Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:54 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 27, 2012 1:42 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
_Sokrates_ napisał(a):
Z tego co się orientuję bezpiecznym podczas burzy można czuć się jedynie w budynku posiadającym piorunochron.

Wszystko co możemy zrobić przebywając podczas burzy na zewnątrz to jedynie zmniejszenie ryzyka porażenia piorunem. Tak więc zejście podczas burzy z okolic wierzchołków w doliny nie zapewnia bezpieczeństwa a jedynie zmniejsza ryzyko porażenia.


Plus rozdzielenie się. W czasie burzy nie można przebywać w grupie, musimy rozdzielić się . Mamy być oddaleni od siebie o kilka metrów, tak aby w czasie nieszczęścia co najwyżej jedna osoba została porażona. Bardzo ważne są tu zasady udzielania pierwszej pomocy, porażenie powoduje często bezdech i zatrzymanie akcji serca, musimy być na tyle blisko, aby od razu przystąpić do reanimacji. Plus unikanie najwyższych drzew w lesie, to w nie najczęściej uderza piorun.
Właśnie mam gigantyczną burzę za oknem połączoną z gradobiciem. Piękny spektakl.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 27, 2012 5:54 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 5:33 pm
Posty: 203
Mieli strasznego pecha,trafili na jedna z najwiekszych burz od paru lat,pioruny walily jak opetane.Bylem akurat pod Nowym Saczem i widzialem jak pioruny lataly.Nie wiem co bym zrobil gdybym byl na ich miejscu.Pewnie zostala by tylko modlitwa....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 27, 2012 9:13 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz cze 28, 2012 3:30 pm
Posty: 30
Lokalizacja: Nowy Sącz
Największa burza od paru lat? Raczej nie, ale fakt faktem - w samym Sączu i okolicach tylko okropnie lało, ale z daleka błyskawice było widać często, gęsto i długo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 28, 2012 5:44 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 5:33 pm
Posty: 203
W schronie na Turbaczu na drugi dzien po burzy mowili ze byla to jedna z najwiekszych wiec sie tym sugeruje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2012 12:56 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
_Sokrates_ napisał(a):
Z tego co się orientuję bezpiecznym podczas burzy można czuć się jedynie w budynku posiadającym piorunochron.

a co z piorunem kulistym mogącym wpaść przez okno?

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2012 2:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
rogerus72 napisał(a):
a co z piorunem kulistym mogącym wpaść przez okno?


Zamykać okna podczas burzy ;)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2012 10:23 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
rogerus72 napisał(a):
_Sokrates_ napisał(a):
Z tego co się orientuję bezpiecznym podczas burzy można czuć się jedynie w budynku posiadającym piorunochron.

a co z piorunem kulistym mogącym wpaść przez okno?

Idąc dalej: co z piorunek kulistym, mogącym przemieszczać się przez kontakty? To dopiero.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 31, 2012 8:51 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Auralis napisał(a):
Idąc dalej: co z piorunek kulistym, mogącym przemieszczać się przez kontakty? To dopiero.

piorunek kulisty jest mały, a więc niegroźny :wink:

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 03, 2012 5:20 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So lip 07, 2012 9:22 am
Posty: 391
O wypadku słyszałam wcześniej, ale wczoraj zobaczyłam klepsydry na uczelni - to byli absolwenci mojego wydziału. Straszne... Najbardziej żal mi tego szesnastoletniego chłopca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 20, 2012 9:36 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 19, 2010 11:34 am
Posty: 342
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów
Śmierć na szlaku w Bieszczadach. Akcja GOPR pod Tarnicą
Wojciech Zatwarnicki

61-letnia turystka ze Szczecina zmarła z wychłodzenia na szlaku w Bieszczadach. GOPR-owcy odnaleźli też drugą osobę, która w stanie hipotermii trafiła do szpitala.


(Wojciech Zatwarnicki/Archiwum)
- Około godz. 17 zostaliśmy powiadomieni, że w okolicach Tarnicy leży nieprzytomna kobieta - mówi Jakub Dąbrowski ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR. - Do akcji ruszyło 12 ratowników. W połowie drogi znaleźliśmy jeszcze jedną turystkę. Była w stanie hipotermii. Kobieta została przetransportowana do Wołosatego, a następnie do szpitala w Ustrzykach Dolnych. Jest w stanie ciężkim. Na chwilę obecną nie ma z nią kontaktu.

Pozostali ratownicy dotarli w okolice Tarnicy, gdzie reanimowali turystkę ze Szczecina, do której została wezwana pomoc. Towarzyszyły jej trzy osoby. Niestety, kobiety nie udało się uratować. Akcja ratunkowa zakończyła się po godzinie 21.

W Bieszczadach od rana panowały trudne warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Powyżej górnej granicy lasu mgła ograniczała widoczność do 30 metrów. Na Połoninie Wetlińskiej było zaledwie plus trzy stopnie Celsjusza. Padał deszcz.

_________________
https://picasaweb.google.com/106184162870833298355


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 21, 2012 4:41 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Przedwczoraj byłam z grupą w górach, było cudownie. Lucy jednak coś czuła i zmieniła nam program. O godz. 9.30 byłam już na szlaku, o 14.00 zeszliśmy z gór. Po 15 poszła pierwsza fala deszczu i oziębienie. Wczoraj to był koszmar, zimno, deszcz, nie odważyłabym się wejść w góry. Dziś na przemian, deszcz, słońce, jest zimno. Pozdrawiam znad kubka z mlekiem, miodem i czosnkiem :)

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 1:12 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /120929923


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 03, 2012 4:46 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
Piłkarz odnaleziony martwy w Karkonoszach

32-letni grający trener Piasta Dziwiszów, a w przeszłości piłkarz m.in. Polonii Bytom i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Arkadiusz Sojka został odnaleziony martwy - podaje serwis nj24.pl.

Mężczyzna zaginął w czerwcu tego roku, kiedy wychodził ze swojego domu pod Jelenią Górą. Od tamtej pory był poszukiwany przez policję.

Jak nieoficjalnie dowiedział się serwis nj24.pl, jego ciało zostało znalezione kilka dni temu w Karkonoszach. Wszystko wskazuje na to, że popełnił samobójstwo.

Sojka w przeszłości grał w m.in. Stasiaku Opoczno, KSZO Ostrowiec Św. i Polonii Bytom. Ostatnio był grającym trenerem Piasta Dziwiszów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 04, 2012 9:55 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wściekły kierowca quada staranował turystę w Beskidach

http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi ... idach.html

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 04, 2012 9:14 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Basia Z. napisał(a):
Wściekły kierowca quada staranował turystę w Beskidach

http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi ... idach.html


W Sudetach jest to samo. Gdyby mogli wjeżdżaliby nawet na Śnieżkę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 04, 2012 9:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Basia Z. napisał(a):
Wściekły kierowca quada staranował turystę w Beskidach

http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi ... idach.html


Sorry, zdublowałem link w innym wątku ...
:(

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 04, 2012 9:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
Basia Z. napisał(a):
Wściekły kierowca quada staranował turystę w Beskidach


Tu rzeczony filmik: http://www.youtube.com/watch?v=9g_W0mvAbKo&feature=player_embedded

Masakra!!! :shock:

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 27, 2012 8:35 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
no i zima się zaczęła...

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wr ... omosc.html


Cytuj:
Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego sprowadzają do schroniska osiem osób, które odłączyły się od grupy ponieważ przestraszyły się śnieżycy w Górach Izerskich - informuje TVN24.

Kilkudziesięcioosobowa grupa zdecydowała się na wyjście w góry, mimo załamania pogody.

- Część grupy udało już się zlokalizować. Ale nadal szukamy ośmiu osób - mówi w rozmowie z tvn24.pl Olaf Grębowicz, naczelnik Karkonoskiej Grupy GOPR. - Zespoły ratowników z Jeleniej Góry i Jakuszyc, pomogą sprowadzić nam z trasy pozostałe osoby, które się odłączyły - dodaje.


- W akcji bierze udział 25 ratowników, którzy przeszukują teren w samochodach terenowych, quadach i na skuterach śnieżnych. Odnalezienie wszystkich zaginionych może potrwać do późnych godzin nocnych – mówił dyżurny.

Na terenie Gór Izerskich odbywa się rajd przyrodników z Uniwersytetu Przyrodniczego z Wrocławia. Studenci transportowani są przez ratowników do schroniska.

Na Dolnym Śląsku przez całą sobotę pada śnieg, a w górach wieje także silny wiatr. Synoptycy z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu ostrzegają także przed spadkiem temperatur, które spowoduje oblodzenie.

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 27, 2012 8:40 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn kwi 20, 2009 11:34 pm
Posty: 1491
Lokalizacja: zdecydowanie za daleko
Kolejny raz czynnik ludzki.

_________________
wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 7:42 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Oczywiście. Adidaski, Dżinsy, brak ciepłych ciuchów (to akurat mnie przeraża o tyle, że pogoda się załamała nie tylko w górach ale w całym kraju), pewnie, jak to na studenckich rajdach plecaki pełne % zamiast termosów...Brak świadomości, co się dzieje z resztą i ilu ich tak naprawdę jest...Szczęście, że wszyscy są cali. "Bo przecież Izery to takie łatwe góry..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 9:09 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
Artur1683 napisał(a):
Oczywiście. Adidaski, Dżinsy, brak ciepłych ciuchów (to akurat mnie przeraża o tyle, że pogoda się załamała nie tylko w górach ale w całym kraju), pewnie, jak to na studenckich rajdach plecaki pełne % zamiast termosów...Brak świadomości, co się dzieje z resztą i ilu ich tak naprawdę jest...Szczęście, że wszyscy są cali. "Bo przecież Izery to takie łatwe góry..."


I wszystko to wyczytałeś w tym linku, który zapodał zolffik?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 10:26 am 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 10:17 pm
Posty: 47
Artur1683 to zawodowca, bo ma profesjonalne kije, techniczny ubiór i stoi po kolana w śniegu, także wie co mówi!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 28, 2012 11:19 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Wyjątkowo zaawansowany sarkazm, ale totalnie spudłowany.

Usłyszałem to od uczestników - osób które znam od dawna, a z którymi miałem okazję rozmawiać (oprócz "profesjonalnych kijów" ze zdjęcia mam też sporo wspólnego z UP we Wrocławiu) To się chyba nazywało "informacje z pierwszej ręki" czy jakoś tak...Świat nie kończy się na onecie.

Dlatego mam święte prawo powiedzieć, że wiem. Gdyby było inaczej - nie oceniałbym, bo mnie tam nie było. Wtedy mógłbym tylko przypuszczać - na podstawie rajdów studenckich, w których sam brałem udział - a które niestety tak własnie wyglądają.

I mówię to bez złośliwości czy złej woli. Po prostu "studenci organizują się sami" co oznacza, że w praktyce nikt za taki wyjazd nie odpowiada. Nikt nie ma obowiązku uprzedzić uczestników, w co się ładują. Nikt nie liczy ich na początku i na końcu - Dlatego zresztą ratownicy bardzo długo nie byli pewni, czy wszyscy są już bezpieczni. Nikt nie wie, czy osoby idące z tyłu idą właściwym szlakiem i nic im się nie stało. I moim skromny zdaniem właśnie w tym problem - w praktyce każdy jest zdany na siebie, ale w wielu przypadkach fakt, że wyjazd jest organizowany - daje złudne poczucie bezpieczeństwa. W efekcie mało kto interesuje się, gdzie jedzie i co tam zastanie. W tym konkretnym przypadku wyjazd był planowany od miesiąca, i uczestnicy spodziewali się raczej "Złotej, Polskiej Jesieni". O wczorajszym załamaniu pogody było głośno w całym kraju, ale nie wszyscy wyciągnęli z tego wnioski. A w Izerach nawet 200m za "peletonem" może w kiepskich warunkach oznaczać, że jest się zdanym całkowicie na własne siły.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 29, 2012 9:58 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cytuj:
A w Izerach nawet 200m za "peletonem" może w kiepskich warunkach oznaczać, że jest się zdanym całkowicie na własne siły


I do tego może dochodzić czynnik rozrywkowy, wszak już z pociągu mogli wyjść "na gazie", i łatwo już później zgubić koordynaty terenowe. Nie wiem, nie byłem ale wszyscy wiemy jak to jest wyjechać taką ekipą ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 29, 2012 3:00 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 10:17 pm
Posty: 47
Artur1683 napisał(a):
Usłyszałem to od uczestników - osób które znam od dawna, a z którymi miałem okazję rozmawiać (oprócz "profesjonalnych kijów" ze zdjęcia mam też sporo wspólnego z UP we Wrocławiu) To się chyba nazywało "informacje z pierwszej ręki" czy jakoś tak...Świat nie kończy się na onecie.

Dlatego mam święte prawo powiedzieć, że wiem. Gdyby było inaczej - nie oceniałbym, bo mnie tam nie było. Wtedy mógłbym tylko przypuszczać - na podstawie rajdów studenckich, w których sam brałem udział - a które niestety tak własnie wyglądają.


W takim razie przepraszam za złośliwość.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 31, 2012 11:08 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Zima zaczyna żniwa :(

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wr ... omosc.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 01, 2012 9:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Akcja Horskiej Sluzby w Pieninach, poszukiwali Polek na grzybach.

http://www.hzs.sk/?lang=sk&site=archivsprav&id=2488

Cytuj:
27.10.2012 - Záchranná akcia v Pieninách


V podvečerných hodinách dňa 27. 10. 2012 požiadali o pomoc HZS tri výletníčky z Poľska. Operátorovi nevedeli určiť svoju presnú polohu, uviedli iba toľko, že sa nachádzajú na slovenskej strane Pieninského národného parku, a že ráno odišli z poľskej Bialej Wody na huby a tu majú aj odstavené motorové vozidlo. Hubárky boli navyše vyčerpané, premoknuté a s prichádzajúcou tmou vo veľkom strese. Na pomoc im odišli dvaja dobrovoľní zmluvní záchranári z Pienin. Nakoľko lokalizácia Poliek bola náročná, záchranári prešli popod hrebeň Malých Pienin a podľa polohy, ktorú hubárky popísali, pátrali po nich v oblasti smerom na Litmanovú. Stratené Poľky mali šťastie, keď ich v teréne objavili poľovníci z Kamienky, ktorí na miesto naviedli aj záchranárov. Nachádzali sa pod hrebeňom v chotári obce Kamienka. Záchranári medzitým prepátravali oblasť sedla Rozdiel, odkiaľ sa napokon vrátili k hubárkam. Tie boli po prvotnom ošetrení a zateplení transportované na štátnu hranicu na Lesnici, kde ich záchranári odovzdali kolegom z poľského GOPR-u. Celá záchranná akcia bola náročná pre nepriaznivé poveternostné podmienky sprevádzané mrholením, hustou hmlou a napokon tmou, ktorá pohyb a orientáciu v rozmočenom teréne ešte viac skomplikovala.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 10, 2012 5:58 pm 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
No z facetem nie za dobrze nawet. Tu też trochę piszą:

http://www.tvn24.pl/wychlodzony-turysta ... 929,s.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 10, 2012 10:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Na Onecie napisane, że jego stan się poprawił i odzyskał przytomność:
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/sl ... omosc.html

Mam nadzieję, że będzie dobrze. Mimo huraganowego wiatru, temperatura na szczęście nie była zbyt niska, więc może nie wychłodził się aż tak bardzo, żeby miało to jakieś poważne konsekwencje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 10, 2012 11:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Wszystko się szczęśliwie zakończyło ale niewiele brakowało a znów doszłoby do tragedii. Dobrze że miał przy sobie telefon komórkowy naladowany. Ile to już razy w fatalnych zimowych warunkach ratownicy wyruszają szukać nieraz bezmyślnych turystów w Masywie Babiogórskim. Rok temu też była podobna akcja przy huraganowym wietrze . Co to za przyjemność chodzić nocą po górach w takich warunkach...Pamietajmy że Babia Góra nazywana jest matką niepogody podobne zalamania pogody dot. też Pilska . Łatwo wtedy pobłądzić. Swoją drogą ciekawe czy tegoroczna zima będzie ciężka i śnieżna czy łagodna -także w górach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL