Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:32 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 13, 2010 1:44 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:11 am
Posty: 323
Witam

Proszę o radę w które góry najlepiej wybrać się w week. majowy tzn. aby nie było dużo turystów:) dobrze aby były jedynie niewielkie ilości śniegu, więc jakieś niższe góry?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 13, 2010 1:47 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 19, 2009 9:18 pm
Posty: 740
Lokalizacja: nadal z Czechowa
Może tam gdzie my - w Góry Sowie na rowery?

_________________
Warunki były ciężkie, a góry bardzo górzyste.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: odp.
PostNapisane: Wt kwi 13, 2010 1:50 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:11 am
Posty: 323
Macie juz jakiś plan?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 13, 2010 7:55 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
endless napisał(a):
Witam

Proszę o radę w które góry najlepiej wybrać się w week. majowy tzn. aby nie było dużo turystów:) dobrze aby były jedynie niewielkie ilości śniegu, więc jakieś niższe góry?


Ja lubię zieloność i też mam dość śniegu, więc w tym okresie się zazwyczaj wybieram w jakieś niższe góry na Słowacji - bardziej na południe od Małej i Wielkiej Fatry.
W tym okresie byłam już w Górach Strażowskich, Kremnickich, Poważski Inowiec, górach Tribecz.
Turystów absolutne zero.
W tym roku jak wszystko się pomyślnie uda wybieram się w okolice Bańskiej Szczawnicy.

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 13, 2010 8:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Ja nie mam niestety 3 dni wolnego,więc będę musiała jakoś podzielić weekend majowy na dwa 1,5dniowe wymarsze :wink: z "przerwą" w pracy,taką od 6 do 14tej 2 maja....najpierw 30tego po pracy+1 maja chcę wyskoczyć w pobliską Fatrę a drugi kawałek wolnego pewnie w Wyspowym lub Makowskim Beskidzie :)myślę,że tam też wielkich tłumów nie będzie.. To wszystko zależy od pogody..pewne jest jedno,2ego w moim dużym ogródku jakiś grill i piwko,już się znajomy z Krakowa zapowiedział
:D

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 13, 2010 8:52 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Bieszczady, choć kuszą mnie zupełnie inne rejony. Niestety długi łikend będzie wyjątkowo krótki w tym roku, więc trzeba działać 'lokalnie' ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: odp.
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 8:11 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:11 am
Posty: 323
A co sądzicie na wypad w Beskid Żywiecki, pytam ponieważ nigdy tam nie byłem, nie pytam czy warto bo na pewno. możecie polecić jakies ciekawe trasy, i miejsce na nocleg (dobrze aby było z parkingiem ponieważ chcę się w te rejony dostać samochodem). Wiem, że to spory rejon ale zależałoby mi na bazie wypadowej z której jest najwięcej szlaków

_________________
Filmy Górskie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: odp.
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 8:27 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
endless napisał(a):
A co sądzicie na wypad w Beskid Żywiecki, pytam ponieważ nigdy tam nie byłem, nie pytam czy warto bo na pewno. możecie polecić jakies ciekawe trasy, i miejsce na nocleg (dobrze aby było z parkingiem ponieważ chcę się w te rejony dostać samochodem). Wiem, że to spory rejon ale zależałoby mi na bazie wypadowej z której jest najwięcej szlaków


Będzie tłok.

Ciekawe miejsca wypadowe to np. Zawoja (Polica, Babia Góra, Jałowiec), Korbielów (Pilsko), Rajcza lub Ujsoły (Lipowska i cały Worek Raczański)

Nie wiem o jakie miejsce noclegowe Ci chodzi - tzn. o jakim standardzie.
Czy wystarczy chatka studencka czy potrzebny większy luksus.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 8:33 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:11 am
Posty: 323
Nie muszę m mieć jakichś cudów byle można się było przespać i umyć. Ważne aby daleko nie dylac do szlaków. Zastanawiam sie nad jakims pensjonatem ale nie wiem który warto

_________________
Filmy Górskie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: odp.
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 8:39 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:11 am
Posty: 323
Basia Z. napisał(a):

Będzie tłok.


B.


Niezbyt klawo a gdzie może być mniejszy tłok w górach?

_________________
Filmy Górskie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: odp.
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 9:15 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
endless napisał(a):
Niezbyt klawo a gdzie może być mniejszy tłok w górach?


Pisałam już wyżej - na Słowacji.

Tak prawdę mówiąc wystarczy przejść z Beskidu Żywieckiego w Magurę Orawską, aby wędrować samotnie.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 9:20 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Jak zwykle pracuję w górach, Połonina Caryńska, a potem gniazdo Tarnicy i Halicza ale prywatnie być może uda nam się 3 lub 4 obadać pod względem przyrodniczym Morskie Oko 8) Oczywiście to w Wyhorlacie :lol:


Co wybrać? Wyhorlat np. Sniński Kamień.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 5:38 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:11 am
Posty: 323
:D

_________________
Filmy Górskie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 6:58 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 30, 2010 11:59 am
Posty: 66
Lokalizacja: Lublin/Wrocław
Wie ktoś może czy w czeskim Skalnym Mieście w Adrspach można nocować na własną rękę i łowić ryby w tamtejszym jeziorku? Był tam w ogóle ktoś?
Jak dla mnie po zdjęciach kraina marzeń. Zna ktoś inne tego typu "kurorty" w Sudetach?
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 9:40 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
MWro napisał(a):
Wie ktoś może czy w czeskim Skalnym Mieście w Adrspach można nocować na własną rękę i łowić ryby w tamtejszym jeziorku? Był tam w ogóle ktoś?


Byłam, ostatnio w listopadzie. Nie można nocować - jest ścisły rezerwat przyrody.

A poza tym w weekend majowy też będzie tłok.

Moje zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

B.


Ostatnio edytowano Śr kwi 14, 2010 9:44 pm przez Basia Z., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 9:43 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Weekend majowy w Bieszczadach najprawdopodobniej będzie pustawy. Jest bardzo mało grup, w dużych ośrodkach i pensjonatach pozajmowane są pojedyncze pokoje.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 9:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Jest jakiś konkretny powód ku temu?
Byłem jakieś 3-4 lata temu w Bieszczadach na weekend majowy i szczerze mówiąc to nawet w lecie takich tłumów nie widziałem.
Parking w Brzegach Górnych zapchał się. Samochody zablokowały skrzyżowanie. Przyjechała policja, żeby rozładować ruch i wlepić mandaty, tym którzy zaparkowali na środku skrzyżowania.
Na Połoninie Wetlińskiej tłumy, a w Wetlinie w ośrodku PTTKu nie mogliśmy się dopchać do okienka z żarciem, a przy stole miejsca nie było.
W Ustrzykach Górnych w schronisku spaliśmy w namiocie. Pod prysznic się nie dopchaliśmy, bo było tyle ludzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 9:49 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
lucyna napisał(a):
...

Za to kwatery prywatne i pensjonaty wydają się być oblężone. Przynajmniej w Ustrzykach G. i Wołosatem, aczkolwiek nie wszyscy ogłaszają się w necie więc może mam nieco mylny obraz. Oby było tak jak mówisz :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 9:54 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Przeważnie tak było. Pół dnia spędziłam dziś na rozmowach z zarządzającymi ośrodkami. Sezon nie zapowiada się dobrze. Jakie są powody możemy tylko przypuszczać. Raz pauperyzacja społeczeństwa, kryzys z opóźnieniem dotarł do nas. Rezerwacje grup są odwoływane z powodu braku dofinansowania, braku chętnych na wyjazd itp. Dwa to długość weekendu, to tylko tak naprawdę wolny dodatkowy 1 dzień poniedziałek. Trzy taniejące euro. Cztery pogoda w ubiegłym roku, lepiej jest wydać te 200-300 złotych więcej i wybrać opcję zagranicznej wycieczki.
Czy to oznacza, że nie będzie tłumów? Moim zdaniem to wszystko będzie zleżało od pogody. Będzie słonecznie pojawią się goście na 1 dzień.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 9:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Krótki weekend może mieć znaczenie i faktycznie może być luźniej niż zawsze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 9:59 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
nutshell napisał(a):
lucyna napisał(a):
...

Za to kwatery prywatne i pensjonaty wydają się być oblężone. Przynajmniej w Ustrzykach G. i Wołosatem, aczkolwiek nie wszyscy ogłaszają się w necie więc może mam nieco mylny obraz. Oby było tak jak mówisz :)

Jeżeli chodzi o te miejscowości to nie mam pojęcia co tam dzieje się. Z nikim nie współpracuję. Ja jestem z innego segmentu turystycznego, od grup zorganizowanych.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 18, 2010 5:22 pm 
Ja lubię spokojne pagórki i dużo zieleni i lasu, takich okolic bym szukał :) Ale co Ty lubisz to już zupełnie inna kwestia :)


Góra
  
 
PostNapisane: Pn kwi 19, 2010 8:08 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Basia Z. napisał(a):

W tym okresie byłam już w Górach Strażowskich, Kremnickich, Poważski Inowiec, górach Tribecz.
Turystów absolutne zero.
W tym roku jak wszystko się pomyślnie uda wybieram się w okolice Bańskiej Szczawnicy.



Basiu, a mogłabyć przypisać do tego jakieś miejsca noclegowe i na co można liczyć na szlakach - chodzi mi o widoczki, no i ewentualnie wysokości jakie się pokonuje? Lubie jeździć na Słowację i chętnie bym tam również się wybrał. Intryguje mnie to czego jeszcze nie poznałem. No i czy z maluchem da radę (8-m-cy)?

Pozdrawiam
M


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 19, 2010 9:25 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Mario431 napisał(a):
Basiu, a mogłabyć przypisać do tego jakieś miejsca noclegowe i na co można liczyć na szlakach - chodzi mi o widoczki, no i ewentualnie wysokości jakie się pokonuje? Lubie jeździć na Słowację i chętnie bym tam również się wybrał. Intryguje mnie to czego jeszcze nie poznałem. No i czy z maluchem da radę (8-m-cy)?



Z takim maluchem moim zdaniem da radę, jeżeli na miejsce dojedziecie samochodem i wynajmiecie pokój w pensjonacie.

No i tras nie polecam jednorazowo dłuższych niż 4-5 godz., z kilkoma przerwami.

Dodatkową atrakcją dla takiego malucha może być wizyta w którymś z kąpielisk termalnych, są tam zazwyczaj specjalne baseniki dla takich maluchów.

Tyle ze ja takiego konkretnego miejsca noclegowego raczej z własnego doświadczenia nie polecę, bo zazwyczaj szukam czegoś innego - noclegów jak najtańszych, mogą być w salach zbiorowych.

Jeśli chodzi o rejon - gdzie nie jest zbyt daleko, trasy raczej krótkie i dobre zagospodarowanie turystyczne - to wydaje mi się dobry rejon Rajeckich Teplic, ewentualnie Sulovske Skaly.

Dojazd z Katowic raptem ok 160 km, bardzo dużo miejsc noclegowych, jest w czym wybierać.

http://www.rajecke-teplice.sk/

http://www.rajeckapohoda.sk/sk/uvod/

http://www.spa.sk/

http://kupele.rajecke-teplice.net/


Dookoła niezbyt długie, a ciekawe trasy, ładne widoki, sporo wapiennych skał.

O tej porze roku będzie sporo ładnych kwiatów a nie powinno jeszcze być tłoku.

Jeszcze Sulovske Skaly (głównie zdjęcia):

http://www.sulov.com/

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 19, 2010 10:36 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Basiu, bardzo Ci dziękuję za tak obszerne informacje. W Rajeckich Teplicach jeszcze nie byłem, chociaż obok (Żilina, Martin) tak. Sulovske Skaly to już w ogóle dla mnie obcy teren, więc tym bardziej. Aj jest tyle pieknych miejsc, a we wszystkich siłą rzeczy nie da się być, a chciałoby się :-).
Mały już dosyć dobrze siedzi, więc czas zakupić (chyba) jakieś nosidełko no i w drogę-oczywiście delikatnie.

Pozdrawiam serdecznie!
Mariusz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 28, 2010 8:21 am 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
jak mlauch ma 8 miesięcy to fajny wiek na wyjazdy,lubi nosidło,nie jest jeszcze bardzo ciężki,nie cuduje...przynajmniej nasz tak miał :lol: ...tyle tylko,że my byliśmy tylko na 1 dniowych wypadach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 28, 2010 10:51 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 2:55 pm
Posty: 745
Lokalizacja: Sewilla
Basia Z. napisał(a):
Ciekawe miejsca wypadowe to np. Zawoja (Polica, Babia Góra, Jałowiec), Korbielów (Pilsko), Rajcza lub Ujsoły (Lipowska i cały Worek Raczański)


Rok temu usiłowaliśmy znaleźć coś w Rajczy (mowa o weekendzie majowym). Straciliśmy pól dnia i nic, totalnie nic nie znaleźliśmy. W końcu pojechaliśmy do Rycerki Górnej i tam na samym końcu wsi fuksem znaleźliśmy bardzo fajną miejscówkę, gdzie płaciliśmy 35zł za osobę. W ostatnią sobotę pytaliśmy w Żabnicy. U Trampa był wolny pokój ale chciał 50 zł od osoby za 2os pokój. Zrezygnowaliśmy. Wolę wziąć dzień wolny w kolejnym tygodniu niż płacić wielokrotność tego co zwykle.
Podobne problemy miałam w zeszłe lato, kiedy w lipcu usiłowałam zarezerwować dwa pokoje w Szczawnicy (2 i 3 osobowy) na początek sierpnia. Obdzwoniłam większość numerów jakie znalazłam w necie i w końcu jakaś kobieta przekazała nam numer do swojej znajomej, której wczasowicze zrezygnowali. Były owszem miejsca w Jaworkach i Krościenku.

_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo. "(Józef Piłsudski)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 29, 2010 7:41 am 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
pod tym względem lepsza Słowacja,nawet ceny nie są teraz tam tak powalające w stosunku do Polski,nawet nieraz niższe
tylko ta cholerna pogoda co ma się zepsuć na weekend :cry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 29, 2010 8:09 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
A ja w egzotyczne Góry Świętokrzyskie...jadę!

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 8:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
Hotel_Karkonosze napisał(a):
zajrzyj do Hotelu Karkonosze

http://www.youtube.com/watch?v=skeYXlJCKO8

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL