Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 28, 2016 10:05 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
W środku tygodnia wyskoczył mi dzień wolny. Tak się składało, że żona wyjechała do siostry, nie miałem nic ważnego do załatwienia i na dodatek pogoda zapowiadała się znośna. Postanowiłem więc nazajutrz ruszyć w Słowackie Tatry Zachodnie a dokładnie w rejon Doliny Rohackiej.

Kiedy budzik obudził mnie o 3:40 zupełnie nie wiedziałem o co chodzi. Dopiero po chwili uświadomiłem sobie że zaraz ruszam w góry. Pobudka była ciężka, poprzedzona leżeniem i gapieniem się w rozjaśniony przez nocną lampkę sufit. Po kilku minutach, kiedy oczy przyzwyczaiły się do światła wstałem. Reszta poszła standardowo. WC, kawa, szybkie śniadanie, pakowanie, doładowywanie baterii i po godzinie ruszam z BB w kierunku Korbielowa i dalej na Zuberzec. Dwie godziny jazdy po ciemku i na dodatek połowa trasy we mgle. Kutwa co ja robie??? Dopiero kiedy wystartowałem w dolinę wiedziałem że jestem we właściwym miejscu o właściwym czasie.

Obrazek

Obrazek

We właściwym miejscu bo to Tatry. O właściwym czasie, ponieważ wokół nie ma żywej duszy. Ruszam więc w głąb doliny równym krokiem po równym asfalcie. Dosyć szybko dochodzę do rozgałęzienia szlaków i żółtym udaję się w kierunku Rohackiego Wodospadu. Zaiste piękna ta Siklawa.

Obrazek

W sumie o tym wodospadzie dowiedziałem się z drogowskazu przy szlaku. Ten rejon Tatr jest mi do dziś zupełnie obcy. Czytałem trochę o tym w przewodnikach i w necie ale jednak idę w nieznane. Wiem jedno. Banikov będzie pierwszym moim dzisiejszym szczytem i od razy najwyższym.

Obrazek

W końcu zza grani wychodzi słońce.
Obrazek

Obrazek

Dość szybko pokonuję Spaloną Dolinę.
Obrazek

Obrazek

Podejście na Banówkę. Pogoda powinna wytrzymać.
Obrazek

Na szczycie robię dłuższy postój. Jedzenie, picie, zdjęcia. Wokół żywej duszy a słoneczko ciepło przygrzewa. Pięknie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widokowo na razie bez zastrzeżeń :)
Obrazek

Gdy od południa granią podchodzą turyści robię ewakuację w kierunku Hrubej Kopy.
Obrazek

Obrazek

Tyle za mną
Obrazek

To przede mną.
Obrazek

To obok czyli Ziarska Dolina
Obrazek

Idem dalej
Obrazek

Obrazek

W tym miejscu chwila przerwy. Pogoda trochę się zmieniła i słońce nie przygrzewa tak miło jak wcześniej. Zastanawiam się czy nie zejść do doliny Rohackiej ze Smutnego Siodła. Po chwili namysłu postanawiam jednak pójść w kierunku Rohacza Płaczliwego. Jeśli pogoda się załamie wrócę na siodło i zejdę w głąb doliny.

Obrazek

Tak się rozpędziłem że nawet szybko udaje mi się wejść na Płaczliwego. Po drodze mijałem już zdecydowanie więcej ludzi niż do tej pory. Jednak kiedy wchodzę na szczyt okazuję się że mam go tylko do swojej dyspozycji a na dodatek ponownie wychodzi słońce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdejmuję buty, odpalam piwko i delektuję się tą chwilą. Po pół godzinnym restarcie postanawiam iść dalej na Rohacza Ostrego, Wołowiec i zejść przez Rakoń w kierunku Doliny Rohackiej. W międzyczasie na szczyt dochodzą inni turyści w większości Polacy. Tzn. że ojczyzna już niedaleko :D

Obrazek

Podejście na Ostrego daje mi już popalić i z jęzorem na wierzchu zdobywam szczyt. Nie bawię tu długo ponieważ godzina już późna a i słońce ponownie znikło za warstwą chmur. Idę więc dalej w kierunku Wołowca i nastęnie na Rakoń.
Obrazek

Po zejściu z Zabratu na asfalt włączam turbo i w 40 minut melduję się przy aucie. Zgarniam po drodze młodego Czecha z Pragi i podrzucam go do Zuberca. Kurcze ale fajną pentelkę udało się zrobić w ten wolny od pracy dzień:)
Obrazek

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 28, 2016 10:36 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So sie 08, 2009 11:12 pm
Posty: 324
przepiękne zdjęcia

_________________
"Lawina bieg od tego zmienia, po jakich toczy się kamieniach"
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 29, 2016 6:43 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Brawo. Super trasa.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 29, 2016 7:16 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2016 9:13 am
Posty: 300
Lokalizacja: Mazovia
Strasznie zazdraszczam - miejsca, pory roku, trasy, widoków, pustków, wszystkiego :)

_________________
Kozica nizinna wędrowna


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 29, 2016 7:33 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Jesień w zachodnich jest piękna. Graty za turę.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 29, 2016 10:19 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Krajan83 napisał(a):
We właściwym miejscu bo to Tatry.
Dokładnie. :) Idealnie trafiłeś w ładną pogodę, piękne zdjęcia i trasa też niczego sobie. Gratulacje :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 30, 2016 7:38 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz maja 05, 2016 1:15 pm
Posty: 56
Super zdjęcia!
(Pogoda wyraźnie Ci dopisała.)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL