Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 4:45 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 13, 2005 9:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3664
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Nasz poznański Klub Sudecki organizuje rajdy w poszukiwaniu gór na nizinie. A można w naszych okolicach znaleźć całkiem sobie spore górki, skąd roztaczają się rozległe widoki jak np. Moraska Góra, Osowa Góra, Dziewicza Góra itd. Na dwóch wzniesieniach w pobliżu Poznania stoją nawet wieże widokowe: jedna murowana, druga drewniana... Mamy tu w okolicy rzeki o charakterze górskim, rwące potoki i żródełko wypływające ze stromej skarpy, gdzie jest punkt widokowy, na który wiedzie 128 stopni. Poniżej kilka migawek z naszych okolic.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prawda, że te miejsca do złudzenia przypominają góry?

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 13, 2005 9:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Hmn gdzieś już to widziałem, tylko nie pamiętam gdzie :wink: A ja myslałem, że w okolice Poznania to mozna tylko na grzyby jezdzić :wink:

Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Nizinne wyżyny
PostNapisane: N wrz 04, 2005 7:00 pm 
Swój

Dołączył(a): N wrz 04, 2005 5:29 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Okolibydgoszcz
Proponuję kaszubską Wieżycę ok. 328 mnpm. z nowo wybudowaną platformą widokową na okoliczne lasy i jeziora. A okolica typowo szwajcarska z dobrą bazą turystyczną . ale górale nizinni to miejsce napewno odwiedzili.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 05, 2005 3:31 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 18, 2005 11:29 am
Posty: 90
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pyzdra a w okolicy Bydgoszczy co byś polecił?
Ja zlokalizowałem punkt 105 m n.p.m. w lesie na Glinkach.
Jest coś wyższego?

PS. Wieżyca zaliczona - polecam
Czeka Dylewska Góra na Mazurach ;)

_________________
Ogień, powietrze, woda i wolność!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Talerzyk
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 6:58 pm 
Swój

Dołączył(a): N wrz 04, 2005 5:29 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Okolibydgoszcz
Jesteś ziomalem Morales, więc polecam coś bardzo górskiego.Punkt widokowy "Talerzyk" z widokiem na spory obszar Doliny Dolnej Wisły . Przy dobrej widoczności obejmiesz wzrokiem (dobrym) obszar od Świecia/Chełmna po okolice pięknego Fordonu. Jak tam traić ?Z B-szczy szosą na Gdańsk.W Zbrachlinie w prawo na Topólno gdzie ostry zakręt w lewo tuż za wsią i następny w prawo. Ty jedziesz prosto na gruntową dróżkę , którą ok. 150 m i stoisz. Tu pieszo dość kiepskim traktem w prawo skos aż na szczyt. Możesz jechać z Fordonu przez Kozielec (ciekawiej)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 10:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3664
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
dresik napisał(a):
Hmn gdzieś już to widziałem, tylko nie pamiętam gdzie :wink: A ja myslałem, że w okolice Poznania to mozna tylko na grzyby jezdzić


Są tu dość spore wzgórza, na których są ciekawe punkty widokowe.

Obrazek

Obrazek

Widoczna wyżej wieża widokowa w Szreniawie to nie jedyna taka wieża w naszej okolicy, powstają nowe obiekty umożliwające turystom podziwianie widoków. Jeszcze w maju mieliśmy okazję obejrzeć zaczątek dość dużej budowy na szczycie Dziewiczej Góry i utwalić to na fotografii. Zobacz fotkę:

Obrazek

Więcej w artykule z kwietnia br. pt. Górę Dziewiczą zwieńczy 40-metrowa wieża=>: http://lasypolskie.pl/modules.php?name= ... le&sid=637

Panorama z położonego na wysokości 40 m tarasu widokowego będzie zapewne imponująca, skoro z odległej o ok. 2 km, ustawionej nieco niżej n.p.m. niewysokiej drewnianej wieży, roztaczają się przepiękne widoki na porośnięte lasami wzgórza Puszczy Zielonki i Moraską Górę, położoną na przeciwległej stronie przełomowej Doliny Warty. Zobacz ponizej

Obrazek

Jako ciekawostkę dodam, że z naszej inicjatywy w dniu 14 września 2002 roku o godz. 12:00, spotkali się na na szczycie Dziewiczej Góry dla uczczenia Międzynarodowego Roku Gór działacze poznańskich klubów górskich i liczne grono turystów i sympatyków gór.

Obrazek

Zgromadziło się tam blisko 100 osób, którzy wpisali się na listę rekordów Księgi Guinessa w kategorii jednoczesnego pobytu na wycieczce górskiej.

Obrazek

a teraz stopniowo wieża pnie się w górę

Obrazek

i aktuanie widać ją jak wystaje z lasu na wierzchołku Dziewiczej Góry

Obrazek

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL