Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt lip 02, 2024 6:48 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Fagarasze
PostNapisane: Cz lip 15, 2010 12:03 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 14, 2010 11:42 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Gdynia
Witam :) Kocham Polskie Tatry, obszedłem je nie raz, nie dwa, w zimę czy w lato, ale stwierdziłem, że pora na trochę inny klimat (chociaż łańcuch górski ten sam :) ) Bardzo chcę pojechać w sierpniu (2 tydzień) w góry Fogarskie (Karpaty Pd, najwyższe góry Rumunii) na około od 10 dni do 2 tygodni z samowystarczalny sprzętem :P (namiot, grzałka gazowa i te sprawy) Chcę tam dotrzeć albo pociągiem, albo stopem - jak się uda ;)
I mam pytanie - czy ktoś w tym samym czasie wybiera się w te rejony, bądź czy ktoś chciałby zabrać się ze mną :)
Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 16, 2010 12:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt cze 25, 2010 2:00 pm
Posty: 5
Ja byłam 3 lata temu też latem, niesamowite widoki, niebezpieczne drogi, długie, ciemne tunele. No i Dracula ;) Transylwania jest piękna. Teraz chciałabym się tam wybrać zimą - to by były wrażenia...

_________________
A góry nade mną jak niebo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 16, 2010 2:03 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 14, 2010 11:42 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Gdynia
Mam w planie zwiedzić dwa zamki w Transylwanii.
Tylko samemu nie chcę jechać dlatego szukam kompana gdzie się da.
Niestety znajomi maja już plany albo im się nie chce eh


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 22, 2010 1:40 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt cze 25, 2010 2:00 pm
Posty: 5
To życzę Ci powodzenia, bo naprawdę warto tam pojechać, kombinuj ekipę i w drogę... :)

A jak nikogo nie znajdziesz to ja piszę się na zimowy wyjazd ;)

_________________
A góry nade mną jak niebo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: świetne góry
PostNapisane: Pn lip 26, 2010 8:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 8:13 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Gdańsk
Byłam tam 3 lata temu i to była wyprawa mojego życia.
W zasadzie całą Transylwanię przejechaliśmy na stopa (więc się da) a było nas 3 osoby. Parę razy jechaliśmy pociągiem, ale to było traumatyczne przeżycie a zniżki studenckie mają tylko rumuńscy studenci.
Najpiękniejsze w Fogaraszach jest to, że możesz praktycznie wszędzie rozbijać namiot, a jak spotkasz bacę to wystarczy, że go poczęstujesz fajką i już jest Twój (my nie paliliśmy ale mieliśmy paczkę fajek przeznaczoną właśnie na częstowanie panów od owiec :) )
Wyżej w górach ciężko jest o wodę więc trzeba się w nią, i to w dość dużej ilości, zaopatrzyć "na dole"
Uwaga! Dużo bezdomnych psów, pod żadnym pozorem nie dokarmiać, bo będą za wami szły przez całe góry! (Tak było w naszym wypadku)
Zanim się wybraliśmy w góry, powiedziano nam, że zawsze ok 15 pada deszcz, na początku nie wierzyliśmy, ale się sprawdziło. Więc szliśmy od 5 rano do 15, rozbijaliśmy namiot, przeczekiwaliśmy deszcz rozpalaliśmy ognisko.
Schrony w górach w złym stanie, lepiej spać w namiocie. A schroniska (ze świetną atmosferą!!!) położone są dość nisko i trzeba do nich dłuuuugo schodzić.

Powodzenia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 04, 2010 8:20 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt cze 25, 2010 2:00 pm
Posty: 5
Olzbieta zwróciłaś uwagę na rzecz, która mnie w Fogaraszach zaciekawiła. Załamania pogody - wiadomo - jak to w górach, ale tam było to coś niesamowitego. Najpierw gwałtowny deszcz i wiatr, póxniej mgła gęsta jak mleko i po chwili słońce. Super.
A no i masz rację - lepiej wziąć namiot i rozbijać się na własną rękę niż spać w rumuńskich blaszakach ;)

_________________
A góry nade mną jak niebo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 07, 2010 2:51 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
Od siebie dodam, że przy okazji warto zahaczyć o pasmo Piatra Craiului - choć dotarcie tam stopem może być problematyczne. Piękne wapienne góry, adrenalinowe szlaki, myśmy przez cały dzień wędrówki nie spotkali na szlaku żywej duszy. Ino śliskie po deszczu jak jasny pieron ;)

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 07, 2010 4:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 26, 2010 8:13 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Gdańsk
Stopem też się da, ale można też z Braszowa do Zarnesti autobusem (nie drogi) a stamtąd już rzut kamieniem do pasemka Pietra Craiului. Tylko tam ciężko z wodą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL