Forum portalu turystyka-gorska.pl
http://forum.turystyka-gorska.pl/

Karkonosze zimą z dzieckiem?
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?f=1&t=19656
Strona 1 z 1

Autor:  eja [ N sty 07, 2018 3:42 pm ]
Tytuł:  Karkonosze zimą z dzieckiem?

Witajcie. Jestem po raz pierwszy na tym forum. Mam pytanie do doświadczonych górołazów :) W najbliższych dniach jedziemy rodzinnie do Szklarskiej Poręby. Latem zaliczyliśmy tam m.i.n szlaki na Szrenicę i Śnieżne Kotły (górą, a następnego dnia dołem do rezerwatu, szlak dołem był jak dla nas dość trudny, ale podołaliśmy). Nasza przygoda z górami w zasadzie dopiero się zaczyna, nie mamy więc doświadczenia. Powiedzcie, czy w okolicach Szklarskiej jest jakakolwiek trasa nadająca się na wędrówkę z 10-letnim dzieckiem - chodzi oczywiście o wędrówki zimą? Nie chciałabym narażać zwłaszcza córki na połamanie nóg, rąk, czy inne przygody. Z góry dzięki za pomoc.

Autor:  Krabul [ N sty 07, 2018 6:26 pm ]
Tytuł:  Re: Karkonosze zimą z dzieckiem?

Przy dobrych warunkach można iść wszędzie. Trzeba tylko zwrócić uwagę, że niektóre szlaki są zimą zamknięte.

Autor:  lola [ Pn sty 08, 2018 11:11 am ]
Tytuł:  Re: Karkonosze zimą z dzieckiem?

My chodzimy z pięciolatkiem po całych Karkonoszach również zimą. Korzystamy z kolejki na Szrenicę, a potem na nogach. Warto dojść do śnieżnych kotłów, a potem zjechać na sankach. Przy ładnej pogodzie można pochodzić.

Autor:  anninred [ Śr sty 10, 2018 9:46 pm ]
Tytuł:  Re: Karkonosze zimą z dzieckiem?

Pamiętajcie proszę, że na górze może być dramatycznie inna pogoda niż w miejscowościach na dole - śnieg, zalodzone odcinki, wiatr etc.
Jak pogoda ładna - to pięknie będzie - a widoki to już bajka.
Warto się dobrze ubraniowo przygotować - ubrania bardziej turystyczne niż miejskie (czyli np. buty typu trapery, stuptuty etc.) - no i ubranie na cebulę, krem dla narciarzy (chroni przed zimnem i wiatrem), ew. raczki do plecaka.
Do plecaka termos z gorącą herbatą, do wewnętrznej kieszeni kurtki batoniki (=szybki cukier da energię, podniesie morale a z herbata rozgrzeje).
Dobrej pogody! :D

Autor:  resmus01 [ Pn sty 29, 2018 10:46 am ]
Tytuł:  Re: Karkonosze zimą z dzieckiem?

Hej, ja tez jestem po raz pierwszy na tym forum ale mogę podzielić się z wami swoimi doświadczeniami. Jeżeli idziecie z dzieckiem, lepszym wyborem będzie łatwiejsza trasa. Ja obrałbym trasę nr. 1 czyli do wodospadu Kamieńczyka przez Marysin. Trasa nie jest długa, bez odpoczynków można ją przejść w ok. 2 godz.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/