Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:09 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sty 26, 2020 6:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sty 26, 2020 6:09 pm
Posty: 1
Hej,

Bardzo proszę o podpowiedź w poniższej kwestii.
Ze względów zawodowych miało nie być rodzinnego wyjazdu na ferie ale w ostatniej chwili udało się wywalczyć urlop.

I mam dylemat bo nie wiem gdzie jechać. Syn zaproponował, że chce pochodzić po górach. Niestety nie mamy wielkiego doświadczenia (żadnego zimowego) i ciężko jest mi coś samemu wybrać.


Mamy 4 pełne dni. 3 chciałbym poświęcić na wędrówki. Wyjazd około 1 lutego.
Dowolne miejsce w Polsce choć preferowany obszar od zachodniej granicy do Beskidu Żywieckiego.
Najlepiej trasy które da się pokonać w kółku (zostawiając auto w jednym miejscu i wracając do niego).
Nie może być żadnych drabin, podestów czy czegoś podobnego. Max to to co na Śnieżce jest, choć w warunkach zimowych to nawet to wydaje się wyzwaniem.
Ja mam raki i czekan ale wolałbym uniknąć miejsc gdzie trzeba ich używać więc załóżmy, że sprzętu nie mamy.


Nasze doświadczenie: byliśmy tej jesieni na Wielkiej Sowie, Ślęży, Śnieżce (22 km), Szrenicy i Śnieżnych Kotłach (29 km).
Młody nawet z tymi długimi trasami nie miał problemu i sam wydłużał trasę. Ja sam chodziłem sporo więcej ale za granicą i nigdy w zimie.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Piotrek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2020 10:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Na geografii o wysokości względnej i bezwzględnej nie było?
https://businessinsider.com.pl/lifestyl ... ta/1sgtkdz

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 28, 2023 12:01 pm 
Co preferujesz, spacery górskie, spacery po plaży, kawa w rynku A może rowerem po parkach? Jednym słowem jaka aktywność sprawie ze jest to dla Ciebie odpoczynek? Ciężko polecić miejsce nie znając żadnych twoich upodobań. A miejsc w Polsce jest naprawdę dużo.

Jeśli zależy Ci na wypoczynku, polecam Busko Zdrój. A mianowicie terma Słowacki: https://www.sanatoriaslowacki.pl/terma-slowacki/


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL