Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 3:42 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So maja 03, 2014 11:36 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Pierwotnie były inne plany na spędzenie tego dnia. Jednak wyjazd w skały nie doszedł do skutku. W zamian udało się pojechać w Beskid Żywiecki i wyjść na Pilsko. Kiedyś już planowałem wyjazd w tamtym kierunku, ale nie było jeszcze okazji na realizację. W końcu się wybraliśmy. Jadę razem z Magdą, Wojtkiem i Michałem. Wyjazd nie tak wcześnie jak w Tatry, można zatem pospać trochę dłużej. W końcu budzik i zbieramy się. Jedziemy do Korbielowa skąd wychodzimy. Parking o godzinie 9.30 już prawie zapełniony. Zajmujemy zatem jedno z ostatnich miejsc, po czym ruszamy. Początek żółtego szlaku to nudny asfalt, którym trzeba jednak przejść. Po kilkudziesięciu minutach schodzimy w końcu na przyjemniejsze grunty. Dalszy szlak już prowadzi leśną ścieżką. Nie jest bardzo stromo, ale cały czas delikatnie pod górę. Do góry podążają oprócz nas jeszcze kilkanaście innych osób, w większy i mniejszych grupach. Można powiedzieć taki mały pochód pierwszomajowy w górach. Ścieżką to dochodzimy najpierw do Hali Kornienieckiej, z której to jeszcze chwila i jesteśmy już pod Schroniskiem na Hali Miziowej. Tutaj ludzi jak to bywa pod schroniskami bardzo dużo. Chociaż do tłumów spod Morskiego Oka nie ma co porównywać. Z tamtymi chyba nic nie wygra. Ja się jednak zaczynam rozkręcać ze zdjęciami. Na pierwszy ogień idzie Knieć błotna (Caltha palustris), której spore zbiorowisko znajduje się przy pobliskim strumyku.

Obrazek

Obrazek

Robię też już pierwsze zdjęcia Babiej Góry. Chociaż przejrzystość kiepska i widok nie najlepszy.

Obrazek

Może jak dojdziemy na szczyt będzie lepiej. Chwila na odpoczynek pod schroniskiem i ruszamy dalej. Tutaj zmieniamy szlak na czarny. Nim łagodnym stokiem podchodzimy do góry. Na szlaku coraz więcej osób. Tutaj jednak w nikt nikomu nie przeszkadza stok jest tak szeroki, że można sobie dowolnie iść.

Obrazek

Dochodzimy do piętra, gdzie zaczyna dominować kosodrzewina. Tutaj szeroki szlak zmienia się w ścieżkę ograniczoną z obu stron kosodrzewiną. Ścieżką do dochodzimy na szczyt graniczny, z którego jeszcze kilkadziesiąt metrów słowackim szlakiem na nasz cel wycieczki - Pilsko. Szlak od granicy prowadzi wąską ścieżką, w której wymijanie jest trochę utrudnione. Najwygodniej jest jak jedna z osób usunie się w kosówkę i przepuści drugą. Na wierzchołku sporo osób. Przejrzystość nadal nie najlepsza na zdjęcia krajobrazów. Mało co widać z dalszych planów, no cóż tak bywa.

Obrazek

Obrazek

W zamian mam inny obiekt do fotografowania. Do Michała plecaka dobierał się Trzmiel Wysokogórski (Bombus pyrenaeus), na którego skierowałem obiektyw.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zejście ze szczytu robimy żółtym szlakiem, który to w końcu przypomina nam, że jesteśmy w ścieżce górach. W moim odczuciu dużo ciekawszy od wejścia czarnym i widoki też lepsze z niego.

Obrazek

Obrazek

Dochodzimy nim ponownie pod Schronisko. Ruch pod nim teraz jeszcze większy. Znajdujemy wygodne miejsce na trawie, gdzie odpoczywamy łapiąc majowe słońce. Na szlaku w kierunku Pilska widzimy cały czas pochody turystów. Wszystko co dobre jednak się kończy. Czas wracać na parking i jechać do domu. Wracamy zatem do Korbielowa najpierw tym samym żółtym szlakiem, po czym dla małego urozmaicenia zmieniamy go na zielono znakowany.

Obrazek

Na parkinu jesteśmy przed 17. Majówka dopisała nam pod względem pogody. Chociaż wcześniejsze prognozy nie były, aż tak optymistyczne.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 03, 2014 2:30 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 12, 2012 4:16 pm
Posty: 275
Lokalizacja: Krk
Szkoda tylko braku widoczności :( Panorama Tatr z Pilska jest naprawdę superancka :)
Oby następny wypad był już w Tatry ;-)

_________________
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 04, 2014 6:33 am 
Swój

Dołączył(a): N lis 23, 2008 5:05 pm
Posty: 50
Lokalizacja: Chrzanów
Fajnie jest zobaczyć "dzień po" jak wygląda na szczycie przy słonecznej pogodzie. My byliśmy w czwartek (drugie podejście, pierwsze udane) przy w pełni zachmurzonym niebie ale i tak warto było.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 04, 2014 7:21 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Wybierałem się 3V ale mnie pogoda odstraszyła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 6:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Nie byłem, może kiedyś. Dla tych trzmieli warto.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL