Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:07 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 22, 2010 8:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lis 23, 2009 5:56 pm
Posty: 19
Nie znalazłem takiego tematu więc pisze. Jeśli się pomyliłem to przepraszam.
Wie ktoś może jak obecnie wyglądają szlaki czerwony na Radziejową?
Ogólnie szlak czerwony na całej długości Beskidu Sądeckiego. Wybieram się tam w piątek i nie wiem na co sie przygotować. Czy leży tam dużo śniegu, czy szlaki są w miarę przetarte.
Michał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 06, 2011 5:47 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 11:25 am
Posty: 307
Lokalizacja: Kraków
znalazłem taki wątek - podepnę się ale mam nadzieje że uzyskam więcej odpowiedzi niż kolega na górze.

A więc (zaznaczam że w Krynicy jestem 1 raz w życiu i okolic nie znam) jak wygląda w zimie ten szlak: http://www.krynica.pl/Szlak-zielony-c244.html tzn czy idzie na Jaworzynę stokiem, więc czy da się przejść?

Generalnie szukam tras (z centrum Krynicy) do biegania po górkach, najlepiej ok 10km, max. 15-20km bo mam czas tylko porankami do 2h....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 06, 2011 6:05 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Zakk napisał(a):
znalazłem taki wątek - podepnę się ale mam nadzieje że uzyskam więcej odpowiedzi niż kolega na górze.

A więc (zaznaczam że w Krynicy jestem 1 raz w życiu i okolic nie znam) jak wygląda w zimie ten szlak: http://www.krynica.pl/Szlak-zielony-c244.html tzn czy idzie na Jaworzynę stokiem, więc czy da się przejść?


Nie wiem jak tam jest konkretnie w tym momencie, bo w tym roku tam nie byłam, ale bywałam tam zimą w poprzednich latach.

Jest to sam środek dużego ośrodka narciarskiego, więc zazwyczaj przedeptane jest. Ludzie np. wjeżdżają sobie na górę kolejką gondolową i schodzą potem na nogach tym zielonym szlakiem, obok schroniska w dół.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 06, 2011 7:10 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
Zimą na Jaworzynę idź takim moim "szlakiem", najmniej się umęczysz. Od stacji kolejki zielonym do góry, aż dojdziesz do leśnej drogi. Potem drogą do góry, zielony sobie odejdzie gdzieś w bok, ale wygodniej iść drogą. Pod koniec znowu spotkasz ten zielony - możesz nim iść i skrócić sobie końcówkę do schroniska, albo dalej drogą i też dojdziesz, tyle że jeden zakręt więcej :)

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 06, 2011 8:01 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 11:25 am
Posty: 307
Lokalizacja: Kraków
dzięki Wam. Przetestuję trasę jutro lub pojutrze 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 1:43 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz wrz 09, 2010 4:20 pm
Posty: 36
Ten szlak o którym piszecie ( o ile pamiętam zielony),jest najmniej męczący,o ile oczywiście wjedziesz kolejką...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 2:28 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Scaliano napisał(a):
Ten szlak o którym piszecie ( o ile pamiętam zielony),jest najmniej męczący,o ile oczywiście wjedziesz kolejką...

Nie wiem, jak Ty, lecz ja twierdzę, że w górach podejścia i zejścia są po to żeby po nich włazić/złazić. Jak chcesz po płaskim to jedź na niziny.

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 08, 2011 12:14 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 11:25 am
Posty: 307
Lokalizacja: Kraków
trasa dziś w stanie dość ciężkim do pokonania...
ale lepsze pytanie czy wiedzieliście że (na Jaworzynie) "szlaki turystyczne zimą zamknięte", bo tabliczkę taką musiałem obiec szerokim łukiem żeby wyglądało że jej nie widzę... :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 02, 2011 10:08 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 13, 2008 6:12 am
Posty: 11
Lokalizacja: Gorlice
Witam serdecznie, czy orietuje sie ktos czy jest czynna wieża widokowa na Radziejowej? wybieram sie w weekend. cos obiło mi sie o uszy że w ostatnim czasie okolo 3 miesiace temu byla nie czynna...
Jesli ktos posiada informacje prosze napisac - pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 03, 2011 9:59 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
lulu napisał(a):
Witam serdecznie, czy orietuje sie ktos czy jest czynna wieża widokowa na Radziejowej? wybieram sie w weekend. cos obiło mi sie o uszy że w ostatnim czasie okolo 3 miesiace temu byla nie czynna...
Jesli ktos posiada informacje prosze napisac - pozdrawiam.

około 3 miesiące temu (końcówka listopada chyba) była już czynna... jak ją od tamtej pory znów burza nie poczęstowała piorunem, to powinna czynna być nadal...

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 01, 2011 12:51 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
A też się podkleję do tematu, a co będę nowe topiki zakładał;]

Nie znam specjalnie tych rejonów (byłem ze dwa razy jeszcze jako dzieciak).
Chciałbym wyskoczyć w B.Sadecki w okolicach najbliższego czw. lub pt. do niedzieli, powiedzcie mi jak może wyglądać tam kwestia z miejscami w schroniskach o tej porze roku? Czy trzeba dokonywać wcześniejszych rezerwacji czy nie powinno być problemów? Nie zdarzają się sytuacje jak np. w Murowańcu, że gonią na dół? :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 01, 2011 10:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
DTH napisał(a):
Nie zdarzają się sytuacje jak np. w Murowańcu, że gonią na dół?

Glebę zawsze dostaniesz. Może za wyjątkiem Jaworzyny Krynickiej, to bardziej hotel dla narciarzy, ale nie wiem, piszę asekurancko. A nawet gdyby Cię spławili, to przejdziesz do bacówki Nad Wierchomlą i na pewno Cię nikt nie wywali. W pozostałych schronach od Bereśnika po Łabowską przytulą Cię.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 01, 2011 1:17 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
no to elegancko! "hoteli narciarskich" i tak nie lubię, brrr ;)

_________________
- Trzeba cisnąć!
- Nie wystarczy cisnąć, trzeba napier***lać!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 01, 2011 1:51 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
a tak btw, możecie polecić jakąś fajną trasę (na ok. 3-4 dni), lub ewentualnie jakieś miejsca/szlaki, które szczególnie warto zobaczyć?

Wstępny plan jest taki żeby dojechać pociągiem do Rytra i stamtąd w zależności jak starczy czasu i sił udać się do Cyrli albo do Przehyby. Dobrze by było aby zakończyć w jakiejś miejscowości z w miarę dobrą komunikacją :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 01, 2011 6:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
DTH napisał(a):
trasę (na ok. 3-4 dni)


DTH napisał(a):
dojechać pociągiem do Rytra i stamtąd w zależności jak starczy czasu i sił udać się do Cyrli albo do Przehyby

Nie bardzo rozumiem. Bez patrzenia w mapę to nie bardzo mi to gra...albo w lewo, albo w prawo?
Na 3 dni to cały B. Sadecki przejdziesz, nawet w dwa. Ja bym przyjechał do Szczawnicy, i dalej po prostu GSB, grzbietowym doszedł bym do Krynicy. Tam masz PKP i autobusy do Tarnowa, więc do Lublina się dostaniesz jakoś.
DTH napisał(a):
jakieś miejsca/szlaki, które szczególnie warto zobaczyć?

Hmm..., no nie kojarzę, poza czerwonym GSB, może ktoś jeszcze by coś polecił... Wydaje mi się, że najciekawsze miejsca są właśnie tam.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 01, 2011 6:22 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
heh, może faktycznie niezbyt precyzyjnie się wyraziłem ;) Chodziło mi o to, że w zależności o której dotrę do Rytra i jak bardzo będzie mi się chciało po podróży maszerować, to albo pójdę do Cyrli czy Kordowca (ok 2h wg mapy) albo na Prehybę (ok. 4h), chociaż zapewne to są czasy zimowe.
Chciałbym korzystać głównie z PKP, więc tak sobie upatrzyłem to Rytro bo mam tam dość dobry dojazd:)

Właśnie wiem, że mam sporo czasu dlatego chciałem zahaczyć o coś poza GSB i stąd moje pytanie o ciekawe miejsca :) Chyba faktycznie najlepiej będzie zakończyć w Krynicy, thx

_________________
- Trzeba cisnąć!
- Nie wystarczy cisnąć, trzeba napier***lać!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 01, 2011 6:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
DTH napisał(a):
Kordowca

To nie jest schronisko, tam się wynajmuje domek ale wcześniej się trzeba umówić. Gdyby Cię tam zastała noc, to nie wiadomo, czy ktoś będzie. No i różnie można trafić. Na przykład fiuty ze stolycy. Zaznaczam, że tam nie nocowałem. Za to na dworcu w Rytrze tak. Niby jest tam hotel Pod Roztoką, ale klimat ścięty, lepsza poczekalnia.
DTH napisał(a):
Chciałbym korzystać głównie z PKP, więc tak sobie upatrzyłem to Rytro

Ale potem pociąg jedzie do Krynicy, możesz zacząć z dupy strony, tylko jak dojdziesz do Szczawnicy, to odpowiednio wcześnie, żeby sie załapać na PKS odpowiednio wcześnie, bo utkniesz do rana.
Edit:
Z Kordowca dymaj do Chatki Pod Niemcową. Powinna być otwarta, a jeśli nie, przenocujesz w drewutni.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 01, 2011 6:51 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Z Lublina masz busa do Sącza a z Sącza to już prawie w Krynicy jesteś.

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 01, 2011 6:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Najbardziej godne polecenia schroniska to:

I. Cyrla - atmosfera dokładnie taka jaka powinna być w schronisku.

Poza tym - tanie noclegi i pyszne żarcie.

II. Bacówka nad Wierchomlą.
Aczkolwiek od mojego ostatniego pobytu tam zmienił się dzierżawca - ale ludzie chwalą.

A z drugiej strony Popradu:

III. Chatka na Trześniowym Groniu (czyli Niemcowa).
IV. Fajny jest też Bereśnik.

Ja mając 4-5 dni zaplanowałabym tak:

Dojazd do Szczawnicy po południu, nocleg na Bereśniku, kolejne - Niemcowa, Cyrla i Bacówka nad Wierchomlą. W tej sposób w 4 niezbyt męczące dni przejdzie się cały Beskid Sądecki.

Można trasę nieco pokomplikować.
Np. ciekawe jest podejście z Rytra na Cyrlę nie szlakiem a przez przysiółek Makowica, najpierw bez szlaku potem żółtym szlakiem gminnym.
Fajne są tez okolice Kokuszki, całkiem jak Pieniny, takie strome miejscami zbocza.
A na koniec można zejść nie koniecznie do Krynicy a przez Pustą Wielką do Żegiestowa, lub tez z Jaworzyny przez Złockie do Muszyny i zobaczyć jeszcze którąś z tamtejszych pięknych cerkwi.

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 01, 2011 6:53 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
dzięki wielkie Basiu! Właśnie o to mi chodziło :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2011 12:55 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
Dobra, byłem widziałem, podzielę się swoimi wrażeniami, może komuś się na przyszłość przyda.

Bereśnik - bardzo fajne schronisko. Super atmosfera, przywitali nas jak by nas już oczekiwali :) Trafiliśmy tam na pierwszy nocleg, przyszliśmy tam po 23 - i ani nie było problemu z zakwaterowaniem, ani z ciepłą wodą/wrzątkiem itp. Niby zniżek pttk nie uwzględniają ale jednak uwzględniają :)

Chatka Niemcowa - super klimat (brak elektryczności, kanalizacji i bieżącej wody robi swoje - i za rozpalanie kuchni trochę expa wpadło :D). Mocno specyficzny właściciel, ale pozytywnie.

Cyrla - niestety ale jedno wielkie rozczarowanie. Po pierwsze ze schroniskiem górskim nie ma ten hotelik górski (bo tak to trzeba nazwać) nic wspólnego.
Wokoło pełno poparkowanych samochodów, tłok, zgiełk, słychać tylko trzask podawanych naczyń i kufli od piwa oraz rozwrzeszczane dzieciaki - ogólnie warszawka się bawi (z całym szacunkiem dla turystów warszawiaków ;) ). Na nasze "dzień dobry" skierowane do "pensjonariuszy" odpowiedzią było rozdziawienie ust i chyba wyraz zażenowania z powodu naruszenia prywatnosci ze strony jakichś brudnych dzikusów z lasu.
Kolejna rzecz - rozmowa z panem właścicielem: - dzień dobry, chcieliśmy się zatrzymać na nocleg. - nie ma miejsc! WTF?! To jest schronisko? No ale dobra, okazało się, że ktoś nie przyjechał więc zwolnił się jeden 3-osobowy pokój (więc pan stwierdził, że mamy szczęście ale, że musimy zapłacić za 3 miejsca mimo, że byliśmy we dwie osoby!). Ostatecznie jednak, dzięki interwencji właścicielki skończyło się na opłacie za 2 os...
Na pytanie o zniżki pttk spotkaliśmy sie z bardzo nieprzyjemną odpowiedzią, której nawet nie chce mi się cytować.
Sytuację nieco załagodziła rozmowa z panią właścicielką, która okazała się bardzo sympatyczna i wyjaśniła, że na glebę jednak zawsze by przyjęli, że kiedyś był bardziej schroniskowy klimat, itp.

Niestety, dla osób które jednak poszukują ciszy, spokoju a co najważniejsze klimatu górskiego schroniska nie polecam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2011 3:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
DTH napisał(a):
Cyrla

Cza się było do Łabowskiej doturlać.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2011 4:26 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
Jak bym wiedział co mnie tam zastanie to zapewne tak bym zrobił. Niestety była już taka godzina i tak już miałem zaplanowany powrót następnego dnia, że nie wchodziło w rachubę.

_________________
- Trzeba cisnąć!
- Nie wystarczy cisnąć, trzeba napier***lać!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 08, 2012 8:00 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
OK, Beskidy już na dobre polubiłem i z pewnością wybiorę się jeszcze nie raz, mam jednak inne pytanie.

Czy możecie mi polecić jakieś fajne, ciekawe lokum w szeroko rozumianym Beskidzie Sądeckim, przy czym zależało by mi na tym aby był dojazd samochodem. Chodzi o wypoczynek dla osób w średnio-seniorskim wieku, które po górach nie chodzą i prowadzą raczej osiadły tryb życia:) Tak więc dobrze by było aby po samym miasteczku też można było sobie pospacerować (może Muszyna, Piwniczna, Szczawnica)?

Co do samego pensjonatu/kwatery nie musi być nie wiadomo jak luksusowy ale żeby był schludny i możliwie dobrze ulokowany. Nie musi też być bardzo drogi ;)

_________________
- Trzeba cisnąć!
- Nie wystarczy cisnąć, trzeba napier***lać!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL