Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt kwi 19, 2024 10:22 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 17, 2006 12:46 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
Dzień 8 kwiecień przywitał nas podobną pogodą do tej z dnia wcześniejszego. Ostre słońce z pomocą mojego telefonicznego budzika ściągnęło nas z lóżek, dając znak do działań w dniu kolejnym. Dzień zaczął się jednak wyjątkowo pechowo. Najpierw posłuszeństwa odmówiła termos i karta pamięci w aparacie Stana pozbawiając nas fotek z pierwszego dnia, następnie , co już przestaje mnie powoli dziwić, moje złote rączki rozmontowały wewnętrzny zamek w kurtce. Należy dodać , ze miałem ją na sobie pierwszy raz. Nic to. Zachęceni piękną aurą szybko pomaszerowaliśmy szlakiem na … Trzydniowiański Wierch.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Forma tego dnia była już dużo wyższa. Czas na szlaku płynął nam dość wolno i szło nam się bardzo przyjemnie. Chcąc maksymalnie zaoszczędzić cenny przy takiej pogodzie czas postanowiliśmy nieco skrócić sobie biegnąc trochę na około trasę. W dogodnym więc miejscu zaczęliśmy podchodzić bezpośrednio do góry lasem zmierzając prosto na grań. Tu czyhały na nas kolejne niespodzianki. Jako pierwszy figle zaczął płatać nowy nabytek Pylo, jakim były buty Meindla. Zafundowane przez nowe obuwie odciski i pęcherze wyeliminowały naszego towarzysza z podchodzenia na Zawrat wyżej niż schronisko w Murowańcu dnia kolejnego, za co i tak jesteśmy mu wdzięczni bo sprawa wyglądała poważnie. Buty zaś uzyskały nową nazwę , która przyjęła się bardzo szybko i do końca wyjazdu była w nieustannym obiegu. Chodzi mianowicie o „Pier*****e Mendle”, swoją droga ciekawe czy producent byłby zadowolony. Tuż przed wyjściem z ostatnich drzew tworzących las zdarzył się najmniej przyjemny i pożądany wypadek. Na dość stromym podejściu jeden z przednich zębów raka Stana znalazł się w łydce Jego drugiej nogi. Przedziurawione stuptuty i spodnie oraz krew na śniegu nie wróżyła nic dobrego. Znając siebie pewnie majgnąłbym w tym momencie fikołka i byłoby trzeba mnie znosić. Stan połknął jednak tylko jakiś proszek i po chwili ruszyliśmy dalej. A ja miałem wrażenie , że jesteśmy strefie trójkąta bermudzkiego. Po chwili uraczeni widokiem grani i ostatnim kawałkiem podejścia do celu zapomnieliśmy o pechu , którego limit już dawno wyczerpaliśmy. Na szczycie było pięknie i przede wszystkim ciepło. Znów przypomniało o sobie rażące słońce , które nieustannie trawiło moją buźkę. Kilka fotek i pada pomysł zaliczenia jeszcze Kończystego. Po uzupełnieniu płynów ruszamy powoli w jego kierunku przetartym szlakiem na którym spotykamy grupkę skiturowców. 45 minut później szczyt był pod naszymi nogami , po drodze zjadłem trochę strachu , gdyż końcówka wydeptanej drogi prowadziła przez nawis. Na szczęście w nieszczęściach tego dnia, nawis wisiał sobie dalej po naszym przejściu. Na szczycie zaliczyliśmy dłuższy postój , standardowe uzupełnienie płynów, mnóstwo fotek, nawet jeden filmik. Niestety jednak na Starobociana czy na Jarząbczy nie starczyło już czasu. W czasie zejścia spotkaliśmy jeszcze parę młodych ludzi , wymieniliśmy kilka krótkich zdań i zadowoleni ruszyliśmy ku polanie Chochołowskiej. Schodziliśmy już jak Bóg i szlak przykazał , po drodze znów trochę nerwów bo momentami było całkiem stromo i ślisko. Zaliczyłem kilka niekoniecznie chcianych pupozjazdów , a później biorąc przykład ze schodzącego przede mną Pylo zacząłem zjeżdżać już w pełni tego chcąc jak na sankach. Na dolę uświadomiłem sobie , że mam przemoczone buty w sumie nie zmartwiłem się bardzo, bo tego dnia już nic nie mogło mnie zdziwić. Pozostało już tylko podreptać do schronu i zjeść cos ciepłego. Przy stole postanawiamy wczesnym rankiem opuścić Chochołowską i zamienić Tatry Zachodnie na Tatry Wysokie , naszym miał być celem był Zawrat.

W drodze na na Trzydniowiański Wierch ...


Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Na szczycie Trzydniowiańskiego ...

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazek

W drodzę na Kończysty Wierch ...

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Na kończystym i podczas zejscia ...

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek W tle Wołowiec

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek Z przymróżeniem oka :wink: Obrazek

I fotka bezprecedensowa Obrazek ( było takich więcej , jednak sadze , że lepiej dla ich autora (dla mnie :twisted: ) będzie jeśli swiatła dziennego nie ujrzą :roll: )

Podczas zejścia ...

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Niedziela – dzień ostatni. Pobudka o drugiej nad ranem sprawiła , że dochodziłem do siebie całą kolejną godzinę, zawsze w takich momentach zastanawiam się co w tych górach jest takiego, że nie powiem jak głęboko mam takie wstawanie , tylko grzecznie się ubieram i pakuje. Z rozmyśleń wyrwały mnie wskazówki zegara , które wskazywały , że czas najwyższy zwijać się stąd. Wizja Tatr Wysokich i zaliczenia Zawrotu była tak podniecająca , że nawet plecak nie był już tak ciężki. Początkowo przy pomocy czołówek , następnie blasku wschodzącego słońca dotarliśmy do samochodu zaparkowanego przed wejście do TPNu. Szybki transport do centrum Zakopanego , auto zostawiamy na parkingu bardzo blisko grani Krupówek. Do Kuźnic dostajemy się taksówką i przed schodami do kolejki na Kasprowy dostrzegam znajomą grupkę. Z nie dowierzania przecieram oczy , zastanawiając się czy przypadkiem nie mam halucynacji. Po chwili jestem pewien ,że to Ojciec z Tomkiem i swoją grupą. Pierwszy wita się Stan , po chwili podchodzę z Pylo i ze zdziwionym głosem z ust Ojca słyszę „Witaj Synu”. W tym momencie cały zlot jak w kalejdoskopie przebiega mi przed oczami i również witam Ojca. Na dłuższą pogawędkę nie było czasu i tak ruszyliśmy do Murowańca przez Boczań spotykając się jeszcze raz później w schronisku. W schronisku szybki posiłek i grzane piwo. Zgodnie z założeniem Pylo zostaje i będzie oczekiwał nas w schronisku. W drodze do Czarnego Stawu Gąsienicowego dostrzegam przepaść jaka jest między Tatrami Zachodnimi i Wysokimi. Pokonując jezioro przez środek jego lodowej tafli podchodzimy nad brzeg Zmarłego Stawu , gdzie znów spotykamy Ojca , Tomka oraz och ekipę. Ojciec ze swoim towarzyszem Panem Andrzejem (człowiekiem o niesamowitej kondycji ) postanawia dołączyć do nas i razem poszliśmy na Zawrat. Szlak był przetarty a śnieg miękki i zapadzisty. Obeszło się bez raków( których i tak nie miałem :P ) i godzinę później staliśmy już na Zawracie. Pogoda tego dnia była już gorsza , jednak widoczność dalej imponująca. Na przełęczy dość mocno wiało co nie zachęcało do długiego pobytu. Ojciec poczęstował mnie jeszcze kubkiem ciepłego picia ,strasząc , że to 70 % spirol i wraz z P. Andrzejem pognali w dół. My pozostaliśmy jeszcze kilka minut i usatysfakcjonowani poszliśmy a właściwie pojechaliśmy( na tyłakch) w kierunku zmarzłego , mając nadzieje , że Pylo nie zanudził się czekając na nas w schronisku. W Murowańcu byliśmy po godzinie. Byliśmy trochę zmęczeni i głodni , zamówiliśmy więc pośpiesznie polecany przez Stana placek po węgiersku, i mimo tego , że nie przepadam za plackami ziemniaczanymi ten był dość specyficzny i bardzo mi smakował. Pożegnaliśmy się jeszcze z ekipa Ojca i Tomka , wyszliśmy przed schron i niestety trzeba było się powoli żegnać również z górami. Szczerze przyznam, perspektywa powrotu do Kuźnic była jakoś dziwnie przerażająca z dwóch powodów. Mimo tego , że byłem padnięty i poparzony po trzech intensywnych dniach to jednak nie chciałem stąd wyjeżdżać , druga myśl dotyczyła drogi powrotnej do Kuźnic. Wydawał się to jeszcze całkiem odległy kawałek drogi …

W Murowańcu ...

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Po dordze nie robiliśmy zdjęć w ogóle ... To juz Zawrat ...

Obrazek

Widok na Kozie ( strasznie wierciły mi dziurę w głowie :twisted: )

ObrazekObrazek

Widok w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich ...

ObrazekObrazek

Jeszcze kilka fotek po zejściu---> Dolina Gąsienicowa

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

I w drodze do Kuźnic ...

ObrazekObrazekObrazek

O godzinie 22 byłem już w domu. Mama , która otworzyła mi drzwi w wyrzutem powiedziała , że miałem jechać w góry a nie chodzić po solariach. Nie miałem siły oporować , dopóki nie powiedziała, że więcej w góry nie pojadę. Chyba chciała mi zrobić na złość, bo na drugi dzień kiedy oswajałem Ją z kolejnymi planami , których się trochę namnożyło nie było wcale najgorzej.

Chciałem serdecznie podziękować Stanowi i Pylo. Są to niesamowici ludzie i mam nadzieję , że jeszcze kilka razy dane mi będzie pochodzić w ich towarzystwie. Kto wie , może nie tylko w Tatrach ---- > To był już nasz trzeci wspólny wyjazd , rośnie mój dług wdzięczności w stosunku do Was.

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Ostatnio edytowano Pn kwi 17, 2006 1:06 pm przez Gofer, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 17, 2006 1:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Ładnie, ładnie :) to sobie trochę pochodziliście.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 17, 2006 1:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Gofer kombatancie za fotki odwdzięczę Ci się na zlocie, szczególnie za Kościelca... :twisted: 8)

Pozdrawiam!
Bartek :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 17, 2006 2:12 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
no, fajna wyprawa, a relacja... początek to prawie thriller , masz Goferku literacki talent :wink: :brawo:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 17, 2006 4:46 pm 
[/b]Gofer[b] no nie da się ukryć,że talent dramaturgiczny do pisania to Ty masz :fiuuu:
Gratuluje Wam tylu górskich zdobyczy/tak trzymać :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 17, 2006 4:48 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Anonymous napisał(a):
Gofer no nie da się ukryć,że talent dramaturgiczny do pisania to Ty masz :fiuuu:
Gratuluje Wam tylu górskich zdobyczy/tak trzymać :mrgreen:


To moje było :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 18, 2006 11:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
No super.
Spotkanie z Ojcem chyba takie zrobiło na Tobie wrażenie że przestałeś fotki robić.

Fajna pogoda nam towarzyszyła to fakt, ale masz też talent fotograficzny, podobnie jak Twoi towarzysze.

Te zdjęcia z dwoma dziabkami są powalające. Odważny jesteś!

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 18, 2006 1:09 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 08, 2005 8:18 am
Posty: 670
k-c19 napisał(a):
No super.
Te zdjęcia z dwoma dziabkami są powalające. Odważny jesteś!


Nie ma to jak cos złoić z rana :rofl_an: :skrzypce:

_________________
No matter where , but up !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 18, 2006 1:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
Stan na podejściu na Zawrat:
Obrazek

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 18, 2006 3:51 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 16, 2005 8:46 pm
Posty: 516
Stan ,pylo i Gofer świetna wyprawa a fotki wspaniałe. Goferku, z ciebie to istny gawędziasz... widac że z Ojca bierzesz przykład :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 18, 2006 9:13 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
AsiaJ napisał(a):
widac że z Ojca bierzesz przykład Very Happy

jakie drzewo taki pień, jaki ojciec taki syn :alien:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 18, 2006 9:47 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 12, 2006 3:14 pm
Posty: 105
Lokalizacja: Ruda Śl.
tak sie wczoraj przed snem na ogladalam tych fotek, ze potem Swinica mi sie snila :) nio ladnie umiecie wplynac na marzenia senne :D

_________________
Spraw by każdy dzień miał szanse stać się najpiękniejszym dniem twego życia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 19, 2006 5:29 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 08, 2005 8:18 am
Posty: 670
Inka:) napisał(a):
tak sie wczoraj przed snem na ogladalam tych fotek, ze potem Swinica mi sie snila :) nio ladnie umiecie wplynac na marzenia senne :D


GOFER [ gawędziarz] = wnuk Sabały teza
GOFER = syn OJCA pewnik
Ojciec = .....................????? :wink:

_________________
No matter where , but up !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 19, 2006 9:25 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Bardzo fajna wyprawa Goferku,
Pogoda dopisala :)
Pozdrawiam
Jacek

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 19, 2006 12:32 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 6:14 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Kace
Pięknie bardzo. Ładna relacja. :)
Ja w łikend 08.-09.04 też byłem w Tatrach, ale słowackich. Na Barańcu i na Krywaniu, ale na nartach

_________________
pzdr
przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL