Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So kwi 20, 2024 9:37 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 29, 2011 7:49 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt paź 30, 2009 10:57 am
Posty: 158
Bardzo ładne zdjęcia i świetnie, że tak starannie podpisane! Mimo, że byłem w większości okolicznych gór, to sam nie poznałbym ich ze zdjęć, a tak mogę z przyjemnością zobaczyć te miejsca z nowych perspektyw. Dzięki!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 28, 2015 12:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): N cze 28, 2015 12:03 pm
Posty: 2
gouter napisał(a):
...Jeszcze tego samego dnia po obiadku wybraliśmy się za Tarvisio, na Monte Lussari - jest tutaj sanktuarium Mastki Boskiej...
Witam, super relacja! W lipcu w drodze do Włoch nocujemy 1 dz w Villach i chcielibyśmy "zdobyć" Monte Lussari i kilka godzin pochodzić. Nie bierzemy butów trekingowych (tylko sandały i adidasy). Wszyscy polecają wyciąg gondolowy na Monte Lussari i tam spacerek, mam nadzieję, że adidasy wystarczą na lekki spacer wokół Sanktuarium -da radę? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 03, 2017 1:51 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:09 am
Posty: 44
Rozważam Karyntię jako miejsce letnich wakacji, ale to dość duży region. Napisz proszę, które miejsce uważasz za najlepsze jako punkt wypadowy na najciekawsze ferraty w tym regionie? (najlepiej o trudności B/C) Jak wypada Karyntia na tle innych regionów pod tym kątem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 05, 2017 6:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3185
Lokalizacja: Nowy Sącz
jusytka napisał(a):
Rozważam Karyntię jako miejsce letnich wakacji, ale to dość duży region. Napisz proszę, które miejsce uważasz za najlepsze jako punkt wypadowy na najciekawsze ferraty w tym regionie?

Byłem w Karyntii trzy razy. Moja wiedza o ferratach jest ograniczona, ale Karyntia nie jest chyba w nie zbyt bogata, w porównaniu z innymi częściami Austrii, większość tutejszych gór jest dość łagodna - na pewno jest ferrata na Trogkofel w Alpach Karnickich. Patrząc na charakter gór to właśnie można się ich spodziewać w Karnickich, w Wysokich Taurach i w Lienzer Dolomiten. Myśląc w ten sposób, jako punkt wypadowy można by wybrać Hermagor - u podnóża Karnickich z dodatkową atrakcją - ciepłym jeziorkiem. Pół godzinki samochodem i można też uderzyć na Hohe Warte. Jeżeli bardziej interesowały by Wysokie Taury to Gmund lub Seeboden nad Millstatter See wydają się być też dobrymi opcjami. Karyntia ma na plus dla siebie - lepszą pogodę niż pozostałe części Austrii, jedna górsko - Tyrol czy Salzburger Land są wiele ładniejsze i ciekawsze.

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL