Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:07 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lis 12, 2018 10:13 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn lis 12, 2018 10:08 am
Posty: 1
Cześć,
myślę, że sprawa turystyki tatrzańskiej jest bardzo bliska sercu każdemu w użytkowników tego forum. Tymczasem moja skromna osoba prowadzi badania na temat właśnie Tatr. Zwracam się zatem z bardzo serdeczną prośbą o wypełnienie ankiety (link poniżej) na temat innowacyjności w Tatrach.
https://tiny.pl/g3c3n


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 12, 2018 10:38 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Nawet chciałem wypełnić, ale poddałem się. Te pytania to jakiś bełkot. Może jakieś przykłady by się przydały bo nie wiadomo o co Ci chodzi. Przynajmniej ja nie wiem. A po Tatrach chodzę od 20 lat.
Innowacyjność w turystyce? Dla niektórych polskich "turystów" zwyczaj niewypier.dalania śmieci za siebie wydaje się bardzo innowacyjny. Może za kilkadziesiąt lat osiągniemy taką zdobycz cywilizacji. Na razie słabo to wygląda.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 12, 2018 11:10 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
czarek_b napisał(a):
Cześć,
myślę, że sprawa turystyki tatrzańskiej jest bardzo bliska sercu każdemu w użytkowników tego forum. Tymczasem moja skromna osoba prowadzi badania na temat właśnie Tatr. Zwracam się zatem z bardzo serdeczną prośbą o wypełnienie ankiety (link poniżej) na temat innowacyjności w Tatrach.
https://tiny.pl/g3c3n

Badania które Twoja "skromna" osoba prowadzi "na temat Tatr" - z pewnością są innowacyjne i szalenie zrównoważone. Byłyby jeszcze bardziej - gdybyś zechciał przedstawić nieco więcej szczegółów dotyczących tych "badań".
W szczególności zaś - zgodnie z dobrym obyczajem badaczy naukowych - warto byś podał:
- nazwę jednostki/instytucji naukowej w ramach której owe badania prowadzisz;
- tytuł i cele owego "badania"/"projektu" - najlepiej z uzupełnieniem czy chodzi o pracę semestralną, licencjacką, magisterską, doktorską czy może o realizację jakowegoś grantu;
- nazwiska - ewentualnych - współpracowników lub opiekunów naukowych tych badań.

Turystyka i jej rozwój - na terenach prawnie chronionych - bez względu na to jak będzie innowacyjną i zrównoważoną - nigdy nie będzie miała pozytywnego wpływu ochronę środowiska naturalnego i to bez względu co pod tym określeniem (ochrony środowiska naturalnego) będzie się rozumiało. Sprzeczność interesów: rozwój turystyki versus ochrona środowiska - jest sprzecznością genetyczną.

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 12, 2018 12:31 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 01, 2017 6:55 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Gdynia/ Reda
Krabul napisał(a):
Nawet chciałem wypełnić, ale poddałem się. Te pytania to jakiś bełkot. Może jakieś przykłady by się przydały bo nie wiadomo o co Ci chodzi. Przynajmniej ja nie wiem. A po Tatrach chodzę od 20 lat.
Innowacyjność w turystyce? Dla niektórych polskich "turystów" zwyczaj niewypier.dalania śmieci za siebie wydaje się bardzo innowacyjny. Może za kilkadziesiąt lat osiągniemy taką zdobycz cywilizacji. Na razie słabo to wygląda.


Uff, a już się bałam, że to ja jestem jakaś niewystarczająco sprawna intelektualnie, żeby zrozumieć sens zadawanych pytań, ale jak widać, nie tylko mnie to przerosło :D

- czym są nowości na rynku turystycznym?
- jakie są nowe produkty oferowane na tym rynku?
- nowe metody promocji i dystrybucji na tym rynku? Nie mam pojęcia, czy z takich metod korzystałam, bo nie wiem, o jakich (poza tym, że chodzi o "nowe" metody) mowa xD
- nowe rozwiązania innowacyjne, technologiczne?
- a kwintesencją dla mnie jest to pytanie: Czy Twoim zdaniem nowe produkty na rynku turystycznym są pomocne w odbywaniu podróży?
Nowe, czyli jakie produkty? Dla jednych będzie to sprzęt (odzież, wyposażenie), dla innych być mogą to być interaktywne pomoce, mapki, a jeszcze inny produkt rozumieć będzie jednocześnie jako usługę i pomyśli o jakieś formie transportu...

Niestety ankieta jeśli chodzi o treść, jest kompletnie niezrozumiała, niejasna, nie wiadomo o co tak naprawdę autor pyta.

_________________
Jeśli są zasady, to nie ma kwasów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 12, 2018 7:15 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 8:03 pm
Posty: 788
Zgadzam się z przedmówcą. Próbowałam, ale się poddałam. Jestem zbyt nieinnowacyjna. Albo nie jestem zbyt innowacyjna. Ewentualnie innowacyjność nie dosięgła mnie w stopniu wystarczającym tudzież innowacyjność dosięgła mnie w stopniu niewystarczającym.

_________________
Wenus w Milo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL