Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:24 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lut 28, 2016 2:33 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sty 23, 2011 1:20 pm
Posty: 11
W Pieninach najbardziej znanym i najczęściej odwiedzanym miejscem jest z całą pewnością masyw Trzech Koron. większość turystów wypoczywających w tych stronach wchodzi na platformę widokową która znajduje się na szczycie Okrąglicy (982 m.n.p.m.). Widoki fantastyczne na Przełom Dunajca, Małe Pieniny z Wysoką, Magurę Spiską z Wiaternym Wierchem Tatry Bielskie, Wysokie, Zachodnie, Babią Górę (Beskid Żywiecki, Zalew Czorsztyński, Gorce z Turbaczem, i Lubaniem, Beskid Sądecki z Radziejową. To tylko kilka najważniejszych rzeczy które widać. Trudno było by wymienić wszystko ale wspomnę tu też o miejscowościach które z masywu Trzech Koron możemy podziwiać i są to, Szczawnica, Czerwony Klasztor, Sromowce Frydman, moja wieś - Huba , Maniowy, Kluszkowce Krośnica itd. trzy Korony możemy zdobywać na kilka sposobów, w zależności od tego gdzie mamy noclegi. Najpopularniejsze wejście , zaczyna się w Krościenku, idziemy żółtym szlakiem do Przełęczy Szopka dalej niebieskim . Wracać możemy tą samą drogą albo przez Górę Zamkową (po drodze zobaczymy pozostałości zamku św. Kingi). Można rozpocząć w Czorsztynie, przechodzimy przez Halę Majerz (warto odwiedzić bacówkę i napić się żętycy), idziemy niebieskim szlakiem, zejście może być do Krościenka albo Sromowiec Niżnych. Ja tym razem, wchodziłem os Sromowiec Niżnych żółtym szlakiem przez Wąwóz Szopczański do Przełęczy Szopka, dalej niebieskim szlakiem. Wracałem szlakiem niebieskim (w kierunku Góry Zamkowej) do polany Kosarzyska następnie szlakiem zielonym do Sromowiec Niżnych (wychodzi się obok schroniska Trzy Korony). Cała ta trasa (bez długich postoi) nie powinna zająć więcej niż 3 h. Więcej opisów na stronie http://www.karolina.civ.pl


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Zbigniew Konopka.
Usługi Przewodnickie, noclegi, pokoje, agroturystyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 28, 2016 2:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
W innych miejscach te twoje reklamy jeszcze jako tako pasują ale to nie jest żadna relacja więc wypieerdalaj stąd z tym gównem.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 28, 2016 6:29 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Chyba zdajesz sobie sprawę, że tego typu reklama bardziej Ci zaszkodzi niż pomoże?

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL