Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn cze 03, 2024 9:50 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lip 18, 2014 6:55 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 18, 2014 6:48 am
Posty: 2
Szanowni Państwo!!

Serdecznie zapraszam do śledzenia mojej wyprawy 8000km Across Canada. Jest to trasa pokonywana pieszo, zaczynając w Victoria, BC 7 stycznia 2015 i kończąc w Cape Spear, NL około 8 miesięcy później.

Jest to forum górskie lecz na szczęście część trasy spełnia warunki - przejście przez Góry Skaliste zimą przy 40-stopniowym mrozie, noce w namiocie i dużo odwagi!

Zapraszam na oficjalną stronę wyprawy http://www.8000kmAcrossCanada.com

oraz do polubienia portalu na http://www.facebook.com/8000kmAcrossCanada

ZAPRASZAM!!

OFICJALNY ZWIASTUN:


Obrazek


Ostatnio edytowano Cz wrz 04, 2014 12:53 am przez 8000kmAcrossCanada, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 21, 2014 8:09 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Z całym szacunkiem, jako że pomysł jest zacny: czy tylko ja jestem lekko zniesmaczony faktem, że taki wpis powinien być zapisem przeżytych przygód i powstać po, lub chociaż w trakcie realizacji swoich marzeń, a nie jako reklama projektu? Mam wrażenie, że ten temat jest swego rodzaju znamiennym odbiciem czasów, w których żyjemy. Pisząc to mam świadomość, że na swój sposób biorę również udział w targowisku próżności i mam ciekawość dla tego projektu, gdyż jego wizja jest urzekająca. Ciekawi mnie jakie planujesz zabezpieczenia przed niedźwiedziami grizzly, z technicznego punktu widzenia. Ogólnie pomysł mi się bardzo podoba i jeśli mogę o coś prosić - informuj na bieżąco o postępach, gdy już jakieś będą.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 21, 2014 12:25 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 14, 2013 12:39 am
Posty: 161
Mazio napisał(a):
Z całym szacunkiem, jako że pomysł jest zacny: czy tylko ja jestem lekko zniesmaczony faktem, że taki wpis powinien być zapisem przeżytych przygód i powstać po, lub chociaż w trakcie realizacji swoich marzeń, a nie jako reklama projektu?


Nie tylko Ty jesteś zniesmaczony, mam podobne zdanie. To już wolę relację z wycieczki na Grzesia czy Turbacz niż opisywanie w tym wątku planów (owszem, ambitnych ale na razie tylko planów). Jak dojdzie do realizacji ( w całości czy nawet częściowo) to z ciekawością poczytam.

Też znak czasów, że pojawia się na tym forum projekt "komercyjny", ze sponsorami itp. Osobiście wolę wyprawy na tzw. spontanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 21, 2014 3:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3047
Być może taki jest mechanizm finansowania tej wyprawy. Może jest sponsor który wyłoży pieniądze jak zobaczy zainteresowanie, którego miarą mogą być np lajki na fejsie. Jeśli jest inaczej to zgadzam się z wami w 100%.
Pozdrawiam
wojtek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 24, 2014 2:40 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 18, 2014 6:48 am
Posty: 2
KaraVAN napisał(a):
Świetna inicjatywa! Przed chwilą polubiłem mój imienniku :D Skąd na to wszystko wziąłeś pieniądze, chęci, motywację? Opiszesz to kiedyś :) ?


Dziękuję!

O motywacji, chęciach i wszystkim zapraszam na stronę, tam jest naprawdę wiele opisane. Dla nas Kanadyjczyków jest to coś szczególnego przejść tą trasę, Terry Fox nasz bohater narodowy nagłośnił to niesłychanie! Zapraszam do śledzenia wyprawy na stronie www oraz na facebooku, ponieważ dopiero wszystko zostało ogłoszone nie zdążyłem załadować całej treści. (Sam pomysł powstał ponad 5 miesięcy temu!!!)

Co do opisania to ponieważ w moim kraju jest to wyprawa o historycznym znaczeniu myślę, że warto byłoby napisać książkę, może nawet zdecyduję się żeby wydać ją również w Waszym kraju.






Mazio napisał(a):
Z całym szacunkiem, jako że pomysł jest zacny: czy tylko ja jestem lekko zniesmaczony faktem, że taki wpis powinien być zapisem przeżytych przygód i powstać po, lub chociaż w trakcie realizacji swoich marzeń, a nie jako reklama projektu? Mam wrażenie, że ten temat jest swego rodzaju znamiennym odbiciem czasów, w których żyjemy. Pisząc to mam świadomość, że na swój sposób biorę również udział w targowisku próżności i mam ciekawość dla tego projektu, gdyż jego wizja jest urzekająca. Ciekawi mnie jakie planujesz zabezpieczenia przed niedźwiedziami grizzly, z technicznego punktu widzenia. Ogólnie pomysł mi się bardzo podoba i jeśli mogę o coś prosić - informuj na bieżąco o postępach, gdy już jakieś będą.



Dlaczego wpis powinien być zapisem przygód? Bardzo dziwne podejście! Przecież oferuję Państwu znacznie coś lepszego - śledzenie przygotowań i samej wyprawy na żywo!!! Jak już wcześniej napisałem jest wo wyprawa o historycznym znaczeniu w moim kraju, nagłośnienie medialne, sponsorzy to normalna rzecz!

Nie rozumiem o jakie czasy chodzi, u mnie w kraju nie jest jeszcze tak źle, a ja jako porządny facet trzymam wysoki poziom.

Jeżeli chodzi o zabezpieczenie przed niedźwiedziami to przede wszystkim dawanie znaku, że się idzie - gwizdkiem albo okrzykiem "Hey bear! ", dodatkowo będę miał przy sobie spray do obrony gdybym został zaatakowany. Poza tym standardowe czynności, które zapobiegają atakom.

Wyprawa rusza 7 stycznia 2015, obecnie dopiero wszystko pojawiło się w internecie. Ostro trenuję, przygotowuję się psychicznie, szukam sponsorów oraz partnerów medialnych, z moim charakterem nie ma szans żebym zrezygnował mimo ekstremalnie trudnych warunków!




Pampalini napisał(a):
Mazio napisał(a):
Z całym szacunkiem, jako że pomysł jest zacny: czy tylko ja jestem lekko zniesmaczony faktem, że taki wpis powinien być zapisem przeżytych przygód i powstać po, lub chociaż w trakcie realizacji swoich marzeń, a nie jako reklama projektu?


Nie tylko Ty jesteś zniesmaczony, mam podobne zdanie. To już wolę relację z wycieczki na Grzesia czy Turbacz niż opisywanie w tym wątku planów (owszem, ambitnych ale na razie tylko planów). Jak dojdzie do realizacji ( w całości czy nawet częściowo) to z ciekawością poczytam.

Też znak czasów, że pojawia się na tym forum projekt "komercyjny", ze sponsorami itp. Osobiście wolę wyprawy na tzw. spontanie.


Na wstępie jeszcze raz podkreślę - to nie są tylko plany, to przygotowania do wyprawy!

Ponadto komercyjny nie znaczy gorszy, poza tym o gustach się nie dyskutuje :) Bardzo nie lubię komentarzy skoro ktoś nie zapoznał się nawet z tematem, zapraszam na stronę, tam jest wszystko! Co do relacji to wszystko będzie solidnie dokumentowane, wyprawa dojdzie do skutku i zostanie ukończona - nie widzę powodu, dla którego miałbym zrezygnować!

Wspomniane zostały małe wędrówki na Grzesia czy Turbacz, to trochę inna skala.

krank1 napisał(a):
Być może taki jest mechanizm finansowania tej wyprawy. Może jest sponsor który wyłoży pieniądze jak zobaczy zainteresowanie, którego miarą mogą być np lajki na fejsie. Jeśli jest inaczej to zgadzam się z wami w 100%.
Pozdrawiam
wojtek


Panie Wojtku, znowu domysły, proszę opierać się wyłącznie na faktach! Szkoda tylko swojego czasu na domysły :)
Oferuję sponsorom reklamę a nie oni mi robią łaskę, że zdecydują się na sponsorowanie. To ja tutaj ustalam warunki, a oczywiście wolny rynek powoduje, że jak nie jedna firma to druga. Sposób finansowania wyprawy jest różny, ale o finansach się nie rozmawia.


Jeżeli są jeszcze jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć, jednakże proszę zapoznać się ze wszystkimi szczegółami :)

Zapraszam do śledzenia przygotowań!!

Pozdrawiam
Jakub Muda


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 24, 2014 4:45 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
8000kmAcrossCanada napisał(a):
Dlaczego wpis powinien być zapisem przygód? Bardzo dziwne podejście! Przecież oferuję Państwu znacznie coś lepszego - śledzenie przygotowań i samej wyprawy na żywo!!!


Coz, widocznie mam nieco inne podejscie i faza cudzych przygotowan nie jest dla mnie interesujaca. Mozliwosc sledzenia przebiegu wydarzenia juz tak. Dlatego w mojej subiektywnej ocenie lepiej wypadlaby reklama projektu, ktory bylby w trakcie realizacji i na etapie przygody. Ale musze przyznac, ze z takim, ktory wymaga wielomiesiecznych przygotowan i sponsorow nigdy nie mialem do czynienia. Moze wiec moje podejscie jest naznaczone zbedna nieufnoscia, no i zupelnie nie wczulem sie w historyczne znaczenie pomyslu. Tak czy owak - jestem szczerym milosnikiem polnocnej hemisfery, surowych klimatow rodem z Jacka Londona, tak wiec zajrze gdy wyprawa sie zacznie.

Co do wyjasnienia obrony przed niedzwiedziami, to mialem szczeniacka nadzieje, ze bedzie to raczej m4a1 z celownikiem kolimatorowym, gdyz bedac wychowany na przerazajacym opisie Grizzly Karola Maya z "Winetou", nie bardzo umiem sobie wyobrazic Old Shatterhanda chodzacego po lesie z gwizdkiem, gazem pieprzowym i pokrzykujacego "Hey bear!". Ale potraktuj to z przymruzeniem oka - z niedzwiedziami tego typu widuje sie jedynie przez telewizje i stad moje wybujale wyobrazenia o zakresie koniecznej obrony przed ich podobno krwiozerczym charakterem. Zycze powodzenia. :)

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 24, 2014 4:32 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 14, 2013 12:39 am
Posty: 161
8000kmAcrossCanada napisał(a):
Na wstępie jeszcze raz podkreślę - to nie są tylko plany, to przygotowania do wyprawy!

Ponadto komercyjny nie znaczy gorszy, poza tym o gustach się nie dyskutuje :) Bardzo nie lubię komentarzy skoro ktoś nie zapoznał się nawet z tematem, zapraszam na stronę, tam jest wszystko! Co do relacji to wszystko będzie solidnie dokumentowane, wyprawa dojdzie do skutku i zostanie ukończona - nie widzę powodu, dla którego miałbym zrezygnować!

Wspomniane zostały małe wędrówki na Grzesia czy Turbacz, to trochę inna skala.

Pozdrawiam
Jakub Muda


Umieściłeś ten wpis w dziale relacje - więc gdzie jest ta relacja z wyprawy? Z całym szacunkiem, ale przygotowania to nic innego jak etap planowania, różne sprawy mogą jeszcze się zdarzyć przed wyruszeniem. Doceniam pasję i entuzjazm ale wiesz, są rzeczy na które można nie mieć wpływu (zdrowie, rodzina itp.).

Życzę powodzenia w realizacji PLANÓW, i liczę na to, że jak przejdziesz Kanadę umieścisz tu RELACJĘ (zdjęcia, odczucia itp.) - stąd moje odniesienie do wycieczek na Grzesia czy Turbacz (bo nie o skalę tu chodzi). Jeszcze jedno - relacja tutaj nie polega na wstawianiu linków do innych stron.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 24, 2014 6:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3047
8000kmAcrossCanada napisał(a):
Oferuję sponsorom reklamę a nie oni mi robią łaskę, że zdecydują się na sponsorowanie. To ja tutaj ustalam warunki, a oczywiście wolny rynek powoduje, że jak nie jedna firma to druga.

Właśnie o tym piszę, im większe zainteresowanie wzbudzisz tym lepsze pole do negocjacji ze sponsorem.

Również życzę powodzenia!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL