Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:55 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lut 28, 2009 3:01 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 05, 2006 11:28 pm
Posty: 82
Lokalizacja: Lublin
Hej,

Robię projekt zaliczeniowy związany ze schroniskami górskimi (tak, sam sobie taki temat wybrałem ;) ). Do tego niezbędne mi są informacje dotyczące tego na jakiej zasadzie takie schroniska działają. Chodzi mi głównie o to jak mniej więcej wygląda ich struktura organizacyjna. W szczególności także: forma prawno-własnościowa, sposób zarządzania, finansowania oraz kto i na jakiej zasadzie w takich schroniskach jest zatrudniany. Powiedzmy, że chodzi o takie "uśrednione" schronisko, które nam się dobrze kojarzy (żadne Kalatówki, itp.).
Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje (albo wskazówki gdzie mogę je znaleźć), które pomogą mi opracować projekt. Dotyczy on informatyzacji przedsiębiorstw, w moim przypadku wybranym typem organizacji jest schronisko górskie (czymś w końcu trzeba żyć do lata ;) ).

Z góry dzięki!
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 28, 2009 6:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
Joseph napisał(a):
w moim przypadku wybranym typem organizacji jest schronisko górskie

Nigdy nie drążyłem tematu, ale oprócz schronisk PTTK-owskich, a takie przychodzą na myśl po przeczytaniu Twoich założeń, jest wiele schronisk prywatnych i studenckich. Dotyczy Beskidów i Sudetów, ale chyba nie o samych Tatrzańskich schroniskach będziesz pisał.
Jak opisać strukturę organizacyjną rodzinnego schroniska?

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 28, 2009 7:10 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Na forum pttk powinni udzielić Ci dokładnych informacji.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 28, 2009 7:58 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 05, 2006 11:28 pm
Posty: 82
Lokalizacja: Lublin
zjerzony napisał(a):
Joseph napisał(a):
w moim przypadku wybranym typem organizacji jest schronisko górskie

Nigdy nie drążyłem tematu, ale oprócz schronisk PTTK-owskich, a takie przychodzą na myśl po przeczytaniu Twoich założeń, jest wiele schronisk prywatnych i studenckich. Dotyczy Beskidów i Sudetów, ale chyba nie o samych Tatrzańskich schroniskach będziesz pisał.
Jak opisać strukturę organizacyjną rodzinnego schroniska?


Muszę wybrać jakieś przykładowe schronisko (ew. typ schroniska) z dowolnych gór. Nie musi to w 100% oddawać to w jaki sposób takie schronisko działa, chodzi mi tylko o to, aby taki projekt wyglądał realistycznie. M. in. muszę opracować diagramy UML ilustrujące jak takie schronisko funkcjonuje. Więc chodzi mi raczej o związki typu: co od czego zależy, kto faktycznie jest zatrudniony, za co odpowiada i przed kim itp. Co do rodzinnego schroniska to rzeczywiście może być problem w uchwyceniu niektórych związków, bo mogę być one "płynne" :).

Zwrócenie się ze sprawą na forum PTTK powinna rozwiązać problem i zapewne tak też zrobię.

Dzięki za pomoc!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL