Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr paź 02, 2024 7:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mnich zimą...
PostNapisane: N sty 29, 2017 9:26 am 
Weteran

Dołączył(a): Śr mar 02, 2011 4:57 pm
Posty: 107
Lokalizacja: Kraków
Mnich zdobyłem już kilka razy, 3 razy drogą KLASYCZNĄ, raz ORŁOWSKIM i raz MIĘDZYMIASTOWĄ za VI+. Od dawna snuł mi się pomysł, by wejść zimą, najprostszą drogą, przez płytę, wycenioną letnio na II ponieważ moje zimowo/wspinaczkowe doświadczenie jest na poziomie początkującym. Udało się w końcu zebrać kilka osób i ruszyć w bój :)

Obrazek

Miejscami było bardzo łatwo, a miejscami naprawdę trudno. Wiatr wywiał śnieg z Mnicha i wspinanie było czysto drytoolowe :) a z tym sportem, mam bardzo mało doświadczenie, tym bardziej na własnej asekuracji :)

Obrazek

Obrazek

Nie przeszliśmy też tak jak prowadzi droga, troszeczkę zmodyfikowaliśmy wejścia, by było ciekawej. Bez większych problemów, udało się nam wejść na szczyt...

Obrazek

Obrazek

Kilka zdjęć, chwilka odpoczynku i jazda w dół... Dwa zjazdy, by znaleźć się w bezpiecznym terenie z którego mogliśmy swobodnie zejść pod podstawę Mnicha. A w związku z tym, że na szczyt z MOKA ruszyliśmy grubo po 10:00, zjazdy odbywały się w promieniach zachodzącego słońca a powrót już po ciemku.

Obrazek

Obrazek

Zdecydowanie nie podoba mi się wspinanie drytoolowe, wolę wspinanie w lato, lub lodowe :) dlatego raczej na Mnichu, zimą... już się nie pojawię :)

Na koniec, krótki film.. - ZAPRASZAM


_________________
https://kurs-skalkowy.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 30, 2017 10:42 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
widzę, że niektórzy mieli czekany zbytnio nie nadające się do takiego wspinania ;) pomysł fajny ;)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL