Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt kwi 19, 2024 1:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lut 26, 2012 3:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3185
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kolejny wyjazd związany z projektem Comenius. Tym razem na Węgry. A żeby dotrzeć na Węgry, trzeba przejechać przez Słowację. Wiele czasu planowałem, co zobaczyć po drodze, tym bardziej, że śnieżny luty mógł pokrzyżować plany. Ale dzień przejazdu okazał się być przepiękny. Na początek przepiękne widoki z okna samochodu na Tatry, z autostrady Poprad -Ruzemberok.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 26, 2012 4:29 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2105
Jeżeli są to zdjęcia z tej autostrady to rzeczywiście miałeś super szczęście -piękne :) ale widać na nich koszmarne spustoszenia w podtatrzańskich lasach dalej ...[ po XI 2004] -czyżby jednak Raffi nieco przesadził z tym tempem odnowy tatrzańskiego lasu :roll:
- W każdym razie mniemam iż musiałeś się zatrzymywać samochodem na parkingach i dopiero robić zoom na szczyty tatrzańskie :idea: :?:
- w każdym razie super zdjęcia; czekamy na ciąg dalszy :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 26, 2012 4:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3185
Lokalizacja: Nowy Sącz
W Ruzemberoku skręcamy w lewo, w drogę wiodącą do Bańskiej Bystrzycy. Po drodze mamy Vlkolinec - tradycyjną wioskę z domami o konstrukcji zrębowej, wpisanej na listę UNESCO. Bałem się, że zimą busem nie da się tam dojechać. Rzeczywiście droga wąziutka, na jedno auto, ale posypana grysikiem, na którym dość dobrze trzyma. Jakoś udało się minąć z dwoma nadjeżdżającymi z przeciwka autami. Stajemy na małym parkingu, przed nami około 1 km podejścia. W sumie okazało się, że pewnie i dałoby się podjechać pod samą wieś. Ponoć wstęp kosztuje 2 Euro, ale nie ma sezonu, więc wstępu nie ma, ale nie ma też wstępu do chat. Spacerujemy po wiosce. W paru domkach mieszkają turyści - można je sobie wynająć. Wielu udaje się w górę, gdzieś w okolice Sidorovo - góry piętrzącej się nad Vlkolincem.
Tak w ogóle te jesteśmy w grupie Wielkiej Fatry. Po krótkim zwiedzaniu schodzimy do auta i jedziemy dalej.

Obrazek
By gouter at 2012-02-26
Widok z Ruzemberoka na Wielki Chocz
Obrazek
By gouter at 2012-02-26
Vlkolinec - w tle Wielka Fatra - góra Sidorovo

Obrazek
By gouter at 2012-02-26

Obrazek
By gouter at 2012-02-26

Kolejny przystanek to Donovaly, nowoczesny ośrodek narciarski leżący pomiędzy Niżnymi Tatrami i Wielką Fatrą. Tutaj udajemy się do kolejki na Novą Holę. Jest to kolejka krzesełkowo - kabinowa. Dwoeidziałem się przez e-mail, że można nią wyjechać i zjechać w sezonie zimowym. Koszt 5 Euro plus 2 Euro kaucji za karnet. Później się go oddaje w automacie. Jest tu to, czego nie lubię - tłum, muzyka. Wsiadamy w kolejkę, pilnujący coś nam mówił, ale wsiedliśmy na krzesełko i w chwilę potem jesteśmy na Novej Holi. Mamy ładną panoramę w stronę Tatr, ale wyśmienite warunki - zbity śnieg, prawie bezwietrznie i bezchmurnie, więc podchodzimy wyżej, na Zvolen. Jest to mój debiut w grupie Wielkiej Fatry.
Podejście krótkie, łatwe - po parunastu minutach jesteśmy jakby w innym świecie. zniknął zgiełk narciarski, a dookoła po horyzont ośnieżone góry. Śmiem twierdzić, że to jedna z najpiękniejszych panoram jakie widziałem na Słowacji. Jak na dłoni praktycznie cała Wielka Fatra, jest i Mała Fatra, Góry Choczańskie, Niżne Tatry, Tatry, nie mówiąc o nudniejszych pagórkach Gór Szczawnickich czy Polany. Po dłuższej chwili schodzimy do kolejki, i tutaj wiemy, o co chodziło pilnowaczowi na dole, jako nie narciarze powinniśmy wsiąść do kabinki.

Obrazek
By gouter at 2012-02-26
Wielka Fatra - Ploská

Obrazek
By gouter at 2012-02-26

Mała Fatra - zoom

Obrazek
By gouter at 2012-02-26
szczególnie ten widoczek przypadł mi do gustu - góra Rakytov

Obrazek
By gouter at 2012-02-26

Najwyższy grzbiet Wielkiej Fatry - od Kriźnej do Ostredoka (najwyższy w Fatrze)

Obrazek
By gouter at 2012-02-26

Zoom na najwyższą część Niżnych Tatr - mamy tu m. in. Salatyn - po lewej, daleko na horyzoncie Dżumbier

Obrazek
By gouter at 2012-02-26

Rakytov i Mały Zwoleń

Obrazek
By gouter at 2012-02-26

Niżne Tatry - Prasiva - z wierzchołkiem Velka Chochula

Obrazek
By gouter at 2012-02-26

Zvoleń widziany w Novej Holi

Obrazek
By gouter at 2012-02-26

Widok z Novej Holi w stronę Tatr


Potem odwiedziliśmy jeszcze jedno miejsce - Bańską Szczawnicę - to za lekturą Basi Z

http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=9567

Obrazek
By gouter at 2012-02-26

Stary Zamek w Bańskiej Szczawnicy

Obrazek
By gouter at 2012-02-26

kalwaria w Bańskiej Szczawnicy

gouter at 2012-02-26Obrazek

Pomnik Trójcy Przenajświętszej i Nowy Zamek

Wieczorem docieramy do Budapesztu i nocujemy w hotelu na łodzi
Obrazek
By

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Ostatnio edytowano N lut 26, 2012 4:58 pm przez gouter, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 26, 2012 4:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3185
Lokalizacja: Nowy Sącz
Jakub napisał(a):
- W każdym razie mniemam iż musiałeś się zatrzymywać samochodem na parkingach i dopiero robić zoom na szczyty tatrzańskie

Są do zdjęcia robione z ręki, przez brudną szybę, zauważyłem, że jak się zoomuje, to foto trochę gubi brud.

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 26, 2012 6:01 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Świetne zdjęcia.Trafiła Wam się piękna widokowa pogoda.Mam nadzieję załapać się jeszcze na śniegi w Wielkiej Fatrze..niebawem :)

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 27, 2012 8:03 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
fajne foty :wink:. Muszę odwiedzić tą Wielką Fatrę bo jeszcze tam nie byłem a widoczki są tam ekstra.
Będą jeszcze jakieś foty z Węgier :?: :wink:

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 27, 2012 10:37 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
gouter super, ciekawe spojrzenie na Tatry i Fatrę , no i czekamy na zdjęcia z Hungary :D

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 28, 2012 4:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3185
Lokalizacja: Nowy Sącz
zephyr napisał(a):
Będą jeszcze jakieś foty z Węgier


mobiline napisał(a):
zekamy na zdjęcia z Hungary


Proszę bardzo, jak się można spodziewać, zero gór

Budapeszt
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Łajba na której spaliśmy
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Róg - symbol miasta Jaszbereny
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
przed występem
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Eger - katedra, druga co do więlkości na Węgrzech
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Eger - zamek
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Eger - minaret, najbardziej wysunięta na północ budowla turecka

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 28, 2012 4:41 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 19, 2010 11:34 am
Posty: 342
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów
A Byczą Krew pił? :)

_________________
https://picasaweb.google.com/106184162870833298355


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 28, 2012 6:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3185
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grzes89 napisał(a):
A Byczą Krew pił?

Żeby tylko byczą.... 8)

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 28, 2012 6:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3185
Lokalizacja: Nowy Sącz
Żeby już zakończyć relację, napiszę o drodze powrotnej. Przez całe pięć dnia, jak widać na zdjęciach, pogoda była rewelacyjna. Mieliśmy widoki na najwyższy szczyt Węgier - Kekes w górach Matra oraz na Góry Bukowe.
Przed Miszkolcem lekki szok - widać Tatry jak na dłoni, a to przecież z 200 km w linii prostej! Znów nie jedziemy najkrótszą drogę, lecz kieruję kierowce w ciekawsze rejony, przynajmniej wg. mnie. Jedziemy bardzo malownicza drogą przez wapienne pasmo Aggtelek - znajdują się tu jaskinie, ale może zwiedzę ja w czasie następnej wizyty. Teraz celem jest Słowacki Kras i najbardziej znane miejsce - Zadielska Tiesniava czyli krasowy kanion. Zrobił na mnie nawet niezłe wrażenia, z netu wyobrażałem sobie go jako mniejszy. W miejscowości Zadiel zostawiamy auto u wlotu czy wylotu doliny i idziemy wygodną ścieżką, otoczeni ładnymi wapiennymi turniami. Znalazłem tu też Tolkienowskie drzewo. Jedynie pod względem fotograficzny, ciężka dolina, gdyż porośnięta drzewami, turnie jedynie prześwitywały pomiędzy gałęziami. I tak dobrze, że to ta pora roku, gdy nie ma liści, bo w pełni wegetacji nie byłoby pewnie nic widać. Cały kanion ma 3 km długości. W drodze powrotnej jeszcze widoki na ruiny Turnianskiego Hradu i szczęście, że nie namierzyli nas słowaccy radarowcy,czający się w krzakach.
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Kekes
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Bukk
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Tatry widziane z Miszkolca
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Pasmo Aggteleki
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Turnianski Hrad
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Dziura w górze czyli Zadielska Dolina
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Wejście w dolinę we wsi Zadiel


Fotki z Zadielskiej Tiesniavy
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Tolkienowskie Drzewo
Obrazek
By gouter at 2012-02-28
Lodowe stalaktyty

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 28, 2012 9:21 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
zephyr napisał(a):
Muszę odwiedzić tą Wielką Fatrę bo jeszcze tam nie byłem a widoczki są tam ekstra.

Koniecznie zephyr :) ja się przymierzam w weekend z nartami,co z tego wyjdzie zależy od warunków..
gouter,choć miast zwiedzać nie lubię,to z przyjemnością obejrzałam te z Węgier.Bardziej jednak inspirujące te z Twojej podróży powrotnej :wink:
Co do gór Węgier,to chyba mają tam jakieś krzaczory,kiedyś nawet sobie wymyśliłam,że tam zajadę... :wink: Może się widok dobry trafi:
http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=2595

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 29, 2012 7:57 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Bardzo fajny wyjazd, ja też zawsze uważałem, że jak sie jedzie gdzieś dalej, to trzeba coś po drodze zobaczyć :)

gouter napisał(a):
jak się można spodziewać, zero gór

Zaprawdę powiadam Wam - nie samymi górami człowiek żyje.
Węgrzy też mają u siebie coś fajnego!!!!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 29, 2012 8:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10403
Lokalizacja: miasto100mostów
Węgry są cool. Świetne zdjęcia.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 29, 2012 8:42 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Fajnie to wszystko wygląda zimą.
Wszędzie tam byłam, w rożnych latach, ale zawsze latem wiosną lub jesienią.

Szczególnie Vlkoliniec bardzo ciekawie i fotogenicznie wygląda.
A Dolina Zadielska to już w ogóle nadaje się do oglądania tylko zimą lub wczesną wiosną, bo potem jest tak zarośnięta, że zza liści nic nie widać.

W dolinie w niektórych okresach i w niektórych miejscach można się wspinać, w środkowej części jest niewielka chatka należąca do koszyckiego klubu James (nie wiem czy nadal, kiedyś tak było), kiedyś mieszkałam tam przez kilka dni.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 29, 2012 8:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Ładne zdjęcia.
Ja też mam jakiś taki sentyment do Węgier. W Budapeszcie byłem dwa razy i za każdym razem robił na mnie niesamowite wrażenie.
Poza tym z Krakowa jest tam bliżej niż do Poznania, a z moich rodzinnych stron tyle samo co do Warszawy. Więc jakoś tak powinno się czuć tą bliskość.

W Aggtelek byłem po drugiej stronie granicy w jaskini Domica. Chyba to najpiękniejsza jaskinia jaką widziałem.
Z tego co pamiętam to jest ona połączona z jaskiniami w Aggtelek. Nie pamiętam tylko czy można przejść granicę w taki sposób, czy nie.

W Egerze byłem na festiwalu wina (ok. 20 sierpnia). Można chodzić sobie ze swoim kieliszkiem od stoiska do stoiska i próbować co dana winnica dobrego wyprodukowała (z tego co pamiętam to raczej nie za darmo).

Na Węgry z pewnością warto jechać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 29, 2012 3:28 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Ooooo. Wspomnienia. Działałem kiedyś w jaskiniach na granicy Węgier i Słowacji .
Jaskinia Brazda to było coś .

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 29, 2012 5:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3185
Lokalizacja: Nowy Sącz
matragona napisał(a):
gouter,choć miast zwiedzać nie lubię,

Mam to samo, gdy koleżanka z pracy, dzięki której projekt został zaakceptowany zrezygnowała z roli koordynatora i poprosiła, abym to ja nim został. Patrząc na kraje partnerskie Węgry i Niemcy (okolice Frankfurtu nad Menem), nie bardzo mi się to widziało, ale po przemyśleniu zauważyłem, że przecież można coś zobaczyć w drodze do. I właśnie dzięki temu byłem w miejscach, to których nigdy specjalnie bym nie pojechał. Tak było ze Szwajcarią Czeską i Saksońską przy wizycie w Niemczech, i teraz z Wielką Fatrą (no tu może kiedyś pojechałbym specjalnie) i Zadielską Doliną. No i miałem w obu przypadkach niesamowitego farta co do pogody. Swoje zwiedzanie zrealizowałem w 100%.
Co do Domicy lub Agtelek, to są w planie na drugą wizytą w przyszłym roku szkolnym, bardzo dobra opcja na złą pogodę.
Krabul napisał(a):
Węgry są cool. Świetne zdjęcia.

Dzięki
Rohu napisał(a):
Ja też mam jakiś taki sentyment do Węgier. W Budapeszcie byłem dwa razy

Węgry to była moja pierwsza zagranica w życiu, byłem wtedy w VII klasie
Basia Z. napisał(a):
A Dolina Zadielska to już w ogóle nadaje się do oglądania tylko zimą lub wczesną wiosną

Tak też sądzę, chociaż jest szlak prowadzący ponad dolinę, to dobra opcja na liściastą porę roku.

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 01, 2012 11:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
gouter napisał(a):
Węgry to była moja pierwsza zagranica w życiu


aż wstyd się przyznać ale na Węgrzech jeszcze nie byłem. Kiedyś w końcu muszę się do Budapesztu wybrać bo ładne miasto.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 01, 2012 2:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3185
Lokalizacja: Nowy Sącz
Cytuj:
aż wstyd się przyznać ale na Węgrzech jeszcze nie byłem

Nie ma się czego wstydzić :wink: , ja byłem 4 razy, pierwszy raz na szkolnej kolonii, tkaa była, nie było wyboru
drugi raz - na handel - w Miszkolcu
trzeci raz - w Hajduszoboszlo - na basenach, nie cierpię tego miejsca, ale poświęciłem się dla dzieci
- a teraz - czwarty raz, bo taki kraj jest z nami w projekcie.
Generalnie ten kraj nie leży w kręgu moich zainteresowań, ale z południowej Polski często ludziska tam jeżdżą, bo blisko, tanie baseny - dużo tańsze niż u nas czy na Słowacji.

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 01, 2012 4:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10403
Lokalizacja: miasto100mostów
zephyr napisał(a):
aż wstyd się przyznać ale na Węgrzech jeszcze nie byłem
Bujać to my ale nie nas.
Cytuj:
Skąd: Węgierska Górka

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 02, 2012 3:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3185
Lokalizacja: Nowy Sącz
Większa porcja zdjęć
na razie Tatry:
http://www.summitpost.org/the-february-parade-of-tatra-peaks/778344
oraz Zvoleń z Wielkiej Fatrze
http://www.summitpost.org/from-summit-of-zvolen/779258

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL