Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lis 13, 2016 7:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Na stronie http://naszesudety.pl/o-jakosci-pracy-p ... ckiej.html pojawił się plakat wraz z komunikatem:

Obrazek

Cytuj:
Zapraszamy do udziału w I Konferencji Naukowo-Turystycznej z cyklu "Produkty turystyczne podwyższające jakość usług turystycznych", zatytułowaną "Czynniki determinujące jakość pracy przewodnickiej". Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 21 listopada 2016 roku, w sali 27 Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (budynek Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Kamienna 43).
W komentarzu pod tym komunikatem czytamy:
Cytuj:
Piotr M.2016-11-12 17:33 Jak się bronić przed manipulacją w pracy przewodnickiej? Przede wszystkim, nie czytać strony SKPS'u.
Odnośnie stwierdzenia o wiodącej roli SKPS w manipulacji środowiskiem przewodników sudeckich potwierdzam, że od dawna zauważyłem to dosyć niezwykłe zjawisko. Ciekawi mnie jednak, czy prezenterzy zwrócą też uwagę, że najlepszą obroną przed manipulacją w przewodnictwie sudeckim, by było uzyskanie wiedzy i doświadczenia przewodnickiego inną drogą, niż obowiązkowe uczestnictwo w kursie organizowanym przez podmioty posiadające państwowe zezwolenie na organizowania takich kursów i realizujące ścisły państwowy program indoktrynacji kandydatów na przewodników?

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 13, 2016 7:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Kiedy jakaś konferencja naukowo turystyczna o kijkach do nordic walking?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 14, 2016 6:18 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 25, 2015 9:53 am
Posty: 317
Lokalizacja: Bieszczady
Spojrzałam na program, padłam i podniosłam się pełna dumy. Jednak Bieszczady przodują i takich gniotów nie mamy.

_________________
Bieszczadzkie atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=243


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 14, 2016 2:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
lucyna beata napisał(a):
Bieszczady przodują i takich gniotów nie mamy.
Nie sądzę. Naczelnym gniotem w przewodnictwie górskim jest manipulacja podczas realizacji państwowych programów kursów, polegająca na intensywnej, trwającej w praktyce ponad dwa lata, indoktrynacji kandydatów na przewodników. W tym okresie wmawia się im, że po ukończeniu kursu i zdaniu państwowych egzaminów staną się ludźmi wyższej kategorii, wręcz niemylnymi znawcami gór a jednocześnie wszczepia pogardę do ludzi, którzy zdobyli wiedzę i doświadczenie górskie w inny sposób. Ciekawe czy na temat takiej manipulacji padnie na tej konferencji choćby jedno zdanie...

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 14, 2016 2:23 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 25, 2015 9:53 am
Posty: 317
Lokalizacja: Bieszczady
Lech napisał(a):
lucyna beata napisał(a):
Bieszczady przodują i takich gniotów nie mamy.
Nie sądzę. Naczelnym gniotem w przewodnictwie górskim jest manipulacja podczas realizacji państwowych programów kursów, polegająca na intensywnej, trwającej w praktyce ponad dwa lata, indoktrynacji kandydatów na przewodników. W tym okresie wmawia się im, że po ukończeniu kursu i zdaniu państwowych egzaminów staną się ludźmi wyższej kategorii, wręcz niemylnymi znawcami gór a jednocześnie wszczepia pogardę do ludzi, którzy zdobyli wiedzę i doświadczenie górskie w inny sposób. Ciekawe czy na temat takiej manipulacji padnie na tej konferencji choćby jedno zdanie...

Padłam, :rofl_an:

_________________
Bieszczadzkie atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=243


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 14, 2016 2:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
lucyna beata napisał(a):
Padłam
Padłaś? Ciekawe co spowodowało ten upadek? Pewnie przypomniałaś sobie jak to nie raz trąbiłaś tu i na innych forach, że licencjonowany przewodnik górski to człowiek niejako wyższej kategorii, wręcz nieomylny znawca gór - jedynie potrafiący zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom górskich wycieczek. Skąd się wzięło u Ciebie takie przekonanie? Powinnaś sobie w końcu uświadomić, że to właśnie skutek manipulacji w zawodzie przewodnika już począwszy od pierwszego dnia kursu, a w dalszej kolejności lata związania się z tym towarzystwem wzajemnej adoracji jakim są przewodnickie klany.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 15, 2016 5:02 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 25, 2015 9:53 am
Posty: 317
Lokalizacja: Bieszczady
Lech napisał(a):
lucyna beata napisał(a):
Padłam
Padłaś? Ciekawe co spowodowało ten upadek? Pewnie przypomniałaś sobie jak to nie raz trąbiłaś tu i na innych forach, że licencjonowany przewodnik górski to człowiek niejako wyższej kategorii, wręcz nieomylny znawca gór - jedynie potrafiący zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom górskich wycieczek. Skąd się wzięło u Ciebie takie przekonanie? Powinnaś sobie w końcu uświadomić, że to właśnie skutek manipulacji w zawodzie przewodnika już począwszy od pierwszego dnia kursu, a w dalszej kolejności lata związania się z tym towarzystwem wzajemnej adoracji jakim są przewodnickie klany.

To są Twoje demony, kompleksy, nie wiń przewodników za swoje niepowodzenia i fobie.

_________________
Bieszczadzkie atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=243


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 15, 2016 7:50 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
lucyna beata napisał(a):
To są Twoje demony, kompleksy.
Nie moje, tylko problem samych przewodników. Ciebie on też dotyczy. Temat "Jak się bronić przed manipulacją w pracy przewodnickiej" w żadnym razie nie jest moim wymysłem, a jest jednym z problemów, jakie zostaną zaprezentowane na konferencji naukowej przewodników dolnośląskich i sudeckich. Problem, który nie raz sygnalizowałem, widać został wreszcie zauważony przez niektóre środowiska naukowe. Wątpliwości może budzić tylko to, czy faktycznie dostrzeżono wszystkie jego aspekty, np. bardzo częstego braku wiedzy, pozwalającej zweryfikować różne głupoty uczone na kursach dla kandydatów na przewodników górskich czy sprawdzanie ich umiejętności w prowadzeniu wycieczek górskich wyłącznie w autokarze z mikrofonem w ręku i w obiektach w pobliżu parkingu.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 16, 2016 7:45 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 25, 2015 9:53 am
Posty: 317
Lokalizacja: Bieszczady
Lechu brak wiedzy to rzeczywiście problem. Tylko ów brak wiedzy będzie potęgował się z racji zmiany szkolenia. Rynek weryfikuje przewodników, to jasno widać w Bieszczadach. Czas przewodników słupów jak Ty ich nazywałeś skończył się, ale jednocześnie nowy system szkolenia preferuje przewodników słupów. My idziemy w inną stronę, w sobotę mamy spotkanie w Pałacu Hotelu w Olszanicy, spotkanie przewodników ale zawodowych, edukatorów i specjalistów od produktów turystycznych. Będziemy dyskutować we własnym gronie o perspektywach rozwoju turystyki przyrodniczej na którą coraz częściej stawiamy w Bieszczadach

_________________
Bieszczadzkie atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=243


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 20, 2016 2:04 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
jest jedno co się nie zmienia od tych 10 lat..
są to przepisy i ..Lech z nimi walczący :mrgreen:
ale za determinację mam szacunek 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 07, 2016 12:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Lech napisał(a):
Nie sądzę. Naczelnym gniotem w przewodnictwie górskim jest manipulacja podczas realizacji państwowych programów kursów, polegająca na intensywnej, trwającej w praktyce ponad dwa lata, indoktrynacji kandydatów na przewodników. W tym okresie wmawia się im, że po ukończeniu kursu i zdaniu państwowych egzaminów staną się ludźmi wyższej kategorii, wręcz niemylnymi znawcami gór a jednocześnie wszczepia pogardę do ludzi, którzy zdobyli wiedzę i doświadczenie górskie w inny sposób.


Lech "Macierewicz" R

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 07, 2016 4:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Łukasz T napisał(a):
Lech napisał(a):
Nie sądzę. Naczelnym gniotem w przewodnictwie górskim jest manipulacja podczas realizacji państwowych programów kursów, polegająca na intensywnej, trwającej w praktyce ponad dwa lata, indoktrynacji kandydatów na przewodników. W tym okresie wmawia się im, że po ukończeniu kursu i zdaniu państwowych egzaminów staną się ludźmi wyższej kategorii, wręcz niemylnymi znawcami gór a jednocześnie wszczepia pogardę do ludzi, którzy zdobyli wiedzę i doświadczenie górskie w inny sposób.


Lech "Macierewicz" R
Kompletnie ci się coś pochrzaniło. To co ja krytykuję czyli manipulacja za pomocą indoktrynacji, pasuje właśnie do Macierewicza.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 20, 2016 11:50 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
lucyna beata napisał(a):
spotkanie przewodników ale zawodowych, edukatorów i specjalistów od produktów turystycznych. Będziemy dyskutować we własnym gronie o perspektywach rozwoju turystyki przyrodniczej na którą coraz częściej stawiamy w Bieszczadach

Edukator, specjalista od produktów turystycznych... kurcze, pracuje już w tym zawodzie 20 lat, a nie mam pojęcia kim są te osoby :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 21, 2016 4:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Może dlatego, że dyskutują tylko we własnym gronie. Może i dobrze.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 21, 2016 6:29 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 25, 2015 9:53 am
Posty: 317
Lokalizacja: Bieszczady
chief napisał(a):
lucyna beata napisał(a):
spotkanie przewodników ale zawodowych, edukatorów i specjalistów od produktów turystycznych. Będziemy dyskutować we własnym gronie o perspektywach rozwoju turystyki przyrodniczej na którą coraz częściej stawiamy w Bieszczadach

Edukator, specjalista od produktów turystycznych... kurcze, pracuje już w tym zawodzie 20 lat, a nie mam pojęcia kim są te osoby :?

Bieszczadzkie przewodnictwo jest specyficzne i w dużej mierze idzie w innym kierunku niż krajowe. My jesteśmy także edukatorami, czyli przewodnikami prowadzącymi warsztaty, prelekcje itd oraz osobami zajmującymi się tworzeniem pakietów i kreowaniem atrakcji. Przewodnictwo krajowe zostało decyzją samych przewodników ograniczone do bycia jak to ocenia Lech "słupami". Najśmieszniejsze jest to, że np. Słowacy widząc w "akcji polskiego przewodnika" zmieniają swoje zasady wzorując je na naszych, dawniejszych zasadach. A nasi decydenci poszli w odwrotnym kierunki, zniszczyli to co dobre. W sumie to jest korzystna dla nas szkolnym dawnym tokiem, po protu nie mamy młodej konkurencji. Rynek chce przewodników-edukatorów-regionalistów, specjalistów od produktów turystycznych. Na www.grupabieszczady.pl masz fotorelację ze spotkania, możesz także zobaczyć czym zajmujemy się.W tym roku szkolę się w serowarstwie, bo do Grupy Bieszczady dołączyli ludzie z bacówek.

_________________
Bieszczadzkie atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=243


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL