Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:41 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 10, 2011 12:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Do obeznanych w klimacie małofatrzańskim - ile w przybliżeniu zajmie trasa z Bielego Potoku przez Dolne, Horne Dziery, Wielki Rozsutec (ew. z jego obejściem niebieskim szlakiem) , Stoh, Południowy Groń do Chaty pod Chlebem? Mapa mówi 7:45h. O siebie się nie martwię, ale zabieram m.in. żonę i siostrę i nie chcę dostać wpie.rdol gdzieś na szlaku. PS. Pod koniec maja na Wielkiego Rozsutca można wchodzić? Bo słyszałem o jakichś zakazach.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 10, 2011 2:28 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Krabul napisał(a):
Do obeznanych w klimacie małofatrzańskim - ile w przybliżeniu zajmie trasa z Bielego Potoku przez Dolne, Horne Dziery, Wielki Rozsutec (ew. z jego obejściem niebieskim szlakiem) , Stoh, Południowy Groń do Chaty pod Chlebem? Mapa mówi 7:45h. O siebie się nie martwię, ale zabieram m.in. żonę i siostrę i nie chcę dostać wpie.rdol gdzieś na szlaku. PS. Pod koniec maja na Wielkiego Rozsutca można wchodzić? Bo słyszałem o jakichś zakazach.


Jest to dość wymagająca trasa. Da się zrobić w ciągu jednego dnia, ale nie wiem czy na koniec kobiety nie wybiją Ci zębów (jeśli jeszcze będą miały siłę).

Jeśli chodzi o obejście - to "niebieskie" obejście Rozsudźca jest koszmarnie nudne i długie. To już lepiej "obejść" Stoh szlakiem żółtym.

Trasa Medzirozsutce - Medziholie przez Wielki Rozsudziec jest otwarta dopiero od 15 czerwca.

11. Trasa je v úseku Medzirozsutce - Veľký Rozsutec - Medziholie od 1. marca do 15. júna pre návštevníkov uzatvorená.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 11, 2011 7:43 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Dzięki Basiu.
Basia Z. napisał(a):
Trasa Medzirozsutce - Medziholie przez Wielki Rozsudziec jest otwarta dopiero od 15 czerwca.
Szkoda, bo to chyba jedna z głównych atrakcji tamtego rejonu...
Basia Z. napisał(a):
Jest to dość wymagająca trasa. Da się zrobić w ciągu jednego dnia, ale nie wiem czy na koniec kobiety nie wybiją Ci zębów (jeśli jeszcze będą miały siłę)
Jednak postaramy się o nocleg w Chacie na Groniu, nie pod Chlebem - zawsze będzie trochę bliżej. Nocleg trzeba rezerwować na przedostatni weekend maja czy raczej będzie miejsce bez problemu?

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 11, 2011 8:16 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Krabul napisał(a):
Dzięki Basiu.
Basia Z. napisał(a):
Trasa Medzirozsutce - Medziholie przez Wielki Rozsudziec jest otwarta dopiero od 15 czerwca.
Szkoda, bo to chyba jedna z głównych atrakcji tamtego rejonu...
Basia Z. napisał(a):
Jest to dość wymagająca trasa. Da się zrobić w ciągu jednego dnia, ale nie wiem czy na koniec kobiety nie wybiją Ci zębów (jeśli jeszcze będą miały siłę)
Jednak postaramy się o nocleg w Chacie na Groniu, nie pod Chlebem - zawsze będzie trochę bliżej. Nocleg trzeba rezerwować na przedostatni weekend maja czy raczej będzie miejsce bez problemu?


Polecam przejście przez wszystkie Diery oraz wejście na Mały Rozsudziec, trochę niedoceniany, a bardzo atrakcyjny (trochę ekspozycji, większa ekspozycja niż na Wielki Rozsudziec i kilka łańcuchów).

Bardzo ciekawym i stosunkowo nietrudnym szlakiem jest też - wjazd krzesełkami na górę i przejście aż do Przełomu Wagu przez Mały Krywań i Suchy. Tylko potem trudno wrócić.
Można zrobić tak - rano zostawić tam samochód, wrócić autobusem i zejść do samochodu.

Krótki ale bardzo ciekawy i też miejscami eksponowany szlak to Zbójnicki Chodnik, można połączyć z wejściem na Sokolie.

Miejsce powinno być. A jak nie tam - to z pewnością znajdzie się miejsce na dole w Stefanowej.
Nocleg na dole dla tych akurat gór wcale nie jest złym pomysłem, większość tras robi się w formie kółek.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 11, 2011 10:11 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Basia Z. napisał(a):
znajdzie się miejsce na dole w Stefanowej
Dla mnie to bez różnicy, ale reszta wycieczki może nie czuć zbytniego entuzjazmu podchodząc z 700-800 m z powrotem do góry na grań następnego ranka. Chcemy zrobić cały grzbiet od Małego Rozsutca (wejście przez Diery) aż do Suchego i stamtąd schodzić do drogi jednym ze szlaków (albo dokończyć czerwonym jeśli będą siły). Łącząc to z dojazdem w sobotę rano 320 km i takim samym powrotem w niedzielę po południu - przedsięwzięcie może być męczące.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 13, 2011 9:08 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 01, 2011 10:20 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Skawina
A jak wygląda kwestia "załatwiania na miejscu" noclegu? Szczególnie interesują mnie takie miejsca jak: Zazriva, Stefanowa, Chata na Gruni, Chata pod Suchym. Tam planuję się zatrzymywać po drodze a ciężko rezerwować wcześniej gdyż np zła pogoda czy kontuzja (tfu tfu) może wprawdzić opóźnienia... Planowany termin to druga połowa lipca (pytanie czy to w ogóle dobry termin).
I jeszcze jedno pytanko: czy Stefanowa jest dobrym punktem zaopatrzeniowym w podstawowe produkty spożywcze czy raczej trzeba śmigać do Terchowej?

_________________
Greg


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2011 8:38 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Basia Z. napisał(a):
Miejsce powinno być
Nie ma miejsc w Chacie na Gruni. Ktoś kojarzy czy jest tam gleba? Zawsze można do Stefanowej zejść, ale to robienie metrów w dół i górę trochę bez sensu.

Info z Chaty pod Chlebom:
Vzhľadom na malý počet postelí a veľa záujemcov o nocľah je možné prespať aj v jedálni. Aj tu je ale počet miest obmedzený a hlavne treba rátať s tým, že noc v jedálni je krátka - od 23,00 do 6,00 hod. Je potrebné mať vlastný spacák a karimatku

Dobrze rozumiem, że jkest normalna gleba w jadalni od 23 do 6 rano?

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2011 10:04 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Krabul napisał(a):

Dobrze rozumiem, że jkest normalna gleba w jadalni od 23 do 6 rano?


Tak, i trzeba mieć własny śpiwór i karimat, a i ilość miejsc jest ograniczona (jak myślę - powierzchnią podłogi).

Wymyśl trasę z dołu tak aby się nie powtarzać. Można przecież wykorzystać wyciąg na Chleb.
Osobiście wolę podchodzić więcej ale bez 2-dniowego bagażu niż spać gdzieś wysoko, ale chodzić z bagażem. No ale to kwestia upodobań.


B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2011 10:45 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Cytuj:
Dobrze rozumiem, że jkest normalna gleba w jadalni od 23 do 6 rano?

Jest jeszcze spanie na strychu za 3 euro :) oczywiście z własnym śpiworem. Ostatnio mieliśmy okazję tam nocować, dostaliśmy miejscówki w pokoju 6-osobowym, bez uprzedniej rezerwacji bo to był spontan ;) Ale jeśli planujecie wbić się tam większą ekipą, to chyba lepiej upewnić się czy będą miejsca.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2011 10:49 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Krabul napisał:
Cytuj:
Zawsze można do Stefanowej zejść, ale to robienie metrów w dół i górę trochę bez sensu.


Mała Fatra do dość kompaktowe góry, gdzie szybko można powrócić na "górę". Np. dojście ze Stefanovej do Chaty na Gruni to kwestia 1h, a na sedlo Medziholie 1-1,5h. Więc tragedii nie ma i chyba lepiej przespać się normalnie na dole niż na glebie w schronisku (chociaż zależy jakie kto ma priorytety :D ).

Greg_gr napisał:
Cytuj:
A jak wygląda kwestia "załatwiania na miejscu" noclegu? Szczególnie interesują mnie takie miejsca jak: Zazriva, Stefanowa, Chata na Gruni, Chata pod Suchym. Tam planuję się zatrzymywać po drodze a ciężko rezerwować wcześniej gdyż np zła pogoda czy kontuzja (tfu tfu) może wprawdzić opóźnienia...

Z noclegami w Zazrivej, Stefanovej, Terchovej nie powinieneś mieć problemu. Na wszelki wypadek jednak znajdź sobie w necie jakieś noclegi w tych miejscowościach i zapisz numery w telefonie. Czasami na jedną noc, przy 1-2 osobach, nie chcą przyjmować (gdy wychodzą z założenia że więcej zachodu z obsłużeniem klienta niż te pieniądze są warte).
Warto więc mimo wszystko wcześniej zadzwonić i zapytać.

Cytuj:
Planowany termin to druga połowa lipca (pytanie czy to w ogóle dobry termin).

W zeszłym roku byłem w lipcu ze znajomymi na krótkiej wycieczce na Słowacji. Podczas dojazdu pod jeden zamek w rejonie Wielkiej Fatry spotkałem parkę z Polski, która dzień wcześniej (środek tygodnia), przy pięknej pogodzie, zrobiła sobie wycieczkę po głównej grani Małej Fatry, od Małego Krywania do Stoha. Na pytanie o zaludnienie na szlaku stwierdzili że w ciągu całego dnia spotkali łącznie 4 osoby.
Ja robiłem na Małej Fatrze wycieczki w maju i grudniu, i oczywiście ludzi prawie nie było. Więc myślę że jedyne miejsca gdzie możesz się spodziewać większej ilości turystów to Diery i oba Rozsutce (i to też raczej tylko w weekendy) i okolice wyciągów.
Podsumowując, dziczy i pustki tam nie uświadczysz, ale tłumów także nie powinno być :D .

Cytuj:
I jeszcze jedno pytanko: czy Stefanowa jest dobrym punktem zaopatrzeniowym w podstawowe produkty spożywcze czy raczej trzeba śmigać do Terchowej?

Z tego co pamiętam to, przynajmniej jeszcze kilka lat temu, w Stefanowej był jakiś sklepik, ale nie wiem jak zaopatrzony- nie wchodziłem.
Dotarcie ze Stefanovej do Terchovej nie jest żadnym problemem- jest dość dużo połączeń (zwłaszcza w sezonie). W ostateczności można się przejść na piechotę (ok. 4km, 1h w jedną stronę) i to też niekoniecznie będzie strata czasu- po drodze przechodzi się przez ciekawy widokowo wąwóz Tieśnavy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2011 1:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Basia Z. napisał(a):
Wymyśl trasę z dołu tak aby się nie powtarzać.
Ano wymyśliłem (pisałem już wcześniej). Diery - Rozsutce - Chata pod Chlebom - nocleg - Krywanie - którymś szlakiem na północ do głównej drogi.
Basia Z. napisał(a):
ale chodzić z bagażem
2 dni w lato w dość niskich górach to raczej dużo bambetli nie będziemy brali.
nutshell napisał(a):
chyba lepiej upewnić się czy będą miejsca
No mam już właściwie rezerwację.
Pawel_Orel napisał(a):
Np. dojście ze Stefanovej do Chaty na Gruni to kwestia 1h
Jasne, ale jak porównasz nocleg w Stefanowej do Chaty pod Chlebom to masz ze 700-800m różnicy poziomów. Ja bym wolał ten czas wykorzystać jednak na grani - zwłaszcza, że mamy go tylko 2 dni.
Pawel_Orel napisał(a):
zależy jakie kto ma priorytety
No dokładnie, my jednak wolimy raczej glebę w schronisku.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2011 6:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Cytuj:
2 dni w lato w dość niskich górach to raczej dużo bambetli nie będziemy brali.

Góry są niskie ale przewyższenia spore, dlatego ja też ostatnio wybrałam wariant z noclegiem w górach i taki system polecam.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2011 8:53 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 01, 2011 10:20 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Skawina
Mam jeszcze jedno pytanie. W przewodniku czy innych opisach tras autorzy pisali o sporej ekspozycji czy łańcuchach (np w rezerwacie Tiesnavy czy na Rozsutcach). Co dokładnie mieli na myśli? Czego właściwie można się spodziewać? Są może miejsca w Tatrach, do których te małofatrzańskie można z grubsza porównać aby mieć rozeznanie w temacie?

Pytając wcześniej o termin lipcowy miałem raczej na myśli pogodę niż zaludnienie na szlaku :) Ludzi gór zawsze miło jest spotkać na grani i wymienić pozdrowienie chociażby :)

_________________
Greg


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2011 9:10 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Pogoda normalna- jak to latem w górach. Decyduje prognoza na dany dzień :) .

Ludzi gór oczywiście zawsze jest miło spotkać, ale dobrze żeby nie były to tłumy jak np. latem na Giewoncie.
Z ekspozycją spotkać się możesz w wąwozie Diery, na Bobotach, Sokolie, Wielkim i Małym Rozsutcu (na Małym podobno największa).
Na Wielkim Rozsutcu ekspozycja jest właściwie tylko na krótkich odcinkach na szlaku z przełęczy Medziholie- nic strasznego, chociaż zależy jak kto odczuwa ekspozycję. Najtrudniejsze miejsce porównałbym do kopuły szczytowej Giewontu, z odrobinę większą ilością powietrza wokół.

W kwestii przewodników- ich autorzy lubią kategoryzować szlaki jako łatwiejsze i trudniejsze niezależnie od rejonu o którym piszą.
I tak szlak określany w przewodniku po Bieszczadach jako trudny, w przewodniku po Tatrach miałby kategorię "bez trudności".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2011 9:31 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Łańcuchy są na obydwa Rozsutce.Na Wielki spotkasz się z nimi idąc od/na przełęcz Medziholie.Nie porównam do Tatr,bo nie potrafię szczerze powiedziawszy,może ktoś to zdiagnozuje trafnie;-)
Przekopałam moje fotki z kilku wypraw w Małą F.
Mniej więcej tak to wygląda, latem idąc do góry to raczej nie korzystałam,,ale jak byłoby po deszczu i ślisko to jak najbardziej.Zaś schodząc ze szczytu bardzo pomocne.
Obrazek
Obrazek
Jest kawałek łańcucha idąc ze/na szczyt od strony Medzirozsutców:
Obrazek
Na Wielki przychodziłam już z 2 stron,na Mały zaś tylko od sedlaMedzirozsutce.

Zaś na Małym sytuacja ma się tak,że idąc od Medzirozsutców na szczyt łańcuchów jest więcej,jest trochę ekspozycji,i tu idąc po mokrej po przydadzą się bardzo:
Obrazek
Obrazek

I schodząc ze szczytu też są łańcuchy,przy czym tu nie ma wielkiej stromizny,tylko kamole wyjeżdżające spod nóg choćby:
Obrazek

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 17, 2011 11:58 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
Z mojego punktu widzenia - czyli z perspektywy osoby obdarzonej wybitną nieumiejętnością schodzenia "po łańcuchach" - zejście z Małego Rozsutca na Medzirozsutce nie jest trywialne i oczywiste (choć ekspozycji większej nie widać (kosówka zasłania xD)). Ba, mnie tam nawet przyblokowało na dobre 15 min - a bo to skała wyślizgana, a bo nie tak ładnie pocięta jak w Tatrach, stopnie jakieś takie niekomfortowe i ogólnie to jak na tyłku się zejść nie da, to ja mam problem ;)
Obiektywnie - pozostałe 6 osób z mojej grupy zeszło bez większego problemu, Słowaczki w sandałach też zeszły, choć nie bez pisków. Ostrzegam tylko, że jeśli ma się w grupie kogoś słabszego, nie radzącego sobie z łańcuchami, to mogą się pojawić trudności.

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 17, 2011 5:02 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 01, 2011 10:20 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Skawina
hmm trochę mi to przypomina Perć Akademików na Babiej Górze... :)

_________________
Greg


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 17, 2011 5:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Biaxident napisał(a):
zejście z Małego Rozsutca na Medzirozsutce

Zgadzam się z Tobą zupełnie,że tego zejścia nie można lekceważyć..ja od Medzirozsutców na Mały właziłam,i przyznam,że to lepszy był dla mnie kierunek :) szła też ekipa Słowaków,i niektóre osoby miały problem z wejściem..na szczycie spotkaliśmy starszych,ok.60 lat Państwa,którzy chcieli tak zejść,ale się wycofali..

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 6:57 pm 
Greg_gr napisał(a):
A jak wygląda kwestia "załatwiania na miejscu" noclegu? Szczególnie interesują mnie takie miejsca jak: Zazriva, Stefanowa, Chata na Gruni, Chata pod Suchym. Tam planuję się zatrzymywać po drodze a ciężko rezerwować wcześniej gdyż np zła pogoda czy kontuzja (tfu tfu) może wprawdzić opóźnienia... Planowany termin to druga połowa lipca (pytanie czy to w ogóle dobry termin).
I jeszcze jedno pytanko: czy Stefanowa jest dobrym punktem zaopatrzeniowym w podstawowe produkty spożywcze czy raczej trzeba śmigać do Terchowej?


Mam rozeznanie co do Stefanowej. Z noclegiem nie ma problemu, bardzo dobre warunki są w http://www.penzionstarek.sk/Sites/main.htm , ale też dosyć drogo. Natomiast jak póść kawałek dalej, można znaleźć nocleg za 7-8 Eur. Ja spałam u pani: Danka Porubcanska dom nr 532 (idzie się w stronę szlaku na Horne Diery czyli od drogi głównej w Stefanowej w lewo i za parędziesiąt metrów po prawej jest ten dom) - warunki nie są hotelowe, ale czyściutko, kuchenka do dyspozycji.
Po produkty spożycze zdecydowanie do Terchowej, w Stefanowej sklep był, ale się spalił, natomist na przystanku autobusowym sprzedają piwo i borovickę, tyle że na tym się nie wyżyje :lol: . Więcej informacji na mojej stronie: http://www.tupagorektamdolina.pl/indexp ... /malafatra .


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 19, 2011 9:22 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Wczoraj przyszła mi do domu nowiutka, pachnąca mapa "Narodny Park Mala Fatra" wyd. Harmanec, 1:25000, mam ją ze sobą w pracy, pojutrze o tej porze mam nadzieję piąć się do góry przez Diery.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 20, 2011 10:00 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Prognoza się skiepściła i w ogóle się zastanawiam czy jechać. Chodzić w deszcz/burze to średnia przyjemność. Dlaczego ostatnio się pieprzy ciągle na weekendy!!!!!!

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 24, 2011 11:52 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 3:57 pm
Posty: 896
Lokalizacja: Kielce
Jak uda Ci się wyjechać to czekam na kolejną relację z Małej Fatry. Ja wybieram się za ponad dwa tygodnie w tamte rejony.

_________________
https://www.facebook.com/PortugalTripExtreme2013 <------ Wyprawa rowerowa z Polski do Portugalii
http://www.pomagamoli.pl/ <------ Akcja Pomagam Oli :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 24, 2011 11:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Już wróciłem, pogoda była jednak niezła. Teren jest rewelacyjny - mało ludzi mimo weekendu i niezłej pogody, Polaków prawie w ogóle. Relacja będzie dziś wieczorem.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 30, 2011 12:13 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
Parking we Vratnej przy dolnej stacji kolejki jest bezpłatny.
Podobnie parking nieco niżej, pod Starym Dvorem.
Zlaty Bażant w Chacie Na Gruni kosztuje 1.5 euro (Kelt - 1.2 e).

W niższych partiach szlaki są błotniste i śliskie po ostatnich opadach.

_________________
http://www.flickr.com/photos/marchew/sets


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 09, 2011 9:40 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
A jak jest z jedzeniem i piciem w schroniskach Chata pod Chlebem, Chata na Gruni? Chodzi mi o ceny, czy nie wyganiają za własne jedzonko i czy można dostać wrzątek tam? :mrgreen:

Bo nie wiem czy pakować jedzonko czy więcej kasy :roll:

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 09, 2011 9:52 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Kasia86 napisał(a):
Chata pod Chlebem
Ceny dość wysokie, za niewielką porcję gulaszu z knedlikami chyba 5 euro, jakieś mniejsze dania taniej (jajecznica chyba koło 2 euro, jakieś parówki podobnie). Bardzo dobre piwo Steiger - 1,20 - tym się będziesz żywić :D Ale nie przesadzajmy - jak się płaci 3 euro za nocleg to można wydać trochę na jadło i napitek. Konsumpcja własnego jedzenia na ławkach przed schroniskiem.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 09, 2011 12:55 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Jakie piwo, przecież ja nie piję :mrgreen:
A wrzątek jest? Czy sobie muszę kuchenkę wtargać, żeby kawę i herbatę pić? :alien:

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 09, 2011 1:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Jest, straszyli gdzieś w necie że nie ma, ale normalnie polewają chyba po pół euro lytr.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 09, 2011 2:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Ok dzięki

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 7:43 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 3:19 pm
Posty: 17
Bardzo ciekawy watek! wybieramy sie po 3 dniach w Tatrach Niznych wlasnie pochodzic po Malej Fatrze, i rozwazam rozne opcje, tak tras (gesto ich tam, a dni bedzie 3 jedynie) jak i noclegow.
Stad pytania dwa- czy ktos nocowal w Stefanovej pod namiotem? wiem, ze kempingu tam nie ma, ale czytalam, ze przy niektorych pensjonatach pozwalaja.
Drugie - chata pod Chlebom podaje
Stanovanie pri chate - je v zmysle všeobecného nariadenia NP Malá Fatra dovolené v okolí do 100 m od chaty, u nás máte vykosené a pripravené miestečko, za ktoré venujete chatárovi 1 eur/osoba a noc v stane.

czy ktos korzystal z tej opcji postawienia namiotu kolo chaty?

Plan bylby po zejsciu z Niskich dojechac do Stefanovej, na wieczor, zainstalowac sie na 2 noce, gdzie dzien "w srodku" bylby zaplanowane na Diery, a nastepne wlezc do Chaty pod Chlebom, gdzie zostawiamy namioty, i lazimy po gorach (dwie noce tamze). Btw, ciekawe czy bezpieczie jest zostawic namiot ze szpejem kolo Chaty na caly dzien?

i jeszcze - czy przewodnik Mala Fatra PR Tomasza Darmochwala polecalibyscie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL