Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt maja 14, 2024 8:58 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt wrz 05, 2014 8:45 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Zombi, super lista. Z grubsza się z nią zgadzam. Dodałbym jeszcze, o nawet ktoś mnie gdzieś pytał, dwa szlaki z Aljazev dom do Stanicev dom:
-przez Prag, trudności techniczne + lub ++, wysiłek fizyczny ++, psychiczny: +, wrażenia: ++
-przez planinska pot (ten bardziej na północ): trudności techniczne ++, wysiłek fizyczny: +++, psychiczny: ++, wrażenia: +
Wrażenia dotyczą samego szlaku w moim przypadku, czyli ile można zabawy tam znaleźć. Widoki trudno mi ocenić. Chmury.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 05, 2014 10:22 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1499
Lokalizacja: W-wa
Widzę, że żadnej technicznej trójeczki (+++) nie zrobiłam :cry:

Triglav na odcinku od Triglavskiego domu ma u ciebie dość niską ocenę. To pewnie także przez krótki czas przejścia i te wyrąbane stopnie pod nogi (mogli je sobie chyba darować). Ja gdy zobaczyłam po wejściu na Mały T., co mam jeszcze do przejścia, to się nieco przestraszyłam. Ale okazało się, że to tylko tak groźnie (i efektownie przy tym) wygląda.

Wejściu na Jalovec od Tamar i Zavetisce dajesz techniczne ++. Dla mnie wejście od Tamar nie było trudniejsze niż wyżej wspomniane wejście na Triglav. Od Zavetisce jest może nieco trudniej z powodu przejścia granią przed szczytem.

Jedyne miejsce, gdzie przez kilka minut byłam bliska paniki, było na samym początku zejścia przez Tominskova pot. Ale to był naprawdę bardzo krótki fragment (z ekspozycją, bez asekuracji). Chyba gdzieś w okolicach tego pana w jasnozielonym ubraniu na górze (i po środku) zdjęcia. (Na lewo od niego widać drugą osobę).
Obrazek



A tak poza tym, to kompletnie nie mieściłam się w zadanych czasach i mnożyłam je... nie powiem przez ile :)

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 05, 2014 11:19 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
anke napisał(a):
Ja gdy zobaczyłam po wejściu na Mały T., co mam jeszcze do przejścia, to się nieco przestraszyłam. Ale okazało się, że to tylko tak groźnie (i efektownie przy tym) wygląda.

Tam jest prawie cała grań w stali. Niby wąsko, ale łatwo, dużego przewyższenia też aż takiego nie ma. Triglav to taki trochę nasz Giewont dla Słoweńców. Dużo ludzi idzie bez asekuracji i rzeczywiście, przy dobrych warunkach pogodowych, jest to szlak aż przesadnie ubezpieczony. Jednak jak teraz, pod koniec sierpnia schodziłem Małym Triglavem, padał śnieg, a później deszcz, to te wytarte przez ludzi skały były dość śliskie i niektórzy mieli tam gacie pełne.
anke napisał(a):
A tak poza tym, to kompletnie nie mieściłam się w zadanych czasach i mnożyłam je... nie powiem przez ile :)

Kurczę, ja też nie wyrabiam się w tych ich czasach, a jak zauważyłem, nie odstaję od innych. Czasami mam solidne opóźnienia, ale zdarzają się takie trasy, że bez problemu je przeganiam. Choć to drugie, zdarza się rzadziej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 06, 2014 7:44 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
prof.Kiełbasa napisał(a):
Kawał relacji -dopiero całość ogarnąłem !
super sprawa ! musisz wystąpić o obywatelstwo Słowenii :mrgreen:
Dziękuję! :D
anke napisał(a):
Dla mnie wejście od Tamar nie było trudniejsze niż wyżej wspomniane wejście na Triglav. Od Zavetisce jest może nieco trudniej z powodu przejścia granią przed szczytem.
Zgadzam się całkowicie!!! Wejściu na Jalovec i na Triglav dałem taką samą trudność techniczną, ale inna psychiczną - własnie ze względu na to, ze przejście nieasekurowana granią na Jalovec (no i też kruchym żlebem wyprowadzającym na nią) może bardziej zszargać psychę.
Śpiący Rycerz napisał(a):
-przez Prag, trudności techniczne + lub ++, wysiłek fizyczny ++, psychiczny: +, wrażenia: ++
-przez planinska pot (ten bardziej na północ): trudności techniczne ++, wysiłek fizyczny: +++, psychiczny: ++, wrażenia: +

Szlakowi jedynie przez Prag dałbym: trudności techniczne +, wysiłek fizyczny +++, wysiłek psychiczny +, wrażenia ++
Szlakowi Tominskova: trudności techniczne ++, wysiłek fizyczny +++, wysiłek psychiczny ++, wrażenia +++ lub ++++
Dodałbym jeszcze:
Rjavina (szlakiem grzbietowym): trudności techniczne +, wysiłek fizyczny ++, wysiłek psychiczny + lub ++, wrażenia ++ lub +++
Sleme: trudności techniczne - brak, wysiłek fizyczny +++ lub ++++, wysiłek psychiczny - brak, wrażenia +++

Dzięki wielkie za uwagi!!!! Anke, to, że nie przeszłaś jeszcze żadnym szlakiem, który oceniałbym na więcej niż ++, nic nie znaczy! O atrakcyjności szlaku nie zawsze decyduje jego trudność przecież no i - przede wszystkim - to są moje, bardzo subiektywne, oceny!!! Kto inny może inaczej trudności odczuwać.

anke napisał(a):
A tak poza tym, to kompletnie nie mieściłam się w zadanych czasach
Śpiący Rycerz napisał(a):
Kurczę, ja też nie wyrabiam się w tych ich czasach, a jak zauważyłem, nie odstaję od innych. Czasami mam solidne opóźnienia, ale zdarzają się takie trasy, że bez problemu je przeganiam. Choć to drugie, zdarza się rzadziej.
Śpiący Rycerz napisał(a):
Kurczę, ja też nie wyrabiam się w tych ich czasach, a jak zauważyłem, nie odstaję od innych. Czasami mam solidne opóźnienia, ale zdarzają się takie trasy, że bez problemu je przeganiam. Choć to drugie, zdarza się rzadziej.
Nam się udawało zwykle zbijać czasy o połowę lub przynajmniej o 1/3. Osobisty rekord na Triglav od Aljazev dom przez Plemenice to (z odpoczynkami itd., czyli tzw. czas brutto) poniżej 3 h, na Mojstorvke od Vrsica ferratą 55 min, Jalovec z Vrsica lekko poniżej 3 h, grań Vrbanovih spic (tam i z powrotem od Staniceva) 1 h (lub 1:15, dokładnie nie pamiętam), Cmir (od Staniceva) 35 min.

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 07, 2014 2:43 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
Wiejska Szamanka napisał(a):
Zombi a jak tam koty? :D

Ano tak :D
Obrazek
Obrazek
Ale najbardziej podoba mi się - choć słaba jakosć - to zdjęcie:
Obrazek
i to:
Obrazek

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 08, 2014 1:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
anke napisał(a):
Mazio, na zachętę powiem, że wróciłam (tydzień temu) z Julijskich z przeświadczeniem, że to jest pierwsze pasmo alpejskie, które zamierzam powtórzyć. Powód: ciekawe trasy o charakterze wspinaczkowym, przypominające pod względem trudności Orlą Perć, czasem może także nieco od niej trudniejsze.


Ja wiem i bardzo bym chciał - problem w tym, że ze Szkocji jest tam daleko i rzadko po drodze. Nie ukrywam też, że pośród wszystkich marzeń wyjazdów, które chciałbym zrealizować, Słowenia ciągle zajmuje miejsce odleglejsze, a ograniczają mnie głównie długości urlopów. Być może zmieni się to w przyszłym roku, bo będę po raz pierwszy w okolicy, gdyż chcielibyśmy zwiedzić trochę Chorwację i jeśli Bałkany urzekną mnie jak wielu z was, to decyzja będzie łatwiejsza. W krajach byłej Jugosławii nie byłem jeszcze nigdy i od czegoś trzeba zacząć, ale na liście priorytetów znacznie wyżej jest dla mnie wyjazd marzenie - Argentyna, a także odległe jeszcze, ale realne plany wizyty na Wyspach Owczych. Muszę wrócić na długą eksplorację do Włoch, ciągnie nas również w Pireneje po wszystkich stronach granicy. Wolę więc założyć bezpiecznie, że Słowenii górsko nie poznam, aby jeśli stanie się inaczej zafundować sobie miła niespodziankę. Ale dzięki za słowa otuchy i pozdrowiam.

Zombi - ja Cię proszę: nie znikaj już stąd na tak długo. Fejsbók-srejsbók, a tu potrzeba jest jak najwięcej normalności. :)

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 08, 2014 10:03 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
Mazio napisał(a):
na liście priorytetów znacznie wyżej jest dla mnie wyjazd marzenie - Argentyna, a także odległe jeszcze, ale realne plany wizyty na Wyspach Owczych. Muszę wrócić na długą eksplorację do Włoch, ciągnie nas również w Pireneje po wszystkich stronach granicy. Wolę więc założyć bezpiecznie, że Słowenii górsko nie poznam, aby jeśli stanie się inaczej zafundować sobie miła niespodziankę. Ale dzięki za słowa otuchy i pozdrowiam.
Kilkakrotnie miałem możliwośc wyjazdu do Argentyny - głównie do Buenos, ale była okazja wybrania się i pod Cerro Torre, i na Ziemię Ognistą.... Ale ze mną to jak z przysłowiową sójką :( Długo juz planuję wybrać się w miesiącach zimowych na hiszpański Mulhacen - wszelkie potrzebne informacje zebrane, tylko wziąć plecak i jechać - ale coś ciągle staje mi na drodze. Ze Szkocją - tak samo :( Mam jeszcze chrapkę na wspinaczkę w Picos de Europa, ale to akurat będzie zrealizować najtrudniej, toteż z góry się rozgrzeszam, jeśli w przyszłym roku nie napiszę z niej relacji ;)
Mazio napisał(a):
Zombi - ja Cię proszę: nie znikaj już stąd na tak długo. Fejsbók-srejsbók, a tu potrzeba jest jak najwięcej normalności.
Dziękuję :D Nie znikam, ale profilaktycznie wolę na razie na OffTopic nie zaglądać ;)

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 08, 2014 5:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Wiem, rozumiem. Bez komentarza. :)

Gdybyś jechał do Szkocji, daj znać proszę.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 8:38 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
Proszę: jak cyfra w tytule, to od razu relacja cieszy się popularnością, wiadomo 8) ;).
Nie to, co moja, zaginęła gdzieś w otchłani forum ;).

Na zdjęciu z kotką widać spory brzuch. Cóż, w końcu - idzie zima. Hmm, ciekawe tylko, o zostało z wakacyjnej "formy" ;).

Fajna relacja :D !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 12:50 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
saxifraga napisał(a):
Na zdjęciu z kotką widać spory brzuch. Cóż, w końcu - idzie zima. Hmm, ciekawe tylko, o zostało z wakacyjnej "formy" ;).

Bo to zdjęcie z 27 października zeszłego roku :P
Co prawda od powrotu z Hiszpanii ani nie biegam, ani w inny sposób się nie ruszam, niemniej forma w tym roku naprawdę dopisuje :D Trening HIIT i Plyo czyni cuda! :D

Saxi - jest pewne znane prawo dotyczące relacji: nie cyfra w tytule, ale zdjęcia kotów w treści znacząco podnoszą popularność relacji :P ;)

Obrazek

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 02, 2014 12:19 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
Niektórzy z TG znają świetny film "Obraz Sfinge" opowiadający historię uklasycznienia kozackiej linii na Ścianie Triglava. Dziś dowiedziałem się, że robiony jest sequel - Stoneheart :D Przy okazji producent zamieścił też bardzo fajne - bo z niecodziennej perspektywy zrobione - zdjęcie z wyrysowanymi najważniejszymi drogami na tej ponad tysiącmetrowej Ścianie. Zielona linia - Skalaska z Ladjo :D
Obrazek

A to z planu filmowego, z Triglavem w tle
Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 05, 2015 2:54 pm 
Swój

Dołączył(a): So gru 17, 2011 11:27 am
Posty: 33
Zombi (gavagai) napisał(a):
Montaż: trudności techniczne: ++, wysiłek fizyczny: +++, wysiłek psychiczny +++ lub ++++, wrażenia +++

Jaką drogą bo jest kilka opcji?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 05, 2015 11:38 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
kemotm napisał(a):
Zombi (gavagai) napisał(a):
Montaż: trudności techniczne: ++, wysiłek fizyczny: +++, wysiłek psychiczny +++ lub ++++, wrażenia +++

Jaką drogą bo jest kilka opcji?
via di Brazza - swoja droga moze dodalbym pol lub calego +w trudnosciach technicznych, bo drabinka jest jednak dosc nietypowa...

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 06, 2015 6:20 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
Zombi, czy ja dobrze kojarzę, że za Tobą już ?

1. Slovenska smer
2. Skalaška smer
3. Nemeska smer

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 07, 2015 7:50 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
Dobrze,dobrze :) A ścisłej - Kratka nemska smer. A teraz doszła jeszcze Bavarska w połączeniu z Dolga nemska smer plus północno-zachodnim grzebieniem na sam szczyt. Czyli droga o różnicy wysokości bodaj 1400 m plus podejście. Na pewno ładniejsza od pozostałych, wręcz piękna.

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 07, 2015 10:24 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
Relacji nie mam na razie siły pisać, zdjęcia wciąż w telefonie, tylko na razie trzy zdjęcia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL