca – można dojechać samochodem do najlepszych punktów widokowych, a w las właściwie nie ma po co wchodzić. Ruch turystyczny tutaj jest raczej znikomy i wszelcy nietutejsi są chyba atrakcją dla mieszkańców, którzy poza wydobywaniem w górach piaskowca, zajmują się intensywnie degustacją tanich trunków czego ślady niestety oglądaliśmy na każdym kroku…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL