Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Góry Stołowe
PostNapisane: Cz mar 24, 2011 8:48 pm 
Góry Stołowe to niepowtarzalne i nieporównywalne pasmo do żadnych innych gór zarówno w Polsce jak i nawet w Europie. Są jednocześnie, obok Karkonoszy, czymś w charakterze wizytówki całych Sudetów. Złożone są z nieregularnych pasm o łącznej długości 42 km i szerokości od 4-12 km, z których najwyższe (Szczelińca 919 m n.p.m.) znajduje się na terenie Polski. W Polsce ponadto znajduje się jeszcze część bardziej wschodnia - już znacznie niższa mająca postać specyficznego płaskowyżu, oraz część najbardziej zachodnia - Zawory (najwyższy szczyt to po czeskiej stronie Przedni Racz 710 m n.p.m., a po polskiej - Róg 715 m n.p.m.). W części środkowej - znajdującej się całkowicie w Czechach - istnieją jeszcze dwa pasma - Broumovskie Steny (najwyższy szczyt to Beżanovicki Szpiczak, oraz znane "Skalne Miasto": Adrszpraszsko - Teplickie Skały (w najwyższym punkcie - Czap osiągające 786 m n.p.m.)
Góry Stołowe charakteryzuje występowanie kilkusetmetrowych "stopni" z których pierwszy ma około 300 m, a drugi (występujący tylko w okolicach Szczelińca) - 150 metrów. Dzięki temu z daleka przybierają postać gigantycznych stołów.
Góry Stołowe są wielką atrakcją turystyczną ze względu na fantastyczne formy skalne skupione w różnym zagęszczeniu i formie - od Szczelińców, poprzez labirynty Błędnych Skał, Skalne Grzyby, po, porażające swą wielkością, gniazdo skalne - Skalne Miasto.
Budowa geologiczna Gór Stołowych jest unikatowa w całej Europie. Są to jedyne góry płytowe zbudowane z warstw piaskowców i nieprzepuszczających wody margli i łupków. Kiedyś - przed orogenezą - stanowiły one dno morskie.
Góry porasta głównie las świerkowy przy niewielkich skupiskach buków, wiązów i jaworów. W części wschodniej występują torfowiska - Małe i Wielkie Torfowisko Batorowskie (będące rezerwatem). Ponadto rezerwat jest na Małym Szczelińcu (895 m n.p.m.). Na całym obszarze Polskiej części (wschodnich) Gór Stołowych mieści się Park Narodowy Gór Stołowych powstały dopiero w latach 90-ych XX wieku.
Góry te są szczególnie atrakcyjne ze względu na imponujące i niespotykane gdzie indziej kształty skał. Są też dobrym terenem do uprawiania turystyki rowerowej, oraz - w zimie - na biegówki. Z tras szczególnie ciekawą jest Droga Stu Zakrętów prowadząca z Radkowa przez Karłów do Kudowy Zdrój. Brak jest infrastruktury do narciarstwa zjazdowego.
Warte uwagi:

Po stronie polskiej:
- Skalniak (czes. Bor) (915 m n.p.m.)
- Szczeliniec Mały (896 m n.p.m.)
- Narożnik (851 m n.p.m.)
- Wambierzyce zwane "Śląską Jerozolimą"
- Kaplica Czaszek w Czermnej koło Kudowy-Zdroju
- Skansen budownictwa sudeckiego w Pstrążnej
- Fort Karola na górze Ptak w pobliżu Karłowa
- Drewniane dzwonnice sygnalizacyjne w Dańczowie, Jerzykowicach Wielkich i Kudowie
- Dworek Chopina w Dusznikach-Zdroju
- Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju w zabytkowej papierni
Po stronie czeskiej:
- Božanovský Špičak (773 m n.p.m.)
- Koruna (769 m n.p.m.)
- Hvězda (671 m n.p.m.)
- Ostaš (700 m n.p.m.)
Plusy i minusy:

+ piękne, niezapomniane widoki
+ mnogość atrakcji
+ dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna
+ bliska odległość do Czech
- odległość od atrakcji



Zdjęcia:
Szczeliniec Wielki
Obrazek

Skalne Miasto - Czechy
Obrazek




Video:

Widok z lotu ptaka na Góry Stołowe:

http://www.youtube.com/watch?v=knffS89mytY


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 11:10 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Ma ktoś namiary na jakieś godne polecenia noclegi w Kudowie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 11:16 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Spałem tam godziwie jakieś 2 lata temu przy ul. Jasnej, ale za cholerę nie pamiętam dokładnego adresu/telefonu/nazwy. Może się coś przypomni.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 5:48 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 5:11 pm
Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
leppy napisał(a):
Ma ktoś namiary na jakieś godne polecenia noclegi w Kudowie?

leppy, zyrknij tu:
http://www.hotelkudowa.pl/
ewentualnie:
http://www.verdemontana.pl/pl/42/cennik-noclegow

:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 8:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Za tanio, nie znasz czegoś droższego? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 10:14 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 04, 2011 6:04 pm
Posty: 111
Lokalizacja: Zabrze
Mogę polecić Ośrodek Relaks.
Za Parkiem Zdrojowym, zaraz przy granicy z Czechami, gdzie za mostkiem jest fajna knajpka, i bardzo miła obsługa.
lub
Pensjonat na ul. Leśnej 26, zdecydowanie dalej od centrum, ale warunki dużo lepsze, a cena prawdopodobnie taka sama lub podobna.
Mieszkaliśmy na piętrze w duużym pokoju, gdzie łazienka była na korytarzu, ale tylko do Naszego użytku. W/g mnie najlepszy pokój na górze, ten balkonik to z pokoju w którym byliśmy. Na dole nie wiem , bo nie oglądałem. Kuchnia do dyspozycji, salon do dyspozycji. Bardzo przyjemny pensjonat.

_________________
Stes


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 8:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Dzięki, skorzystałem z Twojego polecenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 25, 2011 9:18 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 9:04 am
Posty: 661
Lokalizacja: górki mniejsze...
Mogę polecić bardzo klimatyczne miejsce http://www.rysiowka.pl/.
Mili gospodarze, daleko od centrum i blisko do szlaków.
Chata niezwykle urządzona zobaczcie w galerii na stronie :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 02, 2011 8:28 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
ha! byłam w tej rysiówce :)

faktycznie fajnie urządzona - po wiejsku tak ;), miła gospodyni, ale pokoik to nam sie trafił nie ten tego,ale bylysmy ostrzeżone że to taki 'awaryjny' - na poddaszu, bo na ostatnią chwile na weekend majowy czegos szukałysmy.
to gdzieś blisko kaplicy z czachami jest


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2015 8:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
Ktoś jeszcze coś podpowie? Wyjazd bez auta, więc żeby blisko do busa było. Dla gejczaków, czyli jakieś lepsze warunki typu pokój 2 os. łazienka TV WIFI i takie tam. W planach zwiedzanie, przemieszczanie się co dzień-dwa. Generalnie Kudowa, Stołowe.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2015 11:25 pm 
Tam to z transportem publicznym jest bardzo słabo, a jeszcze teraz po sezonie.
Ogólnie to może najpierw kwatera w Kudowie, a później jakieś schronisko w samych Stołowych. Albo zostają taxi. Ale nie wiem jak oni tam mają te strefy i ile gdzie kasują.


Góra
  
 
PostNapisane: Cz paź 22, 2015 2:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
Ja byłem tutaj w tym roku:
http://www.villaresidence.com/
8)

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 22, 2015 2:39 pm 
Pokój 2-osobowy 220 zł :shock:


Góra
  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 3:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Odświeżam temat bo wybieram się na kilka dni w połowie maja.
Kilka pytań:
1. Jakieś polecane kwatery / pensjonaty w przystępnej cenie? Nie kilka 100 za nocleg.
2. Jakie miejsca / szlaki warto odwiedzić? Prócz Szczelińca i Błędnych Skał :)
3. Co ciekawego jest do odwiedzenia po czeskiej stronie?
4. Czy w połowie mają bywa w Górach Stołowych tłoczno?
5. Kojarzy ktoś tam wypożyczalnie rowerów?
6. Są tam w okolicy jakieś kempingi?
7. Jak tam w nocy wygląda temperaturowo w połowie maja pod kątem spania w namiocie?
8. W jakiej miejscowości najlepiej spać jeśli chodzi o wyjścia do Parku Narodowego Gór Stołowych. Kudowa-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Polanica-Zdrój? Czy to bez znaczenia?

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 14, 2016 4:30 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2016 1:01 pm
Posty: 3
Lokalizacja: Polska
Piękne zdjęcia. Napewno warto tam pojechac. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 14, 2016 6:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
1. Masz kilka fotek z rozkładami jazdy i polecaną kwaterą w Karłowie, cena z jesieni, poza sezonem 30zł. Łazienka, tv, czajnik. Byliśmy jedynymi gośćmi W sezonie o ile pamiętam, 45zł. Nie jedz w schr. Na Szczelińcu, ch...owo i drogo.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
2. Skalne Grzyby. Rower byłby przydatny. Ja wracając ze Skalnych Grzybów na przeł. Lisią na azymut trafiłem na jakieś torfowiska, zrobili tam długi pomost i ścieżkę dydaktyczną, więc chyba atrakcja jest.
3.To już mm74 napisała. Widziałem, że często organizują tam wycieczki z Kudowy.
4.Byłem tam w maju w ubiegłym roku, sporo ludzi, to już sezon. Ceny kwater zapewne też jak w sezonie.
6.Miejsce na namiot wiem, że jest koło schr. Pasterka i w Karłowie.
EDIT
Ucięło: 7. Całe Sudety przeszedłem z namiotem w maju i było ok
8. Karłów ew. Pasterka, ale sklep w Karłowie.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Ostatnio edytowano Cz kwi 14, 2016 8:06 pm przez zjerzony, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 14, 2016 9:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Dzięki. W Pasterce kiedyś spałem ale to było zimą na biegówkach. Namiot i temperatura dla mnie nie stanowi problemu ale nie ja decyduję.
Tak myślałem, że może tam być tłoczno. Rozglądam się za górami gdzieś w tych nieodległych rejonach, w których nie ma jakiś dzikich tłumów. Niestety w grę wchodzi weekend plus kilka dni po.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 15, 2016 10:55 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
W Pasterce masz: schronisko na końcu wsi, w połowie wsi Szczelinkę - kiedyś dom wczasowy, teraz budynek ma tego samego właściciela co schronisko w Pasterce i na Szczelińcu, spaliśmy tam kilka razy.
I jeszcze jest ośrodek Caritasu - bliżej początku wsi, koło kościoła. Pokoje 4-6 osobowe z łazienkami, ceny jak w schronisku. Można zamówić jedzenie - bardzo dobre śniadania i obiadokolacje. Z 4 razy tam spaliśmy.
Od 8 lat co roku na jesień jesteśmy w Stołowych. Zawsze śpimy w Pasterce, tj. w miejsowości, budynek to gdzie wolne miejsce się trafi.

Po czeskiej stronie warto pójść na Broumovskie Steny - na Korunę i Skalną Bramę. Też jest trochę torfowisk, ale takich odpalonych kładek jak na Lisim Grzbiecie nie ma. Miło się chodzi. Ludzi mniej, połowa po Polacy.

Warto połazić w okolicach Hwiezdy (Gwiazdy - kapliczka taka). Fajne skałki tam są, ale z buta z Pasterki to już kawał do dojścia, my z dziećmi jedziemy w Czechy o parkujemy na parkingu koło Hwiezdy i stamtąd łazimy dookoła.

Absolutnie genialny rejon jest od Hwiezdy na południe - idzie się szlakiem i za kawałek co chwila punkty widokowe na dolinę pełną skał, wyrastających z doliny - jakby je ktoś postawił. No super.
Można poglądowo zobaczyć tutaj: http://www.shutterstock.com/s/broumovske+steny/search.html
Skalną Bramę widać i tę dolinkę.

Samochodem jedziesz? bo komunikacją publiczną to nie wiem, jak się tam dostać.
Po czeskiej stronie jest dużo fajnych skałek - takich jak błędne skały, ale prawie bez ludzi - piękne rejony. Zaraz na Pasterką jest kawałek żółtego szlaku - super formy skalne, ludzi prawie nie ma.

Po Polskiej stronie w maju - w ładny weekend - to dzikie tłumy na Szczelińcu podejrzewam będą.
Na naszym firmowym facebooku - KaMap - jest trochę fot z zimowych Stołowych (mój mąż hobbystycznie śpi tam zimą pod namiotem).

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 15, 2016 4:41 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
mm74 napisał(a):
Adršpašsko-Teplické skály

Kilka zdjęć można zobaczyć u mnie w portfolio
http://www.shutterstock.com/g/gubernat/sets/8520815-adrspach-teplice-rocks-adrspach-teplice-nad-metuji-czech-republic

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 15, 2016 7:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Dzięki. Jadę autem więc z dojazdem nie będzie problemu. Może faktycznie dobrym pomysłem będzie w weekend czeska strona a w tygodniu Szczeliniec itp.
Noclegowo ogranicza mnie fakt, że musi być pokój dwójka. Więc schroniska i sale zbiorowe pewnie odpadają.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 15, 2016 10:22 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Poprawka - ta fajna dolina to od Hwiezdy na północ - przed Kapliczką skręcamy na prawo. sory, lewa i prawa mi się myli:)

W schronisku Pasterka i w Szczelince sa dwójki (w cenniku figurują, my zawsze w 4 sztuki jeździmy to osobistych doświadczeń nie mamy - ALE widzieliśmy na FB odremontowane super fajnie dwuosobowe pokoje w Szczelince właśnie, czyli 2-jki są).

Jeśli mogę zasugerować trasę - po czeskiej stronie z buta z Pasterki niebieskim do Machowskiego Krzyża granicą, potem czerwonym na Panuv Kriż i żółtym pętelka - na Korunę (punkt widokowy z widokiem na Szczeliniec) - góra Bozanowski Spicak się nazywa, i po zrobieniu pętelki dalej w Czechy na Skalną Bramę (my szliśmy rowerowym zielonym, można drogą, ale droga asfalt, fatalnie się idzie asfaltem), jak będziecie mieli ochotę - to przy powrocie jeszcze żółtym - dookoła Bohynki - super rejon.

Albo ta Hviezda - piękna trasa, z punktem widokowym Sępie Gniazdo:) jakieś 2 małe jaskinki fajnie ulokowane w dolinie, przejścia takie, że to właściwie mały Szczeliniec się robi, bajkowo. Tracka mam, mogę wysłać. Plik .gpx. W październiku tam byliśmy z Przyjaciółmi.

Aaaaa i koniecznie o zachodzie słońca na łąki nad Pasterką - tam nad budynkiem Caritasu. No bajka. Tam są też fajne skałki - nad Piekiełkiem, dojście starą drogą - górami i łąkami.
No się rozmarzyłam:) Do października daleko - tradycyjnie wrzesień/październik jedziemy, nie wiem, skąd się to wzięło, takie pożegnanie lata nasze rodzinne.

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 16, 2016 5:57 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 5:11 pm
Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
tomek.l napisał(a):
2. Jakie miejsca / szlaki warto odwiedzić? Prócz Szczelińca i Błędnych Skał



Wodospad Pośny, Radkowskie Skały, Skalne Grzyby - nie pożałujesz, temat cudny, poza tym "Afrykańska Sawanna", widoki z Pielgrzyma, Ochoty Magdaleny, Skały Puchacza i wiele, wiele, będziesz miał co robić. W Górach Stołowych jest kupa pięknych miejsc. Warta polecenia jest przejażdżka szynobusem Kłodzko - Kudowa Zdrój, polecam najlepszego pstrąga /z łowiska, nie z Biedronki/ w Pstrążnej i przechadzkę do Machova przez piękne widokowo tereny, jak będziesz miał chwilę to Wzgórza Lewińskie obowiązkowo. I perełka Gór Stołowych, krzyż Marty :

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 10:22 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Dzięki. Zwłaszcza zaciekawiła mnie czeska strona. Możecie polecić jeszcze jakieś mapy tych rejonów. Również tych czeskich.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 2:10 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
CartoMedia ma mapę.

Plan Jelenia Góra - ma bardzo fajną, tutaj: link
Obejmuje rejon do Polic - i Broumovskie Steny aż do Hvezdy :)
My właśnie z tą mapą chodzimy - na naszym KaMap-ie jest.

Czeskich map tych rejonów niestety nie mamy :(

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 4:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
No niestety w Szczelince wszystko zajęte. Ale faktycznie w cenniku i na zdjęciach dwójki występują.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 5:49 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 5:11 pm
Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
tomek.l napisał(a):
Dzięki. Zwłaszcza zaciekawiła mnie czeska strona. Możecie polecić jeszcze jakieś mapy tych rejonów. Również tych czeskich.


To powinno zaspokoić :
http://www.mapy.geodezieonline.cz/gol/b ... pruvodcem/

Jest również w czerwonej okładce - wydanie 2016 rok, mapa zawiera Brumowskie Ściany, Adrspach, Ostasz. Nowe 2016 rok wydanie kończy się na: Okrzeszyn, Chełmsko Śląskie, Łączna, Mieroszów, czyli pociągnięto część szlaku granicznego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 22, 2016 6:51 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
W kwietniowym numerze NPM jest artykul o Stolowych z pokazaniem miejsc troche mniej znanych. Polecam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 10, 2016 10:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Ile czasu zajmuje mniej więcej wycieczka po Skalnym Mieście? Bo to nie jest raczej cały dzień? Jest jeszcze coś ciekawego w pobliżu do zobaczenia za jednym razem?

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 10, 2016 1:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Ogromna większość ludzi łazi tylko po najpopularniejszych szlakach w Adrspachu. W Teplicach podobnie tylko chyba mniej ludzi. Jeśli chcesz złazić wszystko w jednym i w drugim to kilka (6-8) godzin spokojnie Ci wystarczy. W okolicach Adrspachu jest kilka innych szlaków na punkty widokowe już poza parkiem, gdzie można pochodzić w zadadzie w samotności (choćby Starozamecky Vrch).

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 10, 2016 9:48 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Jeszcze fajne zoo jest w Dvur Kralove.
Serio. Fajne bardzo.
My robiliśmy z dziećmi Teplicke i zoo, a za rok Ardspach i... tak! zoo :)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL