Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So wrz 21, 2024 1:45 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lip 12, 2024 4:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4478
Lokalizacja: GEKONY
Kolejny punkt na mapie gdzie jest kawał, drogi (chociaż ostatnio zwrócono mi uwagę, że 3 godziny w Tatry to nie jest daleko). Cel na dzisiaj wymyśliła Ewa, pogoda dopisała, a szlak mnie zaskoczył, a nie trafił.

Obrazek
Krywań z welonem

Znowu nie pospaliśmy, ale podczas wypadów w góry to bardziej cieszy niż smuci – w końcu wcześniej będziemy na szlaku! Parkujemy przy Trzech Źródłach, samochodów już sporo, ja na szybko szamam owsiankę, by później jeszcze szybszym krokiem podążać za Ewą. Pod górę mamy do zrobienia 1300 metrów, a przy tym tempie zapowiada się intensywne cardio.

Idziemy zielonym szlakiem, początkowo wśród drzew, jednak gdzieniegdzie prześwituje Kopa i Krywań. Minutę od szlaku znajdują się pozostałości bunkra, robię szybki skok w bok zobaczyć jak wygląda. Został kawałek drewnianych ścian, obok na kamieniu umieszczono tablicę upamiętniającą partyzantów zamordowanych przez oddziały SS 14.01,1945.

Obrazek
Bunkier partyzantów pod Krywaniem

Ewę doganiam dopiero za zakosami. Po wyjściu na otwarty teren robimy postój na jedzenie, ja dodatkowa robię striptiz i suszę podkoszulek. Następny check point robimy za źródełkiem w okolicach żlebu, bo jak wiadomo po jedzeniu chce się spać, więc Ewa ucina sobie kilkuminutową drzemkę.

Regeneracja pomogła i jak się okazało była we właściwym momencie bo (co mnie zaskoczyło) od rozstaju dróg w Krywańskim Żlebie nawet było trzeba trochę popracować rękami. Zawsze to fajne urozmaicenie. Co jakiś czas wygodny szlak był poprzetykany skałami gdzie przydawał się napęd na 4. W miarę jak się wznosiliśmy chmura która nad Krywaniem wisiała od samego rana też wędrowała ku górze, przez co byliśmy cały czas pod nią i mieliśmy widoki na okolicę, a gdybyśmy wyszli 15 minut wcześniej to pewnie szlibyśmy w totalnym mleku. Po drodze mijamy trochę ciekawych turystów, jednego z takim lękiem wysokości jakiego chyba nikt inny nie ma, drugi na leginsy i spodnie założył uprząż wspinaczkową, a trzeci wchodził w japonkach. Co kto lubi.

Obrazek
Szlak na Krywań

Obrazek
Zielone Krywańskie jezioro i grań Krótkiej

Obrazek
To na prawdę ładny szlak!

Po drodze wchodzimy na Mały Krywań i od czasu do czasu używając 4 kończyn po 3 godzinach z hakiem stajemy na 10 najwyższym szczycie Tatr. Widoki raz są na góry, a raz tylko na chmury, jemy, pijemy, opalamy się, a jak się słońce schowa za chmurę to marzniemy. Piękne zwieńczenie tego solidnego podejścia. Dodatkowo korzystam i podchodzę do urwiska zobaczyć z góry jak wygląda północna ściana Krywania, która od lat mnie fascynuje. Kawał lufy! Kiedyś trafiłem na ciekawą relację z przejścia ściany gdzie cała akcja trwała 3, albo 4 dni. W 2015 roku działali tam Tomasz Klimczak i Maciej Bedrejczuk o czym pisano w Taterniku i zrobili nawet krótki filmik z przejścia.

Obrazek
Gdyby iść ściśle granią to doszlibyśmy do Mięguszowieckich Szczytów nad Morskim Okiem

Obrazek
Szczyt Krywania

Obrazek
Przepięknie jest

Obrazek
Wszyscy czekają na wiatr co rozgoni…

Obrazek
W stronę Zachodnich

Później zejście niebieskim na którym obserwuje nas świstak.

6 godzin w samochodzie, 8 na szlaku.

Obrazek
Można posiedzieć i nacieszyć oczy

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 13, 2024 2:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10410
Lokalizacja: miasto100mostów
Byłem na Babiej z dwoma starszymi synami parę tygodni temu. Szybka akcja. 7 godzin w samochodzie 8 godzin w górach. W Tatry już by było ciężej w takim trybie.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL