Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So cze 22, 2024 11:23 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 2013 by Tomto
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 9:02 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Witam, zapraszam na relacje forumowego świerzaka (w sumie górskiego również patrząc na wyczyny co poniektórych tutaj :) ) z roku 2013. :)

Poza nielicznymi wypadami w Beskidy (Śląski, Żywiecki, Mały) był to właściwie mój drugi pełnoprawny sezon tatrzański. Jako tako z początkiem roku nie było żadnych planów poza kwietniowymi krokusami w Chochołowskiej - wszystko wyszło w praniu. Na ten rok ambicje znacznie wzrosły ale o tym później. :)

1. Klimczok (17 marca)

Szybki marcowy wypadzik wraz z bratem. Trasa: Olszówka - Dębowiec - Szyndzielnia - Klimczok - Magura - Bystra. Była to pierwsza moja wycieczka z nowym aparatem, wynik mógł być tylko jeden: nastrzelane 500 fotek z tego 2-3 warte uwagi :)

Obrazek

Obrazek


2. Wołowiec (22 kwietnia)

Pierwszy wypad w zimowych warunkach w Tary, znów z młodym. Trasa: Siwa Polana - Schronisko - Grześ - Wołowiec.

Obrazek



Obrazek



Obrazek




3. Kościelec (5 maja)

Podejście pod Karb troszkę w śniegu, od Karbu już w warunkach całkowicie letnich. Trasa: Kuźnice - Boczań - Hala Gąsienicowa - Karb - Kościelec

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




5. Świnica & Zawrat (16 czerwiec)

Była to pierwsza ambitniejsza trasa mojej dziewczyny, zniosła ośnieżone miejsca na Zawracie z mała pomocą bardzo dzielnie :) Trasa: Kuźnice - Kasprowy Wierch - Świnica - Zawrat - Czarny Staw Gąsienicowy - Murowaniec - Kuźnice

Obrazek



Obrazek



Obrazek




5. Mięguszowiecki Szczyt Czarny (4 sierpinia)

Pierwszy mój offroad. Na przełęczy zostawiam moich wylegujących się towarzyszy i po 20min jestem tam gdzie sobie założyłem. Poszło gładko :) Trasa: Palenica - Moko - Czarny Staw - Przeł. pod Chłopkiem - MC

Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




6. Dolina Pięciu Stawów Polskich (22 sierpień)

Miał być kawałek Orlej, ale lało cały dzień, zdjęć brak z wiadomych względów. :( Trasa: Palenica - Dolina Pięciu Stawów - Świstówka - Moko - Palenica



7. Mięguszowiecki Szczyt Wielki. (8 wrzesień)

Trasa: Palenica - Moko - Plecy Mnichowe - Mała, Wielka Galeria - Hińczowa Przełęcz

Miała być Cubryna, dzień przed wyjazdem coś mnie naszło: " Czemu nie MSW?". Zdecydowałem się ostatecznie.
Pogoda wymarzona. W przejściu z Małej na Wielką Galerie zapycham się trochę w kruchy shit po prawej, zamiast iść ścieżką kilkanaście metrów na lewo... Trawers Mięguszowieckiej, półkami na Balkon, stąd na grań i na wierzchołek. Małe marzenie się spełniło !

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




8. Starobociański Wierch. (29 wrzesień)

Korzystając z pięknej tatrzańskiej jesieni wybieramy się w Tatry Zachodnie. Trasa: Kiry - Hala Ornak - Ornak - Siwy Zwornik - Starobociański Wierch - Kończysty - Trzydniowański - Polana Trzydniówka - Siwa Polana


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




9. Czerwone Wierchy & Giewont (31 października)

Jako, że zima nie chciała przyjść zrobiliśmy drugie zakończenie sezonu. Trasa: Kiry - Ciemniak - Kopa Kondracka - Giewont - Dolina Mł. Łąki - Przysłop Miętusi - Kiry


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Rok uważam za udany pod względem ilości wypadów (o dwa lepiej niż rok wcześniej). Myślę, że uczyniłem dość duży postęp jeśli chodzi o fotografię. Jak to często bywa, to o czym nawet nie myślałem udało się zrealizować.
Poza tym pół roku na sekcji na panelu, poprowadzone VI.1. Wiosną w końcu muszę się wybrać w skały ! :) Co do tatrzańskich planów to po letnim kursie turystyki zaawansowanej chcę zacząć WKT i to jest cel nadrzędny na najbliższe dwa lata. :twisted:

Dzięki za uwagę ! :)

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 10:00 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Photoscape.

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 11:20 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Trochę wędrówek w tatrach miałeś. Do tego na prawdę bardzo przyjemne zdjęcia!

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 11:36 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Pięknie! Sporo wizyt w Taterkach. A co to jest letni kurs turystyki zaawansowanej? Potrzebne Ci to do WKT?

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 8:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Burza napisał(a):
A co to jest letni kurs turystyki zaawansowanej? Potrzebne Ci to do WKT?
Dołączam do pytania.
Fajne zdjęcia, podoba mi się kozica z Giewontem. Sporo w Mięguszach podziałałeś:)

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 8:22 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Dzięki wszystkim za opinie. :)

Burza napisał(a):
Pięknie! Sporo wizyt w Taterkach. A co to jest letni kurs turystyki zaawansowanej? Potrzebne Ci to do WKT?


Kurs mi potrzebny do opanowania asekuracji na takich dwójkowych odcinkach czy jedynkowych ale eksponowanych. Przeglądnąłem cały internet na ten temat wiem z czym co się je ale dla spokoju sumienia zrobię ten kurs. :)

Krabul napisał(a):
Sporo w Mięguszach podziałałeś:)


Jakoś najbardziej mnie tam ciągnie mimo tego butowania :)

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 8:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Ale jaki kurs masz na myśli? Skałkowy, tatrzański - ok, ale turystyki wysokogórskiej???
PS. Wszystko z WKT masz dostępne 'drogami normalnymi' max I, chyba że jakieś ambitniejsze trasy Cię interesują

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 8:35 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
Tomto napisał(a):
Poza tym pół roku na sekcji na panelu,
Gdzie dziarasz?

Burza napisał(a):
Pięknie! Sporo wizyt w Taterkach. A co to jest letni kurs turystyki zaawansowanej? Potrzebne Ci to do WKT?
Tomto napisał(a):
Kurs mi potrzebny do opanowania asekuracji na takich dwójkowych odcinkach czy jedynkowych ale eksponowanych. Przeglądnąłem cały internet na ten temat wiem z czym co się je ale dla spokoju sumienia zrobię ten kurs.
Uparty.., do WKT taki kurs Ci niepotrzebny - lepiej zainwestuj w skałkowy potem taternicki ewentual ;)

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 8:42 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Mroczny napisał(a):
Gdzie dziarasz?


W Primaroca. Działałem, narazie mam przerwę. :)

Mroczny napisał(a):
Uparty.., do WKT taki kurs Ci niepotrzebny - lepiej zainwestuj w skałkowy potem taternicki ewentual ;)


Myślisz, że mnie nauczą lotnej na skałkowym ? :) Taternicki owszem ale najwcześniej w 2015 realniej w 2016, dla studenta to cena wielce zaporowa. :)

Krabul napisał(a):
Ale jaki kurs masz na myśli? Skałkowy, tatrzański - ok, ale turystyki wysokogórskiej???
PS. Wszystko z WKT masz dostępne 'drogami normalnymi' max I, chyba że jakieś ambitniejsze trasy Cię interesują


Tak, np. Łomnica przez Miedziane Ławki czy Gerlach z Przeł Tetmajera. :)

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 10:29 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
Piękne zdjęcia i fajnie podziałałeś!
Gratuluję :D !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 10:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Tomto napisał(a):
Tak, np. Łomnica przez Miedziane Ławki czy Gerlach z Przeł Tetmajera. :)
To pierwsze I, Gerlach od Tetmajera niby II, ale naciągane:)

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 10:47 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Mimo wszystko wole się przyasekurować nawet na jedynkach. Poza WKT fajnie by było zrobić grań Kościelców a to już chyba pełne dwa ? :)

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 10:54 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Moim zdaniem szkoda czasu i kasy na półśrodki bo widzac po Tobie cos mi sie wydaje, ze i tak wyladujesz pewnie kiedys na taternickim, a przynajmniej na skałkowym. DO WKT do lepiej szlifowac topografie :)

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 10:56 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Na Grani Kościelców są dwa odcinki stricte wspinaczkowe, tzw. Szafa i wejście na Kościelec. Różne materiały podają różne wyceny, II lub III. Osobiście skłaniałabym się bardziej ku tej drugiej, zwłaszcza na Kościelcu. No i tam lepiej jednak asekurować się klasycznie, a tego (jeśli przygotowywać chciałbyś się poprzez kursy) uczą na kursie skałkowym (mówię o podstawach ofc) :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 11:03 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Poza tym asekuracja w zejsciu w terenie III wcale łatwa nie jest. Watpie zeby to uczyli na turystyce zaawansowanej. Najwyzej jak sie przepinac na Orlej albo cos w tym stylu?...

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 11:08 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Burza napisał(a):
Moim zdaniem szkoda czasu i kasy na półśrodki bo widzac po Tobie cos mi sie wydaje, ze i tak wyladujesz pewnie kiedys na taternickim, a przynajmniej na skałkowym. DO WKT do lepiej szlifowac topografie :)


To teraz już nie wiem. Głównym celem jest chodzenie, zdobywanie szczytów, a w odpowiednim czasie i wspinanie w górach, nie po skałkach. Skały to będzie półśrodek właśnie, nie mam parci na cyfre. Stąd właśnie pomysł na kursy turystyki. W programie jest, lotna, są zjazdy, asekuracja ze stanowiskiem. Co do topografii to jestem topograficznym maniakiem :twisted:

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 11:14 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Fajny rok. Potwierdzasz, że Zachodnie są bardzo fotogeniczne ;)

Co do kursu, to podzielam zdanie Burzy, choć topografie najlepiej szlifować w terenie;
Ogólnie to masz bardzo rozsądne podejście do tematu choć również uważam, że lepiej zrobić skałkowy, a na pierwsze wycieczki w "nieznane Tatry" wybrać się z kimś bardziej doświadczonym i znającym rejon;

Tomto napisał(a):
Myślisz, że mnie nauczą lotnej na skałkowym ?

Nie sądzę, ale tak jak pisałem wyżej - jeżeli wybierzesz się w góry z bardziej doświadczonym kolegą, to lotną można przećwiczyć (nawet w terenie, który tego nie wymaga).'

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 11:20 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Tomto napisał(a):
chcę zacząć WKT i to jest cel nadrzędny na najbliższe dwa lata.
Zaczynać - dwa lata? :shock: Znam takich, co uporali się z WKT w rok. Życzę oczywiście powodzenia.

Przyłączam się do opinii moich przedpiśców: taterniski byłby bardziej przydatny. Do WKT ucz się dobrze topo planowanych wycieczek - nie wszystkie są takie oczywiste jak na Rysy.

Zdjęcia, szczególnie te jesienne są superowskie.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 11:43 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
Tomto napisał(a):
W Primaroca. Działałem, narazie mam przerwę.
W zależności od długości trwania tej przerwy, pewnie mijamy się czasem.

Tomto napisał(a):
To teraz już nie wiem. Głównym celem jest chodzenie, zdobywanie szczytów, a w odpowiednim czasie i wspinanie w górach, nie po skałkach. Skały to będzie półśrodek właśnie, nie mam parci na cyfre. Stąd właśnie pomysł na kursy turystyki.
Madness napisał(a):
Ogólnie to masz bardzo rozsądne podejście do tematu choć również uważam, że lepiej zrobić skałkowy, a na pierwsze wycieczki w "nieznane Tatry" wybrać się z kimś bardziej doświadczonym i znającym rejon;
Kilku chłopaków z okolic B-B się tu przewija, zgadaj się z kimś, za zaoszczędzone monety postaw im po piwie :mrgreen: a resztę zainwestuj na początek w kurs skałkowy, który do tego co Ci chodzi po głowie, bardzo się przyda.

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 11:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
bardzo udany rok jak na debiutanta ;) bardzo ładne zdjęcia :) jeżeli chodzi o robienie WKT to polecam Ci zacząć od tych prostych albo iść z bardziej doświadczonym kolegą z którym przećwiczysz lotną. WKT nie wymaga jakiejś mega asekuracji. Wiadomo dla bezpieczeństwa zawsze można się związać. Powodzenia w nowym sezonie ;)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 11:52 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
zephyr napisał(a):
jeżeli chodzi o robienie WKT to polecam Ci zacząć od tych prostych albo iść z bardziej doświadczonym kolegą z którym przećwiczysz lotną
Prawda taka, że jak był na MSW i nie było problemu to na większość gór WKT też nie powinno być.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 12:28 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
stan-61 napisał(a):
Zaczynać - dwa lata? :shock: Znam takich, co uporali się z WKT w rok. Życzę oczywiście powodzenia.

Przyłączam się do opinii moich przedpiśców: taterniski byłby bardziej przydatny. Do WKT ucz się dobrze topo planowanych wycieczek - nie wszystkie są takie oczywiste jak na Rysy.

Zdjęcia, szczególnie te jesienne są superowskie.


Oczywiśce chodziło mi o to, żeby zrobić WKT w dwa lata. Widziałem relacje tych co zrobili w jeden rok. Jeśli miałbym więcej czasu w okresie letnim to pewnie na to bym się nastawił. :)

Mroczny napisał(a):
W zależności od długości trwania tej przerwy, pewnie mijamy się czasem.


Ostatni raz byłem w listopadzie, jeszcze jak Michał prowadził grupę zaawansowaną, teraz z tego co widzę instruktor się zmienił.

Mroczny napisał(a):
Kilku chłopaków z okolic B-B się tu przewija, zgadaj się z kimś, za zaoszczędzone monety postaw im po piwie :mrgreen: a resztę zainwestuj na początek w kurs skałkowy, który do tego co Ci chodzi po głowie, bardzo się przyda.


W sezonie na pewno się odezwę :)

Miło mi, że zdjęcia się podobają.
Przekonaliście mnie do skałkowego, postaram się wybrać w jednym z pierwszych terminów w tym roku. Dzięki za rady, rozwianie wątpliwości i mam nadzieje odpowiednie ukierunkowanie :)

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 8:33 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Tomto napisał(a):
Głównym celem jest chodzenie, zdobywanie szczytów, a w odpowiednim czasie i wspinanie w górach, nie po skałkach

Jeśli chodzi o skałkowy, to o ile nic się nie zmieniło (?), ukończenie takiego kursu wymagane jest aby iść na kurs taternicki. Nie chodzi o to, że skałkowy robisz do wspinania się tylko po skałach, taternicki po Tatrach itp. Jeden jest wstępem do drugiego i do wspinania w ogóle, do opanowania podstaw. Chyba, że źle Cię zrozumiałam, wówczas nie było tematu ;)

Btw. piękne zdjęcia z wycieczki na Starorobociański.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 9:26 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tak, wlasnie chodzilo o te podstawy. Jesli chodzi o taternicki to jak bedzie jeszcze wieksze parcie na wspin i mozliwosci finansowe pozwola to na pewno zrobie. :)
nutshell napisał(a):

Btw. piękne zdjęcia z wycieczki na Starorobociański.


Dzieki :)

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 10:22 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Tomto napisał(a):
Jesli chodzi o taternicki to jak bedzie jeszcze wieksze parcie na wspin i mozliwosci finansowe pozwola to na pewno zrobie.
Tutaj już niestety są większe 'wymogi' finansowe jak i czasowe :?

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 11:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4469
Lokalizacja: GEKONY
Od tej pory żeby zasłużyć na miano świerzaka trzeba złoić przynajmniej dwa Mięgusze :mrgreen:

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 22, 2014 12:07 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1502
Ładnie, drugi offroad i od razu MSW. Gratki ;-) Widzę, że poprzednicy już namówili Cię do zmiany zdania odnośnie kursu, ale jeszcze jakbyś miał wątpliwości:

http://betlejemka.org.pl/pages/kursy/le ... rskiej.php

Przyznaję z góry, że nie miałem pojęcia o istnieniu takiego kursu, musiałem w google sprawdzić :lol:

IMO kurs wcale nie jest tani (proporcjonalnie, bo to tylko 4 dni, jest droższy od taternickiego), a zarówno program jak i "preambuła", hm... Wrażenia nie robią, delikatnie mówiąc.

W ogóle sporo jest kursów teraz i często odnośnie terminów można się dogadywać indywidualnie.
W miarę sensowną opcją (tzn. na pewno nie lepszą niż osobny skałkowy, a potem taternicki, ale też dużo lepszą niż kurs zaawansowanej turystyki) jest połączony skałkowo-taternicki, trwający np. u Waldka Niemca 10 dni: http://kilimanjaro.com.pl/program_skalk ... .php?op=99

Wszystko to kwestia Twoich priorytetów i możliwości czasowo - finansowych.

I też uważam, że skoro bez większych trudności zdobyłeś MSW, to spokojnie dałbyś sobie radę z WKT, ale też fajnie, że nie chcesz jej robić najprostszymi drogami, a do tego rozsądnie podchodzisz do tematu ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 22, 2014 12:18 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Rambubu napisał(a):
http://betlejemka.org.pl/pages/kursy/le ... rskiej.php

Przyznaję z góry, że nie miałem pojęcia o istnieniu takiego kursu, musiałem w google sprawdzić :lol:

IMO kurs wcale nie jest tani (proporcjonalnie, bo to tylko 4 dni, jest droższy od taternickiego), a zarówno program jak i "preambuła", hm... Wrażenia nie robią, delikatnie mówiąc.


Widziałem ten program w betlejemnce, jest komiczny :). Miałem się wybrać na kurs do agencji trekking sport. Tam w programie (teraz jest niedostępny bo zima) była lotna, budowa prostych stanowisk, zjazdy, jakieś tam autoratownictwo. W dodatku było napisane, że kurs przygotowuje do pokonywania trudności II-III.


Rambubu napisał(a):
W ogóle sporo jest kursów teraz i często odnośnie terminów można się dogadywać indywidualnie.
W miarę sensowną opcją (tzn. na pewno nie lepszą niż osobny skałkowy, a potem taternicki, ale też dużo lepszą niż kurs zaawansowanej turystyki) jest połączony skałkowo-taternicki, trwający np. u Waldka Niemca 10 dni: http://kilimanjaro.com.pl/program_skalk ... .php?op=99

Wszystko to kwestia Twoich priorytetów i możliwości czasowo - finansowych.


Fajna opcja się wydaje. Jednak na razie nie ma o czym mówić, zostaje skałkowy. :)

Rambubu napisał(a):
I też uważam, że skoro bez większych trudności zdobyłeś MSW, to spokojnie dałbyś sobie radę z WKT, ale też fajnie, że nie chcesz jej robić najprostszymi drogami, a do tego rozsądnie podchodzisz do tematu ;-)


Mam nadzieje, że pójdzie w miarę gładko. :)

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL