Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:49 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sie 23, 2015 2:30 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
To już nie jest cwaniackie oszustwo naiwniaka tylko zwykły rozbój. Kradzież z użyciem przemocy. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie sytuacji stać na ulicy (tłocznej) koło gościa który schował do kieszeni moje 900 zł. I nic z tym nie zrobić.
Jakoś ciężko mi w to uwierzyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 23, 2015 2:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
Stefan 1856 napisał(a):
Jakoś ciężko mi w to uwierzyć.


Tak było i tym przypadku http://www.turystyka-gorska.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=13529&sid=7840c19c9847476d733da8a537043efa
Cała masa ludzi, także właścicieli hurtowni, sprzedawcy którzy tam byli codziennie, świadków od wuja. Jedyna różnica to taka, że teresa 1507 została potraktowana łagodniej. Zapewne nie z uprzejmości, czy ze względu na dziecko, tylko przez swą bezradność.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 23, 2015 7:01 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
No i co dalej. Tak po prostu było 900 i nie ma 900?
Forsa nie do odzyskania pewnie. Jedyny sposób na tych skrvsynów to od razu na miejscu przystawić gana do kolana. Ale to trzeba mieć gana i nie być teresą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 23, 2015 7:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
Może nie jedyny sposób, ale dobry. Jedno ale. To cała grupa, ci niby "grajacy" i "kibice" to jedna banda. Do tego zblatowana z policją. Oni mają wśród nich swoich informatorów, w zamian za jakieś tam korzyści tolerują taki rozbój, czy ... domu zjerzonego. Policja czy inne służby mają pulę środków na opłacenie kapusiów, ale lepiej, żeby kapusie sami się starali o utrzymanie. Panowie policjantowie też mają rodziny.
900 czy więcej. Były przypadki naiwnych, którzy na giełdzie tracili gotówkę na zakup auta.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 23, 2015 7:36 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
zjerzony napisał(a):
To cała grupa, ci niby "grajacy" i "kibice" to jedna banda

Zgadza się, w pojedynkę przypadkowy rambo pewnie nie dałby rady, tylko zorganizowana akcja poprzedzona fachowym rozpoznaniem. Ala to tak mi sie marzy tylko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 23, 2015 7:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
Właśnie. Świata nie uratujemy. Rozumiem motyla noga na takie kanalie, które atakują najsłabszych - kobietę z dzieckiem.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 23, 2015 8:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Nie uratujemy ale rzeczywiście motyla noga wziął mnie maksymalny, bez względu czy powyższa historia jest prawdziwa. Mogła się zdarzyć, znając opowieści z Gubałówki.
Fantazja niesie mnie dalej. Kilka/naście dni obserwacji tej ekipy, wraz z ich obstawą. Na umówiony sygnał kilku komandosów w kominiarkach wpada pod stolik, łamie ręce i nogi gnojom, ale tak na szybko i na brutala. Złamania otwarte, zwisające kończyny itp. Odwód komandosów zabezpiecza ewentualny kontratak obstawy. Sygnał do odwrotu i komandosi znikają w tłumie, najlepiej 15 sierpnia w południe. Czas akcji 20 sekund, anihilacja bandy na długo a może i na zawsze.
To wymyśliłem myjąc gary. Sajens fikszyn ale jak mi się przyjemnie zrobiło. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 23, 2015 8:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4325
Lokalizacja: Kraków
Ja mam inną fantazję. Sąsiedzi zamiast obserwować i z konieczności godzić się na krzywdę ludzi przez ten czas, powinni motyla noga rozebrać do naga, wytarzać w smole i pierzu i batami pognać za rogatki.
Bo panowie komandosowie to mogą zdupczyć jak w mieszkaniu niewinnej rodziny, które se pomylili, i złamali kręgosłup gościowi, który nawet nie stawiał w swoim domu oporu. Wiem, że latami nie mógł się doczekać odszkodowania.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 23, 2015 10:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
teresa 1507 napisał(a):
pomyślałam - no to dobrze,wezmę pieniądze i pójdę dalej
On pomyślał to samo.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 27, 2015 8:01 am 
Kombatant

Dołączył(a): So lip 07, 2012 9:22 am
Posty: 391
Procederem zainteresował się Onet: http://wiadomosci.onet.pl/podhale/gubal ... toi/qsptef


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 27, 2015 8:25 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14874
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
zjerzony napisał(a):
marcins napisał(a):
sad nalozyl grzywne bo sie przyznal ze oszukiwal to czy ja teraz moge zalozyc przeciwko kolesiowi sprawe cywilna?

Jeśli chcesz odzyskać pieniądze, to musisz sobie radzić sam. Zresztą mogłeś to zrobić wcześniej. Aparat państwowego terroru Ci nie pomoże, ściągną sobie grzywnę/posadzą kogoś, kto złamał paragraf, i tyle. Twoje pieniądze nie obchodzą nikogo, oprócz Ciebie. No i prawników, którym będziesz musiał zapłacić za prowadzenie i założenie sprawy.

Tak wedle mojej wiedzy po wyroku karnym powiązana sprawa cywilna jest roztrzygnięta "z automatu".
Tylko dwa niuanse - kwestia ustalenia kwoty, jaką marcins stracił. Jeżeli nie ma tego w aktach sprawy karnej, no to niestety cienko. Jeżeli jest - wyrok cywilny jest "z automatu", oczywiście pozew złozyć najpierw trzeba no i niestety opłacić też (w nadziei że się potem te koszty odzyska od powoda).
Drugi to niestety odzyskanie forsy juz po wyroku cywilnym i z tym bywa różnie, bo w polskim prawie na wierzycielu spoczywa obowiązek wskazania majątku do egzekucji.


EDIT

W wątku zalinkowanym wyżej przez Sonię jest ciekawa informacja:

Cytuj:
...W całym procederze nie mają również łatwo sami poszkodowani, gdyż pieniądze, które utracili w wyniku nielegalnego hazardu, nawet jeżeli uda się je odzyskać, przepadają na rzecz Skarbu Państwa...

Nie podano źródła prawa, brzmi dziwnie (zrozumiałbym, gdyby chodziło o pieniądze wygrane), ale nie mogę wykluczyć.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 19, 2015 2:26 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2164
Miałem "przyjemność" obserwować proceder parę dni temu, tak z czystej ciekawości przystanąłem na chwilę w odległości 5 metrów po drugiej stronie ulicy. Gubałówką przelewały się setki osób dając złudne poczucie bezpieczeństwa.

Była gra w kubki i cukierki. Trzeba było odgadnąć ilość cukierków pod kubkiem. Przypadkowa kobieta, z dzieckiem w wózku, przechodząc obok została zaczepiona, żeby sobie tak na sucho zagrała. I udało jej się. Następnie zaproponowano aby obstawiała 100zł. Dała gościowi 2x50zł. Gościu zamieszał kubkami. I ponownie jej się udało odgadnąć ilość cukierków. Dostała banknot 200zł wygranej do ręki. Następnie wspólnicy zrobili mały tłok, przeszli tak pomiędzy nią a stolikiem i odeszli w różne strony, jednocześnie gościu zwinął stolik i wycofał się między budkami z cepeliadą. Trwało to dosłownie 3 sekundy i kobita została sama trzymając 200zł w ręce. Poprzyglądała się banknotowi, potem powiedziała podniesionym głosem "fałszywy, złodzieje". Rozejrzała się dookoła ze łzami w oczach. Kilku innych ludzi obserwowało tak jak ja. Kobita postała jeszcze chwilę i odeszła. Głupia sytuacja.

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 20, 2015 3:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
sprocket73 napisał(a):
Głupia sytuacja.

Głupia. Na szczęście wyłącznie z winy samej poszkodowanej.
Gorzej gdy wpadamy w życiu w głupie sytuacje nie z naszej winy.
Tutaj wina "gracza" jest zawsze ewidentna. Zupełnie nie rozumiem denerwowania się oszustami tego typu - nie byłoby popytu na ich oszustwa, nie byłoby podaży. Jak ktoś jest głupi, żeby "grać", to nie ma co go wielce żałować. Ech, szkoda pisania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 30, 2015 5:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
http://24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=30858

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 22, 2017 10:48 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 9:59 am
Posty: 2
Jeszcze się nieraz frajerzy dadzą się nabrać. Można się mieszać do tego , dzwonić na psy, ale jak ktoś przynajmniej szybko nie biega to nie radzę, bo jak nie uciekniesz i Cię złapią to Cię dojadą bądź pewny!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 22, 2017 11:04 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 9:59 am
Posty: 2
marcins napisał(a):
ja bedac na posterunku podczas zglaszania spotkalem owego prowadzacego gre wychodzil z komisaraitu zglosilem to dolaczylem foty zlozylem wykroczenioe czy dostane jakies pismo ? i co dalej robic?


Chować dupę żeby Cię nie spotkali i dojechali chłopie. Jeszcze będziesz żałował, że ta przegrana nie była warta tego wszystkiego...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 22, 2017 11:38 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 18, 2016 3:14 pm
Posty: 54
Waldek28 napisał(a):
Jeszcze się nieraz frajerzy dadzą się nabrać. Można się mieszać do tego , dzwonić na psy, ale jak ktoś przynajmniej szybko nie biega to nie radzę, bo jak nie uciekniesz i Cię złapią to Cię dojadą bądź pewny!!!

Waldek28 napisał(a):
Chować dupę żeby Cię nie spotkali i dojechali chłopie. Jeszcze będziesz żałował, że ta przegrana nie była warta tego wszystkiego...

Czy mi się zdaje i przesadzam, czy w powyższych postach zabrzmiała groźba?

_________________
"(...) lepiej jest być chwalonym przez niewielu mądrych niż wykpionym przez wielu głupich."
Miguel de Cervantes y Saavedra - El ingenioso hidalgo Don Quijote de la Mancha


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 22, 2017 1:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3663
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Don Kichot napisał(a):
Czy mi się zdaje i przesadzam, czy w powyższych postach zabrzmiała groźba?
Nie przejmuj się groźbami. Lepiej powalcz z nim...

Obrazek

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 22, 2017 1:30 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 18, 2016 3:14 pm
Posty: 54
Lech napisał(a):
... Lepiej powalcz z nim...

Obrazek

Z inwalidą nie walczę, poproszę o godniejszego przeciwnika :D

_________________
"(...) lepiej jest być chwalonym przez niewielu mądrych niż wykpionym przez wielu głupich."
Miguel de Cervantes y Saavedra - El ingenioso hidalgo Don Quijote de la Mancha


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 26, 2018 4:04 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 4:54 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Warszawa
Debile karmią cfaniaków. Mi nie przeszkadzają bo nigdy nie dałem się wciągnąć w to bagno i zupełnie nie szkoda mi takich naiwniaków. Po prostu z jednej kieszeni kasa przechodzi do drugiej Polska na tym nie straci. Tak jak kolega wspomniał życie polega na tym by nie być frajerem bo wszędzie się straci. A skoro ktoś nie wyciągnie wniosków tutaj to w innej dziedzinie tym bardziej. Ci co najbardziej skamlą to pewnie ci co wywalili kasę w błoto ale większość tych i tak zrobi podobny i wiele takich błędów bo po prostu nie myślą.

_________________
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 26, 2018 4:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Rozumiem, że np. jak ktoś robi staruszków "na wnuczka" to też jest cfaniakiem, który ci nie przeszkadza, a okradzeni to frajerzy? No chyba tak skoro sami komuś dają pieniądze.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 26, 2018 5:11 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 4:54 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Warszawa
A co za różnica czy skroją ich na patelni za 500zł jak w necie jest po 20 czy na grze w karty czy kubeczki?
Ilość cfaniaczków jest adekwatna do rynku i jeszcze nikt z tym nie wygrał. Ludzi szukających frajerów jest setki tysięcy w Polsce na każdym kroku. Widzimy tylko tych najskromniejszych cfaniaczków a ile sklepów w których kupujecie ma niekiedy towar za cene x2 jak na innej stronie to też oszuści czy zwyczajne cfaniaczki?

_________________
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 26, 2018 5:26 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
fanta napisał(a):
Po prostu z jednej kieszeni kasa przechodzi do drugiej Polska na tym nie straci

Oddaj mi swoją pensję. Polska na tym nie straci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 26, 2018 5:36 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 4:54 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Warszawa
Ja oddaje swoją pensję w zamian za coś co mnie interesuje ty nie masz nic do zaoferowania nawet tych żałosnych kubeczków a bezinteresownie nie oddaje to właśnie dzieli myślących od frajerów.
Główną rolę odgrywają tu frajerzy i nie ma znaczenia młody,stary czy inny.

_________________
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL