Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:56 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So cze 14, 2014 6:39 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 28, 2014 9:15 am
Posty: 76
Problem gdzie zostawić auto, powraca do mnie często, a szczególnie, jeśli to ma być kilka nocy spędzonych w górach. Problem jest tym większy, jeśli jest to wyjazd za granice, ale zawsze auto na "innych blachach" niż miejscowe, nawet w Polsce, rzuca się w oczy. A myślenie o aucie podczas wypadu potrafi przynajmniej trochę zepsuć nastrój.

przy okazji tego mam pytanie : gdzie można zostawić bezpiecznie auto np. w Węgierskiej Górce, Milówce, lub w ostateczności w Żywcu?
Nie koniecznie za darmo. Zapłacę za święty spokój - chciałbym się wybrać na kilkudniowy wypad okolicznymi szlakami i nie mam zamiaru martwić się o transport.

Może uda mi się rozpocząć wymianę informacji na powyższy temat. Jako zaczyn podrzucam kilka miejsc:
w schronisku Gawra w Złatnej i w ośrodku PTSM w Nickulinie. Polecam te dwa miejsca (oba to dobre miejsce do wyjścia w rejon Rysianki). Niestety, tym razem trochę mi nie po drodze. Zależy mi na bliskości kolei (późniejszy dojazd do punktu wyjścia).

W Gorcach zostawić auto bezpiecznie można w Koninkach w ośrodku wypoczynkowym, ale radzę wcześniej to z nimi uzgodnić, to wpuszczą na parking wewnątrz ośrodka. Przy Zakopiance jest motel w Rdzawce koło stacji paliwowej. Zawsze, kiedy pytałem czy można zaparkować na ich parkingu na kilka dni, nie było problemu.

Pewnie pojawi się temat Tatrzański. Na parkingach przy wejściach do dolin zostawiałem auto wielokrotnie, ale nie raz zastanawiałem się czy mi miś lub życzliwy auta nie "naprawił". Nie zdarzyło mi się do tej pory nic złego, ale, po co kusić los... :D

Pozdrawiam wszystkich
Paweł


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 15, 2014 10:42 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 04, 2007 8:33 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Gostyń (Górny Śląsk)
Ciekawy temat i myślę, że warty rozwoju. Też zawsze zastanawiam się gdzie zostawiać auto. Do tej pory przeważnie zostawiam auto na parkingach przykościelnych, choć nie zawsze jest taka możliwość.

_________________
Hej góry nasze góry...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 22, 2019 6:59 am 
Nowy

Dołączył(a): So cze 22, 2019 6:54 am
Posty: 1
Bardzo ważny temat, szkoda że zapomniany bo ja przed każdym wyjazdem w góry bardzo długo szukam jakiegoś strzeżonego parkingu. Niestety ten parking w Nikulinie jest juz tylko dla gości. Wybieram się w lipcu w Beskid Żywiecki, może ktoś podrzuci jakiś parking strzeżony w tej okolicy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 04, 2019 10:20 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr wrz 04, 2019 10:07 am
Posty: 6
To jest dobre pytanie. Ze mną było czasami tak, że po prostu jak nie znalazłem żadnego parkingu strzeżonego, to zostawiałem u jakiegoś okolicznego mieszkańca (płaciłem oczywiście), żeby "popilnował" samochodu, chociaż też nie jest to rozwiązanie idealne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 16, 2019 9:12 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
W Wegierskiej Gorce w tym roku zostawialem auto na parkingu przy jakims supermarkecie (bodaj Lewiatan?). Wrocilem po 6 godzinach i auto nadal stalo na 4 kolach, co uznaje za pozytywna weryfikacje bezpieczenstwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL