Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn lip 01, 2024 5:41 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N maja 15, 2011 6:00 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Po tych alpejskich wyjazdach zatęskniło mi się do łażenia po "górskich łąkach" :wink: ,najlepszym pomysłem był więc wyskok w Wielką Fatrę.
Nie tak wcześnie,bo 8:30 zaparkowaliśmy w Vlkolincu. Rano było jeszcze słonecznie,tym ładniej prezentowały się domy wsi wpisanej na listę światowego dziedzictwa narodowego Unesco . Podobno obecnie wieś zamieszkuje stale 29 mieszkańców,w 9 domach z wszystkich 55. Nazwa wsi pochodzi z jednej z legend o pojawiających się w okolicy wilkach. Aha,parking płatny,1E od godziny,pani zasiada w budce kasowej od 9:00,nas jednak dogoniła u bram wsi;-)
Obrazek

Obrazek

Na krótko zaprzyjaźniłam się z:
Obrazek
Czas było ruszać na łąki..
Obrazek
Zielonym szlakiem przespacerowaliśmy sobie dosłownie przez Vtacnik i na Sipruń. Pogoda psuła się niestety,wzrosło zachmurzenie i miałam wrażenie,że będzie burza. Jak wleźliśmy na Sipruń (1461m npm)Pustemu padł aparat i odtąd sama zaczęłam robić zdjęcia-ups;-/
Z Siprunia poszliśmy sobie na Małą Smrekovicę (1485m npm),w której okolicy usytuowane jest wojskowe sanatorium lecznicze i hotel górski Smrekovica.
Jednak nie budynki tych obiektów zwracają uwagę,a raczej widoki na wyłaniającą się płaską Płoskę i Borysov;-)
Obrazek

Obrazek
My przez Skalną Alpę i Tanecnicę udaliśmy się w stronę Severnego Rakytovskego Sedla i to dopiero tam napotkaliśmy turystów na szlaku.
Szybko weszliśmy na Rakytov (1567m npm),który w zeszłym roku w maju poskąpił nam widoków.Tym razem było inaczej:)
Obrazek
Miałam jeszcze zakusy pójść dalej,na Płoskę i przynajmniej do Chaty pod Borysovem,ale tym razem czas nas naglił,a Pusty marudził:przecież już tam byłaś :oops: :twisted:
Zbiegliśmy więc na Sedlo i stamtąd zaczęliśmy schodzić żółtym szlakiem,początkowo z ładnym jeszcze widokami. Później szlak wiedzie przez las,wzdłuż Teplego Potoku.
Obrazek
Koło leśniczówki zaczyna się asfalt i wiedzie drogą z Liptovskich Revuc do Rużomberoka,można tam złapać autobus.Myśmy akurat mieli chwilę czasu,więc doszliśmy do Liptovskiej Osady i tam wsiedliśmy do tegoż pojazdu. Za 1,70E dowieźliśmy się na przystanek skąd poczłapaliśmy do samochodu. Miła pani siedziała w swojej budce kasowej,wypytała nas czy widzieliśmy niedźwiedzie,my zaś dowiedzieliśmy się od Niej,że ma chałupę we wiosce,ale tu nie mieszka. Pojadłam,odpoczęłam i pojechaliśmy do domu..Deszcz dopadł nas w....Żywcu :wink: :wink:

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 15, 2011 6:02 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2011 7:25 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Kraków
Ładnie tam cholera :)

_________________
"Because it's there" - G.H. Mallory


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 15, 2011 7:14 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
matragona faaaaajne te Twoje wycieczki. Swego rodzaju odskocznia od Tatr :)

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL