Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt kwi 19, 2024 5:49 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sie 19, 2016 1:14 pm 
Dzień dobry :)

w przyszłym tygodniu planuję 4 dniowy pobyt w Karpaczu, nocleg kilka metrów od Centrum Rekreacji i Sportu "Kolorowa" i to byłby nasz punkt startowy do dojazdów na start szlaków.



1. dzień, coś na rozgrzewkę, myślałem o


krzesełkiem na Kopę, Lucni Buda, Dom Śląski, Kopa i krzesełkiem na dół, 7,1km czy lepiej Dom Śląski do Lucni Buda?



2. dzień Wang, i dalej niebieskim przez Samotnia, Spalona Strażnica, Śnieżka, Kopa i stąd zjazd krzesełkiem, 11,2km

3. dzień

NIEBIESKI/ŻÓŁTY: Karpacz Górny - Słonecznik


Karpacz Górny (831 m n.p.m.) - Polana (1067 m n.p.m.) - Pielgrzymy (1204 m n.p.m.) - Słonecznik (1423 m n.p.m.)


szlak: niebieski z Karpacza do Polany, żółty z Polany do Słonecznika
czas wejścia: 1 h 45 min
czas zejścia: 1 h 15 min
odległość: 5,5 km

ale wg. https://mapa-turystyczna.pl/route/raqy to 8,5km a nie 5,5km, proszę o sprostowanie.


4. dzień tu proszę o propozycje


Najważniejsze, nie chcemy dojeżdżać pod start trasy autem, i tutaj kluczowe pytanie, czy z podanych przeze mnie miejsc startu/mety można podjechać busem/pks do Centrum Rekreacji i Sportu "Kolorowa"? to jest najważniejszy punkt. :D


Góra
  
 
PostNapisane: Cz sie 25, 2016 10:30 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt sie 12, 2016 9:41 am
Posty: 6
jak już będziecie na Lucni Boudzie to polecam podejść na szczyt Krakonos (szlak czerwony) piękny widok jest stamtąd

piękna jest też dolina Bile Labe, może warto jakoś wkomponować ją w plan

kolejny odcinek jaki mogę polecić to skalny stół (szlak czarny z Karpacza) przez Czarny Grzbiet, Śnieżkę i zejść Doliną Łomniczki (szlak czerwony) - trasa ok. 16km + wejście i zejście na Skalny stół (max 2km), ale trasa trudna, jednak moim zdaniem bardzo urokliwa. Byłam tam ostatnio z dziećmi i dały radę, może i Wy dacie, bo warto.

Karpacz w tym roku jest okropnie zapchany, ludzi tłumy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL