Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:12 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N gru 03, 2006 6:38 pm 
Nowy

Dołączył(a): N gru 03, 2006 6:17 pm
Posty: 1
Lokalizacja: Gdynia
Jestem tu nowy, wiec przede wszystkim bardzo gorąco witam wszystkich forumowiczów :)
Ostatnio wpadłem na pomysł, aby wraz z kilkoma osobami wybrać się w małą eskapadę po Sudetach w maju lub czerwcu 2007. Planuje aby przyjechać pociągiem z Gdyni do Szklarskiej Poręby i stamtąd przejść aż do Masywu Śnieżnika, oczywiście zdobywając sam Śnieżnik :) Potem zejście w dol i z Kłodzka do domku. Dziennie zasuwając po jakieś 6-10h to pewnie wyjdzie z 8-10 dni tak na oko bo jeszcze nie mam wszystkich mapek (Góry Kamienne i Sowie). Jeśli chodzi o kontakt z górami to ograniczył się on zaledwie do 3 obozów sportowych i jakichś koloni sprzed kilku laty, jednak myślę że aby przejść Sudety jakieś specjalne umiejętności nie są do tego potrzebne :) A o kondychę to się nie martwię bo trenuję biegi długodystansowe i maksymalny wysiłek nie jest mi obcy :) Moje pytania do Was:
Czy warto się na coś takiego szarpnąć?
Którędy iść żeby zobaczyć możliwie jak najciekawsze miejsca?
Czy są jakieś problemy z noclegami w schroniskach?(potrzebne są jakieś wcześniejsze rezerwacje?)
No i co zabrać na taką wyprawę, bo też nie ma co brać za dużo rzeczy bo to bez sensu ale jakieś minimum na bank jest potrzebne?(jakie buty?) :)
Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady :)

_________________
...:::RUN:::FOR:::FUN:::...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 04, 2006 8:05 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 12, 2006 9:49 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Gdynia
Dwa razy które byłem w Sudetach były po ich Czeskiej stronie, więc wiele Ci nie podpowiem. Oczywiście, że warto się na cos takiego szarpnąć. Jeśli chodzi o buty od biedy można chodzić po Sudetach nawet w adidasach, ale nie polecam. Nie wiem jak w po polskiej stronie, ale u Czechów za używanie grzałki jest przewidziany mandat 1000 koron (Mają bezpieczniki na gniazdka o małym amperażu). W większości dla turystów są udostępnione czajniki elektryczne. W sprawie rezerwacji miejsc nie podpowiem Ci, ale chyba takie tłumy nie latają w tym rejonie by trzeba było zamawiać wcześniej.

Lepiej niech się wypowie ktoś bardziej zorientowany odemnie ;)

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 10, 2006 12:05 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 17, 2006 6:12 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Pszów
Witam,
Ja pochodzilem troche po Sudetach. I mniej wiecej znam te tereny. Szerze mowiac to taka trasa jaka planujesz to jest hardcore :D i wyjdzie ok 2 tygodnie (wez pod uwage ze po kilku dniach zmeczenie daje sie odczuc i dalsze dni juz nie sa takie wesole jak pierwsze :) najgorzej jak sie odciski porobia na nogach (masakra na calego). Ja zrobilem odcinek od okolic Gryfowa do Głuszycy. Dalo rady w 8 dni ale nogi mialem do wymiany :) . Po Kotlinie Kłodzkiej też pochodziłem troche (także tydzień).

Czy warto iść? No pewnie ża warto!

Jakbym już miał iść to szczytami bo najciekawiej (wg mnie).

Co do naclegów to raczej żednych problemow nie mialem w schroniskach.

A ekwipunek, no nie ma co brac zbednego balastu ale pamietaj ze to jest ok 12 dni i musisz miec jakies ciuchy w zapasie, no chyba ze bedziesz pral w schroniskach :D ja osobiscie nosilem tyle rzeczy do ubrania zeby nie prać, a zuzyte, stare koszulki wyrzucalem (nie tylko koszulki). Musisz miec wyposarzenie typu kuchennego, jakies sztucce, garnek, grzałke, swoj cukier, herbate itp. Buty - wg mnie tylko trekingowe wchodza w gre, zadnych adidasow (!) musza trzymac kostke. Najlepiej wibram.

Nie wiem co jeszcze napisac, nic nie przychodzi mi do glowy, jak bedziesz mial jakies pytania to pytaj, chetnie odpowiem :)

Pozdrawiam

_________________
......::: Nawet do łatwych gór i szlaków miej respekt!!! :::......


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL