Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:32 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N cze 11, 2017 4:58 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 18, 2011 6:08 am
Posty: 73
Lokalizacja: Rzeszów
Cześć, orientujecie się w sprawie krótkoterminowego ubezpieczenia na wyjazd w Alpy Julijskie? Nie chcę utopić parę stówek na AV, a potrzebuję coś dosłownie na tydzień. Może można coś na miejscu u nich kupić? Tylko szukam czegoś konkretnego, żeby w razie w (odpukać) nie było problemów :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 13, 2017 7:18 am 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 25, 2016 11:28 am
Posty: 84
Jaka działalność będziesz prowadził w tych Alpach? Potrzebujesz pomocy tylko w razie wypadku lub zachorowania, czy też chcesz mieć pomoc w razie jakiegoś błędu, typu zapchanie, awaria sprzętu itp?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 14, 2017 4:18 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 18, 2011 6:08 am
Posty: 73
Lokalizacja: Rzeszów
Nie no chodzi tylko i wyłącznie o ubezpieczenie na ferraty w razie wypadku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 14, 2017 4:51 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz lut 16, 2017 12:04 am
Posty: 44
Ferraty uznawane są przez ubezpieczycieli na równi ze wspinaczką czyli jak to oni określają sporty ekstremalne i objęte są najwyższą stawką. Tak więc ubezpieczenie na tydzień takiej działalności kosztuje z reguły około 150-200 zł. Tak więc o wiele bardziej opłaca się kupić Alpenverein lub Bezpieczny Powrót od PZU, który jest ważny przez rok od daty wykupienia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 15, 2017 10:09 am 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 18, 2011 6:08 am
Posty: 73
Lokalizacja: Rzeszów
Tak też przypuszczałem. Okej nie da się pójść na skróty jak widzę ;) dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 16, 2017 9:12 am 
Nowy

Dołączył(a): N sty 03, 2016 11:47 pm
Posty: 24
Z krórkoterminowymi ubezpieczeniami górskimi jest ten problem, że nie nadają się w wysokie góry. Porządne ubezpieczenie powinno oferować pokrycie kosztów ratownictwa na sumę do najmniej 20-25k EUR. W warunkach powinna być wymieniona akcja z użyciem helikoptera i poszukiwawcza. Zdarzały się już w przeszłości rachunki nawet na kwoty 25-33k EUR. A tymczasem tak wyglądają oferty ubezpieczycieli:

Compensa – 12500 EUR (brak w wariancie podstawowym)
PZU Wojażer – ok. 11800 EUR (50000 PLN)
Generali – 6500 EUR + 6500 EUR (poszukiwania + ratownictwo)
Signal Iduna – 6000 EUR z kwoty KL
Gothauer – 6000 EUR
Link4 – 6000 EUR
Warta Travel – ok. 5900 EUR (25000 PLN)
Allianz Globtroter – ok. 5200 EUR (22 000 PLN)
AXA Sport – 5000 EUR

Pani w biurze pytana o porządne ubezpieczenie dostosowane do waunków i możliwych kosztów akcji na Słowacji i w krajach alpejskich rozklada ręce. Z czym do ludzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 30, 2017 12:07 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 18, 2011 6:08 am
Posty: 73
Lokalizacja: Rzeszów
No dobrze, tylko że AV działa od Stycznia do Stycznia,a jak jest z Bezpiecznym Powrotem? Wyjazd mam za 2 tyg i fajnie byłoby (jak już muszę zainwestować) jakby oferowali rok kalendarzowy od wpłaty,a nigdzie na stronie PZU nie mogę doszukać się właśni tej informacji. No chyba, że źle szukam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 30, 2017 12:17 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Jaro86 napisał(a):
No dobrze, tylko że AV działa od Stycznia do Stycznia,a jak jest z Bezpiecznym Powrotem? Wyjazd mam za 2 tyg i fajnie byłoby (jak już muszę zainwestować) jakby oferowali rok kalendarzowy od wpłaty,a nigdzie na stronie PZU nie mogę doszukać się właśni tej informacji. No chyba, że źle szukam ;)


AV było kiedyś tak, może jest nadal. Że jak opłaciło się składkę w środku roku to, członkostwo było do końca roku i na następny rok. Tylko nie pamiętam od którego miesiąca to obowiązywało.

BP PZU z tego co wiem to jest od momentu zakupu przez rok.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 30, 2017 12:20 pm 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Sprawdź jeszcze w Uniqua, kiedyś od nich brałem ubezpieczenie na austriackie Alpy. I kiedyś oni mieli powiązania z AV.

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 30, 2017 12:28 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
lxix napisał(a):
Jaro86 napisał(a):
No dobrze, tylko że AV działa od Stycznia do Stycznia,a jak jest z Bezpiecznym Powrotem? Wyjazd mam za 2 tyg i fajnie byłoby (jak już muszę zainwestować) jakby oferowali rok kalendarzowy od wpłaty,a nigdzie na stronie PZU nie mogę doszukać się właśni tej informacji. No chyba, że źle szukam ;)


AV było kiedyś tak, może jest nadal. Że jak opłaciło się składkę w środku roku to, członkostwo było do końca roku i na następny rok. Tylko nie pamiętam od którego miesiąca to obowiązywało.

BP PZU z tego co wiem to jest od momentu zakupu przez rok.


W AV w ten sposób działa od miesiąca września, tylko w przypadku korzystania z ubezpieczenia po raz pierwszy.

W BP PZU okres wnioskowanego ubezpieczenia sobie wybierasz, w drugim kroku (po kliknięciu w złóż wniosek). Są dwie opcje:
a) od momentu zakupu
b) wpisujesz ręcznie początek okresu ubezpieczenia (od tej daty liczy się 12 miesięcy)

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 28, 2017 7:07 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 18, 2011 6:08 am
Posty: 73
Lokalizacja: Rzeszów
Kurcze jutro wyjazd, zostawiłem to ubezpieczenie na ostatnią chwilę... Składam "wniosek" w tym Bezpiecznym Powrocie, wszystko ok. Podaję termin rozpoczęcia ubezpieczenia od dziś. Dostaje dane do logowania się, a tam info, że to dopiero wniosek do rozpatrzenia. WTF?? Podana data rozpoczęcia ubezp. od dziś ale ani polisy ani nic. Tylko wniosek. Póki co brak możliwości zapłaty online. Tylko coś takiego:

Obrazek

Mam wpłacić kasę na wniosek? Jak w razie "w" mam przedstawić ważną polisę? Ktoś się w tym lepiej orientuje niż ja?
Proszę pomóżcie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 28, 2017 8:45 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1493
Lokalizacja: W-wa
Poczytaj, sprawdź, czy ci pasuje, czy pasują ci kwoty ubezpieczenia i warunki, może tu znajdziesz wyjście (poniżej cytaty ze strony, podkreślenia na czerwono moje)
całość tu: http://www.alpenverein.pl/ubezpieczenie ... zpieczenia

Zostań członkiem w Alpenverein
Krok 1
Wypełniasz wszystkie pola obowiązkowe w formularzu zgłoszeniowym bez polskich znaków (tylko raz), na emial dostajesz potwierdzenie danych (sprawdzasz prawidłowość danych).
Krok 2
Opłacasz składkę członkowską według cennika na polskie konto:
Bank Pekao SA
Alpenverein Austria, Rotenturmstrasse 14, A - 1010 Wien
numer konta: 83 1240 6292 1111 0010 5855 9038
W tytule przelewu proszę podać:
Datę urodzenia, imię i nazwisko (osoba za która opłacana jest składka)
Np.: 01.01.1985 Jan Kowalski
Po przelaniu składki ubezpieczony jesteś na następny dzień.
Krok 3
Karta przychodzi na wskazany adres w ciągu 3-5 dni roboczych.
Ważna informacja:
Nie musisz posiadać przy sobie karty członkowskiej aby ubezpieczenie było aktywne.
Wystarczy znać numer członkowski, ponieważ jest on powiązany z numerem polisy.

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 28, 2017 9:57 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 18, 2011 6:08 am
Posty: 73
Lokalizacja: Rzeszów
anke tylko tu suma ubezpieczenia jest podobna, a termin ważności przy zakupie dziś o ponad połowę krótszy. Biorąc pod uwagę, że nie będę korzystał ze schronisk itp to średnia opcja (podkreślam, przy zakupie o tej porze roku).
Już zapłaciłem za B.P. Przy składaniu wniosku podałem, że ubezp. ma być ważne od dziś, wydrukowałem potw. złożenia tego wniosku i potw. wpłaty.
Skoro dają możliwość aktywacji ubezp. w momencie złożenia wniosku to jak zrobiłem na dodatek wpłatę, jest równoznaczne z tym, że będę ubezpieczony...

...a przynajmniej mam taką nadzieję.

3-majcie sie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL